Som 2012 Rijeka Bosna

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

edi79
Štela
Postovi:84
Pridružen/a:24 lip 2010, 21:21
Lokacija:Odžak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Som 2012 Rijeka Bosna

Post Postao/la edi79 » 10 sij 2012, 12:08

Ko ce drugi vec ti. <championvanja>
Svaka cast. <juma>


my_wayy_1
Prava Štela
Postovi:164
Pridružen/a:18 kol 2011, 17:22
Lokacija:Lukavac/Graz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Som 2012 Rijeka Bosna

Post Postao/la my_wayy_1 » 10 sij 2012, 13:06

dosta te je vise eka ba .....:) hehheh bistroca cestitke

BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Som 2012 Rijeka Bosna

Post Postao/la BcRich » 10 sij 2012, 17:00

hvala kolege.......na cestitkama,,,,,,pozdrav bistro.....

Avatar
boki28
Prava Štela
Postovi:121
Pridružen/a:19 pro 2011, 13:56
Lokacija:voda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Som 2012 Rijeka Bosna

Post Postao/la boki28 » 10 sij 2012, 23:41

misa brada je napisao/la:Eldare ja sve pisem, stari sa ćovek. Boki moras opako da pocnes sa treningom. <123> <123>

treniram ja,jasta ...zagrijavam se kuhanim vinom i pivom ovih dana <adipiva>

nek se Eka malo ispuca ,onda ja nastupam :456: ...

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Som 2012 Rijeka Bosna

Post Postao/la @ldin » 12 sij 2012, 20:59

opet .... danas 12.01.2012 tezina 24,400 <djed> ... borba nevjerovatna poslje sat i nešto , okreno dečko niz vodu izvuko svu 0.22-ku i šta ću drvetu kamenu i ja zagazim bez po razmišljanja i za njim niz vodu onako u trenerci , na kraju smo nekih 400m nize okončali "fajt" . Voda led ledeni al jbg .... :grin: Bistro
slika
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!


Avatar
boki28
Prava Štela
Postovi:121
Pridružen/a:19 pro 2011, 13:56
Lokacija:voda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Som 2012 Rijeka Bosna

Post Postao/la boki28 » 12 sij 2012, 21:15

ma ako treba i plivat druze ,sve je to sastavni dio borbe :grin:

cestitka !!!

Avatar
emin
Književnik
Postovi:820
Pridružen/a:21 ožu 2011, 10:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Som 2012 Rijeka Bosna

Post Postao/la emin » 12 sij 2012, 21:19

bistrooo aldooo maajstoree.. <championvanja> <championvanja> <championvanja> masala masala.. 2012. je bogami krenula pravo..
daj reportazu sta, kad kako ?? :98089:
..be yourself no matter what they say..

Avatar
misa brada
Haman Štela
Postovi:57
Pridružen/a:14 lis 2011, 16:02
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Som 2012 Rijeka Bosna

Post Postao/la misa brada » 12 sij 2012, 21:22

Aldine sava čast na ulovu.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Som 2012 Rijeka Bosna

Post Postao/la zlaja » 12 sij 2012, 21:29

To druže,baksuze jedan počeo si plivat sa njima :grin:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Som 2012 Rijeka Bosna

Post Postao/la rusko » 12 sij 2012, 21:51

To care... haman pa te prerasto... BISTRO!!! <championvanja>
slika slika

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Som 2012 Rijeka Bosna

Post Postao/la ruba » 12 sij 2012, 22:13

bravo rodjo lijepo ti je počela sezona,mogu mislit na ljeto sta ce bit
Ruba Vobleri

