Bolen / Bucov 2011

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Bolen / Bucov 2011

Post Postao/la tare » 22 ruj 2011, 21:22

Svaka cast <championvanja> <championvanja>


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bolen / Bucov 2011

Post Postao/la zlaja » 22 ruj 2011, 21:29

Naravno opet Aldin Lures,zaboravio sam ralje
slika

Uploaded with ImageShack.us

najnoviji model
slika

Uploaded with ImageShack.us

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bolen / Bucov 2011

Post Postao/la AlaS » 22 ruj 2011, 21:56

bravo majstore svaka cast extra lijep buco.Ja sam sinoc imao ultimate fight sa somom naravno sam popusio a najgore je sto mi je som slomio mog red heada evo suze mi i sad teku :grin: ...Aldo bistro sad je cug treba na vodu riba radi samo tako,smudj jos suti ali i on ce brzo
slika
Bistro

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bolen / Bucov 2011

Post Postao/la montana » 22 ruj 2011, 21:59

To majstori! Eh sad saljite slika da malo parimo oci. Cestitam za ulov na "Aldina"! <championvanja>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bolen / Bucov 2011

Post Postao/la rusko » 22 ruj 2011, 22:01

Svaka cast!!! Nejveca gotiva je sto "Aldin Lures" imaju magicnu moc!!!

Ova slika je genijalna... Vidim mu i krajnike :shock:
zlaja je napisao/la:slika

Uploaded with ImageShack.us
slika slika


Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bolen / Bucov 2011

Post Postao/la @ldin » 22 ruj 2011, 22:12

ja danas oćeifi pravo .... Juče bio nešto kiseo cijeli dan popio koji BEK'S- ić , zaspim poslje podne i nikad više nisam usto do jutros , za divno čudo budim se bez nus pojava tipa glavobolje koje kakve il nešto slično , kafa brzinska , da vidim jesam puno srao i ćumuro :135: ...
odem na vodu da pecam baš mi treba terapija i da malo baterije napunim pa sutra opet "Orat" ... Zlaja mi donio folije ala ogledalo, i već sam par ovih svoji varalica obljepio , super efekat baš sijeva i prelama , i išao sam po osi varalice od glave prema repu nešto uzu i manju formu te naljepnice tak da gad zaigra od brzine tiranja ostavlja efekat male ribice , pravo male svega 4 cm , a cijela varalica je veličine 6,5 ... od tog efekta sijevanja veličina varalice općenito se izgubi i nestane , što je opet zahvalno jer na kraju oblikovanjem tog lima i veličinom sve to u proporcionalnom odnosu sa težinom , dobijemo "TU" vibraciju koju ja neznam objasnit al znam kad nakačim varalicu na štap i provučem kroz vodu jednom jel to to ili nije , često radim korekcije , zbtusi još malo ovdje , skini koji gram olova , još samo sekndu s gornje strane , na vodu ... eh to je to sad , ustvari po mom ćeifu je i stilu pecanja
Voda prilično zamućena nije skroz al se osjeti , stvarno sam uporan ko mazga i bacam satima, konstatno forsiram par linija gdje sam ubijeđen da se bar som mora javiti sve mu pa še , na zivce mi ide trava , volim po dnu čvakat , međutim čim dotakne varalica dno gotovo odma busen kila u njemu ima , psujem jebem grebem , jednostavno se ne moze pecat ... tu i tamo proganja koji bolen somići se digli pa i oni kruze , riba radi i ima je , ja navro samo po dnu i gotovo ...već 15h moram do vrtića spakujem se odem po malu razdužim je kod stare :grin: jbt i nešto mi se " s-tuzilo" i odspavam dva sata , budim se 18h Azrail došo s posla čujem lup atamo po kuhinji , namjerno ba neda mi spavat , a i ljuta ko ris , što sam juče otišo po piletinu za ručak i došo nekad jbg još po jedno i tako to krene ...I ja štaću onako tek progledo rusak i štap , samo me prozovite kad klopa bude bila i kidnem na vodu opet
Dole već Dačo peca sa kovke na plovak , non stop je u ribi , fakultet će završit u 40-oj :135: , hoš rakije neka fala odo zabacit koji put ...Odma sam imo viziju ,sudeći po današnjem stanju na vodi da nema svrhe kopat po dnu , nego gore samo , i tako i pecam čim glavinjara udari od površinu , povučem je da odradi i onda lagano , vršica štapa je gore i samo povlačim koliko mogu i onda namotam višak najlona pa opet , po mojoj procijeni nisam duboko negdje oko sredine eventualno u gornjoj zoni ,
konačno sam se navikao na pribor o ovaj novi Trabuccov najlon leži Avidovoj čvrstoći i ljutoći tako da varalica meko odrađuje sve bez nekih robotskih i mehaničh udaranja što mi se dešavalo sa strunom , struna i ovaj štap nikako zajedno , pokušavao sam konstanto ured cijelu sezonu , misleći da se trebam navići, al ne ide u nekoj drugoj kombinaciji pribora da ...
Bacam u po limana i odma vršicom štapa povlačim , ne ostavljam ništa najlona viška , kod bacanja rukom zaustavim i usporim let varalice tak da nemam viška laxa i ne prebacujem mjesto , odma potežem metar namotam pa opet metar , i tad imam šta da vidim na samom izlazu , u matici riba izleće iz vode ja namotavam titra u zraku ko pastrmka , imam filmsku scenu pred očima ovo sam samo negdje nekada gledao i ne mogu da vjerujem da mi se dešava , Dačo to sve gleda i ibreti se , flas od vodu pa uz maticu , kočnica taman naštimana , kako je pala nazad u vodu tako je i kontru dobila direkt kroz kosti glave , ponavlj auz maticu još jedan skok , prizor za pamćenja , ovaj nešto zapitkuje gdje se kamera pali na mom tel . ma bjezi i ti i kamera pusti me sad ... Nisam siguran šta je , ovo što radi nema manire ni jedne ribe koju sam lovio do sad , ne forsiram io ni ona ne vuče na dno što je najbitnije nego samo onako pjeni živčani u po metra ispod površine p aje malo izvučem a leđno peraje nakostrešeno ko ... pa pukne repom ... samo ti divljaj , kontam u sebi , pomjeram se nema šanse da je prihvatim s ovog mjesta ima jedan dio trebam zaobić sve je to u 10 met. al moram skvasit patike , ko ga šiša , riba radi za mene , svjestan sam da rizikujem tim manevrima al nemam izbora , ovako bar imam neke šanse, a onako nikako , sreća pa riba surađuje imam momenat kad je trebam skorz pustiti i doskočit na jedan kamen ako to izvedem tu se mozemo igrati satima , nema puno razmišljanja skačem na kamen sad to dođe kao skok prema ribi i u sekundi je najlon skroz opusten i trebam ga brzo zategnuti , ako se ona skonta dovoljno je da krene samo na dno i nemam je dole je strahota od rupa i kamenja, međutim ona krenu od mene opet prema limanu i sama zetegne višak , to sad je samo pitanje vremena , skroz lagano u opušteno polako je vozim kad skupi snage i krene pustim pa opet , već je pravo brizu imam 3-4.m najlona van štapa i ne smijem više skraćivat i namotavat jer će puknuti , to mi se desilo i sa onim somom , nisam znao koliko je duboko i koliko ga ima napolju i ja potegnem i puče tek sam onda vidio da je na dva metra bio od mene al jbg... govorim Dači da ga trebat preuzet , ma jok , usro se :135: ... pojavi se postrance više ne mrda s ovim stapom možeš kamen od 10kg vozat po vodi kako hoš , nesmijem više namotavat preuzmem lijevom rukom štap oko sredine i kontrolisamo povućem ribu u plićak , leze ne kamen i ne mrda spustim ruku na nju ma ništa , s donje strane za zilu i sad je hoću podići , kad ne moze osjetim da će joj sve popucat a niej mi u interesu da joj otkinem glavu jbg , brze bolje spustim stap i s dvije ruke ... zvijer prava ... brat bratu 6-7 kg minimalno , nemam prostirača skinem dux i na dukserici ću reko da izvadim varalicu slikanje i to ... crče baterija na mobu , crče na aparatu kad krene krene ... Zovi Zlaju i došo drug i napravio par fotki hvala Zlaja , mene je adrenalin šopo do malo prije ne znam jesam li ti se zahvalio već :wink: ...Bistrooo
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Bolen / Bucov 2011

