NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
sajdin
Piskaralo
Postovi:210
Pridružen/a:27 sij 2011, 16:30
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Post Postao/la sajdin » 08 kol 2011, 11:03

aha jest onda nasaao sam je sad na netu pod tim imenom...ali stvarno je nikada nisam vidjeo u bosni,a kolka ona moze da naraste???
Da bi to učinili, nije važno da li smo "sportski" ili "profesionalci" ... Dovoljno je da budemo ljudi!


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Post Postao/la angler » 08 kol 2011, 11:34

Moram ti priznati da si uhvatio kapitalca :grin:
Mozda jos malo moze narasti. Bjelica je za gagu som :wink:

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Post Postao/la bakee » 08 kol 2011, 11:47

Ne znam jesi li cuo kada su se zalili na rapalu cd 7 mn da ne lovi dobro bas zbog svoje velicine. A u stvari rapala mn ti je nesto najblize nasoj gagi, a velicina od 7 cm je gotovo nemoguca za jednu gagu i bas zbog toga ova rapala lose lovi..:)

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Post Postao/la tare » 08 kol 2011, 14:47

i ja sam nedavno jednu ulovio,al rukom,bila je nesto deformisana pa nije mogla bas najbolje plivat...

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Post Postao/la angler » 08 kol 2011, 17:06

bakee je napisao/la:Ne znam jesi li cuo kada su se zalili na rapalu cd 7 mn da ne lovi dobro bas zbog svoje velicine. A u stvari rapala mn ti je nesto najblize nasoj gagi, a velicina od 7 cm je gotovo nemoguca za jednu gagu i bas zbog toga ova rapala lose lovi..:)
Bravo Bakee! Potpisujem <championvanja>


Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Post Postao/la tare » 08 kol 2011, 18:11

Jel' ona uglavnom zivi u tim ciscim vodama u kojima zivi pastrmka,ili je ima svuda???

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Post Postao/la bakee » 08 kol 2011, 18:19

Ako ti kazem da je ima u miljackoj, zeljeznici, e onda vidimo da bas i ne voli previse cistu vodu. Najomiljenija hrana pastrmke cuo si da je cesto koriste kao kedere za lov pastrmke.

@angler hvala druze nesto se i naucilo..:)

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Post Postao/la angler » 08 kol 2011, 18:43

bakee je napisao/la:@angler hvala druze nesto se i naucilo..:)
Vala nikad nisam nista ulovio na Rapalu CD 7 u tom dekoru. Valjda je se prepadnu <valjanjeodsmijeha>

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Post Postao/la bakee » 08 kol 2011, 19:30

Haha, moze biti da je to neka gaga na steroidima pa ih strah.

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Post Postao/la svirac » 11 kol 2011, 23:08

bakee je napisao/la:Ako ti kazem da je ima u miljackoj, zeljeznici, e onda vidimo da bas i ne voli previse cistu vodu. Najomiljenija hrana pastrmke cuo si da je cesto koriste kao kedere za lov pastrmke.

@angler hvala druze nesto se i naucilo..:)
Dakle:
premisa1: gaga ne voli cistu vodu
premisa2: gaga je najomiljenija hrana pastrmke
konkluzija: pastrmka ne voli cistu vodu

.. jeli to bas tako?

p.s.
gaga moze dugurati i vise od 7 cm .... moj bakee :)

p.p.s.
Rapala CD 7 je ponekad UBITACNA varalica, kad pajka odluci da hoce nesto konkretno .... a to sto usko vobluje, ne znaci nista

p.p.p.s.
u Miljacki kod Inat kuce svaki treci-cetvrti kamen krije rijecnog raka, a iznad Kozije cuprije rijecni rakovi rakovi ko jastozi ...

<jelmekotrazio>
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Post Postao/la bakee » 12 kol 2011, 01:04

Postujem tebe i tvoje misljenje,, eto izgleda i nesto novo sam naucio. Ne kazem da je miljacka u gornjem toku prljava cak sam i ja tu lovio pastrmku uspjesno a da tvoje uspjehe ne spominjem suvisno je. Ja sam iz svog iskustva rekao da ona bas i ne voli previse cistu vodu jer nikada je nisam vidio u planinskim rjecicama i rijekama. A sto se tice rapale cd 7 ja nikada nisam ulovio pastrmku na nju, mozda joj nisam dao dovoljnu minutazu ali vidio sam i da ovdje i na drugim forumima pricaju bas oko te velicine. POzdrav i bistro ljudino..:)

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Post Postao/la angler » 12 kol 2011, 05:49

svirac je napisao/la: p.p.s.
Rapala CD 7 je ponekad UBITACNA varalica, kad pajka odluci da hoce nesto konkretno .... a to sto usko vobluje, ne znaci nista
Na spomenutu rapalu sam se zaletio kao muha... i ostao u letu :grin:
Moze biti da nisam naletio na pajinu "zutu minutu" ali u tim momentima svaka je ubitacna.
Iako sam pristalica "svaka je varalica lovna" CD7MN je na dnu "ljestvice" u mojim kutijama.
To je sto se tice subjektivnog misljenja, a objektivno je to da je ista Rapala na prostorima "yuge" imala vise negativnih nego pozitivnih utisaka (slusao i citao). Manji brojevi su druga prica, u pozitivnom smislu. E tu nemam subjektivno misljenje. :wink:

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Post Postao/la tare » 12 kol 2011, 11:00

kakva je jointed 5 za pastrmku,vidim cd 5 je dobar,pa kontam nabaviti ta dva modela...

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Post Postao/la bakee » 12 kol 2011, 12:00

@angler Slicna mi se stvar desila sa pomenutom rapalom i sad mi stoji negdje dole na zadnjem mjestu u nekim kutijama, ali opet kazem sve je do mjesta gdje se lovi i kome kako leze neki mamci, npr navodim rapalu shad rap gdje sa njom eldar lovi sve sto se moze uloviti, dok sam vidio da je Zlaja spominjao da mu ne lezi ta rapala. Tako da 100 ljudi 100 ćudi.:)

@tare Na jointed 11 sam lovio mladicu i bilo je ulova a pastrmku nikada nisam probao tako da bas i ne znam.

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Post Postao/la svirac » 12 kol 2011, 12:55

bakee je napisao/la:Postujem tebe i tvoje misljenje,, eto izgleda i nesto novo sam naucio. Ne kazem da je miljacka u gornjem toku prljava cak sam i ja tu lovio pastrmku uspjesno a da tvoje uspjehe ne spominjem suvisno je. Ja sam iz svog iskustva rekao da ona bas i ne voli previse cistu vodu jer nikada je nisam vidio u planinskim rjecicama i rijekama. A sto se tice rapale cd 7 ja nikada nisam ulovio pastrmku na nju, mozda joj nisam dao dovoljnu minutazu ali vidio sam i da ovdje i na drugim forumima pricaju bas oko te velicine. POzdrav i bistro ljudino..:)
Pa vidi, juce sam se vratio iz B. Krupe, nevjerovatan broj gaga pliva i po Krusnici i po Uni .... nije to do prljave vode bogami.
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Varaličarenje po vrstama riba”