Lov na deverike

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Lov na deverike

Post Postao/la Seha » 05 ožu 2007, 11:29

Evo da i lopate nebudu zapostavljene A I FORUM DA MALO ZIVNE !

slika

slika
slika


Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov na deverike

Post Postao/la jaskofin » 17 lip 2008, 12:23

Pa kako majka mu stara kako. Ja je ne zapostavljam stari nikako. Upravo sam u rijeci uhvatio dvije pa kad ih stavis jednu do druge ista ta tvoja :D :D
Izgleda voli vise zguzvanu glistu nego kad joj pustis rep da visi. Isto ko da je namirisala nesto okruglo i na grunt ih izvadih. Joj kad im jos tripod postavim pa kad pocnu pistati poludicu od piske :D
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov na deverike

Post Postao/la Seha » 17 lip 2008, 13:13

Samo naprijed u "nove radne pobjede" !
slika

Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov na deverike

Post Postao/la jaskofin » 19 lip 2008, 14:49

Citam ovo sto si stavio za ovog danca i kako se deverike love na boilie. Vidi jednu stvar. Jednom sam napravio tjesto normalno od brasna i vode i pecao na rijeci. Uhvatio sam najvise crvenoperki. Da li da ovom tijestu dodam jos nesto da bi deverike bile lude za tim. Nekih ovako jeftinih stvari i da napravim kao jednu paleticu boili za deverike pa da probam. Mozda se nesto i drugo uhvati cuo sam da u ovoj rijeci gdje lovim ponekad naleti neki manji saran. Pa mozda se i desi. To bi bilo pravi uzitak kad bi ga ovdje nasao. Ali sumnjam.

Da li te boile mozemo koristiti i za neke druge ribe. Ako vec imaju miris ribe ili mesa ili vec sta sve vec stavljate mozda i neke druge ribe vole ovu kuglicu. Da li je moguce da se nesto drugo uhvati na bojlu osim Sarana.

Eto nako cisto informativno a za deveriku mi kazi kako da probam da izkombinujem nesto pa da vidim sta ce se desiti. Eto toliko za sada. Ona od 6,7 je bila predivna stvarno.

Pa eto bistrooo.
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov na deverike

Post Postao/la Seha » 21 lip 2008, 14:31

Skoro sve ciprinide mozes uspjesno loviti na magicne kuglice (boilie) (linjak,deverika,saran,mrena,crvenperke itd) pored njih palete i boilie pravljene od brasna dobijenog dehidriranjem ostataka riba i zivotinja su se pokazale veoma lovne za soma.
Iskreno me cudi da na rijeci Bosni niko nekoristi velike palete ili boilie sa smekom lignje ,raka ili skoljke uvjeren sam da bi rezultati bili fantasticni narocito kod Vranduka jer se teren ubio za ovakvu prezentaciju mamca. Vjerujem da bi "lego" i po koji putnik namjernik (citaj saran).
Steta sto vecina ribolovaca razmislja konzervativno tj da lovi uvjek istim mamcima i sistemima.
slika


enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov na deverike

Post Postao/la enko » 23 lip 2008, 19:56

To malo na moj racun seha :D :D .Ma lovio bi ja na sve boile da se ima gdje nac al problem je trziste BiH koje nema nista.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov na deverike

Post Postao/la Seha » 23 lip 2008, 21:37

:D Nije bolan nego nako generalno hahahah
Ma napravis sam sto vise "tukne" to bolje ! Ako ti se neda rolat usmrdi kokosija crijeva strpaj ih (uh sto to smrdiiiiii) u zensku najlon carapu (to bar tebi nije problem nac :P ) svezi kraj najlonom i napravi kuglice od precnika 20-40 mm to fino na dlaku umjesto boilie i zicaj na dobre pozicije.
slika

Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov na deverike

Post Postao/la jaskofin » 24 lip 2008, 10:27

Jooj sad sam smudza lovio na filete od sardina pazi. :D Uzeo jedan. I to dobar. Znaci sad kad su mi se fileti usmrdili mogu napraviti boilu sa smekom sardine.
Recept:

Po kile brasna
5 jaja
isjeckati sardinu na komadice
vode malo da bude sto tvrdze
zamjesiti brasno da boli glava

i na smudza. Da probam Seha ispravi me ako grijesim u receptu a ti dodaj ako jos nesto treba. :P :P . Mislim da sam pogodio mjeru.

Ovo je zeza ali stvarno cu probati. Napravit cu palete sebi neke onako jednostavne od sastojaka koje imam naci neke malese zasladzivace pa cu probati na rijeci znam da u njoj ima najvise ciprinida. Pa pitao sam Sehu za neki od najjednostavnijih recepata pa Seha kazi. Onako od oka ono sto koristimo i u normalnoj kuhinji sta bi se moglo staviti bez nekih sastojaka koji se koriste u iskljucivo ribolovu.
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov na deverike

Post Postao/la Seha » 24 lip 2008, 12:12

Jasko smudja nikad neces dobiti na boiliu ma sta rokno u nju. Ako ti kojim slucajem i podje za rukom moj ti je savjet ispuni lotto listic cim dodjes iz ribolova.
Ako ti treba recept za boilie gdje namjeravas loviti deverike nije problem evo ti jedan.

