Klijen

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Memo
EFFA instruktor
Postovi:194
Pridružen/a:09 vel 2010, 21:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Klijen

Post Postao/la Memo » 12 kol 2012, 12:59

Bistro Senade cestitke na ulovu vidi se da napredujes. Probajte na kakvog Palmera crvenog tijela,povis kolobara zabacit tako da muha udari od vodu to on voli nemora se uvijek nijezno zabaciti,kad muha bucne od vodu on to osjeti i reaguje. Pozdrav ekipi !!


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Klijen

Post Postao/la tommylee » 12 kol 2012, 22:16

Dobri ulovi a muve su ludilo!Sjećam se ja tih ruskih al' kod mene se prodavali plastični skakavci,mislim da imam negdje jednog!
Ja dana krenuo na lipljena al' voda i dalje loša,ubi me vjetar.Imao samo jedno dizanje i to je bilo čudo da se zainteresovao.
Posle odem na ovu balavurdiju:

slika

slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klijen

Post Postao/la Kovach » 12 kol 2012, 23:20

Senade ako tako nastavis eto mene jedan dan kod tebe na ribarenje <valjanjeodsmijeha> . Svaka cast majstore pa kad na Miljacki nadjes ribu sta bi radio gdje je ima k`o pljeve. Malo ti se ta "kraljica" rascupala. Ne zovu nju bez veze "kraljica vode" . Probaj "red palmera" ili nesto slicno zunzari (tjelo deblje paunovo pero, gusto palmerovano grizli perom). To su tri muhe koje kod mene rade i jos red tag, a predvece oranz stimulator. Ma navikne covjek na par muha i ne mjenja, a kljen kad radi hoce na sve i svasta, nije on bas probirljiv ali mu moras prilaziti sa oprezom. Kod mene jos plitka voda pa svaki pogresan pokret oni se razbjeze pod kamenje i onda pjevaj borbene <valjanjeodsmijeha>

Avatar
flyFishing
Piskaralo
Postovi:203
Pridružen/a:04 kol 2009, 13:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klijen

Post Postao/la flyFishing » 12 kol 2012, 23:36

jao sto se miljacka izbistrila :shock:
Men and fish are alike. They both get into trouble when they open their mouths.

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klijen

Post Postao/la senad » 12 kol 2012, 23:38

Tommy, dobre slike! :wink:
Koji aparat i kako si zadovoljan?

Kovach, nece ovaj u mene, jednostavno ova pali i sumrak i po mraku, a po danu zavisi kako mu ceif.
Ma da ga nisu pobili prosle godine u onom pomoru, bilo bi ga k'o u proci, vjerujes li da ga 10% nije ostalo koliko ga je bilo.
Izmedju dva slapa kod mene je bilo po 300 komada u jatima, a sada ih dvadesetak na mogu nabrojati.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Klijen

Post Postao/la tommylee » 13 kol 2012, 08:29

Hvala,Pentax optio WP.Uzeo polovan za 60e.Za sad sam zadovoljan.Ubaciću još koju sliku na temu tereni: Drina.Da vidiš kako snima dno.

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klijen

Post Postao/la senad » 13 kol 2012, 11:09

Ja sam zimus gledao ovaj Pentax:
viewtopic.php?f=102&t=3230
pa pogledajte kako vam se čini, opet sam se popalio. S obzirom na cijenu, nudi dosta interesantnih stvari.
Znam da je baci pola u vodu, ali opet...
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klijen

Post Postao/la Kovach » 14 kol 2012, 00:02

E to je ono sto smo pricali da nema pravila koje vrijedi za svaku vodu. Kod mene najvise povrsinska i da je sto plovnija tako da najvise koristim nesto palmerovano i pojedine muhe od srnece dlake. Tako sam ja probao bacati bambulu nekoliko puta i ucinak nije bio kako sam ocekivao. Pa sad ili nisam potrefio vrijeme kad radi ili je nesto drugo u pitanju, ali od bambule jos ne odustajem. Vazno je da si ti njemu nasao caku i da uzivas. Bistro!

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klijen

Post Postao/la senad » 15 kol 2012, 09:42

Memo je napisao/la:Bistro Senade cestitke na ulovu vidi se da napredujes. Probajte na kakvog Palmera crvenog tijela,povis kolobara zabacit tako da muha udari od vodu to on voli nemora se uvijek nijezno zabaciti,kad muha bucne od vodu on to osjeti i reaguje. Pozdrav ekipi !!
Hvala, hvala, tek sad vidjeh ovu poruku.
Srećom, učio od majstora pa sam bio pažljiv na času :wink:
Provalio sam i tu fintu sa udaranjem muhe, ali i to je kako-kad. Definitivno, klijen nije naivna riba.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klijen

Post Postao/la Kovach » 20 kol 2012, 00:57

Evo ja opet isao na kljena. Bilans tri komada cca 15-20 cm i mnostvo sice. Evo koja slicica

slika
slika
slika
slika
slika

slika
slika
slika
U zaru borbe

slika
Podmladak - Kako je samo proguta ovako sitan :456:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Klijen

Post Postao/la angler » 20 kol 2012, 21:07

Cuj koja slicica, a ono citav album :grin:
Odlicne slike, a i ulovi. <championvanja>
Vidim malo si sarao muhama :wink:

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klijen

Post Postao/la zlaja » 20 kol 2012, 21:10

Fin ribolov druže, bez srkleta i opterećenja o velikim ribama* ...mada bi mogao i poneki krupan da pokupi ili ga nema u toj oblasti?

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Klijen

Post Postao/la tommylee » 21 kol 2012, 08:49

Ja nemam vremena a tako bih rado oćeijfio klenčuge!
Vodostaj je ovih dana na Drini savršen za muve,što bi rekli nula!
A navezo sam mu nekih noviteta,teškom artiljerijom planiram ga loviti.
Kovač bitno je izlaziti naletiće i onaj giga-mega <ribarcina>

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klijen

Post Postao/la Kovach » 21 kol 2012, 11:08

Hvala drugovi. Angler druze sva ova prica ovdje na stranici natjera me da povremeno probam nesto novo. Tako sam sad izmjenjao malo vise muha radi experimenta. Vec sam ti pricao da imam obicaja probati povremeno muhu koja je kontra svih teorija pa sta Bog da. Zlaja jarane ima tu i vecih komada samo je voda plica i bistra tako da se vjesto skrivaju. Nema bas komada preko 1 kg ali ja isceifim i sa ovom sicom. Tako i ja mislim Tomylee samo treba izlaziti na vodu, bice i vecih kad, tad :456:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Klijen

Post Postao/la angler » 21 kol 2012, 21:51

Sto se tice riba sto vise ucim to manje znam. Hajd ko imaju pravila u koji vakat koja muha na kojoj vodi ali najvece su me iznenadjivale na muhe koje nemaju blage veze ni sa jednim od nabrojenih faktora.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušičarenje po vrstama riba”