Musicarska oprema

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la tare » 19 kol 2011, 14:48

Valjal stap klase(valjda se tako ovo zove :grin: ) 6/7 za klena???


Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la Kovach » 19 kol 2011, 20:14

Tare, ne znam da li volis bacati strimera, a ako je samo u pitanju povrsinska i nimfa moze zadovoljiti i 5/6. Sve zavisi koja je voda i sta preferiras.

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la tare » 19 kol 2011, 20:27

Ma neznam,mozda nekad i strimer da naleti,ko ce ga znat,mozda mi prahne bucova ganjat tako :grin:
Ganjam neke stapove,pa reko da vidim moze li 6/7,jer imam vise sanse kad dvije klase ganjam :grin:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la angler » 19 kol 2011, 21:33

Za nase vode i ribe puna kapa ti je klasa 5. Sa njim bacam i strimere i povrsinsku. Nekad i klasom 4 bacim manji strimer bez ikakvih problema. Klasa 7 ti je tzv malo teze musicarenje. Recimo za vece smudjeve, stuke ili bucovcine pa i morsko musicarenje. Ako ti treba za klijena onda je klasa 4 sasvim dovoljna pa i za kapitalca. Maksimalno 5ica ako mislis da ce ti naletiti bucovcina...e onda je do ribara, a ne do stapa... stap ce izdrzati :wink:

Da ti malo priblizim tare te klase stapova. Ti si uzeo koliko se sjecam stap od 40gr za klijena i pokojeg zalutalog bucova, a spomenuo si da bi ti valjao da je od 25gr... Sta ces ako ti udari somce od 10tak kila :grin:

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la tare » 19 kol 2011, 23:17

E hebiga sad je kasno pobjedio na aukciji al je ovaj 6/7 :grin:

Stap je Flextec Powertec 10 ft,6/7,neznam jestel se suretali sa flextec stapovima,al vidim na netu da je raja pravo zadovoljna sa njima,sponzori su irske ff reprezentcije i jos neke ja msilim.Pise da je preproucena cijena za njega 160 funti,to vjerovatno lazu,al nasao sam isit stap da kupim u istoj firmi kao daju veliki popust na njihove stapove i cijena je 60 funti.Ima i dozivotna garancija na njega pa je vjerovatno nesto bolje.Na drugoj stranici je 130 eura pa nezz sad koliko je dobar,al je boolji od ovog mog 100 %.
Uglavnom ja sam ga dobio puno jeftnije,za 9 funti,niko nije bidao na ovaj moj,dok na ostale jesu(kao da me visa sila zove u musicare :grin: ),al postarina hebe,20 funti :mrgreen:

Evo koji je stap:
http://www.amazon.co.uk/Flextec-PowerTe ... B005F2TCIO

I jel mi bolje probat nekako izganjat od 9 ft(6/7,ili 5/6)??
I ove rucke mi nisu jasne pise nesto ovako:
HW= Half Wells
FW = Full Wells
FB = With Fighting Butt
Na ovom mom je ova FW
Zadnja izmjena: tare, dana/u 19 kol 2011, 23:22, ukupno mijenjano 1 put.


Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la Kovach » 19 kol 2011, 23:20

Tare jarane kod mene je stap Orvis klase 5, duzine 8,6 ft (2,62 m), parabolik (full flex) i zadovoljava sve ono sto meni treba. Stapove klase 5/6 racunaju nekako univerzalnim za ovo sto mi lovimo. Kod mene na Doljanci kolega angler je lovio dvojkom i vjeruj sasvim je dovoljna za tu vodu, a citavo vrijeme dok smo lovili meni je isla voda iza zuba. Stap je ono sto kazu "ubio se" za manjih rijeka i potoka gdje se moras nadmudrivati sa ribom i sto rece montama s koljena bacati da te ne skuzi riba. Moj ti je savjet 5 ili eventualno 5/6 sa istom takvom kombinacijom za cekrk, a snjura wf5f. Ako nemas mnogo prostora moze snjura i dt5 koja je malo pogodnija za tzv. roll cast (rolovanje). Mozda bi ti najbolje bilo da oprobas od nekog stap pa ako ti odgovara trazis nesto slicno. Ima tu 1000 caka, od toga da li volis brze ili srednje brze (fast, Medium ili medium-fast) stapove, od koliko dijelova ti je najpogodniji radi eventualnog transporta (sto mnogo ne utice na sam kvalitet osim lakseg transporta), duzina ( za srednjh rijeka od 2,10 do 2,70 m najpogodniji),a najbitnije ti je da stap tebi pase i da ti pruzi uzitak pri ribolovu, sve ostalo je manje bitno. Dzaba ti da imas neznam kakav stap ako se tebi ne svidi nista od toga. Ukusi su razliciti, a o ukusima ne treba raspravljati kao ni o iznosu koji je neko spreman dati za stap. Najbolje se skontaj koliko si spreman uloziti, za sta ti sve treba i onda vidjeti najbolji odnos cijena-kvalitet.

