Drina

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Re: Drina

Post Postao/la angler » 10 vel 2012, 06:09

Zahjevna voda. Treba je bas poznavati da bi u tolikim tisacima potrefio pravo mjesto.


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la tommylee » 10 vel 2012, 19:35

Šta sam ja dana potrošio ispitujući terene,taktike i tehnike!Ili recimo izađem na vodu dvije kutije voblera a sva moji radovi,neću ni na šta drugo da pecam!Pa ti znaj i skontaj šta će se desiti.A sad spremam krš muva,opet testiranje.
Ma ja samo da sam na vodi,pa nek se bilo šta dešava.

Valjda će ovo moje pisanje nekom valjati! :87:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la angler » 10 vel 2012, 22:25

I te kako ce valjati. Iskustva su da se razmjenjuju...neko uci, a neko dopunjava znanje.

swebih
Početnik
Postovi:2
Pridružen/a:26 tra 2011, 15:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Drina

Post Postao/la swebih » 13 tra 2012, 13:52

Odavno nisam pisao ovdje na forumu i evo danas se bas sjeti. Inace zivim u Svedsku i pecam pogotovo na Drini kod Visegrada gdje svako ljeto dolazimo.

Posto sam nov u musicarenju nisam jos imao priliku da na muhu pecam dole nego uvijek je bilo dubinka, vobler itd ..

Imate li kakav sajt ili nesta slicno gdje mogu da procitam kojim se muhama peca, koja muha za koji period.

Pozdrav!

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Drina

Post Postao/la rusko » 13 tra 2012, 17:56

Pozdrav swebih i dobrodosao na forum!

Sto se Drine direktno tice nemam iskustva, ali dosta muha objavljujemo ovdje na forumu a mozes naci odlicne clanke o tradicionalnim muhama za nase vode na nasoj pocetnoj strani, baci pogled ovdje, pa mozda nadjes nesto sto ti se svidja:

http://www.bistrobih.ba/nova/

http://www.bistrobih.ba/nova/?p=16584

viewtopic.php?f=92&t=1969

To je samo mali dio... ima jos dosta ovakvog materijala, sto na forumu sto na stranici....
I naravno, tu smo pa ako te sta zanima ti slobodno pitaj!!! <titinpionir>

P.S. U kom si dijelu Svedske?
slika slika


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la tommylee » 13 tra 2012, 21:49

Kadis pupa,tular pupa,fazanov rep,zečije uvo,red tag,jednodnevke (krejice),seđž,tular,mrav,emerđžer,gamarus,princ...

malo nagrubo sam ti nabaco a ti sad nastavi da guglaš.

swebih
Početnik
Postovi:2
Pridružen/a:26 tra 2011, 15:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Drina

Post Postao/la swebih » 17 tra 2012, 18:41

Hvala! Moram sjesti koji dan i da pocnem vezati nekoliko muha.
Ja sam ti u Linköpingu, Östergötland. Ti ?

Pozz

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Drina

Post Postao/la rusko » 17 tra 2012, 21:03

swebih je napisao/la:Hvala! Moram sjesti koji dan i da pocnem vezati nekoliko muha.
Ja sam ti u Linköpingu, Östergötland. Ti ?

Pozz
Bas bi bilo zanimljivo cuti malo iskustava od musicara sa Drine... Jaka je to rijeka, sigurno ima svoje zestoke tajne...
Nadam se da ces skontati sta i kako radi pa podijeliti sa nama svoja iskustva!

Ja sam u Malmöu, pa ako te put nekad nanese u juzne krajeve, javi se!
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la tommylee » 18 tra 2012, 14:39

Ako mene pitaš ja sam iz Zvornika.Što se tajni tiče i nema ih nešto bog zna.Više se radi o prilagođavanju u datom trenutku na datom mjestu.Naime od kako postoje ove HE nije svugdje isto!
Što se ozbiljnog mušičarenja tiče to je na Drini od Bratunca pa uzvodno.Opet ima mjesta koja se preskaču i sve se svede ne par pozicija.
A onda je sve stvar termina.Godišnja doba više nisu predvidljiva kao prije sve se promjeni za par sati i opet uticaj HE je snažan.
Prošla 2011 je bila užas,a jedini dobar vikend ja imao obevaze i nisam mogao doći.Ljudi satrali krupnog lipljena!
Velike vrućine su odaradile i nije bilo rojenja,čka ni vjetar nije imao šta da obara sa krošnji i da donosi insekte.Jednostavno bilo je mučno gledati toliku masu vode bez aktivnosti na njoj.

Što se sitne ribe tiče toga ima i nije neka nauka ih prevariti čak i početnici to brzo savladaju.A najveći učinak se postiže sa što više provedenog vremena na vodi,jer upravo treba uhvatiti TAJ momenat!

Naravno treba imati i što bolju opremu,kao npr. kombinezon.Drina je hladna i ljeti a u jesen da ne pričam.Ispod dobre petice ne treba ni pokušavati sve se svodi na mučenje.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la tommylee » 02 srp 2012, 08:43

Jedan jako težak dan na Drini.Više je fizički rad nego pecanje.Sunce nemilosrdno prži a voda ne obećava.Od ribe apsolutno ništa nije radilo.Ni škoblja niko nije vadio!
Pod vodom i na vodi svi mogući insekti,kontam da je hrane u izobilju i da je riba sita.

Par fotki sa vode:

slika

slika

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la tommylee » 02 srp 2012, 08:44

Ovih mrava je bilo bruku na vodi i nijednom ih ribha nije kupila!?!

slika

slika

slika

Predah:

slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Drina

Post Postao/la montana » 03 srp 2012, 01:34

lijepa voda... ma bacao bih ja cijeli dan i u prazno kad je ovakav pogled. Kako lipljen ovdje radi?
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la tommylee » 03 srp 2012, 08:58

Taj dan nikako.Ništa od ribe nije bilo aktivno!?!
Inače su mu ovo udarni tereni i ima ih ovdje giga mega!
Zato sam se ja i baziro malo da razradim rame i nov pribor.Isprobavo muve što sam vezo i ono najbitnije pobjego od kuće <4546>

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la angler » 06 srp 2012, 20:40

Pa covjek da odoli ovoj milini za mahanje...nema sanse.
A fakat je deprimirajuce kad vidis masu muha na vodi, a riba uzima nesto drugo koje jedva mozes i vidjeti. E tad ubosti pravu je kao dobiti na bingu.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la tommylee » 08 srp 2012, 12:45

Ovih dana i dalje velika voda.Talas koji HE puštaju je nemilosrdan.Voda led ledena!!!Dok se ne stabilizuje nema se razloga ići.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušičarski tereni”