Strimeri, potezanke itd...

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 16 sij 2011, 13:53

angler je napisao/la:Sa ovakvim strimerom nema fule garant. Sad ces me natjerati da slicne pravim za ove slane ribe <championvanja>
Ovakvi bi sigurno mogli raditi... ako radi vobler, rade i ovakvi strimeri ;-)

Imam ja nesto bolje za tebe, ova je npr. duga 13 cm jednostavna za uraditi (boje su malo lose, vise je na zeleno nego sto se vidi na slici):

slika

a ove su ubitacne, a pravis ih od one zastite za ekrane od mobilnih i gela za kosu (njim napunis sredinu, obojis ga... a idealno je ako nadjes onaj sa sjajnim partiklama)... od cega se sve ne moze napraviti strimer, zar ne :grin: :

slika
slika slika


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la angler » 16 sij 2011, 21:23

Dok zena kupuje u supermarketu ja se vrzmam oko djecijih skolskih potrebstina ne bi li nasao kakvog materijala za strimere.
Dad ganjam prizmaticne samoljepljive folije i siroki flash. Onaj cof mi se uvrtio u glavu :grin:

Ova "Iglica" ti je dobra, a ove "zahmetli" strimere....to se treba vidjeti.

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la masterbih » 16 sij 2011, 22:21

Rusko daj objasni proces izrade za ovaj i opisi mi malo ponasanje na vodi, ako ti nije mrsko..

slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 16 sij 2011, 23:33

ovako... uzmes one zastite za ekrane ali ne ove moderne za mobile na dodir, nego one starije koje su mekane i nesto deblje, prvo izrezes jedan komad u obliku slova V (u stvari u formi imitacije) u sredini na ljepljivoj strani stavis liniju tecne mase (neku kremu ili nesto slicno - to ti je ono zeleno u ovim na slici, u sustini mozes staviti i nesto drugo npr. flash (kao sto je ovdje dodat, mada se mozda dobro i ne vidi), ili vunu) zatim to zalijepis (jednostavno spojis te dvije polovice) tako da ta krema ostane kao neko zadebljanje ledjima... ja onda uobicavam donje strane premazati srebrnim markerom, zatim izrezes jos jedan komad plastike za ekrane, u istoj formi ali vece i u njega prvo stavis oci, pa onda onaj prvi komad i na kraju udicu i sve to dobro zalijepis... gledaj da istjeras vazduh...

na udicu namotaj nesto olova jer sva ova guma dize muhu na povrsinu i dodaj ekstra otezanje na najnizoj tacki udice (u strimeru) kako ti se ne bi izvrtali na stranu.

Pecas ih sa brzim povlacenjem i u vodi jednostavno imitiraju manju ribu oblikom i odsjajem, iako su mekane i fleksibilne u vodi nece dobiti neko vece kretanje osim onog kojeg napravis povlacenjem.
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la Seha » 17 sij 2011, 00:34

Ovi Ruskovi strimeri su se ubili za grgeca. Svaka cast.
slika


Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la masterbih » 17 sij 2011, 00:58

Sve ok, al ovu gumu moram nekako nabavit, imal na ebay?
rusko je napisao/la:ovako... uzmes one zastite za ekrane ali ne ove moderne za mobile na dodir, nego one starije koje su mekane i nesto deblje, prvo izrezes jedan komad u obliku slova V (u stvari u formi imitacije) u sredini na ljepljivoj strani stavis liniju tecne mase (neku kremu ili nesto slicno - to ti je ono zeleno u ovim na slici, u sustini mozes staviti i nesto drugo npr. flash (kao sto je ovdje dodat, mada se mozda dobro i ne vidi), ili vunu) zatim to zalijepis (jednostavno spojis te dvije polovice) tako da ta krema ostane kao neko zadebljanje ledjima... ja onda uobicavam donje strane premazati srebrnim markerom, zatim izrezes jos jedan komad plastike za ekrane, u istoj formi ali vece i u njega prvo stavis oci, pa onda onaj prvi komad i na kraju udicu i sve to dobro zalijepis... gledaj da istjeras vazduh...

na udicu namotaj nesto olova jer sva ova guma dize muhu na povrsinu i dodaj ekstra otezanje na najnizoj tacki udice (u strimeru) kako ti se ne bi izvrtali na stranu.

Pecas ih sa brzim povlacenjem i u vodi jednostavno imitiraju manju ribu oblikom i odsjajem, iako su mekane i fleksibilne u vodi nece dobiti neko vece kretanje osim onog kojeg napravis povlacenjem.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 17 sij 2011, 07:17

masterbih je napisao/la:Sve ok, al ovu gumu moram nekako nabavit, imal na ebay?
To i jeste problem... gotovo da je vise nigdje ne mogu naci... ranije mi ih je frend donosio iz firme ali su sad svi presli na tanke cvrste zastite za touch mobile, pa nema... pokusavao sam sa nekim drugim samoljepljivim plastikama, ali nije to to... treba da je mekana. Dobra zamjena su plastike koje se koriste za radne povrsine, sto se mekoce tice to bi bilo odgovarajuce (mislim da je silikon u pitanju), ali je tesko naci debljinu da odgovara... drugi problem je kako je zalijepiti, jer neka ljepila deformisu materijal. Ako nadjes, racunaj da sam i ja zainteresovan pa se mozemo utaliti pri nabavci.

Ima ovih strimera i za kupiti, tako sam i ja dosao do prvog, proucio ga i poceo praviti svoje, ali oni moji bolje love jer su moji... :grin:
slika slika

Avatar
kenan_sa
Književnik
Postovi:522
Pridružen/a:20 svi 2009, 03:31
Lokacija:Memli strana starog sarajeva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la kenan_sa » 17 sij 2011, 17:01

Rusko a bi li ti nama mogao poslikati ili mozda snimiti izradu tog streamera da pokusamo i mi ostali napraviti tu bravuru. Prave ribice nane mi. Svaka cast...
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 17 sij 2011, 17:58

bi kad nabavim gumu....
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la angler » 17 sij 2011, 18:42

Ukrasih jednom ovaj tvistercic, da probam hoce li biti koristi od njega zbog repa. Medjutim santavo leti u zraku i baca snjuru, a i ona njega na sve strane, mozda sto mu ne stavih nikakvo otezanje

slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 17 sij 2011, 19:05

Probaj sa kracim predvezom... mozda sa 7' umjesto 9'
slika slika

Memo
EFFA instruktor
Postovi:194
Pridružen/a:09 vel 2010, 21:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la Memo » 17 sij 2011, 22:11

Mozes pokusati sa cim hoces ali nema fajde ,sa takvim strimerom mozes samo predvez usukati i baciti . To nije izbalansirano ,a obicno musicari ne bacaju silikonce .Mislim zbog otpora zraka taj silikon nazad leluja pri zabacaju predpostavljam dobije rotaciju kao cavrtaljka.Navezes sebi neki strimer sa cenilom,lametom,perima horoz ili marabu na repu sto fino leluja i to tije to .

Memo
EFFA instruktor
Postovi:194
Pridružen/a:09 vel 2010, 21:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la Memo » 17 sij 2011, 23:04

Evo jedan od mene sa jig glavom.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 17 sij 2011, 23:53

Fin zonker Memo, je li bunny "model"?
slika slika

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la masterbih » 18 sij 2011, 02:55

kenan_sa je napisao/la:Rusko a bi li ti nama mogao poslikati ili mozda snimiti izradu tog streamera da pokusamo i mi ostali napraviti tu bravuru. Prave ribice nane mi. Svaka cast...
Treba skontat neki materijal, probacu da nadjem nesto makar slicno..

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušice”