Stari majstori izrade muha iz BiH

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
santasa
Početnik
Postovi:11
Pridružen/a:15 ruj 2009, 17:30
Lokacija:http://neretva-trout.blogspot.com/
Kontakt:
Re: Stari majstori izrade muha iz BiH

Post Postao/la santasa » 16 pro 2012, 16:32

edoA je napisao/la:Izvinit sto vadim ovaj stari post iz sto bih se reklo mrtvi...

Al dal se ista desilo na ovom slucaju, i imali sad slika od rahmetli Alijini musica ?
Pozdrav svima,
nadam se da neče smetati što ću se i ja javiti na ovu staru temu nakon toliko vremena. Ali htio bih da kažem da još nisam našao nekoga ko zna nešto o momku koji je učio od rahmetli Alje.

Isto tako želio bih se izvinuti ako sam propustio neki e-mail ili se nisam odazivao na upite/postove - zaista nije bilo namjerno.
Ribolov i rijeke, a Neretva posebno, su mi uz familiju najvažnije stvari u životu, međutim nisam pretjerano aktivan, ne idem često u ribolov, pa i nemam mnogo šta da pišem na tu temu.

Malo sam više aktivan oko zaštite i očuvanja Neretve, a u tu se svrhu na Internetu najčešće služim Facebook-om. Blogovi koje sam pisao su malo zapušteni, nakon što su mi oborili račun i srušili sve stranice nekako sam izgubio volju da ih aktivno održavam, ali svejedno na njima ima dosta zanimljivog sadržaja (mapa, Prostornih planova za FBiH, studija o formiranju Nacionalnih parkova, itd), uglavnom vezanog za sliv Neretve !

Ako nekog zanima Facebook grupa se zove "Neretva bez visokih brana" i nalazi se na adresi:
http://www.facebook.com/home.php?sk=gro ... 43443&ap=1 "Neretva bez visokih brana" (facebook grupa)

Veliki pozdrav svima,
Santa
Ihtiologija i endemske pastrmke Neretve:
http://neretva-trout.blogspot.com/

slika


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stari majstori izrade muha iz BiH

Post Postao/la rusko » 26 stu 2013, 21:15

Evo i rada jednog mladog majstora izrade muha… moj pionir… Isak, 4 godine:

slika

:grin:
slika slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stari majstori izrade muha iz BiH

Post Postao/la Clavis » 26 stu 2013, 21:38

Čestitke Rusko! ;) Sad imaš ideju gdje ćeš sa alatom i materijalom! Majstorski je naperio...i čuvaj ovu sliku... ;) Dodaj samo ispod Isak's special

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stari majstori izrade muha iz BiH

Post Postao/la rusko » 26 stu 2013, 22:06

Izvukao sam nesto materijala i stegu danas, da ubijem apstinenciju… kad eto Izija… hoce da peri…

Meni u krilo, bombinu i polako, krug po krug… trebalo mu je pola sata da namota udicu, ali je uporan. Onda mu ja pricvrstim materijal, a on namotava i pricvrsti koncem. Nogice su bile ekstra… trebalo nam je jednu 7 pera dok ih nismo savladali :grin:

Uramicu je da je ima za uspomenu.
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Stari majstori izrade muha iz BiH

Post Postao/la tommylee » 26 stu 2013, 22:24

Svaka čast za podmladak <juma>


Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stari majstori izrade muha iz BiH

Post Postao/la Kovach » 27 stu 2013, 01:53

Pokazi mu jos koju caku i kanjuj se vezanja <valjanjeodsmijeha>
Svaka cast i malom majstoru i ucitelju.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Stari majstori izrade muha iz BiH

Post Postao/la angler » 27 stu 2013, 20:38

Pored ovakvog majstora u kuci ja bih batalio motanje <juma>
Bravo za podmladak <championvanja>
De to bolje uslikaj i urami :wink:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stari majstori izrade muha iz BiH

Post Postao/la rusko » 27 stu 2013, 21:09

angler je napisao/la:Pored ovakvog majstora u kuci ja bih batalio motanje <juma>
Bravo za podmladak <championvanja>
De to bolje uslikaj i urami :wink:
Ovo je sa mobilom na brzinu uslikano… napravicu bolju sliku cim stignem.

Moracu i njega snimiti kad peri… pravo me iznenadio… inace je uvijek u nekoj brzini, nema mira u sebi… kada je poceo praviti muhu ostao je skoncentrisan pola sata… ne dise, samo mota… pa mu krivo kada pukne pero, sav se namrsti ali ne prestaje… :grin:
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušice”