Musicarska oprema

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Memo
EFFA instruktor
Postovi:194
Pridružen/a:09 vel 2010, 21:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la Memo » 21 kol 2011, 21:43

Nisam u toku a nemam vremena da citam sve postove koliko vidim hoces da kupis stap za musicarenje. Prvo moras da znas sta zelis da lovis ,drugo nakojoj rijeci ili jezeru i koje vodene mase i sirine je ta rijeka.Najbolje je da se obratis kolegi musicaru iz tok kraja gdje zelis loviti i upitas ga za savjet tako ces ustediti puno trazenja i vremena.Uopste tzv. univerzalni stap je klase 5# moze biti brze akcije (tip flex) pocetniku oprasta vise greske nego (mid flex ili full flex) ali su zato ove druge navedene akcije ljepse za ribolov i ribar ima vise osjecaja u ribolovu nego sa Tip flexom.Ipak na tebi je da se odlucis sta ces kupiti i gdje ces kupiti najskuplje ne mora biti i najbolje. Pozdrav iz Vienna.


Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la tare » 21 kol 2011, 23:56

Ovdje kod mene naci musicara,nemoguca misija,neznam da ima ijedan u Zenici...

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la angler » 22 kol 2011, 10:45

Pa ima li koja prodavnica ribomaterijala u Zenici koja ima musicarske opreme. Odes tamo i pitas covjeka ima li musicara da te spoji sa njima. Mora ih biti.
Ali evo i Memo ti kaze kao i mi...stap duzine 9' i klase #5 ce zadovoljti sve uslove na kojima pecas, a ti kako hoces.
Nego reci nam koji sad stap koristis...imas neki musicarac sto si sa njim lovio prosle god?

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la tare » 22 kol 2011, 16:53

Nema,ima prodavnica,al neprodaju musicarsku opremu...A ja sam otkazao ovaj stap 6/7,kad ste rekli da je prejak,javio sam ljudima da otkazu,sad pokusavam uganjat ovaj 5/6,al valjda posto je univerzalniji puno vise judi hoce njega,pa mu naraste cijena...

A imam stap ,nako oni kompleti ko za nasu skolu,stap 5/6,cekrk 5/6,neznam koja je snjura...

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la zlaja » 22 kol 2011, 17:00

Ovo i mene živo interesuje , haj još koju- velika i široka rijeka Bosna, daleeeekiiiii zabačaji,ribe do 70 cm 5-6 kg i manje,šta još??? nema ni jedan mušičar...šta još?? jah super ekstra dalek izbačaj da strimer legne na 30 metara daljine -to mi je najvažnije.
jesam li nešto zaboravio??? <sjetise>


Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la soha » 22 kol 2011, 22:53

Kad smo vec kod toga, ja se nameracio na ovaj, pa de malo komentara jel to valja cemu :
http://www.blinkersport.si/index.php?st ... rodid=3093

A jes krenulo, ovo kolektivni prelazak u musicare <valjanjeodsmijeha>

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la angler » 22 kol 2011, 23:43

Joj navale...sta je ba ovo <valjanjeodsmijeha>

Na ovom linku koji je Tare postavio http://www.amazon.co.uk/Flextec-PowerTe ... B005F2TCIO
su dvorucni stapovi, a ne sa borbenom drskom. Duzine su 10' i 11' ali ima jedan 9' koji je Tare htjeo pazariti pa odustao i taj buni stvar. Uostalom sad to nije ni bitno.

Tare taj ti je komplet sasvim ok. Drzi se njega jedno vrijeme dok ne zagrizes dobro u FF, a onda ces znati sta dalje....mozda pocne rasprodaja varalicarskog pribora :mrgreen:
A da,... bolje malo vise paznje da obratis na snjuru.

Joj Zlaja druze ja te nista ne skontah. :grin: Jeli to pitanje za stap po navedenim uslovima?

Soha drug za te pare odokativno izgleda sasvim pristojno. Komplet za 200km, a nije taraba firma Scierra... bar nije bila. Bilo je price da je ukinula garancije, a kakvo je sad stanje zaista ne znam.
Ako ce mo cjepidlaciti, meni licno sta se ne svidja je taj tip drske za klasu 5 pa i 6. Full wels rucka mi nekako ide za klasu 7 pa vise. Ali opet kazem to je licni ukus.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la zlaja » 23 kol 2011, 15:38

Ja bolan,neki mahač da može strimer na 30 metara ali da može i baja za klena ?

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la angler » 23 kol 2011, 19:00

Hajmo to preformulisati pitanje 'vako. Neki spinerski stap koji moze zafrljaciti kasiku od 45g bar 50-60m i na isti koristiti wobler od 2.5cm za klijena? Ima ali da li je to to!?

