Klen 2011

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
spiner
Prava Štela
Postovi:125
Pridružen/a:04 svi 2009, 19:30
Lokacija:Kakanj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Klen 2011

Post Postao/la spiner » 11 srp 2011, 23:02

Za prvi put vise nego odlicno hehehehe
Nek ti i u buduce bude bistro jer si zagazio u disciplinu iz koje se ne izlazi tako lako. Varalicarenje je cudo <championvanja>
Samo ribolov


motorhead
Početnik
Postovi:7
Pridružen/a:15 ruj 2010, 23:31
Lokacija:Sarajevo - Zavidovici
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen 2011

Post Postao/la motorhead » 11 srp 2011, 23:10

Hvala!

Znam da je općenito ribolov "zarazni" sport. Već dugo pecam tako da to znam :grin: , da nije tako danas nebi pecao sigurno. Pa i ja sam zadovoljan ulovom. Dobro ovo jest prvi puta na vobler ali sam rije imao dobrih ulova na blinker na mepps prvenstveno a i na ostale metode (višnje, skakavci, male žabice i sl.)

Misli da ću biti aktian an svim temama jer volim sve vrste ribolova u zavisnosti od godišnjeg doba. A najdraže mi je naravno varaličarenje i to posebno ljeti (hladim noge i odmaram dušu i tijelo :456: )
motorhead

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen 2011

Post Postao/la tare » 12 srp 2011, 00:37

Bistro motorhead,i dobro nam dosao :grin: <flag>
Ovdje dosta toga mozes nauciti...

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen 2011

Post Postao/la montana » 12 srp 2011, 08:56

Bistro motorhead! Cestitam na ulovima, a za prvi put su vise nego i uspjesni. Dodao bih jos jedan voblercic, novi u ribolovu, od naseg kolege Masterbiha, koji nisam probao, ali se pojavljuje na dosta slika sa ulovljenim ribama.

I ovo Masterbih sto veli za muhu na vobleru, ima smisla. Kad riba vidi vobler, pa pomisli "...kakva je ovo naprava?" gleda da pojede prvo normalno sto naidje, a to je muha koju vuce ta igracka.... <valjanjeodsmijeha>

Salim se, ali ja cesto u musicarenju, kad je riba neaktivna koristim dvije muhe. Jedna je u pravilu znatno veca i provokativnija i namjenjena je da probudi paznju letargicne ribe, dok druga, koja je veoma realisticna prati na predvezu od 30-40 cm bude ono sto radoznala riba na koncu napadne. Ovo je slicno tome sto Masterbih rece...
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
elcha
Piskaralo
Postovi:252
Pridružen/a:10 svi 2010, 21:26
Lokacija:Bijeljina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen 2011

Post Postao/la elcha » 14 srp 2011, 12:22

jutros poranim u 3:45h, kad tamo ogromna voda, baco malo, spuca jedan klen dva spadose, kasnije jedan veliki spade jarnu na bagija, podje voda opadat, ma ni da pipne, vracamo se kuci, ajd reko malo da probamo gdje se ovaj nas gradski kanal odvaja, meni na jsr5 spuca nesto i naravno spade, on dize stuku, vracamo se kuci, znojavi umorni, nikakvi, i tako vozimo se pored kanala,a ja gledam dole hocu li viditi kakvu ribu, kad bog te klenovi ko tastature plivaju oko trave, stanem, navucem cizme, stavim baby froga, i bacaj, bacaj nece al tu je kruzi oko trave i taman kad sam htio da odustanem uprati froga i spuca mi pod nogama, kontra, ode u travu ne mogu da dodjem do njega, dok mi jaran donosi grip da ga vadim, pomalo ga vucem iz trave, kad samo bagy ko metak proleti pored glave, ode, nako ljut reko hajmo kuci danas nece , pa nece, kad dole nizvodno jos klencina koliko hoces, sve veliki, al trave ima ko na njivi, skroz tesko provuci varku a da je ne zakacis, na nekim mjestima i nemoguce, sta raditi, kako im stati u kraj, imas li neko ideju?
bolje los dan u ribolovu, nego dobar na poslu...


Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Klen 2011

Post Postao/la masterbih » 14 srp 2011, 12:48

Silikonac je jedino rjesenje, a udica zavucena u tijelo da ne kaci travu :wink:

Ako mozes nabaviti plivajuce silikonce onda jos bolje, a ako nemas onda moze i obicni neki..

Naravno preporucujem svoj "Masterbih ribica" (od 7cm plutajuca ili obicna) ili mali Masterbih tvistercic od 3-4cm :mrgreen:

Ribica:
slika

Tvistercici gore lijevo:
slika

Bistro.