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Som 2012 Rijeka Bosna

Post Postao/la @ldin » 12 sij 2012, 22:29

hvala!!!! evo brzinski kako je to izgledalo ;) bistro

40i dva danaaaa.... 40 i dva dana ..... Tačno 40 dana kako nisam bio u ribolovu , poso trči, drži nedaj pa eto praznika pa ...jbg ... i danas odo samo na sat jedan ,slobodan sam, i taman dok „žena“ ne dodje s posla ... s kuham si ja tako dva tri deca vina , u termos bocu i na vodu ....
Skočila voda pravo prilično i mutna al ne previše , skoro pa po mom ukusu , na vodi nema nikog ovo ,moje mjesto je aktuelno ljeti pristupačno svima , blizu i ljudi često izlete iz stanova da odmore glavu od zanovjetli šefova, žena , djece i ostale zanovijetli „raje“ ... sad škobalj aktuelan i ovdje više niko ne dolazi , mir i tišina , ljepota
Gledam u kutije i vidim kašiku od oca mog , stara je ko i ja , on je to nosao po priboru , mislim da je nikad nije ni s kvasio , al eto čovjek je volio to i kupovao sve na što naleti kao i mi sami na kraju krajeva ... onako dobar komad metala debel jedno 3mm i naboran nešto se nesjećam da sam viđao nešto slično danas na tržištu , vanjska strana bojena srebro i zeleno da crnim tačkicama , i poslje 30god boja je još postojana nema korozije ..... i tako ja krenem nizvodno da bacam ,uz obalu samu , par zabačaja i nije mi to to .... Odjednom granu sunce iza nekih oblačića , pravo jako , u njegovoj liniji vidim da nema ništa što će pokvariti ovo ljepo januarsko sunčanje , ni daška vjetra i onako dok skidam jaknu tražim duhan , sjetim se da sam prošle godine u januaru imao ljepog soma od 11kg , samo je tada bila i po koja krpa snijega .... ništa , štap u ruke , zapalo mi za oko jedno mjesto u pola limana , prebacim ga nešto višlje u maticu , čekam naravno i onda lagano kao po staklu da vozim , kad čovjek ne ode dugo kraj vode onda je poseban merak pecat ... ne znam po koji put bacam i dok čekam osjetim jak udarac i silovit otklon štapa pa jedno pola metra vrh sastavi , kontam šta bi , ko' da na dubinski pecam ... odma se meni vrti u glavi , il je repom udario il je napao pa profulo il ' je ko zna ... palim cigaru i sad bacam opet na isto mjesto al je odma vodim kontam da je blize površini , poslje par zabačaja sav onako sumnjičav kontam ma pomjerio se , ko da ce on mene čekat da mu ja zabacim jbg ... malo pomjerim liniju nizvodno al tu voda ima povratni tok , ako je i lego il se pomjerio to mu je mjesto savršeno za sve buduće manevre ... spuštam kašiku nešto dublje , vrh štapa u nebo , i sve gledam da ostanem tamo što duže a da mi matica pod nogama ne povuče najlon i ne izvuče kašiku , lagano vrhom štapa u dogovoru sa rolnom ćeifim i sve ultra osjećajno ... osjetim stop i povlačenje nazad , uspio sam ulovit taj momenat i znam da je riba , propratim vrhom štapa to povlačenja nazad , dajem mu da povuče i kad više nisam mogao da spuštam , onda na kontru , uštopa štap i sve stoji onako jedan djelić sekunde i tu kreće ... opet imam 22-ku(najlon) na štapu „fer play“ i sve je na njegovoj strani ... napravio je dva tri kruga ondje u onih 4-5m limana i onda sam osjetio da je usporio probam pumpat ide , stegnem dril , štapom , pa onda namotam , ide sve glat , al opet nema šanse da ga izvadim ovdje gdje stojim i nekako mi se prebrzo predo , i šta sad da ga potezem i namotavam ono ide fino , ja bi sad volio da on još divlja da se umori , blizu obale je on pravo na 4m od mene i onda se valjda dozvo i krenu u kontru i uz vodu , meni ured pa drago , sad neka se ispuca pa sam ja onda na redu , u svemu tome ja popustim dril i trčim opet niz vodu na onaj svoj stari kamen , u par skokova već sam na kamenu dosta nizvodnije od ribe pratim najlon i gledam kako se pokušava dočepat one tamo strane ako presječe maticu od kamena na sred Bosne i ode gore u valove ... ma to je to , okrećem se ko mahnit imal igdje ikog poznatog gore po cesti ma ništa ... vadim telefon da nazovem Zlaju il buraza , kad tel tup tup tup i u vodu grrrrrr jbg baš me krenulo ...
Stegnem dril i to je sad to ili ili ... kako pogledom trazim najlom kad tamo neki čiča ribar sjedi zapalio i posmatra sve , kako ga prije nisam vidio , dize ruku osmjeh na licu , samo polako , već su i neki penzioneri stali gore na cesti iznad mene , sad ce se počet skupljat , Umori se som onako tegleći uzvodno i sad opet pumpam pravo fino ode , puno je i vremena prošlo , opustio se lola , dovezao sam ga do mirnjaka i zaljeva gdje sam i prošlog izvadio i sad je na par metara od mene , osjetim da koristi zadnje atome snage da otpliva , zadnje atome to sam ja mislio , kontam kako da ga prihvatim , nema nikog ko bi to mogao od ovih ljudi , a iskreno ni štap mi se ne daje nekom u ruke , u toj nekoj mat poziciji , kad se okreno i zaveslo tamo preko i nizvodno ode i gotovo , gledam u špulu rolne kako se topi nema najlona nestaje čovječe , šta sad ... ode niz vodu ... ide kraj kamena koji viri jedno 40cm iz vode i sad ne mogu štapom prebacit najlon preko njega nikako iz ovog ugla , eeeee reko kad krene krene i zakači mi najlon za taj kamen i on i dalje izvlači al usporava , kako sad da prebacim najlon , ljudi po obali već vide kao svršen čin i šta ću ja , ispred mene ima jedan veliki kamen viri iz vode do pola kad bi pregazio na njega mogao bi otkačit najlon al to je kvašenje do ramena 100% i to je to kako sam razmišljao o tome tako sam i zagazio , kontam tel . pa ovolika zajebancija e ne'š
Moja supruga koja je u međuvremenu stigla s posla i tu je na obali posmatra sve , kažeda sam gazio ko hipnotiziran nikakve promjene na licu , voda je led ledeni , istopljen snijeg al mene je toliko adrenalin prao da ja to registrovao nisam , pređem na kamen i taman da mi je štap kraći bio 20cm neznam šta bi , popustim najlon na sec. Spustim vrh do vode malo trznem kad se otkači uhhhhhhhhh ljepota , gazi nazad na obalu i trk niz vodu namotaji , namotaji , dođem na mjesto kad lego hajvan i to na mjesto gdje sam sumnjao nekada da bi moglo biti ovakvih nemani, jednostavno ova riba poznaje tren i tačno je znao gdje ide i šta radi , sad već hujav onako dobro kontritram i zadrzim štap pa kud puklo , osjetim da se odljepio namotam par krugova i napumpam po cijenu kidanja šta me briga, kad ono ide , a ja i nastavim tu je voda ko ogledalo nema više matica i jakih protokoka , pumpam , u medjuvremenu je i stigao stariji kolega ribar , ispumpao sam ga u jednu kadicu od kamenja duboku nešto više od koljena
I sad njemu dadnem štap da drzi sve je to na pristojnoj udaljenosti od jedno 10m najlona , on stoji uzvodno sa štapom, 10 m od ribe koja je nizvodno u toj kadici na metar od obale , ne smijem više namotat puknut će ... zagazim opet promrzo mokar izmoren ma rasturen , ne mogu do daha da dođem a ruke bole malo je reć i naravno s blaženim osmjehom na licu ... Bistro !!!
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

edoA
Prava Štela
Postovi:134
Pridružen/a:03 kol 2011, 13:07
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Som 2012 Rijeka Bosna

Post Postao/la edoA » 12 sij 2012, 22:30

Bistro majstore.

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Som 2012 Rijeka Bosna

Post Postao/la tare » 12 sij 2012, 22:38

Bistro lave <championvanja> <championvanja>

BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Som 2012 Rijeka Bosna

Post Postao/la BcRich » 12 sij 2012, 23:02

bistrocaaaaaaaaaaaaaaa.drug iskrene cestitke,krenulo je,,,,gotovo je........sada kad te krenu kingovi,nema stanke,,,, smjesi ti se 70-ka,samo naprijed,,,,,,somko zada adrenalina,,,,,do kostiju,,,hiihihi,,,,,,,,,,,i ja sam gazio za njima,,,,,,,,,,,,nista strasno,,,,,,,,tada se i neosjeti hladnocaaaaaaa.....vruce ko u sauni.........jos jednom svaka cast.........pozdrav bistro........

Zaključano
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Varaličarenje po vrstama riba”