Bucov

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:
Re: Bucov

Post Postao/la tommylee » 11 ruj 2014, 09:15

Pokušaj po ovoj mutnoj vodi nekog da prevarim,
slika


Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov

Post Postao/la soha » 11 ruj 2014, 09:40

Bistro majstore <championvanja>

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Bucov

Post Postao/la angler » 11 ruj 2014, 12:56

Ipak si ga prevario <championvanja>
U mutnoj vodi opleti sa jacim bojama posto bucko lovi vidom.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov

Post Postao/la Seha » 11 ruj 2014, 23:39

Super fotka. Bistro
slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Bucov

Post Postao/la tommylee » 12 ruj 2014, 08:42

Udice su razne,najviše volim ove "circle" oblik.Tako da sav materijal iza luka udice slobodno igra.Do nekih 7cm,baš kao veličina kedera kojim se hrani.
Hmmm vidjeo sam pitanje od Anglera ali kada sam poslao odgovor nije ga više bilo,kao u nekoj drugoj temi da je???


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Bucov

Post Postao/la tommylee » 06 lis 2015, 13:01

Ovog malog sam uspjeo ljetos prevariti sa sve desetkom :oops:
Ostala mu braća nisu htjela primirisati strimeru.Dođu "onjuše" i vrate se nazad!
Prošlogodišnji teren nisam obilazio jer je vladalo neko mrtvilo!

slika
Zadnja izmjena: tommylee, dana/u 06 lis 2015, 22:15, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Bucov

Post Postao/la angler » 06 lis 2015, 18:13

Sa "tarpunom" bi se trebalo pozabaviti i to malo duze.
Savjete bi valjalo cuti od Zlaje koji je doktorirao na njemu.
To sto "onjuse" mi "mirise" na radoznalost. Znaci treba mu provokacija.
E ta me "provokacija" interesuje.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov

Post Postao/la zlaja » 06 lis 2015, 20:40

Tommy mora čekat malu ljetnu Drinu da bi mogao mahat bolenu, to je period kad je u maloj bistroj vodi užasno izbirljiv,doslovno tako...rješenje je rano jutarnja polutama ili sumrak,plavi sat...Takođe svako naoblačenje,period prije i poslije kiše,zamućenje vode. U svim ovim situacijama koje sam nabrojao mu vrhunski vid malo zataji pa da bi lovio uključi i bočnu liniju...
U tom njatežem periodu male bistre vode kad čita potpis na vobleru i broji pera od kojeg je strimer napravljen mi spineri imamo reakcijska * rješenja...površinci tipa zara,poper ili jerk-twich bait...Zdravko ti to znaš pa se ne sikiram za tebe i iduću sezonu jer već ove varke nabavljaš, samo ćeš morat kupit jedan kraći i lakši komplet da bi ih mogao ispravno prezentirati...

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Bucov

Post Postao/la tommylee » 06 lis 2015, 22:14

Osnovni problem koji sam ja zapazio je brzina kretanja strimera.Skoro da je nema.Za njega ribu-torpedo je ovo šala,zez!
Da sve nisam posmatrao sa visine ne bih znao šta se dešava pod vodom.
Kao da su se igrali,čitavo jato u lovu a mene našli zaj*bavati!
Dođu do njega,ispod strimera plivaju,ma samo što nisu trostruki salto pravili i mene perajem ošamarili.
Tu sam vidjeo kolika je nemoć ručno povlačenja strimera.Akcija mu je kilava,troma a ovi traže turbo mod.
Kao što Zlaja kaže,poperi,zare,nešto što reže površinu.To ih najbolje prevari.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Bucov

Post Postao/la angler » 07 lis 2015, 06:12

Zna se da on voli glisiranje kao vecina ovih mojih slanih riba ali je bilo slucajeva kad kad je bilo efikasno sporo povlacenje pa i trzaj nakon mirovanja strimera pogotovo za Queen Fish koja je poznata da se hrani "zdravim ribama", a to znaci u 95% slucajeva stap medju noge i sa dvije ruke mahnito povlacenje.
Interesuje me iskustvo po tom pitanju jer ja nemam ama bas nikakvog iskustva tim "tarpunima"? Ima li sa njima slicnih iznenadjenja?

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Bucov

Post Postao/la tommylee » 07 lis 2015, 08:11

Palo je meni svašta na pamet.Držao sam strimer u mjestu,cikmao da mikro pulsira.Keder se sakrio iza njega a on istaknut prvi i ovi se zalete dođu do njega i odustanu.Nešto im je smetalo,kao da su uvidjeli prevaru!?!
Tu nije neka dubina ali je protok jak,usled bistre vode i jakog sunca sve se vidjelo kao na dlanu.
Ovo je specifična lokacija i ovde su takva pravila.Na staroj prošlogodišnjoj poziciji su uzimali na neko normalno povlačenje!

Jedino mi je kanap tonući bio a sada intermedijalni.Tako da poperi,gurgleri nisu atestirani!
Popere sam na Drinjači probao i nije bilo nikakvih rezultata.Tada je sa mnom bio još jedan kolega sa gurglerom.

U svakom slučaju ja ću nastaviti sa eksperimentisanjima.Recimo kod nas Bucovi vole da strimer ima notu plave.
Ja to opravdavam prelamanjem svjetlosti u našoj vodi i to mu je poznat marker.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov

Post Postao/la Seha » 09 lis 2015, 11:52

A jes "spakovao" strimer ko veliki <jelmekotrazio>
Bistro Tommy
slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Bucov

Post Postao/la tommylee » 09 lis 2015, 15:22

Kada je lupio na destku srce mi stalo i onda praznina,totalno sam bio a i ostao razočaran :(

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov

Post Postao/la rusko » 17 lis 2015, 12:46

tommylee je napisao/la:Ovog malog sam uspjeo ljetos prevariti sa sve desetkom :oops:
Ostala mu braća nisu htjela primirisati strimeru.Dođu "onjuše" i vrate se nazad!
Prošlogodišnji teren nisam obilazio jer je vladalo neko mrtvilo!

slika
BRAVO care!!! <championvanja>
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušičarenje po vrstama riba”