štap LOOP AEG 590-3, #5 - sa kojom rolom upariti?

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

elo
Prava Štela
Postovi:125
Pridružen/a:29 stu 2009, 15:31
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
štap LOOP AEG 590-3, #5 - sa kojom rolom upariti?

Post Postao/la elo » 17 sij 2013, 00:29

Potrebna mi je mala pomoć, odnosno savjet iskusnijih kolega, obzirom da sam početnik u mušičarenju.
Naime, u nekoj trampi nabavio sam štap LOOP AEG 590-3, #5 i treba mi savjet koje kolo/rolu/čekrk da uparim sa njim, kao i šnjuru. Znam da je logično da štap, čekrk i šnjura budu iste klase, a i preporuka je da bude isti proizvođač, ali sam čitao da svako kolo ne odgovara svakom štapu, kao ni šnjura, pa bi volio čuti mišljenje nekog ko ima isti štap ili je bio u prilici da ga koristi, koje kolo i šnjura bi bila odgovarajuća.
Usput da li bi ovom štapu odgovarala kombinacija Rola-čekrk GUIDELINE-REELMAST veličina 5/6 sa WF šnjurom marke Cortland.
Da ne zaboravim, budžet za rolu mi je oko 100€.

Unaprijed hvala za korisne savjete i preporuke


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: štap LOOP AEG 590-3, #5 - sa kojom rolom upariti?

Post Postao/la zlaja » 17 sij 2013, 22:19

Ako hodaš kraj kakvog radilišta mazni onaj kotur što se cigle dižu na sprat...to ti je to <jelmekotrazio>
Bistro druže,pa svi odoste u mušičare..s" kim ću ja mladice pecat?

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: štap LOOP AEG 590-3, #5 - sa kojom rolom upariti?

Post Postao/la tommylee » 17 sij 2013, 22:27

Zlaja a ti nabavi kakvu devetku pa joj strimera ponudi <valjanjeodsmijeha>

elo
Prava Štela
Postovi:125
Pridružen/a:29 stu 2009, 15:31
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: štap LOOP AEG 590-3, #5 - sa kojom rolom upariti?

Post Postao/la elo » 17 sij 2013, 23:32

Zlaja druže, ne odustajem ja od mlade. A ovo se spremam za ljeto, lakše čovjek podnosi vručinu kad malo propuha napravi <valjanjeodsmijeha>

elo
Prava Štela
Postovi:125
Pridružen/a:29 stu 2009, 15:31
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: štap LOOP AEG 590-3, #5 - sa kojom rolom upariti?

Post Postao/la elo » 17 sij 2013, 23:34

Tommy, čini mi se da si u zadnje vrijeme tražio neki lakši čekrk. Jesi li našao, imaš li kakav savjet za mene po pitanju čekrka?


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: štap LOOP AEG 590-3, #5 - sa kojom rolom upariti?

Post Postao/la tommylee » 19 sij 2013, 00:44

Kod nas nisam,tj jedino ima Vision GT 2/4# koji je 85g težak e sad ja bih za što manja što bolje <valjanjeodsmijeha>
Čuo sam se jednim momkom koji dosta uzima sa strane i ima dosta dobre ponude,pa čekam da vidim da li će biti šta od toga.U međuvremenu čitam i tražim.
Nađoh jedan koji nije ni malo jeftin Sage click III.

Nemoj žuriti imaš do sezone još dosta.Neznam odakle si imaš li šta u blizini?

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: štap LOOP AEG 590-3, #5 - sa kojom rolom upariti?

Post Postao/la angler » 19 sij 2013, 05:41

Kod cekrka ti je bitna tezina radi balansa stapa i naravno kocnica. Sve ostalo je stvar ukusa i mogucnosti.
Greys ima solidne cekrke za relativno korektnu cijenu.
Neki dan vidjeh na Piku neko Lamsona prodaje za samo 150KM. Samo ime sve govori, a naravno treba pregledati jer je polovan.
Snjura je prica za sebe i tu bih posvetio vise paznje.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: štap LOOP AEG 590-3, #5 - sa kojom rolom upariti?

Post Postao/la montana » 24 sij 2013, 07:43

Sta god da odaberes, neka tebe u musicarima, a pusti Zlaju, ljetos je mahao mekousnoj povazdan. Rola te klase je bitno da ima ono sto rece Angler, tj, da nije preteska i da fercera, a snjura je puno vazniji detalj!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: štap LOOP AEG 590-3, #5 - sa kojom rolom upariti?

