Ribolov na Modracu??????

Moderator/ica:emin

Probisvjet
Početnik
Postovi:1
Pridružen/a:23 ožu 2010, 19:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la Probisvjet » 07 pro 2010, 10:49

Jeste li upoznati da ribocuvari ribolovnog drustva Smuđ Lukavac prilikom obilaska i kontrole dozvola i clanskih kartica zaobilaze tj. vecinu ribolovaca-krivolovaca iz Lukavca ne kontrolisu, a poznato je da nemaju dozvole.
Na Lukavackom dijelu obale kontroli su podvrgnuti jedino njima "nepoznanici". Vecim dijelom Tuzlaci i drugi koji se tu zadese.
Ako bi se napravila mjesovita kontrola onda bi bio rezultat porazan! Ima li kakva kontrola iznad?
Dok jedni placaju dozvolu 100KM drugi pecaju bez! :shock:


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la Seha » 07 pro 2010, 12:20

Te i druge probleme (zastita ribe u vrijeme lovostaja i efikasna borba krivolova) je duznost udruzenja koja gazduju modracem.
Sve dok oni nenadju za shodno da sjednu za jednu sofru i dogovore ako nista a ono osnove sportskog ribolova bice nazalost kako jest. Anarhija all ower Modrac casrsija! To vi ribari tih udruzenja traba da trazite pa i po cijenu da mijenjate komplet upravu drustva. Niko vam se za vasa prava siguran sam nece ni boriti ni izboriti.
Opste je poznato da tim camcima zaobilaze i mreze kako nebi otjerali ribu lokalnih mocnika i restorandzija.
Previse mi vi Tuzlaci i Lukavicani zatvarate oci na ove probleme, ugledajte se na Jablanicane koji pale mreze donesene iz vaseg kantona.
slika

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la masterbih » 07 pro 2010, 19:07

Ono je zalosno, sta se radi.
Bio sam ove godine jednom, ali kad sam vidio da u po bijela dana na par mjesta razvlace mreze odma sam se spakovao i otisao.
Trebate pod hitno da rijesite ovaj problem, zasto?

Ovako, pricao sam sa par poznatih inostranih sarandzija koji su dobili ne provjerene informacije kako je to top destinacija u BiH.
Kad sam im malo objasnio situaciju da ljudi ne idu grlom u jagode i ne trose pare bezveze + izbjegnu nerviranje, odustali su.
To je dokaz da potencijala ima i da stranci zele doci na nase vode, ali kad jednom dodju i vide sta se radi samo ce rasiriti pricu da su prevareni i tako cemo sami otjerati moguce turiste.
Drzava nije ni svjesna svoje nesvijesti da gubi cist novac, a narod koji zivi u blizini jezera sigurni profit.
Ovo je moje zapazanje, a mogu misliti sta sve znaju lokalni mjestani sportski ribolovci..

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la Seha » 09 pro 2010, 01:10

Nebi bili ni prvi ni poslijednji koji su se opekli.. Non stop trubim kako se od ribo turizma moze zaposliti na hiljade mladih ljudi i ratnih invalida. Dzaba ljudi jednostavno nemaju sluha i to je to.
slika

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la masterbih » 09 pro 2010, 01:43

dzaba pricas, kao da te ne cuju jer gore kod njih u foteljama nema nikoga ko se razumije malo u ribolov.
Ova SR drustva su isto bruka ziva, to je njihova sramota!!!


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la Seha » 09 pro 2010, 11:32

Ma sve je to IMT (ima li mene tu) u toj prici. Cim se nevidi licna korist nista zdravo i normalno od ideja nemoze proci.
Hajvan mu ponudi 2 kile deverike i oni mu odrijese ruke da baca mreze.
Neisplati se ni pisati o tome. Agonija tih jadnih riba ce se ionako nastaviti, omladina ce sjediti na birou i sve ce danas biti kao i juce. Pihhhhhh
slika

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la masterbih » 25 sij 2011, 22:13

Frisko, i u 2011 se nastavlja, a o mrezama da ne govorimo..
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la @ldin » 25 sij 2011, 22:19

bljak :?
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la adi » 25 sij 2011, 22:36

boze sacuvaj, nas fakat sa karte treba izbrisat
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la masterbih » 25 sij 2011, 22:38

Nemoj tako aldine <valjanjeodsmijeha>

I kad kaze. treba nam ovo, treba nam ono..
Nama ne treba dat nista jer smo stoka i nije cudo sto nam sve propada i neide!
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la rusko » 25 sij 2011, 22:43

