Saran

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Saran

Post Postao/la rusko » 29 svi 2013, 17:58

Svaka cast Monty!!!

Ja sam se spremio ove sezone za ciljani ribolov na sarana... samo imam problem jer je voda gadno zatravnila, a sarani koji plivaju u jezeru nikako ne vole na povrsinu izaci. Bacao sam im masu psece hrane i hljeba ne bi li se podigli na povrsinu i nista... samo kopaju po dnu...
slika slika


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Saran

Post Postao/la montana » 29 svi 2013, 18:01

I moji kopaju po dnu, ali ako ih previse naucis na tu hranu, zaboravi musicarenje. Naviknu se i nece nista drugo.

Ove cestitke na nevidjenu sliku su super. Sto ti je povjerenje! Hajde da testiram... uhvatio sam KLIJENA od 23kg na fazanov rep? <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Saran

Post Postao/la rusko » 29 svi 2013, 18:09

Budi sretan... Ja od kako sam publicirao par zezancija sa Photoshopom, meni vise niko nista ne vjeruje <valjanjeodsmijeha>
slika slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Saran

Post Postao/la Kovach » 29 svi 2013, 23:08

Hajde doktore da i ja cestitam na nevidjeno <valjanjeodsmijeha> Svaka cast posebno jer nas svaki put iznenadis necim novim.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Saran

Post Postao/la montana » 30 svi 2013, 07:06

Evo i slicice, napokon! <jelmekotrazio>

Izvinjenje za prljave, blatnjave ruke i hlace, ali jedva sam se izborio da ovo cudo izvadim vani, uz par padova na koljena, guzicu i u vodu, bez cizama, meredova i ostalih pomagala! <titinpionir>

Nisam mjerio ni duzinu, ni tezinu, ali za WT5 i mene je ovo azbaha! <jelmekotrazio>
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Saran

Post Postao/la Clavis » 30 svi 2013, 07:13

"Oto čudonište " na WT 5??? Ejvala brate i halal ti zanat. Šaranče je prelijepo, bucmasto i napredno. Svaka čast. Nego haj kad ti bude dosadno, za raju, sastavi spisak, koju si sve sortu na "mahaljku" izvuko. Ko te prozove za qrčenje, imat će posla sa mnom :D:D

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Saran

Post Postao/la angler » 30 svi 2013, 07:20

Za "peticu" to je fakat azbaha. Nije ni cudo sto je izvlacio snjuru kako je htjeo.
Lijep teren al ima grana, drveca, prasume....ihiiii!
Bravo jos jednom doktore <championvanja>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Saran

Post Postao/la montana » 30 svi 2013, 07:30

Hvala braco, cast mi je podijeliti ovo sa vama! <flag>

Ove godine sam polomio dvije petice i jednu cetvorku. Vecinom su to slucajni ulovi, kao i ovaj. Jesenas oni King lososi, prvog dok sam vukao osjetio sam krckanje stapa, a na drugom je pukao St. Croix k'o ledenica na sastavu drugog i treceg dijela. Helios WT4 polomih zajedno sa malim prstom desne ruke na Yellowstone rijeci pri padu sa stijene nedavno, sreca pa ima garancija, valjda ce mi ga poslati do Bosne... Jedino jos ona dvojka i jos ova rezervna petica Redington CT su u zivotu. <valjanjeodsmijeha>

Ove grane su patnja. U njima ima tih stukica kamara, ali i sarana. Cim uzme, k'o metak se zaleti u granje i obicno pokida sve, a znas kako je sa strimerima, ode po kile materijala! <valjanjeodsmijeha> Ovo granje ociste ljeti ovi park-cuvari ili poplava, ali cim ga maknu, dabar rokne drugo drvo i eto ga opet! <djed> Petica nije za ovoliku ribu. Sreca pa stavih jaci predvez. Zaista se osjetih nemocno. Sreca pa je rijeka relativno uska, pa nije bilo dalekih bjezanja! <djed>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Saran

Post Postao/la angler » 30 svi 2013, 08:31

montana je napisao/la:Ove godine sam polomio dvije petice i jednu cetvorku.
Ne prilazi mojim stapovima :baseball: Imam dva "no name"...njih mogu halaliti...teska srca <valjanjeodsmijeha>
Pa ne rece da si Heliosa dokusurio zajedno sa prstom, za St.Croixa si prijavio.
Iz prilozenog zakljucujem da ti fakat ides u rat sa ribama <valjanjeodsmijeha>

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Saran

Post Postao/la tommylee » 30 svi 2013, 08:40

Ja sma neki dan skratio jedan mahač.Naime u toku ispucavanja strune nisam osjetio da se ejdan segment svukao i samo se čulo KVRC.Otikuno se sami vrh segmenta.Ja sma to kući obradio i zalio epoksi smolom.Pa sad ćemo vidjeti kako će to držati.

Ovaj šaran nije za tu peticu srećom pa ti nije polomio štap!

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Saran

Post Postao/la Han » 30 svi 2013, 08:41

Ode montana u šarandžije, zagrizao je :135:
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Saran

Post Postao/la montana » 30 svi 2013, 08:55

Nisam htio ispustiti stap, pa polomio i prst! <titinpionir> Pa ti si prvi primjetio ono nekoliko stapova iz reda "ostali". Nista nego "bad luck", bilo leda i snijega po stijenama, a ja umislio da mogu kao divokoza, po stijenju... <jelmekotrazio>

Nakon ovog sarana i onih lososa, shvatio sam da mi treba jedna sedmica, pod hitno, samo kako sada zeni iznijeti taj plan?

Ne brini za tvoje stapove. Ja cu to dok ti ne gledas! <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>

Tommy, ja sam tako polomio prvi ZG. Hoce to od dugotrajnog rolanja. Treba povremeno provjeravati spojeve, a ima i maza koja, navodno, to sprijecava. Petica je jedva izdrzala, sreca pa voda nije siroka da se saran raspliva po jezeru, inace bi i mene i stapa bilo posvuda okolo. Bas je sila od ribe. Najbitnije je osloboditi onaj visak snjure i dopustiti mu da ga izvuce prije nego se snjura zapetlja oko nogu ili granja. Tada nema lufta ni drila, a saran zavre u jednom pravcu i eto belaja.

Han, upravnice, eto me na Staracu da osaranlucimo u sesnaest! Moram nauciti jos par caka o Saranolovu! <adipiva>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Saran

Post Postao/la Kovach » 30 svi 2013, 10:22

Svaka cast Monty! A sto se tice stapova sta mislis da im napisemo jedno pismo da ti doniraju koji stap. Ti im ga dodjes kao tester i sta mislis da im je poslati sliku ove sarancine, a u pismu spomenuti na koji stap je izvucen. Osim toga ti izgleda vise stapova kupis i polomis nego 50% ostalih njihovih nazovi ribara pa kao dobar musterija red je da ti jedan daju dzabe <valjanjeodsmijeha>

Jos jednom aferim drug i bistro!

Avatar
emin
Književnik
Postovi:820
Pridružen/a:21 ožu 2011, 10:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Saran

Post Postao/la emin » 30 svi 2013, 11:14

bistro majstore svaka čast.. <championvanja>
..be yourself no matter what they say..

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Saran

Post Postao/la Seha » 30 svi 2013, 13:17

Montana imas vec gotovu plasticnu imitaciju zrna kukuruza mada mozes i od zute plivajuce spuzvice sam napraviti zrno spici udicu dugog vrata u nju malo balansiraj tezinu udice olovnom zicom ako je potrebno kako bi balansirao tezinu spuzvice kako bi skorz lagano tonula (sto sporije to bolje) , a dipova sa ovim il onim smekovima imas milion. Po meni za vas musicare je idelan ovaj Kiana Carp Goo em je vizelan em ima smek ludilo. Ja sam vec probao ovaj corn twist ludilo. Dobio sam par lijepih riba na sa njim dipovan mamac. Prodaje ih saranska firma Korda pa pogledaj na e bay.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CG3RCcRC_j0#![/youtube]
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušičarenje po vrstama riba”