Morski FF

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Re: Morski FF

Post Postao/la angler » 11 tra 2010, 21:05

Hvala Alas.
Eh da ih je 10 od po metar gdje bi mi kraj bio. Ali i ovako se pomalo uziva, daj sta das <ribarcina>


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski FF

Post Postao/la zlaja » 11 tra 2010, 21:24

Svaka čast Angler nek je negdje počelo, plaža ti je ko iz filmova, znači ribe iz moreta jedu špagu i okrajke od tepiha? :grin:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Morski FF

Post Postao/la angler » 11 tra 2010, 21:35

Moj dobri Zlaja, razbucali su mi strimere od kozije brade :wink: (veoma deficitaran proizvod ovdje <valjanjeodsmijeha> ). Kanafu ne probah jos, nedade vjetar. Ma kad jedu kojekakve metalne i plasticne djidje 'dje nece ovu mehku kanafu sa sljokicama :lol:

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski FF

Post Postao/la zlaja » 11 tra 2010, 21:47

A zašto tu špagu ne rasčešljaš na niti ili bolje još onu grubu od konoplje i dobiješ nešto slično toj kozijoj bradi ili baš mora biti jarac 100% ?

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski FF

Post Postao/la rusko » 11 tra 2010, 21:52

Odlicno... Cestitam!!! <championvanja>

nesto mi ta iglica ne izgleda da je istog roda kao ove kod nas... mozda te i ne rastu do metra. :?:

Ubaci u streamere malo flasha i ako imas nekog mekseg materijala npr. marabou pera da dobiju malo vise zivota (wolly bugger). Taj zadnji kojeg si napravio bi trebao da radi, samo da se smanji vjetar. :wink:
slika slika


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Morski FF

Post Postao/la angler » 11 tra 2010, 22:12

Zlaja, to rascesljavanje sam vec odradio. Ma garant ce da odradi svoje. Uostalom javim cim prije.

Rusko, ovo su neke "upola iglice" <valjanjeodsmijeha> i ja ih ovdje prvi put vidio, a ima ih ko salate, a slozio bih se sa tobom da ne mogu narasti metruse. Do pola kile i do pola metra i kapak. Zovu se Hyporhamphus melanochir, a kao ima ih oko Australije. Nemam pojma sta rade ovdje. Onih "normalnih" ima i dosta su vece. E tu metrusu cekam.
Ove "polovicne" preferiraju cisto bijele strimere. Napravio sam dosta strimera od maraboa ali u bojama pa ih nesto ne gotive. Bjelog nemam, a niti ga mogu ovdje nabaviti. Materijal tek kad dodjem kuci. Onda cu nanijeti i flash i okice i bradice.... Ovaj "kanafer" strimer cisto je proba zbog boje. Kasnije ce ici dodaci.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski FF

Post Postao/la rusko » 11 tra 2010, 23:14

Ako ti je frka cekati da odes kuci, samo javi... mogu ti ja poslati pera i flasha (i ostalo sto ti treba), da ti ne prodje sezona.

Jesi li probao neku imitaciju rakova ili pogledaj ako ima morskog crva u toj vodi... meni se ovdje cesto kace na imitaciju crva u pocetku maja, kad idem na morsku pastrmku.
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski FF

Post Postao/la Seha » 11 tra 2010, 23:26

To rodjo dobro si im ocitao bukvicu..
Ima li dole onih bone fish ? Kad vidim kako te ribe izvuku u prvom cugu skoro sav backing malo mi fali da i ja ........ Hmmm ma bolje da nekazem lincovace me "metalo-poslasticari ! ;)
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Morski FF

Post Postao/la angler » 12 tra 2010, 05:56

Rusko, hvala na usluzi. Alternativno se zabavljam :grin: Snasao sam se za nesto slicno flashu. Od ukrasa za jelku. Isto flash, jedino sto nije usukano. Sto se tice ostalih morskih baja, gledao sam Filipince kako iz pjeska vade neke duge gliste, da tako nazovem.

Rodjo, bonefish na zalost ovdje nema. Nema ih na ribljoj pijaci :grin: A valjalo bi koje jato da zaluta... koja bi to jurnjava bila <valjanjeodsmijeha>

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski FF

Post Postao/la Seha » 12 tra 2010, 13:01

Daj nam slikaj tu pijacu! I meni je dusa ciganluk ;)
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Morski FF

Post Postao/la angler » 12 tra 2010, 19:28

Svi smo manje-vise nafilovani kojekakvim slikama sjaja metropola, a meni dusa fotografisati ono iza "coska" pa i "ciganluk" kako rodjo rece. Ostacu duzan unutrasnjosti riblje pijace (imao sam jednu sliku ali nema sanse da je nadjem). Evo kako izgleda zivot okolo.

Ulaz u ribarnicu
slika

Domaci ribar
slika

Iza ribarnice (ovo je iza jedne druge manje), popravke mreza
slika

Istovar ribe
slika

Tradicionalni kuvajtski ribarski brodovi
slika

slika

slika

Mreze, mreze....
slika

Ovi najranije idu da razapnu mreze, na zalasku sunca.
slika

Ovdje nema sta nema
slika

slika

slika

slika

slika

slika

Odoh ja u off dibidus... kren'o sa ribarima a zavrsio sa loncima <valjanjeodsmijeha>

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski FF

Post Postao/la zlaja » 12 tra 2010, 21:03

Domaći ribar je ultra cool rahatluk mašalah na tenane akšamlija man 8)

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski FF

Post Postao/la rusko » 12 tra 2010, 21:28

Pitaj kujundziju da ti okuje malo coneheadsa i bakarnih tubi sa spinerom :-)))

Gotivno izgleda taj ambijent... u kom gradu je to?
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Morski FF

Post Postao/la angler » 12 tra 2010, 22:17

Kuvajt Rusko.
Ovaj ribar sa dihtungom na glavi mi je nekako najzanimljiviji :grin:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski FF

Post Postao/la Seha » 12 tra 2010, 22:37

I meni je dihtung man extra. Pazi kako je namazan pa strunu drzi preko prsta ;)
Rodjo hvala ti na ovim slicicama, da vidim i ja malo svijeta . :mrgreen:
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnike i taktike mušičarenja”