Post Postao/la angler » 24 sij 2013, 08:13

Zlaja je nas drug u dusi <jelmekotrazio>

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: štap LOOP AEG 590-3, #5 - sa kojom rolom upariti?

Post Postao/la Clavis » 24 sij 2013, 10:59

Haj da malo čovjeku začatamo temu :)

Jel do mene, ja u taj čekrk nisam polagao pažnje ni previše pare... imam neki Mustang (bajagi Shakespeare) plaćen 30 markica. Jer sam satro Abu Garcia-in. (plastični do duše) Lagan je, uredno uvlači špagu,, malo više galami, fino ubalansiran sa štapom. A sve se više vodim idejom, da napravim džepić u koji ću spremat špagu, nešto slično kenguru.

Spomenuti čekrk od 30 maraka

slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: štap LOOP AEG 590-3, #5 - sa kojom rolom upariti?

Post Postao/la montana » 24 sij 2013, 11:52

Ma nista mu ne fali. Ruku na srce, rijetko se u toj klasi do #5 imalo pita do role. Ako je budzet "kratak", a sto je uvijek slucaj kod zelja i mogucnosti musicara, bitnije je skockati ostale potrebne stvari, a kasnije... pa valjda ce neko nesto kupiti za rodjendan <jelmekotrazio>
angler je napisao/la:Zlaja je nas drug u dusi <jelmekotrazio>
Vidices kad jedan dan u "varalicarskom oglasnom odjelu" osvane post: "Prodajem desetak gajbi plastike! Moze i zamjena za horoza pirgu!"
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: štap LOOP AEG 590-3, #5 - sa kojom rolom upariti?

Post Postao/la Clavis » 24 sij 2013, 12:00

E to je valjda to Monty, sa ovim štapom drilam lipenčiće i pastrmke do 40 cm. Teško da će naletit šta veće, i sve se vuče "na ruke". A čekrk samo neopterećenu špagu rola. Normalno, kad bi teškašio onda bi uzeo i pristojan čekrk dostojan mladice recimo, sa finom količinom bekinga i regulatorom.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: štap LOOP AEG 590-3, #5 - sa kojom rolom upariti?

Post Postao/la montana » 24 sij 2013, 12:07

Imam i ja par tih "plasticnih", sa jednom starom DAM-ovom sam visio na Klokotu i nikad nije zakazala, a vecina borbe potazanjem ruke, kako kazes.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: štap LOOP AEG 590-3, #5 - sa kojom rolom upariti?

Post Postao/la zlaja » 24 sij 2013, 17:12

Ja šta sam nego mušičar i sve ti ja ba razumijem šta piše gore u naslovu- ovo loop je ono kad joj dadneš malo kružno pa na teke felša pa ona ode pod živicu...zato je radna organizacija dobila tako ime...ovo aeg je da šćap ima aerodinamičnu geometriju 590 miliampera...ovo 3 je garant Elo imo iz vladanja jer je bježo na pecanje sa časova...i na kraju mu profesorka upisala jednu peticu...e to neznam zašto...Elo će nam reć" <jelmekotrazio>

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: štap LOOP AEG 590-3, #5 - sa kojom rolom upariti?

Post Postao/la angler » 24 sij 2013, 20:07

Mahaces ti sa nama makar te tim miliamperima trofaznim AEG ganjali <titinpionir>

Ruku na srce sve do 5# cekrk nije bitan i uvjek se zvao skladiste snjure. Zato treba obratiti paznju na snjuru.
Medjutim, ako se vrzmamo po malim potocima i ona gubi svrhu...tu sve gubi svrhu. Ako neko ima "svoju rijeku" koju zna u dusu i njene mogucnosti onda je sa priborom veoma jednostavno. Ali ako neko prodje nekoliko raznih rijeka ili jezera sa istim priborom onda funkcionalnost dolazi do izrazaja. Dodjes na rijeku koju ne poznajes i klepi ti mladuljak na nimfu kao prosle god cojku ispred Ruska i mene, mada bi se o ovome moglo prodiskutovati nasiroko.
Ali ima i ona ribolovacka pasija kao i u svemu zavisno od mogucnosti kojoj manje vise svi tezimo, a to je kvalitet ili kvantitet.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i čekrci”