Novi prijedlog Zakona o slatkovodnom ribarstvu - I dio

Pokušaj da "uredimo" trenutne Zakone i Pravilnike

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Novi prijedlog Zakona o slatkovodnom ribarstvu - I dio

Post Postao/la Seha » 02 ožu 2012, 13:05

Senade mozes li ti nekako preko Marcela dokuciti koje su to vode za koje ministarstvo moze izdati dozvole za privredni ribolov. Koji su kriteriji sto se tice same vode. Taj mi je dio zakona pravo mutan jer vrlo lako mogu uz stelu i malo mita regularno poceti izlov mrezama na bilo kojoj otvorenoj vodi i plasirati ulov na trziste.

Trazio sam podatke kako je to uredjeno u Srbiji koja ima vodotoke na kojim privredni ribolov ima najduzu tradiciju i evo sta sam nasao. Ima jako dobro formulisanih zakona o alatima upotrebi camca i sonara takodje.

http://www.scribd.com/doc/49857142/P-R- ... -OBAVLjA-R
slika


Indir
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:29 lis 2008, 20:38
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Novi prijedlog Zakona o slatkovodnom ribarstvu - I dio

Post Postao/la Indir » 02 ožu 2012, 13:21

Čitajući nacrt novog Zakona o slatkovodnom ribarstvu vidljivo je da su se pojedinci veoma dobro ugradili u ovaj prijedlog. Odmah mi pred oči dodju razni Mišići, Samiri i dr. bez kojih ribari neče smjeti ni jedan korak da urade. Prvo ispiti za stručna lica, pa ispiti za ribočuvare, ribolovce, zatim ribarske osnove, planovi, mrijestiišta za autohtonu ribu i još šlag na tortu svako probljavanje dnevnice na teret lokalnih udruženja koja trebaju skupiti harač od sve siromašnijih ribara i predati ga velikim stručnjacima.
Nek nam je bog na pomoči ako sve ovo prodje biti če dozvola 200 KM ako ne i više. <adiposlijepunopive>

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Novi prijedlog Zakona o slatkovodnom ribarstvu - I dio

Post Postao/la senad » 03 ožu 2012, 10:49

Bistro, Indire, nije te odavno bilo :wink:
Znaci, i u tom grmu lezi zec.
Kako rekoh, očito je da svako ima lični interes kod krojenja zakona, a zadnja stavka i totalno nebitna je briga o rijekama, jezerima i ribljem fondu.
Mozda je bolje bilo da se i ne bakćemo s ovim, ionako sad mislim da i kad bi poslali nas prijedlog, niko ga ne bi ni pogledao.Samo gubimo vrijeme i zivce. :(
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Indir
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:29 lis 2008, 20:38
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Novi prijedlog Zakona o slatkovodnom ribarstvu - I dio

Post Postao/la Indir » 03 ožu 2012, 22:46

senad je napisao/la:Bistro, Indire, nije te odavno bilo :wink:
Znaci, i u tom grmu lezi zec.
Kako rekoh, očito je da svako ima lični interes kod krojenja zakona, a zadnja stavka i totalno nebitna je briga o rijekama, jezerima i ribljem fondu.
Mozda je bolje bilo da se i ne bakćemo s ovim, ionako sad mislim da i kad bi poslali nas prijedlog, niko ga ne bi ni pogledao.Samo gubimo vrijeme i zivce. :(
Bistro Senade,
ima puno stvari jos koji mi nisu jasne pazi samo ovaj primjer "'Kanton daje na koristenje ribolovno pravo korisniku na osnovu Ugovora"a onda federalni inspektori vrse kontrolu poribljavanja i kontrolu postivanja ugovora, e onda se ja pitam ima li federalno ministarstvo dovoljno inspektora da pokriju citav prostor federacije kad se vrsi poribljavanje jer i sad po pozivu vodoprivrednog inspektora cekamo veoma dugo.