Suhi mix
300 grama riblje brasno makrel
200 grama kukuruzno brasno
200 grama semolina brasno
100 grama mljevena konoplja
100 grama soja brasno
100 grama krompir brasno (koje iskljucivo sluzi kao vezivo i kako bi olaksao rolanje "magicnih" kuglica)
Sve dobro izmjesati "na suho"

U jednu posudu "izmarisi" 8 velikih jaja u koja ubacis zasladjivac , aromu ako imas i neki apetit simulator (naravno sve u dozama navedenim na proizvodu) pored toga rokni i jednu veliku kasiku ribljeg ili maslinovog ulja.
Sve to dobro izmjesi i zarolaj u kuglice kuhaj 1½ minutu u kljucaloj vodi (ne puno odjednom) osusi dan dva u hladu i pravac na vodu.

Inace nevolim bas davati recepte jer mislim da svi trebaju steci iskustvo i malo izlizati guzicu na obali kako bi stekli odredjena iskustva a razlog vise tome je i sama cinjenica da se na svakoj vodi ribe imaju drugacije navike.
Kad pravim boilie za neku odredjenu vodu postoje razni faktori koji mi pomazu pri kreiranju mamaca.
Generalno
Kao prvo to je velicina prirodne hrane u vodi (skoljke, puzevi, larve komaraca, rakovi itd) // tim saznanjima odredjujem velicinu mamca (a nerijetko i aromu) ali naravno uzimajuci u obzir i kolicinu bijele ribe koja zna smetati pri ciljanom ribolovu krupne deverike i koja zna pocistiti hraniliste u rekordnom vremenu.
Godisnje doba tj. temp. vode igra vaznu ulogu koje ce se komponente naci u samoj boili kako bi ona bila sto atraktivnija ribama.
Veliki pritisak ribara jednim mamcem ili jednom vrstom same prezentacije uglavnom vremenom prestaje davati rezultate pa se taktika od a do z mora mijenjati nekad iz korijena nekad samo djelomicno zavisi koliko je ko voljan i kadar razmisljeti logicno i biti korak ispred ostalih ribara.
Ima jos toliko toga o cemu mozemo razglabati do zore. Odgovor za sve je na vodi i tu sve teorije padaju ili se radjaju. Zato na vodu, i probajte sve ono sto pretpostavljate da moze biti kljuc za uspjesan ribolov.
slika

Avatar
sajo
Početnik
Postovi:19
Pridružen/a:09 svi 2007, 16:32
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov na deverike

Post Postao/la sajo » 05 pro 2008, 14:53

Evo i jedna Lopataica dugo niko nista nije ovdje prokomentarisao,ovdje je zovu Braksma ili( sies dekel) u prevodu *wc-poklopac*
slika
Pozdrav i Bistro!
Bistro !

Sarandzija
Početnik
Postovi:9
Pridružen/a:27 tra 2008, 18:59
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov na deverike

Post Postao/la Sarandzija » 25 tra 2009, 20:13

Evo jedna Deverika sa Vrutka 4.250
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov na deverike

Post Postao/la Seha » 25 tra 2009, 22:26

Auu pravi komad cestitke sarandzija.....
Koliko je bila teska? Ovako na "oko" stvarno kapitalan ulov sa BiH vode?.
slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov na deverike

Post Postao/la senad » 25 tra 2009, 22:51

Seha je napisao/la:Auu pravi komad cestitke sarandzija.....
Koliko je bila teska? Ovako na "oko" stvarno kapitalan ulov sa BiH vode?.
Hercegovac, obidji ocnog, procitaj opet post - ono sta iznad slike pise. :lol:
Ostarilo se, sta ces. :mrgreen:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Sarandzija
Početnik
Postovi:9
Pridružen/a:27 tra 2008, 18:59
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov na deverike

Post Postao/la Sarandzija » 25 tra 2009, 23:09

A standardno u ocekivanju sarana, javla se deva. 4.250kg je bilo a sad je sigurno malo teza......Prosle godine mi uzela na Vrutku a unazad nekoliko godina nitko nije vidio deverike na jezeru. Nema ih puno kod nas to je sigurno

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov na deverike

Post Postao/la Seha » 25 tra 2009, 23:54

senad je napisao/la:
Seha je napisao/la:Auu pravi komad cestitke sarandzija.....
Koliko je bila teska? Ovako na "oko" stvarno kapitalan ulov sa BiH vode?.
Hercegovac, obidji ocnog, procitaj opet post - ono sta iznad slike pise. :lol:
Ostarilo se, sta ces. :mrgreen:
Ma kakvi ostarilo bolje reci "popilo se" a znas mene kad cugam. Ko u onom vicu mujo litar rakije & soba sa jednom stolicom., koliko vidis stolica????? U kom redu sine !! :mrgreen:
Azem i Adi me nalozise danas kaze gdje si evo je hladna ko zilet i stacu prepustih se poroku ........ OPET
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ribolov ostalih vrsta riba na dubinski sistem”