Skandinavska ljetna noć

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Skandinavska ljetna noć

Post Postao/la rusko » 16 kol 2016, 22:47

Evo par slika sa otkrivanja jedne nove pozicije na jugu Švedske…

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
slika slika


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skandinavska ljetna noć

Post Postao/la zlaja » 16 kol 2016, 23:34

Prelijepo mjesto,uživaj druže

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Skandinavska ljetna noć

Post Postao/la angler » 17 kol 2016, 05:42

Ljepse je tu nego u Turskoj. I neka je bistro!

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skandinavska ljetna noć

Post Postao/la rusko » 17 kol 2016, 06:30

Iz ove drzave ides u druge samo da bi dobio odredjenu kolicinu sunca i da ti proradi D vitamin… drugog razloga (osim da malo vidis svijeta) gotovo da i nema.

Bas smo ja i supruga malo raspravljali o tome u putu kuci iz Turske… Poredili malo odmore i destinacije na koje cesto idemo… Svaki put kada idemo negdje stavljamo i sebe i djecu u rizik:

- U Bosni imamo bolesni aparthejd i lude (citaj glupe) ljude sa kretenskim manirima i ponasanjem (cast izuzetcima), minirano pola drzave, ako se neko razboli prvo moras podmititi ljekara pa onda dalje, uostalom znate i sami… Ali eto u nju idemo i iz nostalgije sa nadom da ce se Tito reinkarnirati jednog dana.

- Hrvatska takodje puna nacionalizma, ne usudjujes se pojesti nesto u restoranima jer ne znaju (ili ne zele) odrzavati higijenu… ako se neko razboli bolje ti je sjesti na avion i otici u Svedsku nego u neku od njihovih bolnica koje lice vise na kazamate nego na ambulante (a i krace ti uzme da doletis do Svedske i dodjes na red kod doktora nego da sjedis i cekas kada ce se pjani doca smilovati da te primi u kazamatu).

- Turska, opcija je rezervat… virusa i bakterija koje nikada nismo sreli na svakom cosku, dijete dobije temperaturu i odes doktoru, on jos dok se rukuje s tobom kaze 600 eura i onda se cjenkas s njim do 200… LOPOVI…

Narednih godina imamo u planu obici Spaniju, USA i Thailand… pa da vidimo kako tamo stvari stoje… Uglavnom svake godine dodjemo do istog zakljucka - bilo bi nam najljepse i najsigurnije u Svedskoj, samo da ima sunca.
slika slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skandinavska ljetna noć

Post Postao/la Clavis » 17 kol 2016, 09:26

Počasi Fantek globalno zagrijavanje, taman ćete onda imat svega :) Ja sam uplanio gdje ću sadit agrume i datule....


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skandinavska ljetna noć

Post Postao/la Seha » 17 kol 2016, 12:06

Sve to stoji sto i napisao Rusko sa tim budalastinama se svi mi konstatno srecemo. Ne samo u zemljama koje si naveo nego i u zemljama u kojim zivimo..
Nije ni Skandinavija med i mlijeko, mrznja, rasizam, mjesecima se ceka na pregled kod specijaliste itd i tome sl. Ja bi i platio neku razumnu cijenu doktoru za pregled kada covjeku gori pod nogama, al kad ti pukne cijenu u privatnoj klinici jeftinije je otici bilo gdje drugo u svijetu i uraditi sto je potrebno.. Da to nije tako nebi se Danski domorodci lijecili u Kini, servisirali vozila i kupovali hranu u Njemackoj, popravljali zube u Turskoj, BiH i sl. Nebi ni vi Svedi sa juga prelazili brodom da kupite duhan i alkohol u Svabiju. Sto kaze u filmu Lazar Ristovski "Kako je u Sveskoj ?? Hladno !? Aaa ?? Al standard jebiga". Covjek ukoliko je u mogucnosti uvijek gleda da izabere manje zlo.. Nigdje vise nije zlatno nigdje vise nisi rahat. Jos ce Bosna za koju godinu biti i naj sigurnija za odmor kako je krenulo sa ovim sranjima po evropi :wink:

Nego da e vratimo na ribolov
Evo ti jedna fotka od neki dan iz mjesta Hobro od neki dan. Znam da si govorio kako imas nekog jarana i da mozda dodjes nekad (a i nije ti preko svijeta za 4-5 sati laganini voznje si tu). Ja obecao prijatelju par morskih ima vec oho ho godina. Kao konta je dimiti sta li.
Tesko se nakanim na pastrmku dok dobro rade saran, linjak i ostala ciprinid bratija.

BUJRUM
Resized_20160813_183730.jpeg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skandinavska ljetna noć

Post Postao/la rusko » 17 kol 2016, 16:36

Slazem se Seha… nije vise nigdje med i mlijeko… Mi smo bili fokusirani na djecu u nasoj raspravi, Isak nam se zestoko razbolio dva dana prije puta kuci, pa smo bili u belaju… zato smo takve zakljucke i izvukli… a i ja malo volim pretjerati u mojim opisima situacija… sorry, satira mi u krvi :wink:

Sto se Danske tice, frend je preselio u Kopenhagen… A rado bih jednom navratio da se upoznamo i zabacimo. Najveci cejf bi mi bio sarana na muhu da lovim <titinpionir>

Nego… danas sam bio mnogo losije srece… Odem na jedno mjesto o kom sam dosta citao, nekih sat i po voznje od mene… Jedva nadjem parking, navucem opremu na sebe i zadam se u "setnju" od nekih 6 km uz obalu da bih dosao do "hot spots"… Taj dio mora i obale izgleda ovako:

slika

Tako da, dok si kraj vode nemoguce je vidjeti sta se desava iznad ovih brda… Bio sam nekih 500 metara iza ovih sajli sto se vide u moru, i taman da navezem muhu kad eto gumenjaka preda me… Vojni… Kazu - mladicu, kupi stvari i bjezi sto prije, ovdje pocinje vojna vjezba sa artiljerijskom paljbom. Imas pola sata da se popnes uz brdo… Reko - mogu li se vratiti istim putem kojim sam i dosao, jer brdo je vrlo visoko i bukvalno "okomito"… Kaze, NE… tamo su mete :shock:

I onako, u punoj opremi se prihvatim one sajle (koja je srecom iz mora isla do vrha tog brda i bila uvucena u neko debelo plasticno crijevo pa sam mogao da se penjem uz nju), stap zadijem u jaknu i zapnem… prokleto brdo je od pijeska, tako da za svaki korak uvis moram napraviti pet da se utaba "stepenica"… UMRO sam jednu tri puta do vrha… Na pola puta sam se od muke i agonije poceo smijati i derati se na nasem… Pucajte mater vam je*em… :mrgreen:

Kada sam se popeo tek tada sam vidio silnu armadu koju su dovukli… topovi… tenkovi… pjesadija… Govore mi da produzim dalje i da slucajno ne slikam, a ja gledam ima li one ograde sa strujom (za zivotinje) da nalegnem na nju da mi srce dobije malo stimulacije…

Poslije sam imao nekih 8 km nizbrdice do parkinga i auta koje sam odmigoljio zadihan… Dodjem nekako do auta… Skinuo waderse… istresao znoj iz njih… i jos jednom umro… prije nego sto sam smogao snage da sjednem u auto i odvezem se kuci <djed>

U buduce znaci prvo pogledati njihovu web stranicu, pa onda u ribu:

slika


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=MMK7ufeBOmg[/youtube]
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Skandinavska ljetna noć

Post Postao/la angler » 17 kol 2016, 19:48

Kod mene ima D vitamina za izvoz :grin:
E to je izgleda fakat pravi hot spot da "hotiji" ne moze biti <valjanjeodsmijeha>
Zanimljiva konfiguracija, moglo bi biti prijatnih iznenadjenja na stapu. :wink:

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Skandinavska ljetna noć

Post Postao/la tommylee » 18 kol 2016, 08:29

Ja sam šampion za te situacije ali eto čitam i drugima se dešava <valjanjeodsmijeha>
Dok sve pročitamo i naliziramo ogadi m ise ribolov.Počeli smo sve preko intereneta da posmatramo.
Još kakvu aplikaciju da smisle,po mogućnosti za telefon,pa da nam ona kalkuliše vrijedi li i kako šta da lovimo.
Sr*nje u svjetu se širi mnogo brže nego što mislimo a sigurnije je u BIH nego u mnogim evropskim gradovima!

Skandinavija,mnogo opasno ovi tereni izgledaju,jedino se mora dosta hodati?

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skandinavska ljetna noć

Post Postao/la Clavis » 18 kol 2016, 09:27

Pazi paradoksa Rusko upada u takve situacije, a ja se nadjem u polju-MARIHUANE! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skandinavska ljetna noć

Post Postao/la rusko » 18 kol 2016, 10:02

Clavis je napisao/la:Pazi paradoksa Rusko upada u takve situacije, a ja se nadjem u polju-MARIHUANE! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Znaci kod tebe se okupljamo sljedece sezone <valjanjeodsmijeha>
slika slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skandinavska ljetna noć

Post Postao/la Clavis » 18 kol 2016, 10:51

Otišla :)


Tommy evo ti za scouting još jedan linkić http://www.katastar.ba/geoportal/preglednik/

Uporedba:

Starača-Geoportal

slika

Starača-Google Earth

slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skandinavska ljetna noć

Post Postao/la Seha » 18 kol 2016, 11:46

Bujrum Rusko. U 5 min voznje ti je i saran na muhu i morska pastrmka.. Mozes povesti i familiju iznajmiti neku vikendicu pa dok se oni zezaju u Djurs Somerland ili Randers Regskov ti po danu lovis rahat..

Nema vojske, nema kanabisa. Jbga :mrgreen:
slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skandinavska ljetna noć

Post Postao/la zlaja » 18 kol 2016, 19:56

Rusko kopaj rov i brani svoju plažu :grin: Ja prošli ribolov uletim u žitno polje jer izračunam ko fol da je to bliže do asfalta...gazim ja tako kroz red kukuruza ,samo nebo vidim gore,i gazim i gazim...u neko doba se umorim,imao sam osjećaj da ću izać u slavoniji koliko se oteglo...regularni put je u biti duplo kraći :mrgreen:

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Skandinavska ljetna noć

Post Postao/la tommylee » 18 kol 2016, 22:11

Ja te kukuruzne maršute izbjegavam maksimalno na to su domorodci posebno osjetljivi :mrgreen:
Zadnji put sam se bio momački zapičio,a kao kod Ruska na gornjoj fotci imao onaj elastični hepek,i to zapne za neko rastinje,kukuruze sta li,okrene me za 180S i ja ga svojom tezinom počupam!Ostade sve da visi :(

A bosanske noći provodim u krevetu pored hanume,je*o ribolov <valjanjeodsmijeha>

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušičarski tereni”