Mislim da se treba pojaviti na javnoj raspravi 07.03. u Sarajevu i predociti im primjedbe na nacrt zakona jer koliko znam Samir poziva samo podobne koji ce sutjeti da ovo prodje :12532:

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Novi prijedlog Zakona o slatkovodnom ribarstvu - I dio

Post Postao/la senad » 03 ožu 2012, 23:00

Hebi ga, mislio sam povuci rucnu, ali ne mogu
Gdje i kad je rasprava, nisam u toku, znam da se traze prijedlozi do 20 marta da se dostave SRS FBiH
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Novi prijedlog Zakona o slatkovodnom ribarstvu - I dio

Post Postao/la Kovach » 04 ožu 2012, 04:17

Senade je li do 10. ili do 20 marta jer ja sam tek dosao do 55. clana sa onim nasim prijedlogom. Ima toliko stvari za ispraviti da to nije moguce. Od slova pogresno napisanog, do navodjenja pogresnih clanova, do stamparskih i gramatickih gresaka. Pokusacu u ovo par dana dovrsiti ovo i dostaviti do tebe pa daj na usaglasavanje. Mislim da mi ipak moramo dostaviti nas prijedlog a oni nek rade sta hoce, njima na dusu.Na ovo ne treba sutiti jer je cutanje uvijek bilo znak odobravanja, a odobravati ovu glupost je van svake pameti. Uostalom vidjeces kad ti ovo dostavim koliko je ispravki da ti se zamanta. Ja hodam kao pjan ima nekoliko dana, a samo jesam li se malo usutio zaspem <valjanjeodsmijeha> . Vise ni kafe ne mogu popiti sa zenom , a da ne zaspem pa me pocela pitati sta mi je, da nisam sta bolestan <valjanjeodsmijeha> :456: De provjeri koji je krajnji rok da znam, ako je 20.03.2012. da ne dajem mnogo gasa onda mogu zavrsiti i ako koji sat dnevno odspavam.

Indir
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:29 lis 2008, 20:38
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Novi prijedlog Zakona o slatkovodnom ribarstvu - I dio

Post Postao/la Indir » 04 ožu 2012, 10:55

Prema informaciji koju sam dobio od Danijela iz Kiseljaka, navodno ga pozvao Samir Muhamedagic , da prisustvuje javnoj raspravi koja ce se odrzati 07.03.2012.godine negdje u Sarajevu. Zato smo mi iz srednje Bosne zakazali sastanak svih udruzenja 05.03. kako bi mogli zajedno napraviti primjedbe na nacrt Zakona.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Novi prijedlog Zakona o slatkovodnom ribarstvu - I dio

Post Postao/la angler » 04 ožu 2012, 11:13

Ko gluhi telefoni. Samo da ne bude obavjest "Prisustvujte javnoj raspravi koja ce se odrzati...jucer" <valjanjeodsmijeha>

Indir
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:29 lis 2008, 20:38
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Novi prijedlog Zakona o slatkovodnom ribarstvu - I dio

Post Postao/la Indir » 04 ožu 2012, 13:47

Evo zakonske osnove za novu pljacku clanova i udruzenja!! <jelmekotrazio>

Z A K O N
O PLAĆAMA I NAKNADAMA
U ORGANIMA VLASTI FEDERACIJE BOSNE I HERCEGOVINE

Član 41.



Naknada za rad u komisijama

Članovi komisija koje se formiraju na osnovu rješenja Vlade Federacije odnosno rukovodilaca organa uprave a čije osnivanje je predviđeno zakonom, imaju pravo na maksimalnu mjesečnu naknadu za rad u komisija do visine jedne i pol (1,5) osnovice iz člana 5. ovog zakona.
Tačan iznos odnosno visinu naknade za rad svojim aktom utvrđuje Vlada Federacije za svaku pojedinačnu komisiju.
Naknade za rad u komisijama iz stava 1. ovog člana a koje se finansiraju od uplata fizičkih ili pravnih osoba ne ulaze u ograničenje iz stava 1. ovog člana