Avatar
emin
Književnik
Postovi:820
Pridružen/a:21 ožu 2011, 10:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen 2011

Post Postao/la emin » 14 srp 2011, 13:38

elcha je napisao/la:jutros poranim u 3:45h, kad tamo ogromna voda, baco malo, spuca jedan klen dva spadose, kasnije jedan veliki spade jarnu na bagija, podje voda opadat, ma ni da pipne, vracamo se kuci, ajd reko malo da probamo gdje se ovaj nas gradski kanal odvaja, meni na jsr5 spuca nesto i naravno spade, on dize stuku, vracamo se kuci, znojavi umorni, nikakvi, i tako vozimo se pored kanala,a ja gledam dole hocu li viditi kakvu ribu, kad bog te klenovi ko tastature plivaju oko trave, stanem, navucem cizme, stavim baby froga, i bacaj, bacaj nece al tu je kruzi oko trave i taman kad sam htio da odustanem uprati froga i spuca mi pod nogama, kontra, ode u travu ne mogu da dodjem do njega, dok mi jaran donosi grip da ga vadim, pomalo ga vucem iz trave, kad samo bagy ko metak proleti pored glave, ode, nako ljut reko hajmo kuci danas nece , pa nece, kad dole nizvodno jos klencina koliko hoces, sve veliki, al trave ima ko na njivi, skroz tesko provuci varku a da je ne zakacis, na nekim mjestima i nemoguce, sta raditi, kako im stati u kraj, imas li neko ideju?

ne znam, mozda da pokusas sa strunom nekog manjeg promjera, tj. tanjom.. dosta teze ces je otkinuti, nego sa laksom, prije ces ispraviti trokuku, a ipak sacuvat varku..
..be yourself no matter what they say..

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen 2011

Post Postao/la tare » 16 srp 2011, 20:33

Najnoviji:
slika

Uploaded with ImageShack.us
slika

Uploaded with ImageShack.us
slika

Uploaded with ImageShack.us
slika

Uploaded with ImageShack.us

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen 2011

Post Postao/la zlaja » 16 srp 2011, 20:36

Vidim Tare da te chub služi pravo :wink: moje klenove pojeli somovi tako da ih nemogu više pecat :grin:

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen 2011

Post Postao/la tare » 16 srp 2011, 20:42

Zavrsava posao kad nema bagija i butchera,i ne skidam ga sa kopce dok ova dva ponovo ne nabavim :grin:

Avatar
elcha
Piskaralo
Postovi:252
Pridružen/a:10 svi 2010, 21:26
Lokacija:Bijeljina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen 2011

Post Postao/la elcha » 17 srp 2011, 00:21

djuzepee je napisao/la:
elcha je napisao/la:jutros poranim u 3:45h, kad tamo ogromna voda, baco malo, spuca jedan klen dva spadose, kasnije jedan veliki spade jarnu na bagija, podje voda opadat, ma ni da pipne, vracamo se kuci, ajd reko malo da probamo gdje se ovaj nas gradski kanal odvaja, meni na jsr5 spuca nesto i naravno spade, on dize stuku, vracamo se kuci, znojavi umorni, nikakvi, i tako vozimo se pored kanala,a ja gledam dole hocu li viditi kakvu ribu, kad bog te klenovi ko tastature plivaju oko trave, stanem, navucem cizme, stavim baby froga, i bacaj, bacaj nece al tu je kruzi oko trave i taman kad sam htio da odustanem uprati froga i spuca mi pod nogama, kontra, ode u travu ne mogu da dodjem do njega, dok mi jaran donosi grip da ga vadim, pomalo ga vucem iz trave, kad samo bagy ko metak proleti pored glave, ode, nako ljut reko hajmo kuci danas nece , pa nece, kad dole nizvodno jos klencina koliko hoces, sve veliki, al trave ima ko na njivi, skroz tesko provuci varku a da je ne zakacis, na nekim mjestima i nemoguce, sta raditi, kako im stati u kraj, imas li neko ideju?

ne znam, mozda da pokusas sa strunom nekog manjeg promjera, tj. tanjom.. dosta teze ces je otkinuti, nego sa laksom, prije ces ispraviti trokuku, a ipak sacuvat varku..
ne moze se otkinuti varka na travu, malo je povuces i otkaci se, onaj veliki sto je spao je udario na strunu 20 libri, nije mu smetalo, a ima ih bruka, niko ih ne lovi, samo patroliraju gore-dole, milina ih gledati, digo sam juce jednog veceg na bagija, na zalost bez slika, nisam ponio tel.
bolje los dan u ribolovu, nego dobar na poslu...

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen 2011

Post Postao/la tare » 18 srp 2011, 21:41

Jos jedan:
slika

Uploaded with ImageShack.us

Mislim da su mi se i veci poceli javljat',jer dva dobra su mi utekla :twisted:

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen 2011

Post Postao/la zlaja » 21 srp 2011, 15:57

Na mom klenaroškom mjestu somovi su gostovali zadnji mjesec i pojeli većinu klenova :mrgreen: , sinoć nebi te somovske gozbe pa se par klenova okuražilo ko fazon oni su glavni :grin: dok su brke spavale ja sam malo lovio...
slika

Uploaded with ImageShack.us
A onda sam ulovio dugu

slika

Uploaded with ImageShack.us

Avatar
elcha
Piskaralo
Postovi:252
Pridružen/a:10 svi 2010, 21:26
Lokacija:Bijeljina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen 2011

Post Postao/la elcha » 21 srp 2011, 16:15

dobar pravo, na bull frog-a, narucio sam i ja sebi jednog, bice dar mar! bistro zlaja
bolje los dan u ribolovu, nego dobar na poslu...

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Klen 2011

Post Postao/la angler » 21 srp 2011, 17:31

Cestike za ulove ali sve to na stranu naspram duge. Dr. Zlaja svaka ti cast <juma>

Zaključano
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Varaličarenje po vrstama riba”