Musicarska oprema

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la montana » 06 tra 2011, 03:33

Helios je super lagan. Kad uzmes u ruku i pogledas u stap zapitas se jel' uopste to stvarnost ili prividjenje da ti je stap u ruci. Jedino je malo meksi od ostalih nabrojanih (bas lipljenski), mada ja takve i volim, onako za suhe muhe... nije bas za vjetra, pa je bolja ona varjanta u Tip-flex izvedbi za raju koja voli brze stapove. Te morske velicine nisam dirao...

P.S. dobio sam katalog od Winstona za ovu godinu i nema onog stapa o kojem smo pricali nedavno. Kako god ih upitam, meni se cini da ga vise ne prave?
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la angler » 06 tra 2011, 03:58

montana je napisao/la:P.S. dobio sam katalog od Winstona za ovu godinu i nema onog stapa o kojem smo pricali nedavno. Kako god ih upitam, meni se cini da ga vise ne prave?
Mislis na onu famoznu 2#? LT5 ili WT? Koliko sam primjetio na pocetku ove godine su WT i LT5 cak podigli cijenu na njihovoj stranici za citavih 70tak $ kako i sad stoji. To im je jedna od najprodavanijih serija ako ne i najprodavanija. Ili ga kontaju obogatiti boronom pa izbaciti sa astronomskom cijenom ili povuci iz proizvodnje. Ako urade ovo drugo, e onda su usr.li motku :?

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la montana » 06 tra 2011, 04:04

Upravo, jer nema ih u katalogu. I ja mislim da ide na "doradu". Tako je i onaj moj ZG "doradjen" u Heliosa i otisao tako neku cifru. Mislim da cu navratiti "licno" da se uvjerim.

Potrazicu ga ja negdje, ali mi taj projekat jos nije dosao na red...

Jos nesti me zagolicalo. Kupiti blankove, pa raditi kod nekog privatnika, onako po sebi! Cifra je pogolema, ali da imam nesto prepoznatljivo, moje... sareno! <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la angler » 06 tra 2011, 05:06

Jos ih ima na internetu po starim cijenama jer ako ga dorade ode preko 800$. Koliko vidim u zadnje vrijeme je trka u cijenama.

A to za pravljenje...sve je u pola cijene samo ja nikako da se usudim. Razmisljam prvo o nekom experimentalnom jeftinom da vidim prvo koliko sam smotan :grin:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la rusko » 06 tra 2011, 06:19

E to za pravljenje stapa je moj stari plan "Zimska radinost"... u fazi sam skupljanja informacije, hrabrim se svaki dan... ali nikako da se bas odlucim... mislio sam poceti sa par jeftinih, pa onda nesto jace...

Nego, imamo sada jos jedan problem... drugovi sa istoka su se izgleda ozbiljno zadali na kopiranje poznatih marki... citao sam o jednom tipu koji je sretan sto je kupio svoj Hardy, dozivio nesrecu i slomio mu se vrh... Fazon kod Hardy je da se slomljeni dio stapa isjece na komade i posalje a onda oni vrate novi... tako je tip i uradio, medjutim iz Hardya su mu vratili nazad njegove komadice uz motivaciju da to nije njihov stap, materijal od kojeg je stap uradjen se ne koristi za njihove stapove, takodje i konac... itd...

...ne biti dobro... bukvalno cu u buduce traziti da mi prodavac dokaze da je stap proizveden na regularan nacin, nista "med i caj"...
slika slika


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la montana » 06 tra 2011, 13:26

Ovamo u radnjama nema tih problema, mada si mi sad unio sumnju... <smrzlo>

Ima dosta nesrazmjera u cijeni kod proizvodjaca i po Ebayu... treba biti oprezan sta se kupuje. Zato volim otici u radnju i mahati svim modelima odjednom, ali tu dodje do problema jer na mozes porediti sve proizvodjace na istom mjestu.

Sam svoj majstor... mislim da bih radje nasao nekog ko se vec time bavi, pa davao instrukcije. Kako mi je vid oslabio, nebih se usudio sam zapoceti.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Memo
EFFA instruktor
Postovi:194
Pridružen/a:09 vel 2010, 21:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la Memo » 06 tra 2011, 17:03

Helios 5# 9stopa je zakon Tip flex . ko bude u Sarajevu 23 Aprila moze moj stap da proba.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la angler » 06 tra 2011, 20:00

montana je napisao/la:Sam svoj majstor... mislim da bih radje nasao nekog ko se vec time bavi, pa davao instrukcije. Kako mi je vid oslabio, nebih se usudio sam zapoceti.
Probaj stupiti u kontakt sa Vladanom Milenkovicem, on je negdje u tvom "komsiluku", a posjecuje ex-YU musicarske forume pod nickom "Oldsurehand". Vrlo prijatan covjek, ne stedi sa savjetima nakon duzeg iskustva pravljenja stapova, a sto pravi stapove...e to je vec umjetnost! A i kakvi bi bili od jednog umjetnika...kompozitor, muzicar, fotograf, pisac....i kompletni musicar.

http://thefiberglassmanifesto.blogspot. ... kovic.html

Ovo dole je njegova stranica...kad se stranica otvori idi na Kafe-Blog pa desno prelistaj mjesece. Ima dosta njegovih strimera i stapova.

http://flyfishingunlimited.tripod.com/

rusko je napisao/la:Nego, imamo sada jos jedan problem... drugovi sa istoka su se izgleda ozbiljno zadali na kopiranje poznatih marki... citao sam o jednom tipu koji je sretan sto je kupio svoj Hardy, dozivio nesrecu i slomio mu se vrh... Fazon kod Hardy je da se slomljeni dio stapa isjece na komade i posalje a onda oni vrate novi... tako je tip i uradio, medjutim iz Hardya su mu vratili nazad njegove komadice uz motivaciju da to nije njihov stap, materijal od kojeg je stap uradjen se ne koristi za njihove stapove, takodje i konac... itd...
...ne biti dobro... bukvalno cu u buduce traziti da mi prodavac dokaze da je stap proizveden na regularan nacin, nista "med i caj"...
Koliko sam cuo je to da se kineski Sage stapovi uveliko i dugo prodaju preko raznih foruma i sumnjivih shopova, a i Hardy samo ne u tolikim kolicinama. eBay je primamljiv sa cijenama ali vrlo sumnjivog porjekla. Vec sam pisao da se preko eBaya prodaju dupljaci opreme za extremne sportove.
Ja to nekako gledam ovako. Ako ce me skoro isto kostati da narucim direktno od proizvodjaca ili generalnog zastupnika i da uzmem u nekoj radnji, radije cu se strpiti 20 dana i naruciti direktno. Isto tako vazi i za snizenja jer ih ima i kod proizvodjaca i zastupnika samo treba potrefiti. Zato cijenim garancije koje vaze uz prilozen racun, sto znaci ako ti je zastupnik uvalio dupljak moze se pozdraviti sa zastupnistvom. Bar sam do sad tako nabavljao pa za sad nema <smrzlo> :grin:

mevludin.cemal
Početnik
Postovi:13
Pridružen/a:01 svi 2011, 15:46
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la mevludin.cemal » 01 svi 2011, 17:23

Pozdrav!


Ovako; Odlucio sam se poceti baviti fly fishingom.Dosad sam pecao na vaser kuglu i normalno ostalo tehnike.Ali kada sam nedavno probao i vidio kako je pecati mahaljkom stvarno mi se svidjelo i odlucio sam preci na fly fishing. Problemi su poceli oko kupovine musicarske opreme, kao sto su: stap, cekrk, struna...
Informisao sam se o stapovima i cijenama, pa ako mi moze neko od iskusnijih musicara pomoci da mi kaze dali slijedeci komplet valja za ovaj novac:

ABU GARCIA #5/6 9ft LH DIPLOMAT SA CEKRKOM, STRUNOM I KONUSOM.

Unaprijed hvala!

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la rusko » 01 svi 2011, 17:55

Moj savjet je NEMOJ... Znam taj stap, moj rodjak je taj set kupio svom sinu... To ti je kao da uzmes nekih 50-tak eura (pretpostavljam da toliko kosta) i poderes ih... Radije skupi jos love, sacekaj malo i onda kupi jedan bolji set.

Meni je neka ekipa za rodjendan jednom kupila jedan set, koji se stvarno pokazao kao pravo fin, tri puta je skuplji od tog kojeg si spomenuo ali zaista neces zazaliti: Scierra sweep combo (ima ih u raznim klasama) dobijes stap, cekrk, backing, snjuru, predvez i instrukcioni video kao i dozivotnu garanciju na stap, pa cak i kacket. Stap je zaista fin, cekrk skroz okej, snjura dobra za pocetak, poslije se to svakako mijenja pa se moze nesto bolje staviti. Iako posjedujem nekoliko "boljih i skupljih" stapova ovaj stap mi je i dalje drag i cesto ga koristim. Trenutno se moj sin uci s njim i mislim da mnoge pocetnicke probleme izbjegava bas zato sto je stap kvalitetan.

slika

a evo i promocije kacketa :)

slika

Pored tog, imas i mogucnost kupovine polovne opreme... Nikada neznas sta ti se moze posreciti... ja sam se dokopao stapa vrijednog 500 eura za 70, covjek nije znao sta je dobio u bozicni poklon i stavio ga na oglas... nov stap, luuuuudooo dobar ali on ga ne konta i za njega nista ne vrijedi... desi se i ta nafaka...

Nego de nam reci imas li viziju o klasi stapa, sta bi lovio s njim i gdje pa da zajedno malo "pronjuskamo" ;-)
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la angler » 01 svi 2011, 18:54

rusko je napisao/la: kao i dozivotnu garanciju na stap,
Trebalo bi provjeriti da li je Scierra ukinule dozivotne garancije. Razlog tome je sto je nedavno jednom covjeku pukao segment i na jedvite jade je iskamcao preko Race zamjenu. Postavljao je na forumima sadrzaj mailova od Scierre prema Raci koji nisu obecavajuci. Mozda se u medjuvremenu nesto promjenilo.

A sad dobrodoslica na forum i nadamo se da ces sa nama razmjeniti svoja iskustva pa makar i pocetnicka.

I kako rece Rusko...prvo nam reci gdje planiras i sta loviti. Ako je prosjek prohtjeva u FF na nasim prostorima savjet je neki nazovimo ga univerzalac u klasi 5 i duzine 2.5 - 2.7m. E sad ako su manji potoci ili jezera to mjenja sve u startu.

Ovaj Ruskov prijedlog je sasvim ok....cak sta vise odlican.

Rusko...jeli to planinarski cepin na kacketu....ko da gledam Aldina da ce mu se svidjeti :grin:
Zadnja izmjena: angler, dana/u 01 svi 2011, 18:57, ukupno mijenjano 1 put.

mevludincemal
Početnik
Postovi:2
Pridružen/a:01 svi 2011, 15:43
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la mevludincemal » 01 svi 2011, 18:56

Pozdrav!

Hvala Vam na brzom odgovoru.
Za klasu stapa bih # 5/6,lovio bih pretezno na Sani i Sanici, a ponekad i na Uni :)
Od vrste ribe bih lovio pastrmku i lipljena.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la rusko » 01 svi 2011, 19:10

Iskreno, ja sam samo jednom imao problema sa ovim stapom, zgazio mi sin stap i slomio ga... odnijeli ga u radnju i odmah su nam iz drugog paketa izvadili novi dio i dali... Uz stap dodje i garantni list kojeg treba popuniti i registrovati... mozda to taj tip sa foruma nije napravio... a mozda je i Scierra na rubu sloma jer previse stvari izbacuje umjesto da se skoncentrise na par onih koje dobro radi. Npr, covjek kupi dobar stap i zavoli scierru a zatim kupi njihovu rolu i razocara se potpuno....

Mevludine, koji bi "budzet" bio odgovarajuci... Razumijem da se nikome ne mili davati neke visoke cifre u pocetku jer nikad se ne zna, kako se covjek brzo zagrije tako se i brzo ohladi, pa treba biti pazljiv... Ovdje gdje ja zivim cesto dobre setove daju na rasprodaju vise da privuku nove musicare da pocnu jer znaju sta ih ceka poslije... opreme sve vise, a para sve manje :456:
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la angler » 01 svi 2011, 19:17

Sve je bilo uradu i sa papirima i garancijom...sve po PS. Koliko se mogu sjetiti Scierra je u mailu prvo navela da su kao prinudjeni ukinuti garanciju ali nemoj me drzati za rijec...to se desilo prosle godine. Inace je momak bio fan Scierre, od stapa, cekrka, kacketa do jakne, kombinezona i cipela za vodu.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la rusko » 01 svi 2011, 19:21

angler je napisao/la:Sve je bilo uradu i sa papirima i garancijom...sve po PS. Koliko se mogu sjetiti Scierra je u mailu prvo navela da su kao prinudjeni ukinuti garanciju ali nemoj me drzati za rijec...to se desilo prosle godine. Inace je momak bio fan Scierre, od stapa, cekrka, kacketa do cipela za vodu.
Moguce... pregledao sam i ja brzinski forume... izgleda da se nesto sumnjivo desava s tom garancijom... u nekim drzavama se paze zakona i bez pogovora mjenjaju dijelove itd... a u nekim odbijaju i daju samo 2 godine garancije... na njihovom oficijelnom sajtu ne pise nista o tome....

Ako je tako (moguce je da prodavaci zezaju kako bi izbjegli ekstra posao) onda je to skroz nisko sa njihove strane...
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i čekrci”