Post Postao/la angler » 22 ruj 2011, 22:16

Majstore svaka cast <championvanja>
Ma sta majstor, i ti si vec presao u Dr. @ldin <juma>
E jesi ga nanisanio :grin:

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bolen / Bucov 2011

Post Postao/la tare » 22 ruj 2011, 22:32

Ima li sta ljepse ja uloviti kapitalca na svoju varku <championvanja> <championvanja> :grin:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bolen / Bucov 2011

Post Postao/la montana » 22 ruj 2011, 23:37

Ima! Na svoju musicu! <jelmekotrazio>

Salim se, Aldine, cestitam jos jednom i na ribi i na varalici i na onom textu. <championvanja> <championvanja>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
elcha
Piskaralo
Postovi:252
Pridružen/a:10 svi 2010, 21:26
Lokacija:Bijeljina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bolen / Bucov 2011

Post Postao/la elcha » 22 ruj 2011, 23:45

svaka cast, golema riba, nema sta
bolje los dan u ribolovu, nego dobar na poslu...

Avatar
emin
Književnik
Postovi:820
Pridružen/a:21 ožu 2011, 10:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bolen / Bucov 2011

Post Postao/la emin » 23 ruj 2011, 08:57

bravo majstore.. <championvanja>
..be yourself no matter what they say..

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bolen / Bucov 2011

Post Postao/la Han » 23 ruj 2011, 09:01

extra <juma>
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"

Avatar
bucov
Početnik
Postovi:15
Pridružen/a:09 kol 2011, 14:18
Lokacija:Tesanj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bolen / Bucov 2011

Post Postao/la bucov » 23 ruj 2011, 11:44

xtraaaaaaa fishhh BISTRO batoooo...svaka cast...al RALJE su za 10 :D

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bolen / Bucov 2011

Post Postao/la Seha » 23 ruj 2011, 12:09

Koji komad sineeeee. Svaka cast mestre, uloviti na svoju varku ovakvu ribu je poseban gust.
Evo dobrovoljno se prijavljujem na kurs kod tebe i zlaje kad slijedeci put budem u BiH. Vrijeme je da i ja upisem jednog srebrenog viteza ;)
slika

BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bolen / Bucov 2011

Post Postao/la BcRich » 25 ruj 2011, 10:19

bistro majstore,iskrene cestitke,samo tako i sa varkama i ulovima ,pozdrav bistro

Zaključano
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Varaličarenje po vrstama riba”