U suprotnosti od politicara, vidim da je narod vec obiljezio sta je "DRZAVNA IMOVINA"... nazovite OHR... <flag>
slika slika

Avatar
Antifriz
Početnik
Postovi:24
Pridružen/a:23 stu 2010, 14:05
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la Antifriz » 27 sij 2011, 21:30

O jezeru Modrac je suvisno bilo sta pisati... od mnogobrojnih ribolovnih drustava niko nece ili ne zeli da pokusa rijesiti problem istrijebljenja ono malo ribe sto je u jezeru ostalo.... prije par sedmica poslednji put na jezeru, pecamo stuku na kedera..... bukvalno nema se gdje stap zabaciti od silnih mreza na jezeru! Ribocuvara nigdje ni na vidiku! A tako malo treba da se riba ocuva i problem rijesi.... samo da se udruzenja sa podrucja Tuzle, Lukavca i Zivinica udruze i upute dopis sa zajednickom iicijativom o zabrani plovila ili ti voznje bilo kakvih camaca na jezeru u periodu od 5 godina bi rijesilo puno toga... skupstina ko skupstina bi naravno digla ruku ne znajuci ni sta to znaci a znaci puno! Znaci dati rok svim vlasnicima camaca da prijave iste i da se ista zapecate na period od 5 godina! a ona koja nisu prijavljena ukloniti sa jezera i ista unistita, takodje one koji skinu tzv. plombu sa lanca i provozaju se bar malo jezerom drasticno kazniti ili ti udariti po dzepu bi puno toga rijesilo! Ali problem je najveci u udruzenjima ili ti ribocuvarima, skidaju mreze na podrucju jedne opstine i iste prodaju krivolovcima na drugoj opstini i tako u krug! Jos malo pa se nece moci upecati ni americki somic na ovom jezeru.... evo prije par dana uhvaceno par smudjeva na uscu Sprece na varalicu... danas nemas gdje baciti varalicu sve puno mreza, a cuvara nigdje, zalosno al istinito... Ipak ovo je Bosna a Modrac na kojem si nekad lovio sto si pozelio pretvara se polako u jednu obicnu baru u kojoj ce jedino biti pokoja zaba i na milione komaraca oko vrba koje rastu kao lude...

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la masterbih » 27 sij 2011, 22:09

Jedino cega tamo ima su mreze i smece, sve ostalo je istrebljeno.
Ja sam prosle godine dosao pa cak ni somica nisam upecao!
Bio neki domaci ribolovac i malo mi prepricao situaciju, zgadilo mi se.
Drustva i Drzava je kriva za sve sto se desava po citavoj BiH, a narod je kao i stoka, pusti ga bez pruta i krdo ce ti provalit u kucu, a nekad cak i tebe napast..

Avatar
Antifriz
Početnik
Postovi:24
Pridružen/a:23 stu 2010, 14:05
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la Antifriz » 27 sij 2011, 22:26

masterbih je napisao/la:Jedino cega tamo ima su mreze i smece, sve ostalo je istrebljeno.
Ja sam prosle godine dosao pa cak ni somica nisam upecao!
Bio neki domaci ribolovac i malo mi prepricao situaciju, zgadilo mi se.
Drustva i Drzava je kriva za sve sto se desava po citavoj BiH, a narod je kao i stoka, pusti ga bez pruta i krdo ce ti provalit u kucu, a nekad cak i tebe napast..
Jeidno mjesto gdje ima ribe to je spreca i to od usca u Modrac pa nekihpar kilometara uzvodno... ali problem je krivolov! Prije par dana uhvaceno par komada smudja na varalicu i odmah spreca puna mreza! Prosle godine je izvadjeno na stotine somova i to na stapove od 1 kg pa i do 100 kg (uzimao na glistu kao lud od maja do avgusta).... mreze su pokusavali bacati ali su ih "divlji ribolovci" upozoravali da ne bacaju pa cak im iste i skidali i palili.... dok ove godine kad krene sezona ocekujem punu Sprecu mreza nazalost :(

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la zlaja » 27 sij 2011, 22:30

Ovo sa smećem je jednostavno riješiti,imam predobar primjer sa mojom familijom i naseljem kraj rijeke gdje žive a potrebno je samo malo volje i 4 KM. mjesečno...već sam negdje na forumu pisao o ovome...

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Jezera”