Lov smudja

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori
diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Post Postao/la diver » 29 sij 2007, 21:38

BISTRO RIBARI
Vidim da se na ovoj strani nista nedesava pa smo odlucili da je malo obnovimo .
Da ponovo je DOK organizovao lov smudja na DUnavu :D ,i ponovo su se desile jako lijepe stvari :D
Ekipu smo cinili :ekipa sa BISTRO BiH,Dok,Rosa,Zander,Getva ,Diver i Ante koji je na sebe preuzeo dobar dio posla logistike.
Sav materijal je kod Zandera koji je na sebe preuzeo obavezu da to postavi na forum,Zander pozuri brate i ja sam nestrpljiv :D
Toliko od DIVERA sa JEDNE JEDINE :D


Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Post Postao/la ZANDER » 30 sij 2007, 01:32

slika
slika
slika


EVO SLIKE DA NEBI OVA DVOJICA GANJALI ZANDERA :lol:



BISTRO OD ZANDERA!
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 30 sij 2007, 08:13

E vala umako si im za dlaku Zander :wink:
A sta reci za ove smudjetine nego svaka cast i bravo "momci"!!!!

dok
Haman Štela
Postovi:39
Pridružen/a:03 pro 2006, 23:08
Kontakt:

Post Postao/la dok » 30 sij 2007, 10:11

Nema šta, ekipa je bila prava, svi su slušali vodiča ( samo nam je Zander bio malko tvrdoglav glede linije sidrenja camca ) uostalom sve je zabiljezeno kamerom pa cete vidjeti u sljedecoj emisiji Bistro BiH !

Ani, Rosa, Damir, Suzy, Mirza, i Zander svaka cast - pravi ste ribici, vrata Baranje uvjek su vam otvorena a Monarch-Dok team je uvjek za akciju !
Boze dragi jel i tebi ovako lipo

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 30 sij 2007, 14:15

Iskreno me veseli sto stranica i ribolovacki serijal Bistro BiH zblizava ljude koji vole prirodu,ribolov i druzenje..Sklapaju se prijateljstva dogovaraju se zajednicke ribolovne avanture koje ce ostati duboko urezane u nasa sjecanja.........

Bistro u svim sljedecim druzenjima od SEHE !
slika


Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Amir » 30 sij 2007, 17:28

Bez komentara sam jer se ovi sa Une ne sale.
Bistro!

dok
Haman Štela
Postovi:39
Pridružen/a:03 pro 2006, 23:08
Kontakt:

Post Postao/la dok » 30 sij 2007, 23:34

Ma decki su bili pravi, pokazao sam im kako Dunav i mutan i brz zna biti, a to je nesto drugo od onog sto su dozivjeli prosli put. Sto se tice lova u struji na dubokim mjestima (10 - 20 m) ja koristim posebnu tehniku i posebne jig glave i tanku al JAKU upredenicu, al tesko je opisat rjecima, puno toga ovisi o tome kakva je struja pri dnu, o njoj ovisi kolko uzvodno treba bacati i kojom brzinom spustati jig glavu, Rajna je npr. jedna od takvih rjeka, a posto sam u njenom gornjem toku dosta vremena proveo koristeci tzv. vertical jigging tehniku, ona se na Dunav treba tek malo prilagodit a u biti nije tesko, bitno je varalicu UVJEK drzati pod kontrolom, pogotovo pri spustanju - nemozes vjerovati koliko se cesto desi da upravo u tom naglom propadanju smudj uzme varalicu i ako ne usljedi kontra uskoro je "ispljune" i u nastavku "voznje" dnom ti vise nista ni ne osjetis, tek kad izvadis varalicu na njoj evtl. mozes vidjeti tragove zubi !
Evo i ovaj vikend je bilo totalno blesavo vrijeme, sad kisa, sad snijeg sad sunce a voda naglo pada, i do 50 cm dnevno, rjetko tko se i usudio na vodu, u subotu smo ih potrazili uz kraj na pjesku gdje se obicno skupe kod naglog porasta u ocekivanju prodira ka mrestilistima, smudjevi su udarali ko ludi po repovima i stomaku silikonaca, kao da su kedera prvo htjeli usmrtiti. Kako ne koristimo trokrake na zadnjem kraju, rezultat je bio u njihovu korist, obzirom da je voda divljala mnogi grizove nisu cak ni prepoznali, uvece smo sjeli i diskutirali o svemu, obzirom da neke kolege iz Bosne nisu vicne jiggovanju smudja pokusao sam im objasniti u cemu je stvar, sutradan smo promjenili lokaciju i mamce, umjesto malih slottera i attractora koristili smo 15 cm slottere i priblizili se potopljenim deblima, 40-gramske jig glave smo bacali nizvodno i mamce vodili tek iznad dna, rezultat je dakako bio puno bolji, sto se da i vidjeti na slikama (iako sve jos nisu postavljene!) Sve je pomno zabiljezeno profi-kamerom, pa se nadam da ce emisija za kojih 2-3 tjedna biti emitirana - i sto je najbitnije da razbijemo malo famu oko toga dali je 15 cm silikonac velik za smudja !
Boze dragi jel i tebi ovako lipo

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Amir » 01 vel 2007, 22:54

A sto bi bio silikonac od 15cm mali kada takav smudj od 10kg uzima i silikonce od 25cm samo ako mu ga provuces kraj nosa.Ja koristim duzine od 12cm do 23cm i ulovio sam smudja na svaku duzinu sto znaci da 15cm je idealan mamac.Na silikonac od 16cm dodje smudj od35-40cm i ja vise ne lupam glavu sa tim dali je neki silikonac prevelik za smudja.Mislim da vece varalice su selektivne i hvataju uglavnom krupniju ribu dok mali silikonci love i one ribe ispod mijere i samim tim ih povrijedjuje mozda i smrtno.Ko je zavirio u moj kofer sa varalicama uvjerio se da ja ne koristim nista manje od 12cm za smudja.

dok
Haman Štela
Postovi:39
Pridružen/a:03 pro 2006, 23:08
Kontakt:

Post Postao/la dok » 26 vel 2007, 10:37

Bistro,

evo htio sam jos prije zabrane jednom otici u ribolov smudja,imao sam goste iz Sesveta, inace iskusne ribice s Kupe i Mreznice, bili smo na mjestu oko 500 m uzvodnije od onog gdje smo snimali film za BistroBih, obzirom da je Kopacki rit vec sad pod zastitom i svaki oblik ribolova je zabranjen, bilo je dosta kacenja, spadanja al i ulova, ja sam dobio jednog od 8 kg, i 3 manja od oko 2 kg, sve na zute i plavobijele slottere, (zeleno cudom nije htjelo, nasi gosti su ulovili jednog al dosta izgubili, no kazu kako im je iskustvo dragocijeno, jer su sad napokon shvatili jigg tehniku u potopljenoj sumi stabala, i kako se za Dunav treba dobrano obuci, he he, na povratku su svratili u Vukovar i pokupovali sve sto im je trebalo za sljedeci put, da ih ne iznenadi.
Zander, bas mi je zao sto nisi mogao doci, siguran sam da bi poput Rose i Anija ulovio kapitalca
Boze dragi jel i tebi ovako lipo

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Post Postao/la ZANDER » 27 vel 2007, 01:06

Pozdrav Dok,
upravi su da bi sigurno nesto bilo kapitalno,ali ako bi sa "TOMOS" motorm na Dunavu ponovo upravljao desila bi se ista stvar :lol:

Svejedno mi je i onda bilo super :wink:

Nadam se da ce se sve to ponoviti jos koji put,ali MOLIM TE bez TOMOSA,njega montiramo ROSI I DIVERU ahhahahah :wink:






Bistro od Zandera!
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Amir » 05 lip 2007, 15:17

Sezona je pocela i nemoj te da se stidite.slika

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Amir » 05 lip 2007, 15:27

slikaslika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 05 lip 2007, 17:24

Bistro Amire! Ja na smudja tek krajem oktobra kad hladnoca prorojedi travu u rijeci.
slika

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la enko » 10 stu 2007, 21:16

Kad nezna seha moram ja :lol: .Sehin smudj uhvacen na Dokov wobler

slika

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Amir » 11 stu 2007, 13:17

slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Varaličarenje po vrstama riba”