Ako su manji strimeri u pitanju klasa 5/6 je ok, a moze i baja. Ako su teski strimeri, e onda nemere. Ustvari moze sa jacim klasama ali da li je to to.

I polako sa tih 30m. Za te daljine treba dobro "zagrijati stolicu". Ja jos nisam, a dabogda bez Memine ili Vesine pomoci da cu dogurati u nizoj klasi stapova.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la zlaja » 23 kol 2011, 20:56

Okej, sad sam razumio šta su vam te klase, ja bi jednu četvorku sa dušom sedmice :mrgreen: e nemere :grin:

Memo
EFFA instruktor
Postovi:194
Pridružen/a:09 vel 2010, 21:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la Memo » 23 kol 2011, 21:54

Uz svo postovanje svima ja jos nevidoh da neko baci bilo kakvog strimera 30 m jednorucnim.Salu na stranu to je veoma tesko izvesti i sa dvorucnim stapom 30 m je ipak velika distanca. Stap 4# klase za lov Lipljena i pastrmke manjim Nymfama i suhim musicama sasvim je dovoljan .Ko hoce sta malo vece gonjati 5#-6# krupnije Nymfe .Stapovi klase 7 # pa navise moze se strimer bacati ja licno nebih preporucio lov strimerom manjim klasama ,ne da se nemoze riba uloviti i sa 5#-com na srtimera vec je to veliko opterecenje za stap te klase pa se mnogi takvi (strimerasi ) pitaju zasto su mi vodzice (ringovi)rasklimani na stapu ipak je to veliki napor pri zabacaju za vodzice pa ce se mnogima desiti da se polomi ili rasklapa pitajuci se zbog cega.Idealan strimerski stap je klase 9# uparen sa tonucom ili brzo tonucom snjurom.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la zlaja » 23 kol 2011, 22:04

Tu tematiku poznajem iz spin ribolova i zato imam štapove različite težine bacanja i različite akcije, no da ne dužim, riba koju bi ciljano lovio je u većini slučajeva na distanci i nemože se prići zbog jake matice,ima slučajeva i mjesta kad je lov na kraćoj distanci ali su rijeđi zato sam pitao za fly štap sa kojim se može dobaciti...
Hvala vam na odgovorima.

mef
Haman Štela
Postovi:33
Pridružen/a:18 srp 2010, 22:29
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la mef » 23 kol 2011, 23:47

Pozdrav!

Dobio sam na poklon musicarski stap marke CRANE ( komplet ) , ali je klasa 6/7. Posto imam namjeru da pecam pastrmku i lipljena. Sta vi misliste o ovom stapu i koje su poteskoce tokom pecanja na suhu muhu ?


Unaprijed, hvala!

Bistro <flag> !
JEDER TAG IST EIN ANGELTAG, ABER NICHT JEDER TAG IST AUCH EIN FANGTAG...

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la angler » 24 kol 2011, 00:02

Rekoh li ja polako sa tim metrima :grin:
E moj Zlaja koliko sam se ja mucio za magicnih 20m. <12345>

Ukratko, da imate prestavu tih anamo klasa FF stapova.

Orjentaciona komparacija FF i Spin stapova tj njihovih jacina:

Klasa #2-3 - cca 10-15gr spin - za manje potoke, potocice i shunjanje
Klasa #4 - cca 20-30gr spin - lipljen, pastrmka, klijen
Klasa #5-6 - cca 40-50 spin - znas sta mozes izvuci, bucov, vece patrmke, prosjecni smudjevi
Klasa #7-8 - cca 60-80 spin - eto dodjosmo do velikih smudjeva, stuke, manjih somova, laksi morski FF
Klasa #9-11 - cca 100-150gr - sad dodjosmo do pravih somova, stuketina i mladice, srednji morski FF
Klasa #12 i vise - 300gr i vise - e za ovo vec treba camac i idemo na tune sabljarke i ostalo

Klase kao sto su #000 do 1 nisam spomenuo jer to je vec egzibicionizam mnimalizma <ribarcina>

Ako sam malo fulio u komparaciji ne zamjerite :grin:

mef
Haman Štela
Postovi:33
Pridružen/a:18 srp 2010, 22:29
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina stapa i i pratece opreme za fly fishing

Post Postao/la mef » 24 kol 2011, 00:06

Pozdrav!

A da li za pocetak mogu s njim musicariti, a da poslije kupim manje klase ?

Bistro <flag> !
JEDER TAG IST EIN ANGELTAG, ABER NICHT JEDER TAG IST AUCH EIN FANGTAG...

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i čekrci”