Bistro!

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la Kovach » 19 kol 2011, 23:24

Sad vidjeh da si ti vec pazario. Nema veze ako je tako, pokusaj zamjeniti sa nekim kome treba stap te klase, mozda neko ko musicari po Drini i mirna Bosna, a Boga mi i Hercegovina!

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la tare » 19 kol 2011, 23:34

Ma nerazumijem se ja o ove stapove,imao ovaj svoj on je 5/6,i to oni kmpleti sto se kupe za male pare,sto sve dodje...A sad neznam ja kakav je on,ja pecam sa njim,al neznam sta mu valja sta ne valja,kako sta treba da bude i tako to neke cake :grin:
A ja bi sa ovim lovio na Bosni,klena i evuntualno bucova...
Vidjet sutra,mogul dobiti aukcije,ove sto su 9 i 10 ft,al 5/6,ako nemognem valjda ce mi i ovaj biti dobar :grin:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la angler » 20 kol 2011, 06:42

Izgleda da su sklonili tvoj stap....sad je neki dvorucni na stranici koju si postavio.
Za Flextec stapove znam. Kolega jedan ima u klasi 5/6 jer nimfari. Zadovoljan je sa njim. Meni ne lezi jer je parabolik.

Prvo se raspitaj pa onda trguj. Taj #6/7 ti sad dodje kao da ides na klijenove sa spinerom od 80gr <shiba>

Pa majka mu stara Kovach sto mi ne rece za dvojku....cccc
Ja vidjeh tvoju klasu pa kontam nisi za ovih cackalica.
Sljedeci put kad se vidimo ima da probas.

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la tare » 20 kol 2011, 16:28

Ma nisu,to je taj samo sto imaju iza cekrka taj produzetak,al valjda samo od 10 ft i 6/7 pa nadalje,jer pise da oni imaju tu neku full wels rucku,a ovi od 9 ft i 5/6 half wells,neznam sta je to,al haj :grin: ...

Necu ga onda ni kupit,reci cu im da sam se zafrkao i eto,necu platit,probat cu uganjat ovaj 5/6,pa mogne nemogne...

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la Kovach » 20 kol 2011, 19:38

Ma nema problema, nisam htio da ti kvarim ceif posto si i ti tek probao taj stap. Jarane sljedeci put bice probe pa ako mi se svidi da trazim sebi kakvu dvojkicu . Ja kontao k`o u skoli bolje 5 nego 2 :456: . Salim se nekako sam ovom svojom peticom zadovoljan i odgovara mi za vecinu onoga sto ja lovim. Bistro druze!

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la angler » 20 kol 2011, 19:51

Pa ono su ti dvorucni stapovi Tare. To je tek posebna prica za sebe. Full wels rucka ti je ona cepastog oblika, kakva u dnu takva na vrhu. Nego batali ti tu kupnju, a drugi put prvo se raspitaj pa onda u trgovinu :wink:

Ma siguran sam da ce ti se svidjeti Kovach. Za potoka neki poseban filing. Iako nismo bas dobro prosli ugodjaj je ipak bio super.
A 5ica neka stoji, za Neretve :grin:

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la tare » 20 kol 2011, 23:37

Ma neznam,nigdje nepise da su dovrucni :roll:
9 ft #5/6,70 gr tezak,jel moze takav biti dvorucni???

Memo
EFFA instruktor
Postovi:194
Pridružen/a:09 vel 2010, 21:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la Memo » 21 kol 2011, 10:24

Nemoze bit dvorucni ja jos nisam vidio dvorucni od 9 ft . To je vjerovatno bat (but) borbeni dodatak kad drilas veliku ribu da mozes nasloniti na stomak ili vec negdje drugo da te ne bode.

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la tare » 21 kol 2011, 11:48

Pa i pise da ima nesto do fighting butt,al to ide na ove od 10 ft i 6/7 i jace,ovi od 9 ft nemaju ni to,pa ja kontam da ni nemaju taj produzetak,sad neznam...

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i čekrci”