Klijen

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Klijen

Post Postao/la rusko » 01 kol 2012, 06:56

Primjetio sam da se malo vidi crveno dole pa reko da pitam... Ovi skandinavci se kod mene povukli sa onog mjesta na kom sam ih zapazio, nema vise ni jednog... moracu ih ponovo traziti... pa kontam (ako ih nadjem) da probam ove muhe koje ste prezentovali ovdje... probao sam masu svojih, ali uglavnom ih nista sto se krece po povrsini nije zanimalo... samo nimfa, vecinom crvena, trula visnja ili smedja je radila i jedna povelika imitacija raka koju inace korstim za morski riblov (?)... bas cu probati sa red tagom mozda se i startaju na povrsinu... hvala @Kovach!
slika slika


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Klijen

Post Postao/la tommylee » 01 kol 2012, 08:05

Juče sam probao ove policelonske zunzare i lijepo ih napada.Šteta što nema većih primjeraka!Čim je sunce zašlo i oni su stali da uzimaju.

slika

slika

slika

Ovaj je baš proguto!

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Klijen

Post Postao/la tommylee » 01 kol 2012, 08:06

slika

slika

slika

slika

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klijen

Post Postao/la tare » 01 kol 2012, 14:01

Extra zunzara <championvanja> <championvanja>
Dobri i klenovi,bistroo <championvanja> <championvanja>

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Klijen

Post Postao/la angler » 01 kol 2012, 15:46

Slazem se sa Tarikom!
Zaista vijerna imitacija zunzare.
Nego, ode nam ti u realiste <championvanja>


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klijen

Post Postao/la senad » 01 kol 2012, 16:42

Ma daj, Tommy, ovo ti žive natičeš na prazne udice :shock: :wink:
Nema šta, vrh!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klijen

Post Postao/la soha » 01 kol 2012, 17:10

Svaka cast tommy, i za zunzaru i za ulove, ja sutra prvi put izlazim na vodu sa mahacem. Supruga je na neke sitne saranske udice navezala neka pera i neke vunice. Ako bude kakvih rezultata javljam.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klijen

Post Postao/la rusko » 01 kol 2012, 17:56

senad je napisao/la:Ma daj, Tommy, ovo ti žive natičeš na prazne udice :shock: :wink:
Nema šta, vrh!
Premaze ih onim lakom za nokte i malo pojaca crvenu boju na ocima i to je to <valjanjeodsmijeha>

Odlicno Tommy, cestitam!!! <championvanja>

@soha --- BISTRO!!!
slika slika

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klijen

Post Postao/la tare » 01 kol 2012, 17:57

Soha izletit ce ti klen na sve,bezobzira na sto lici...samo na nesto ce manje izletat na nesto vise,na nesto manji a na nesto isto manji :mrgreen:

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klijen

Post Postao/la Kovach » 01 kol 2012, 20:12

Zunzara je vrh a i ulovi su pravi. Ma meni se nesto neda po ovoj vrucini tumarati jer je teren na kojem lovim malo zahtjevniji. Prije nego dodjem na mjesta gdje ga ima moram preci nekih skoro 1 km po stjenama i velikom kamenju, a cesto se kamen i omakne ispod noge :456: . Na zalost drugog puta tu nema, a mozda je i bolje da dusmani ne dolaze, a kljenovi nesmetano rastu.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Klijen

Post Postao/la tommylee » 02 kol 2012, 08:18

Hvala svima.Inače mušica nije mojih ruku djelo.Čovjek koji ih pravi radi skoro sve insekte u ovom fazonu: ose,obade,skakavce... i sve je extra lovno!
Tereni meni poznati no odustao sam neki dan jer se ne vidi na fotkama a i ne osjeti (smrad).Naime naleti osam na raspadajući leš neke domaće životinje (koza-ovca?) i tu mi se sve zgadi!

Aj što trpim ono smeće al' ovo je previše!!!

Soha zrno kafe super lijpkom zalijepi na udicu i udri!Ja danas šaljem obećano!

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klijen

Post Postao/la Clavis » 02 kol 2012, 09:20

Odličan izlet Tommy, još bolje baje! Nego, interesuje me taj čvor kojim si ih vezao. A kad spomenu smrad, mogu misliti kako si se proveo, ja sam neku noć izašao, oblačno, velik pritisak i vrućina, mala voda, zrak smrdi sam od sebe, al interesantno, jesam li naletio na bjeloušku, nema te crkotine koja smrdi kao njen sekret kojeg pušta iz "straha", je li neko od vas to još primjetio? Il je meni "damfalo" iz neoprena odozdo <valjanjeodsmijeha>

Ah da, jaran mi priča da klen i kod nas fino radi, našao sam ovo na YT pa ću probat namotati i odletit ovo koju noć,

Davie to plaho fino radi!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DmomunU-eR0&feature=plcp[/youtube]

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Klijen

Post Postao/la tommylee » 02 kol 2012, 13:56

Čvor je takozvani mrtvi,obmotam 6-7 puta i provučem kroz omčicu i oba kraja zategnem.Još mi se ni jedna nije odvezala.Na 5 namotaja zna da sklizne.

Druga verzija koja mi je mrska,vežeš na početku podveza čvor pa sve ovo odradiš i taj kraj sa čvorom na kraju provučeš kroz omčicu i zategneš nema spadanja 1000%.

Juče sam dobio info od čuvara da je neko na Drini ulovio na varalicu klena preko 4.5Kg.
Šteta što nema fotografije!

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klijen

Post Postao/la tare » 04 kol 2012, 22:11

Tommy ja sam danas konacno nabasao na fine klenove :grin: Al su bili tolike hinje da to nije normalno :twisted: Nece da uzme muhu ni naopako,samo izleti i dirne je malo nosom i ode nazad..kako je bila plitka voda i imao sam polarizacione,vidim fini komadi al nece pa haj :grin:
Ovog sam uspio uloviti:
slika

Uploaded with ImageShack.us
Jedan jos veci spao,a jos veci su bili tu i kruzili oko muhe...Mozda bi i oni uzimali,da sam sacekao da sunce zadje,pa da onda pokusam :roll:

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klijen

Post Postao/la soha » 04 kol 2012, 23:03

Bistro tare, ja jos uvijek filozofiram, a ti bogami lijepo lovis, <flag> .

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušičarenje po vrstama riba”