Strimeri, potezanke itd...

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 22 sij 2011, 18:02

Bruder, tebi ocito zestoko nedostaju cari zapada kad od moje laboratorije muha vidis ambijent nocnog kluba... <valjanjeodsmijeha>
Bjezi ovamo na oporavak i rehabilitaciju sto prije moguce, prvo cu da te vodim na rijeke gdje se iskljucivo musicari a onda idemo u doticne klubove dok se "boje ne rastope" ;-)

Znas da muku mucim sa mojim NEznanjem fotografisanja, trudim se ali dzaba... mora da je do kamere <valjanjeodsmijeha>

Tama je bila u sobi, sinac je spavao pokraj mene pa nisam palio svjetla osim onog iznad stola... mislio sam da ce sijalica od 60W dati dovoljno svjetla...

Evo par novih slika, valjda ce se bolje vidjeti detalji (zijanio sam sav budget za zajebanciju kupovinom camca i motora, pa nije bilo za sistemsku kameru.... al' bice ;-) ):

slika

slika

slika

slika

bolje?

P.S. ko zna kako se ove muhe pecaju primjetice da nisam tapirao krila kako treba, ja to radim uvijek direktno na vodi, kada vidim kako se krece, tako dobijem najbolji rezultat... Tuba je naprijed malo duze ostavljena jer kada pecam tonucom snjurom, stavljam one providne "lijevke" (ako se sjecate kapice na "izvrijedjanom" mofu :456:, samo obrnuto izvrnuta naprijed tako da daje ekstra kretanje strimeru)

Rado bih sebi kupio onu spravicu (mini akvarijum za testiranje muha (test tank) samo kada bih znao gdje se prodaju i da imaju humanu cifru, pa da mogu sve ispitati prije nego dodjem na vodu.... evo na sta mislim:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Uqls6-mr ... re=related[/youtube]
slika slika


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la angler » 22 sij 2011, 19:54

Kako mi nece nedostajati zapad. Evo jos samo da zamotam onaj dihtung oko glave, da se ubjelim i gotov sam.
Nije da mi treba rehabilitacija vec klasicni rijecni sanatorijum na neodredjeno vrijeme :456:

Ma B'razeru sad je ko lutka....znaci do kamere je <jelmekotrazio>
Moram priznati da ne odskace puno sa bojama na svijetlu sto znaci da je to to...onakav kakav je...dobar sto jest jest.
Ih sta bih ja tu flasha dodao i to crystal u crvenoj boji. Radi uroka <jelmekotrazio>

jednom sam gledao na youtube kako je neki cova napravio taj akvarium. Nesto jednostavno..vodena pumpa, plasticne cijevi...sve stane u kutiju cipela. Pokusacu da nadjem daj clip.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la zlaja » 22 sij 2011, 23:03

Drugovi sve vas hoću nešto pitat a uvijek ode na zezanciju,imao sam prije 7-8 godina odlične USA blinkere-leptire koji su umjesto vunice na udici imali zavezano pero na taj način (neznam kako da opišem jbg) ma ono je išlo kao onaj minić u baletanke oko vrata trokuke,znači nije pero išlo linijom udice kao obično već kako bi rekao -nakostriješeno-ta stvar je radila odlično u vodi tako što je slala mjehuriće zraka iza sebe prvi par metara vožnje,bolen joj nije opraštao i ja hajvan posijo sve leptire,ta stvar sto puta bolje funkcioniše od obične vunice(makar se meni tako pokazalo) pa vas pitam kako se veže to pero?

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 23 sij 2011, 02:19

Zlaja, mozes li tacnije opisati na koje pero mislis?
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la angler » 23 sij 2011, 06:01

Ako sam dobro skontao, Zlaju interesuje kako se vezu "noge" od pera. Mislim da je nekad takve spinere imao Blue Fox. Slicno ovom samo jos vise podignutija pera...klasicne noge kod suhih musica.

slika

Ako je to to Zlaja... tad pero motas oko vrata udice. Znaci, namotas nekoliko puta vrat udice koncem, fiksiras kraj pera koncem za vrat, a ostatak pera motas oko udice...tad ce stajati rastrkane dlacice pera. Drugi kraj pera koji je ostao nakon motanja fiksiras koncem i visak odsjeces. Na kraju ugao pod kojim ce dlacice stajati regulises tako sto ih, prstima polozis uz vrat i namotajes konac od ocice udice. Na kraju cvor i to je to.

Odprilike to ovako izgleda samo sto ovaj ne polaze dlacice....

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ykrr4NE5JKw[/youtube]


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la zlaja » 23 sij 2011, 08:47

To je to ljudi upravo kao na ovom videu samo što je pero na ovim mojim blinkerima bilo gušće pa je bilo malo šupljina između sami niti,kako je fantastičan trag ostavljalo u vodi kao neka mini turbulencija zraka i vode,to ću probat svezat na par leptira,hvala vam

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 23 sij 2011, 10:41

Sad kontam na sta mislis, ako hoces da pero ispadne gusce, onda ga motas obrnuto, zapocnes tako sto vezes vrh pera prvo, i namotavas prema oku udice... uzmes jedno duze pero i slazes ga fino sloj po sloj... a prstima ga polazes fino uz udicu (obrati paznju na to kada budes gledao video)

taj nacin za vezanje se koristi kod muha za lososa, pogledaj na ovom videu na 11:23 na sta mislim:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xRSEraRF ... re=channel[/youtube]
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la montana » 23 sij 2011, 13:47

Kad covjek ovako fino upita, ma ko mu nebi pomogao. Zlaja ce biti "odlikas" u skoli!

Evo i ja da ti dam jedan savjet. Lakse ti je navezati to na trokuku koja je slobodna, znaci nadjes ili prepravis neke blinkere koji imaju mogucnost da se skida ili mijenja trokuka, recimo kopcicom ili onim prstenom, tako da dobijes mogucnost da mijenjas vec navezane trokuke sa raznim varjantama i bojama. To ti otvara nove mogucnosti, a i uvodi te u svijet strimera. Kasnije mozes umjesto trokuke sa suknjicom navezati nekog strimera i zakaciti na blinker(gledao sam ljudi i to rade). Poslije ces sam uvidjeti da ti blinker i ne treba, te nakon skole ces ga moci i zabaciti kao nas rodjeni!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la zlaja » 23 sij 2011, 13:57

hvala drugovi ,Rusko baš onako kako to uradi ovaj majstor sa onim crnim perom,ja mislim da su ti stari blinkeri bili marke -ecxalibur- i pisalo je na njima da su za pastrmku,to pero koje je bilo na udici je bilo malo preparirano-tvrdo i imalo je gust film ne onako da izgleda kao nožice već više kao suknjica,leptir je radio svoj posao a ono iza njega svoj,idealno pogođena sitna frekvencija plijena i optički odraz pera koje iza sebe ispušta turbulentnu vodu...
Monty ne počinji opet,ja ćemo i Angler osnovat novu sektu pa ćete vidjet.... :grin:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la montana » 23 sij 2011, 14:08

Ma ja to onako, malko uz jutarnju! Nego fakat ja ozbiljan! Te turbulencije su glavna osobina strimera, jer onakvi kakvi su i nisu neke vjerne kopije plijena. Posebno oni dlakavi, recimo srneci, pa kad ih osisas kao na mudler-strimerima, dobijes sitnu vibraciju koja se ne cuje, ali riba osjeti bocnom linijom. To je jedno podrucje u koje malo ko zalazi, da mijesa musicarske i varalicarske folove.

A to za Anglera i novu sektu.... <shiba>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 23 sij 2011, 14:20

Zlaja to sto opisujes ces sigurno dobiti sa onim vezanjem pera kao na snimku sto sam postavio, imas jos jedan dobar fazon, uzmes 2-3 pera jedno uz drugo i namotas ih zajedno, tako povecavas zapreminu i cvrstocu... mozes npr uzeti raznih boja, onda ih samo procesljas malo sa npr. starom cetkicom za zube i boje se pomijesaju a pera dobiju cvrscu strukturu i bolje rade...
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la angler » 23 sij 2011, 15:56

Eto drug Zlaja, vrlo jednostavno za napraviti, a efikasno. Sad je samo stvar maste... koje boje, duzinu, gustocu i jacinu perkica. Ne stavljaju "anamooni" proizvodjaci djaba perke na woblere i spinere. :wink:

Avatar
kenan_sa
Književnik
Postovi:522
Pridružen/a:20 svi 2009, 03:31
Lokacija:Memli strana starog sarajeva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la kenan_sa » 23 sij 2011, 16:15

Ja sam sebi isto to nekad postavljao ali sam radio ovako:
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la angler » 23 sij 2011, 20:19

Da...to sa odstojnikom se radi kad hoces da iskoristis oblik pera.
Dobar fol koji sam nekad radio je pravljenje nekog strimera na jednokuku koju sam poslije kacio na spiner. Ma u svemu ovome je bezbroj varijanti. Ne volim kad su kasike "gole" jer se u dosta slucajeva riba kaci sa strane. Namotam bar crvene vunice na trokuku i tad nema problema.

Avatar
kenan_sa
Književnik
Postovi:522
Pridružen/a:20 svi 2009, 03:31
Lokacija:Memli strana starog sarajeva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la kenan_sa » 12 vel 2011, 01:58

Rijetko gdje mogu naci mustadovu pravu za muhe. Obicno su debele i ne svidzaju mi se iz razloga sto su preteske za povrsinskih muha. Brzo tonu. A kad bih nalazio tanke fine mustadove njih bi uzmi bez razmisljanja. tacno je da se desi da ponekad i pukne udica, al opet sve od pakovanja do pakovanja. Crnu muhu moras probati da bi znao kakva je i svidza li ti se ili ne. Moja preporuka. Ono fakat dere lipljena. A pokazao mi je jedan cikica u gorazdu kad sam lovio lipljena. nakon sto sam je probao bez nje ne idem. cak sam i u trnovu na zeljeznici i bijeloj lovio i pastrmku uz lipljena na nju.

A ovo su moja prva 3 streamera u zivotu koja sam napravio. Ako ima gresaka razumite me. Moci ce bolje ako bog da.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušice”