Pastrmke

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Odgovori
Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Pastrmke

Post Postao/la AlaS » 18 ožu 2012, 09:04

Bistro majstore svaka cast slike su za 10
slika
Bistro


Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la Kovach » 18 ožu 2012, 14:13

Bistro drugar svaka cast! Jesi li to novi Orvis izgubio nevinost <valjanjeodsmijeha>

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la Seha » 18 ožu 2012, 15:08

Bistro mestre. Bas me veseli kad nas ovako izvedes malo sa sobom na vodu.
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pastrmke

Post Postao/la angler » 18 ožu 2012, 20:37

Po glasu se vidi da si se smrz'o. Osim hladnoce sve ideala :grin:
Ali ocito je vrijedilo, a tek koji je cejf poslije uci u toplo.
Cestitke na ulovima i na upisu u novu sezonu <championvanja>
I koja je razlika u stapovima <jelmekotrazio>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la montana » 19 ožu 2012, 06:51

Ovo ja malo za raju, k'o velim nema slika od nas musicara, pa makar se smrzo <smrzlo> . Nesto slicno su govorili za vrijeme bitke na Sutjesci:"Dok cujete pucnje sa Ljubinog groba, znajte da tamo ima zivih partizana!" <titinpionir>
Alas i Seha su meni se cini nasi ljudi? <jelmekotrazio>

Zao mi je sto vas nema ovamo da odemo zajedno i ocejfimo, ali barem moze i ovako, poziv je i dalje otvoren. I Seha nas provoda na one stuke, kad bi samo vise bilo ovoga, nekako bi mi lajkse zivot prolazio. <djed>

Orvis se upisa odlicno. Odusevljen sam i ponasa se slicno starijem bratu, samo je nijansu brzi i laksi. Ipak #4 je to i vjetar tesko baca strimere vece od #8. Ovoga sam cijelo vrijeme rolao i izrola ga preko pola rijeke. Borba je takva da Helios ne prasta ribi ni sekunde. Kao gumen je u borbi i savija se i amortizuje svaki trzaj kao Mid-Flex tako da se nebih bojao ici ni sa tanjim predvezima. To znaci da je ljeto i sitne suhe muhe moje! <championvanja>

Jedva cekam opet, samo da se vrijeme hoce popraviti. <smrzlo>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pastrmke

Post Postao/la angler » 19 ožu 2012, 13:42

Sve mi se cini da ce Senad trebati ponijeti komplet stapova za "Malu skolu" <jelmekotrazio>

Brz na kontri, a cuva ribu....ideala <championvanja>
Sad me nesto strah da oko ne bacim na njega....mozda zato sto nema potpis na njemu <jelmekotrazio> <valjanjeodsmijeha>

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la Seha » 19 ožu 2012, 14:30

E moj Monty da je ova "pitoma" raja malo blize kakvi bi to bili ribolovi i druzenja.
Masemo ovo ljeto garant :wink:
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la montana » 19 ožu 2012, 16:46

Pusti se ti potpisa. Nisi vidio da ima malu halkicu sa lancem koji vezem oko ruke. Ako mislis da je to da mi riba ne istrgne stap, grdno se varas! <valjanjeodsmijeha>

To za "Skolu musicarenja" je dobra ideja. Malo promahati po jezeru da se ovlada tehnikom, pa mozemo izaci na neku bogatiju vodu da se polaznici i upisu. Mislim da je ulov bolji od bilo kakve diplome. Mozda pogledati ima li kakav revir u okolini? A nesto bi mi ponajdraze bilo da Seha ulovi prvu ribu, sarana, na muhu? <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la Kovach » 19 ožu 2012, 20:12

Ma nije nikakav problem ljudi za mahanje, a monty ti kao da si zaboravio da je blizu Konjic, a kazu da ima lipljana koliko hoces. kontaktiramo Mitka iz Konjica da nam obezbjede jedan dan na reviru i neka se raja upisu. Mozemo nesto i kod nas na Doljanci, ali njima je malo nezgodno radi prostora zato je Konjic bolji.

Memo
EFFA instruktor
Postovi:194
Pridružen/a:09 vel 2010, 21:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la Memo » 19 ožu 2012, 20:20

Ima li jos Meke u Konjicu :)

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pastrmke

Post Postao/la angler » 19 ožu 2012, 21:16

Ja je ne vidjeh zadnje 2 god u Konjicu, a prosle godine su ga uzorali bagerima.

Ponovih se ovim kljestima. Nije sto je to Rapala i sto su za vadjenje udica vec sto ih hvale za neke lancice i halkice <valjanjeodsmijeha>

slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la Seha » 19 ožu 2012, 21:55

montana je napisao/la: A nesto bi mi ponajdraze bilo da Seha ulovi prvu ribu, sarana, na muhu? <jelmekotrazio>
Ma kakav ja i mahanje. Ja sam samo vas simpatizer i od mene dosta. Da nebi jos da trkam po selu i fatam horoza eee jah :?
Piva hlad dubinka, sta ce ti bolan krampa i motika kad ima bager :mrgreen:
slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la Kovach » 19 ožu 2012, 23:37

A Seha jarane ima kod nas jedna caka. Ja za opasacem imam zakacenu cuvaricu, a u njoj dvije limenke pive. Dok ja masem i stojim u Neretvi ona se lijepo ohladi. I kad mi dosadi fino na obalu sjednem i popijem onu "ko ista" pa nastavim do drugog odmora. Ne nosim vise da me nebi u neka doba odnijela voda <valjanjeodsmijeha> Ma vazno je da ti to naucis,a ne moras ti u nase redove, ja sam ti zahvalan i za to sto si nas zestoki simpatizer <juma> . Sto se tice hvatanja horoza nismo bas ni mi jaki u tom segmentu, ostari se <djed> pa nemamo kondicije <valjanjeodsmijeha> :135:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la montana » 20 ožu 2012, 05:02

Memo je napisao/la:Ima li jos Meke u Konjicu :)
Bude je i dalje, cuo sam vecinom krupnijih komada, dok se raja zale da nedostaje sitnijih. Pricaju da ih je vise u reviru u Glavaticevu...

Nego Memo, kakav si ti sa odmorom, da se prikljucis?
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la Seha » 20 ožu 2012, 13:43

Kovach je napisao/la:A Seha jarane ima kod nas jedna caka. Ja za opasacem imam zakacenu cuvaricu, a u njoj dvije limenke pive. Dok ja masem i stojim u Neretvi ona se lijepo ohladi. I kad mi dosadi fino na obalu sjednem i popijem onu "ko ista" pa nastavim do drugog odmora. Ne nosim vise da me nebi u neka doba odnijela voda <valjanjeodsmijeha> Ma vazno je da ti to naucis,a ne moras ti u nase redove, ja sam ti zahvalan i za to sto si nas zestoki simpatizer <juma> . Sto se tice hvatanja horoza nismo bas ni mi jaki u tom segmentu, ostari se <djed> pa nemamo kondicije <valjanjeodsmijeha> :135:
Hajd ja i Adi cemo ti drzati tu cuvaricu. Il svaki musicar zaduzi po jednog hamala sarandziju mi smo svakako naucili tegerit stvari za sobom. Morel kako gajba u tu cuvaricu? Malo su nam dvije jarane :grin:

Nahvatacemo vam ja i adi na boilie kolko hoces horoza. Sa onim nasim masinicama mozemo ih lovit i na drugoj obali jablanickog :456:
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušičarenje po vrstama riba”