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Novi prijedlog Zakona o slatkovodnom ribarstvu - I dio

Post Postao/la senad » 04 ožu 2012, 14:38

Indir je napisao/la:Prema informaciji koju sam dobio od Danijela iz Kiseljaka, navodno ga pozvao Samir Muhamedagic , da prisustvuje javnoj raspravi koja ce se odrzati 07.03.2012.godine negdje u Sarajevu. Zato smo mi iz srednje Bosne zakazali sastanak svih udruzenja 05.03. kako bi mogli zajedno napraviti primjedbe na nacrt Zakona.
Haj mi, molim te, javi kad i gdje je, a i ja cu se ovde raspitati.
Ako smatras da je nesto od ovog sto smo mi pisali ok (od ovih prijedloga), raspravljajte o njima pa da skupa guramo sto se gurati da.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Indir
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:29 lis 2008, 20:38
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Novi prijedlog Zakona o slatkovodnom ribarstvu - I dio

Post Postao/la Indir » 04 ožu 2012, 15:09

senad je napisao/la:
Indir je napisao/la:Prema informaciji koju sam dobio od Danijela iz Kiseljaka, navodno ga pozvao Samir Muhamedagic , da prisustvuje javnoj raspravi koja ce se odrzati 07.03.2012.godine negdje u Sarajevu. Zato smo mi iz srednje Bosne zakazali sastanak svih udruzenja 05.03. kako bi mogli zajedno napraviti primjedbe na nacrt Zakona.
Haj mi, molim te, javi kad i gdje je, a i ja cu se ovde raspitati.
Ako smatras da je nesto od ovog sto smo mi pisali ok (od ovih prijedloga), raspravljajte o njima pa da skupa guramo sto se gurati da.
Vazi Senade sutra ce Danijel pozvati Samira da vidi gdje ce biti rasprava i u koliko sati!!

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Novi prijedlog Zakona o slatkovodnom ribarstvu - I dio

Post Postao/la Kovach » 04 ožu 2012, 21:09

Senade ako je 7. 03. rasprava dostavicu ti ovo sto sam do sad uradio, a ovaj drugi dio pokusaj nesto skrpiti iz ovih dosadasnjih prijedloga. Veceras i sutra cu jos pokusati da zavrsim koliko mogu i saljem ti sutra navece. Vrijedi pokusati.

Indir
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:29 lis 2008, 20:38
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Novi prijedlog Zakona o slatkovodnom ribarstvu - I dio

Post Postao/la Indir » 05 ožu 2012, 12:45



:87: JAVNA RASPRAVA O NACRTU ZAKONA O SATKOVODNOM RIBARSTVU CE SE ODRZATI 07.03. ( SRIJEDA ) 2012.GODINE SA POČETKOM U 11,00 SATI U MINISTARSTVU POLJOPRIVREDE VODOPRIVREDE I ŠUMARSTVA FBIH ( I ILI II SPRAT)

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Novi prijedlog Zakona o slatkovodnom ribarstvu - I dio

Post Postao/la Kovach » 06 ožu 2012, 03:10

SENADE POSLAO SAM TI OVO NA MAIL PA POGLEDAJ ! SRETNO NA JAVNOJ RASPRAVI

Uh, malo me umorio ovaj experiment! Sto nas narod kaze "ima i zasvirati i za pas zadjeti", hvala ogu kad ima i kraj. <championvanja>
Sad mirno <spavanje> <valjanjeodsmijeha>

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Novi prijedlog Zakona o slatkovodnom ribarstvu - I dio

Post Postao/la Seha » 06 ožu 2012, 13:40

Bravo Kova i jedno veliko hvala za tvoj trud. Evo i tebi sam pored rodja konobar jednu noc, a senad nek bude sanker <jelmekotrazio>
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Zakoni i Pravilnici”