Strimeri, potezanke itd...

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la angler » 07 svi 2016, 09:00

Sto se tice slanih riba ja sam najvise imao uspjeha sa plavim strimerima u raznim nijansama (malo vise sa svijetloplavim) pa onda narandzasti. Sa "prirodnim" bojama vrlo slabo. To je sto se tice zime i suncanih dana.
Topliji period i sucano vrijeme (a zar ovdje bude drugacije <valjanjeodsmijeha> ) crveni, narandzasti i opet... svijetlo plavi ili tamno plavi sa jakim kontrastima plavo-bijelo-srebreno. Prirodni dezeni opet "0" bodova.
Velicina, recimo izmedju 12-15cm....na plave udaraju svi uzrasti i vrste, na narandzaste manje crvene manje ribe i to one sto leze na dnu.
Crni strimeri, e to je posebna prica, malih ni na mapi ali interesantno kad god sam na crni imao udarac obavezno je bilo cvikanje najlona. Gurao sam do 0,45mm fluorokarbon i ista prica. Kao ziletom. Sa sajlom ni da prismrdi strimeru tako da nemam pojma koja je riba u pitanju. :shock:
Od slatkih riba sa strimerom sam ganjao samo pastrmke i najvise uspjeha sam imao na prirodne dekore.


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la zlaja » 07 svi 2016, 15:15

Složiti boje mladici nije nikakav problem,uhodaš se i tačno znaš kad koji svjetlosni uvjeti te boja vode odgovaraju kojim mamcima, klenu isto ... eh bolenu ili ti bucovu ,sa njim je belaj,nije pošten ko mladica,ona je gospođa dok je on klošar i to zajeban klošar...

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la angler » 07 svi 2016, 16:10

Eto pa izaberite boju <jelmekotrazio>
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la rusko » 07 svi 2016, 17:33

Angler sto ne napravis crni strimer na tubi, pozadi udica a kroz tubu sajla…

Na svedskom je ali skontaces…

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=9sXXm3PNgQo[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=low9i2LHVxU[/youtube]
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la angler » 07 svi 2016, 18:03

Skontao sam :shock: <valjanjeodsmijeha>
Tebe skontah...kolika tuba tolika sajla. Duga sajla, ogroman stimer. Ili duuuuga strimerska udica pa mu ga dodje isto.
Ako je varijanta da mu dodje sajla kao podvez.... e ta varijanta ne ide kao sto sam prije napomenuo. Ha nakacim sajlu ono cudo ni da prismrdi strimeru.


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la rusko » 07 svi 2016, 18:33

A imas i jako tanke sajle, kao i one sto izgledaju kao najlon…
slika slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la rusko » 07 svi 2016, 19:17

zlaja je napisao/la:Složiti boje mladici nije nikakav problem,uhodaš se i tačno znaš kad koji svjetlosni uvjeti te boja vode odgovaraju kojim mamcima, klenu isto ... eh bolenu ili ti bucovu ,sa njim je belaj,nije pošten ko mladica,ona je gospođa dok je on klošar i to zajeban klošar...
U Zavidovicima men'se cini padaju na svakakve boje…

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=byU2TXXm5D8[/youtube]

<valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>
slika slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la zlaja » 08 svi 2016, 07:27

:grin: Dok ja idem gledat neke knjige o džungli,ljudi uživaju <valjanjeodsmijeha>

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la angler » 08 svi 2016, 10:17

Uh jbt sta je ovo... :shock:
De ti meni jednu tu knjigu... <valjanjeodsmijeha>

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la angler » 10 svi 2016, 19:25

Hajd rekoh da ovdje stavim ovu baju. Vidim da je nordijci masovno koriste za morsku pastrmku.
Zanimljiva baja koja moze biti strimer, imitirati skampe, kojekakve morske crve, a u manjim velicinamaa mi izgleda kao da bi mogla imitirati lutke, nimfe i ostale kerefeke. Nesto kao svestrano obzirom da je pretezno prave u prirodnim bojama i jednostavna za namotati. Ima ih i sa glavama, ocima i slicne varijante ali mene interesuju bas ove gologuze.
Rusko, ako moze, de nam reci koju vezano za ove.

slika

slika

slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la Clavis » 10 svi 2016, 20:46

Englezi imaju jednu jedinu rijec za ovu Sudo : versatile !
Definitivno je imati u par velicina

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la angler » 10 svi 2016, 21:05

Upravo tako. Nekad davno, dok nije bilo ovih haber kutija, sam napravio par slicnih u nedostatku maribua. Nisam ih nikad koristio, a i zaboravio na njih.
Neki dan slucajno naletih na par slika te ih se sjetih da bi mogle valjati za ove slane ribe.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la rusko » 10 svi 2016, 22:11

Ovo je odlican strimer za sjeverna mora… imitira i crva i raka koji su ovdje osnovna hrana. Lak za naperiti, a radi tokom toplijeg dijela sezone (sto je za ove uslove 13 stepeni u vodi).

Ovdje ga zovemo "ullsock" - vunena carapa - "priglavka" :grin:

Ja ga perim najradije sa emuovim perom (koje je na zalost u zadnje vrijeme uzas tesko za naci) ali moze komotno i sa obicnim kokosijim. Radio sam ih u raznim bojama, ali bijela, narandzasta i "hrdjavo-braon" su mi se najbolje pokazale… kada ih vezem kombinujem sloj dabinga (sjajnog, najcesce bakarnog za ove braon) onda jedno pero od koke koje sluzi kao podloga za emu, i bolje ga rasiri. U vodi se dobije "pulsirajuci" efekat sa tim fazonom.

Jedna varijanta koja je postala popularna u lovu na lososa (u rijekama) je crna sa crvenim "tagom" na kraju udice (kao red tag)… super jednostavna - crni dabing i crno pero… fazon je kod namotavanja pera da se pocne sa vrhom, tako se dobije konusna forma.
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la angler » 11 svi 2016, 04:24

"zavicajka" :grin:
Bas volim jednostavne baje koje su efikasne.
Vjerujem da bi ovdje pila vode kao imitacija crva obzirom da je dno pjeskovito (zar ovdje moze biti drugacije dno <valjanjeodsmijeha> )
Veceras motanje pa za vikend na mahanje mada sam planirao da lovim na suhe baje. Upravo to...morsko musicarenje na suhe baje. :wink:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la rusko » 11 svi 2016, 06:40

ako je pjescano dno, onda sigurno ima morskih crva u njemu… u tom slucaju ne zelis ici na vodu bez ove kreacije u svom arsenalu (znam ja jednog lika iz ogledala koji je tako jednom otisao i zatekao se u momentu parenja tih crva… vrije more od ribe i crva, a njegovog strimera ignorise i staro i mlado… kazu da jos ponekad place i trza se u snu… :shock: )

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=vc43SI0YtOE[/youtube]
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušice”