Grgeč ili bandar 2012.

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Zaključano [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Šiljo
Početnik
Postovi:19
Pridružen/a:10 lis 2012, 16:36
Lokacija:Knin,Hrvatska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Grgeč ili bandar 2012.

Post Postao/la Šiljo » 10 lis 2012, 18:57

Pošto vidim da fali ova riba na varaličarskom dijelu foruma za ovu godinu,evo malo mojih od ove godine sa jezera Štikada iz Gračaca Hr.
Grgeče inače lovim silikonom a zaleti se koji i na wobblera.

slika

Uploaded with ImageShack.us
slika

Uploaded with ImageShack.us
slika

Uploaded with ImageShack.us
slika

Uploaded with ImageShack.us
slika

Uploaded with ImageShack.us
slika

Uploaded with ImageShack.us

Bistro za sada!
Spinning the best


Avatar
miki007
Početnik
Postovi:13
Pridružen/a:24 srp 2010, 11:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Grgeč ili bandar 2012.

Post Postao/la miki007 » 10 lis 2012, 22:13

Dobre slike, nema šta. Kod nas ga u BiH, čini mi se, slabo love varalicom. Prelijepa je riba. Čuo sam da najbolje ide na silikonce sa jig glavom jer grgeč uglavnom lovi na dnu. Opiši nam malo slikovitije kako ga loviš, koji dekor ti se pokazao najboljim. Meni je uzimao na Mepps 2, ali manji primjerci. Bistro.
CARPE DIEM

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Grgeč ili bandar 2012.

Post Postao/la Seha » 10 lis 2012, 22:58

Bistro Siljo super slike i ulovi.
Evo i ja jednog od neki dan uhvacen na drop shot silikoncem
CIMG1237.JPG
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika

Šiljo
Početnik
Postovi:19
Pridružen/a:10 lis 2012, 16:36
Lokacija:Knin,Hrvatska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Grgeč ili bandar 2012.

Post Postao/la Šiljo » 11 lis 2012, 19:11

miki007 je napisao/la:Dobre slike, nema šta. Kod nas ga u BiH, čini mi se, slabo love varalicom. Prelijepa je riba. Čuo sam da najbolje ide na silikonce sa jig glavom jer grgeč uglavnom lovi na dnu. Opiši nam malo slikovitije kako ga loviš, koji dekor ti se pokazao najboljim. Meni je uzimao na Mepps 2, ali manji primjerci. Bistro.
Pozz.. Miki!
Pa vjerovatno je jigging najbolji za grgeče mada ima još nekih učinkovitih načina kako uloviti grgeča!
Grgeč je riba dna to si dobro rekao,ali rano ujutro i pred samu večer posebice krajem proljeća dolazi u više slojeve vode u potrazi za sitnijom ribom.Tad mogu wobbleri čuda napraviti mada kad su na dnu silikonci su ipak priča za sebe jel kad ubodeš jato onda se ne trebaš brinuti jel manje od 10 komada nećeš uloviti!
Ja osobno koristim lagani pribor za ribolov grgeča zbog samog gušta,zaista je odličan dril kad grune na štap od 20g ili 10g.
Koristim jig glave do 3g ručne izrade a silikonce ne biram previše mada Berkley Nymph ipak kod mene ima malu prednost.
Ono što treba ipak pogoditi je boja ili kolor.Svaki put skoro drugačiju boju uzima mudruje kako ja to zovem.
Ja počinjem sa pinkom,jel to je top boja,bar za mene,ako njega ne počnu uzimati onda ili zelena,žuta,narančasta,bijela...uglavnom tople boje.
Sve što trebaš je pronaći jato a kad si ih našao onda je sve lako.
Na Štikadi,jezeru gdje ih lovim obično bude i do 30-tak komada kad krene ali nekad bude i manje od 10,stvar sreće i pronalaska jata.
Onom tko nije probao ovaj ribolov toplo preporučujem jel zaista se možete izguštati,odlični su borci a kad to spojite sa lakšim priborom ne može bolje!
Eto Miki ako što nedostaje slobodno pitaj tu sam!
Bistro!
Spinning the best

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Grgeč ili bandar 2012.

Post Postao/la zlaja » 11 lis 2012, 21:04

Veliki sam ljubitelj laganog blinkeranja i sve te ribe koje se meni šmagaju za pecati dear Lord nije posadio po mojim vodama...tačno ću uzeti lopatu i iza vikendice iskopat sebi baru pa tutnit bassa,grgeča...opet kad razmislim moro bi ženi ukinut paprike i paradajz...uh jebote ne bi išlo to nikako :mrgreen:


Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Grgeč ili bandar 2012.

Post Postao/la AlaS » 11 lis 2012, 21:56

Ima ga Zlaja na nasoj rijeci ,ja sam ga dosta lovio slucajno na sve i svasta evo bas nadjo sliku od jednog kojeg sam morao zabiljeziti fotografijom jer je uzeo metal fish 3 u najvecem brzaku ,da covjek ne povjeruje .Ako se zazelis bandara pecati znas gdje ces doci vec sam te zvao vise puta ...

ovo je bilo April ili Maj ove god.
slika
slika
Bistro

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Grgeč ili bandar 2012.

Post Postao/la zlaja » 11 lis 2012, 22:22

Da, dole u ravničarskoj vodi i voli...ovdje u brzoj mu mrsko plivat jebo sliku svoju...nemam druže vremena za neke cjelodnevne izlaske, i ovo što ukradem po jednu uru za pecanje mi uhar...
Seha brate taj grgeč je zdravo debel primjerak !

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Grgeč ili bandar 2012.

Post Postao/la angler » 12 lis 2012, 06:35

A kakav je za muhe <jelmekotrazio>

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Grgeč ili bandar 2012.

Post Postao/la rusko » 12 lis 2012, 06:52

Odlicno radi na strimere, a hoce i na nimfu samo tada oni veci nemogu doci na red od sitnih...
Ljeti se zna potrefiti period kada lovi po povrsini i onda se moze nauzivati sa popersima.

A u zadnje vrijeme mi je udarao na muddlere sa gumenim nogama i to pred noc:

slika
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Grgeč ili bandar 2012.

Post Postao/la Seha » 12 lis 2012, 10:11

zlaja je napisao/la:Seha brate taj grgeč je zdravo debel primjerak !
Jest zlaja u ovom periodu pa do zabrane ako ubodes poziciju gdje ima zenki bas bude komada kao balon jer im se vec formirala ikra..
Zanimljivo da u Danskoj gdje zivim nema zabrane zbog mrijesta ni minimalne mjere u rijekama dok je u fjordu minimalna duzina 20 cm.. A ribe ima kao u prici bas zato sto savjesni ribari (ako nisu indijanci sa balkana u pitanju) uzimaju samo koliko im je potrebno za jedan obrok, kada vide da je formirana ikra zenke vracaju. Kad naletim na dobro jato u lovu mogu uloviti i do 20-30 i vise grgeca preko kilograma tezine sto je za druge vode u evropi misaona imenica. Zelja mi je maznuti jednog od 50 cm to nikako da ostvarim. Ovih od 40-45 cm i uspijem tu i tamo prevariti, ali ovih par cm vise je tako nedostizno.. Mozda nekad i naleti ko zna :wink: Ovaj dan nikad necu zaboraviti, prvo sam uhvatio jednog zaboravio foto stativu. Ubacim ribu u saranski sak, pozovem prijatelja da me dodje slikati. Super jos drhtim od srece, uzimam stap zabacaj i dobijem jos jednu veliku zenku. Pa moze li bolje od toga :grin:
Nije problem uhvatiti veliku ribu gdje ih ima.. Da bogdo bolje cuvamo nase vode i ribe u njima i kod nas bi bio raj na zemlji za ribare.
Billede 123.jpg
Kopi af Billede 124.jpg
Billede 132.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Grgeč ili bandar 2012.

Post Postao/la Clavis » 12 lis 2012, 13:52

O Seha, ti se pravo "omrsi" :D:D:D ko da si uletio u zadruzni ribnjak...

Malo me sad zanese ta drop shot tehnika, koliko bi se to dalo explotisati na našim tekućicama,...

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Grgeč ili bandar 2012.

Post Postao/la Seha » 13 lis 2012, 11:43

Moze kako ne. Problem je sto su vecina nasih ribara pomalo konzervativni sto se tice novih tehnika.Sta ces mozes misliti kako je bilo pionirima kada su poceli loviti umjetnim mamcima po nasim rijekama. :shock: Zaofasmo covjeku temu daj negdje cemo drugo o tehnikama neka ova ostane za ulove 2012.
Evo par komada od ove sezone

slika

[youtube]http://img714.imageshack.us/img714/2480 ... 57kopi.jpg[/youtube]
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Grgeč ili bandar 2012.

Post Postao/la rusko » 13 lis 2012, 12:47

Ove sezone sam primjetio da se grgec u mojim krajevima mrijestio dva puta... prvi put krajem aprila kako i uobicava a onda jos jednom krajem avgusta... Pitam se da li je to uobicajeno ili se ove sezone desilo nesto posebno sto im je "prijalo"?!
slika slika

Avatar
apdejt
Početnik
Postovi:5
Pridružen/a:08 kol 2012, 14:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Grgeč ili bandar 2012.

Post Postao/la apdejt » 13 lis 2012, 14:18

Zavidim Vam na slobodnom vremenu ... i cestitam na ulovima.

Zaključano
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Varaličarenje po vrstama riba”