Klen 2011

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Klen 2011

Post Postao/la tare » 25 lip 2011, 22:32

bas to,uleti u malo jacu struju,odmah leti vanka,mada je stvarno lovan,al kad radi kako treba...


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen 2011

Post Postao/la zlaja » 25 lip 2011, 22:39

Tare jesil primjetio koliko klen kasni sa mrijestom? Uvijek se mrijestio od pola maja pa negdje do početka juna kad voda dostigne optimalnu temp. sada zbog ovog kijameta od vremena tek ulazi u pritoke ...ženke pune ikre,mužjaci mliječi...kasne mjesec dana...

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen 2011

Post Postao/la tare » 25 lip 2011, 22:48

vidim da imaju one tackice po glavi pa sam kontao da je zbog toga,al opet ne prscu sjemenom kao sto mi se to desavalo prosle godine,a i bilo je par cudno debil komada....

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen 2011

Post Postao/la ruba » 26 lip 2011, 00:34

evo alas danas u akciji,dva lijepa klena i bandar
IMG_0762.JPG
IMG_0761.JPG
IMG_0763.JPG
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Ruba Vobleri

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen 2011

Post Postao/la tare » 26 lip 2011, 00:52

Bravo Mirza <championvanja> KOji je ovo vob na drugoj slici???
A ovakvi klenovi su i ovamo,isto iz kalupa da izlaze,svaki isti,rijetko kad da se potrefi neki malo veci :roll:


DOX
Prava Štela
Postovi:112
Pridružen/a:05 tra 2011, 13:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen 2011

Post Postao/la DOX » 26 lip 2011, 01:31

bistro mirzoni svaka cast, auuuu alaj ti dobro stoji kacket uhhh, nema sta extra :D

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen 2011

Post Postao/la zlaja » 26 lip 2011, 11:35

Bistro Momci,drago mi je da se ekipa sastala <titinpionir> Mirza taj bandar je ekstra lijepa riba,Od tebe i Rube očekujem dobru reportažu o lovu grabeži oko Doboja.

Avatar
sajdin
Piskaralo
Postovi:210
Pridružen/a:27 sij 2011, 16:30
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen 2011

Post Postao/la sajdin » 26 lip 2011, 11:56

Tooooo mirzoni moj...:D...bistroo..:D
Da bi to učinili, nije važno da li smo "sportski" ili "profesionalci" ... Dovoljno je da budemo ljudi!

BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen 2011

Post Postao/la BcRich » 26 lip 2011, 12:56

bistro alas,cestitke,kostro mi je najdraza boja hahahah,kako je lijep,pozdrav bistro.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen 2011

Post Postao/la montana » 26 lip 2011, 15:29

<championvanja> <championvanja> Bravo! <flag>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Klen 2011

Post Postao/la masterbih » 26 lip 2011, 16:08

Tare takve stvari su mi i bitne da se ukazu greske kako bi se mogle otkloniti :wink:
E sad, moguce da je taj takav, sacekacemo dok i Zlaja proba.
Ja do sad nisam jos pecao u bas jakoj struji pa ne mogu ni da komentarisem, ali Dox i ostali su lovili i nije niko nista prijavio, ali imacu to u vidu.
Sve u svemu, malo mi fali da predjem na balzu i izradu bombera, plastika je ok, al nije to, to..
Sta mislite?
:)
tare je napisao/la:nisam ja :mrgreen:
ne stvarno,takav je,ono gdje se pakta zavrsava u usjeku na jednoj strani ne ide do kraja nego ima rupica,pa mislim da mi to pravi probleme...

BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen 2011

Post Postao/la BcRich » 26 lip 2011, 20:43

kuglice obavezne u bomberu,ja sam lovio i nije se izvrtao,mozda je falenka,na pojedinim,kod mene je ok,samo vece od 3 cm,barem za mene hahaha

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Klen 2011

Post Postao/la masterbih » 28 lip 2011, 00:16

Danas odem pecati samo sa bomberom da istestiram vise komada.
Citav dan sam bacio pred sebe i ponio 40-ak komada.
Sve i jednog sam probao!
Sve ok. Radi super svaki.
Kad sam to zavrsio onda sam se bacio na nadmudrivanje sa klenovima.
Jest da je vodostaj bio malo povelik, al ajd, nadam se, da ce bude nesto.
Nakon 2 sitnija klena od oko 300-400 grama, imam silovit udarac, dril skici, sjeb u glavi, sta je ovo???
Cudna borba, stuka nije..
Imam kidanje, shit...
Drugi zabacaj klencic od jedva 200g, a zatim opet snazan udarac, kontra i riba je tu.
Nakon samo par sekundi vucem slobodan najlon, opet kidanje.
Provjeravam najlon da nije nesto zeznuto, sve ok! Kako mu samo mali dodir grane presudi??
Kasnije sam vidio, da to nije mala grana, nit mali dodir sa istom vec ona ostra podvodna trava koja presijece najlon ko ista..
Vec pomalo nervozan zbog gubitka dvije ogromne ribe (kad se radi o ovom lakom varalicarenju) pomjeram se vise udesno do neke panjcuge.
Ne zabacujem, vec se vracam nazad i uzimam stap od starog na kojem je tanka struna 0.14mm.
P.S kod mene je bio odlican najlon 0.16mm, ali izgleda nedovoljno jak za ove ludacke ribe.
Sad cemo da vidimo cija majka crnu vunu prede.
Nakon par zabacaja pored panja prva riba snazno pumpa, dril na prekida da zvizdi, kao da imam stuku od 7-8kg.
Poslije 1-2min zamaranja vec vidim glavonju, klen sunce ti zarko haha..
Prvi ovogodisnji ozbiljniji primjerak, slikanje i nazad u vodu.
E sad dalje je vec serija = 15-20 komada oko 300-500g, oko 10-ak po 0.8-1kg i par onih maconja (Vidi slike dole).
Nista mi krivlje nije bilo sto nismo ponijeli vagu, uvijek je imam u priboru, ali ovaj put sam je zaboravio kontajuci, ma koji ce mi vaga idem na klena svedno.
Znam da na toj lokaciji i nije bilo klena preko 1.5kg, a i to je rijetkost, al blizu je mene pa sam cesto tu boravio prosle godine, medjutim ove se sezone svasta nesto promijenilo..
Nakon par zabacaja pred mrak imam udarac, ali cudno ponasanje ribe, kad ono stukica oko 2kg.
Spada mi pred samim nogama :(
Vec gubim zivce, a kontam i dosta je za danas (previse).
Pogledam bombera kad, stuka ga ostetila, al dobro, samo bojice malo spalo, moze on i dalje hehe..
Bacam varalicu u skoro samo zilje, lagano zatezem strunu, cim, cim, stop i lagano ravnomijerno povlacenje, kad. bum, zzzzzzz, zzzz, zz, zz, zz pumpanje do jaja. haha..
Prelijep klen na obali, slikanje i pustanje sa zadovoljstvom.
Nezaboravan dan!
Evo i malo slika od tih par skromnih ulova haha..

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Bistro..

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen 2011

Post Postao/la tare » 28 lip 2011, 00:45

dobri pravo <championvanja>
al opet cudni :mrgreen:
ma mora da je samo ovaj sto ja imam losiji,uvijek moze ispasti neka greska na jednom komadu...

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen 2011

Post Postao/la ruba » 28 lip 2011, 02:05

bistro boris.dobri ti stranjski klenovi <championvanja>
Ruba Vobleri

Zaključano
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Varaličarenje po vrstama riba”