Vlazne musice

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Vlazne musice

Post Postao/la rusko » 08 vel 2013, 18:39

Podsjeti me ova tema na "Medzeda von Sanice":

slika

Ja i Angler taman stigli na Sanicu, pred noc... nema nam ni pola sata fore za pecanje... bacamo, nista ne radi... panika... kad se pojavi jedan (sumnjiv) tip kraj nas i ulovi ribu...

Angler kako stoji blizu pita na sta je uzela... i tip nesto rece sto je meni deset metara od njih i nagluhom zvucalo kao "Medzed" :shock:
Ja se shebo... sve covjeku po spisku u glavi iskreso... kontam... hebem ti ove lokalne nazive, i ko ih izmisli... cuj "Medzed" :?
...kad eto ti spasioca Anglera nosi mi jedan emerger, i govori "Zuti rade!"...

Tek tad mi bi jasno da je covjek u stvari rekao "emerdzer", sa tvrdim dz... pa ispalo medzed, u mojoj medzedzoj bosanskoj glavusi... <valjanjeodsmijeha>

...i tako ova varijanta dobi ime "Medzed von Sanica"....
slika slika


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vlazne musice

Post Postao/la rusko » 08 vel 2013, 21:29

Nije mi ova slika nesto uspjela... pa evo da ponovim:

slika
slika slika

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vlazne musice

Post Postao/la soha » 08 vel 2013, 21:43

Odlican ti taj "medzed", a i improvizovani studio je mrak. Nista bolje ne treba da bi se napravila dobra makro fotka. Svaka cast na ideji.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vlazne musice

Post Postao/la rusko » 08 vel 2013, 22:02

Ideju je davno prezentirao Angler... meni je samo trebalo nesto da me dovoljno iznervira kako bi se pokrenuo i napravio taj fazon... :)
slika slika

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vlazne musice

Post Postao/la soha » 08 vel 2013, 22:07

Ma svi smo mi "taki", dok nas nuzda ne natjera mi se necemo pkrenuti :mrgreen:


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Vlazne musice

Post Postao/la angler » 09 vel 2013, 05:22

Vidim ja da ce za Sanicu biti repertoar od bar dvije kutije baja u svim zutim nijansama i "podnijansama" <valjanjeodsmijeha>
Kod "Medzeda" slobodno manje grudi sa pokojom dlakom kao noge, a i ne mora.
Nemoj preskociti svijetlo maslinastog "medzeda", sa sivim grudima i tamno sivim krilima ako te put nanese na gornji tok Sane ili Ribnik.

@Clavis, ha ti jejnu pripremas...kukala im proljetna majka :grin:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vlazne musice

Post Postao/la rusko » 09 vel 2013, 07:38

Znam da je glava poveca, ali u pitanju je krzno od foke koje u vodi postane transparentno... dosta je krut materijal i trazi vecu zapreminu jer ako se namota previse kompaktno gubi se efekat transparentnosti... to sam testirao u vodi... ispod njega je ostatak CDC pera... i kada se potopi, fokin dabing bude kao "oblak magle" okolo cdc osnove (pokusaj imitacije onog baloncica sto ga emergeri cesto imaju kad se krecu prema povrsini)... super efekat, barem meni a mozda ce riba kontati... fuj , vidi emergera sto se isprdio... <valjanjeodsmijeha>

U sustini nepotrebno (i malo patogeno) pretjerivanje... ;-)

A sto se Sanice tice... skinula mi je one "mracne misli"... kod mene u kutijama je sve bilo smedje-crno, najsvjetlije sto se moglo zateci je bilo crveno... dok se ne upoznah sa Sanicom, od tad sam "Muto koji voli zuto" <valjanjeodsmijeha>
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Vlazne musice

Post Postao/la tommylee » 11 vel 2013, 00:13

Ovakvih "žutaća" moram i ja naštancati.Samo kontam tjelo od žutog biotsa da uradim? I šta mislite za veličinu udice?

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Vlazne musice

Post Postao/la angler » 11 vel 2013, 04:53

Sa materijalima vrijedi experimentisati ako se ima vremena tj ko zivi pored vode.
Udica 16# najveca, druga polovina ljeta 18-22#, za proljece 14# u kombinaciji sa zekom ili fazanom za ovu baju na slici slikana u maju.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vlazne musice

Post Postao/la Clavis » 11 vel 2013, 10:45

Han'te imam i ja koju dodat :) Dobio prekomandu u petak pa nisam stigao zaviriti :) Interesuje me taj događaj sa Sanice i međedom. Po iznesenom info, korištena terminologija "sumnjivog", korišteni mamac istog, ukazuje da je koristio fly rod :) i uz to pričao nerazgovjetno. Da nije možda ćelav? :)

Elem kad na Sanici radi žuto mi vičemo "Nije žuna, al je žuto". Sve boje od boja voska pa do tonova žućkaste bi moglo proć. Ja lani ništa kod sebe nisam imao do drečećeg žutog biotsa u kombinaciji sa bijelim CDC-om i prošlo je. Ovu baju sa Anglerove slike bi odradio oguljen paun samo tako :)

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vlazne musice

Post Postao/la rusko » 11 vel 2013, 11:21

Nije Clavis... ovo je bio neki Zagrepcanin... vrlo uctiv i gramaticki korektan na nasem, ali mu je izgovor engleskog u sklopu udaljenosti i "ko zna na sta sam ja mislio" u tom momentu... doveo do "medzeda"...

Na Sanici je oba dana radila ta neka zuta boja... sto i nije cudno jer je vodostaj bio nizak, a i dno je takve boje...

Tommy, ovaj je radjen na udici 16#, najvise zbog fotografije... a imam i seriju na #18 i #20... Naletio sam na fine udice - Partridge K14ST Oliver Edwards, tako da nisam mogao odoliti omah sam naperio serijal u raznim bojama...
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Vlazne musice

Post Postao/la angler » 12 vel 2013, 05:31

Clavis je napisao/la: Sve boje od boja voska pa do tonova žućkaste bi moglo proć.
Tako je, pored zute Isao je i svjetliji strugani horo i zuckasto maslinasta, doduse kad smo vec zalazili u noc.

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vlazne musice

Post Postao/la Clavis » 23 vel 2013, 23:42

I malo midgeva :)
Na ove sam preko ledja zategao biots umjesto scud back gumica i ostalog, i onda "prošarao" osnovnim koncem, ispada lijepa segmentacija, sa "trahejicama" između segmenata. A "glava" je od bjelog flossa, gdje sam ledja ofarbao crnim markerom, a ostatak ostavio bjel. Razmisljam da pola tipeta namazem floatantom, ostalo pola zajedno sa mušicom da ide pod vodu nekih desetak centimetara.

slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Vlazne musice

Post Postao/la angler » 24 vel 2013, 05:30

To se ti spremas za ljetni period i koFarce :grin:
Fina segmentacija. Fakat izgledaju dobro!

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vlazne musice

Post Postao/la rusko » 24 vel 2013, 11:12

Super su Clavis...

koji je to bijeli materijal na vrhu? marabou?
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušice”