No comments!

Moderatori/ce:emin,zlaja,rusko,Kovach,montana

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
No comments!

Post Postao/la rusko » 15 svi 2010, 16:04

Tema za objavljivanje stvari koje nam se gade...

Malmö, Svedska... 14/5-2010:

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
slika slika


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: No comments!

Post Postao/la montana » 15 svi 2010, 23:37

Jel' nam to Svedska ukinula vize, prije zvanicne odluke EU?
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: No comments!

Post Postao/la angler » 16 svi 2010, 04:35

Ovo ubijanje labudova sam gledao na prostrima bivse Yuge, a koliko vidim i kod sharafa to rade. Fakat ne kontam iz kojeg razloga :?:
"Musicavi" nisu garant, nije ocerupan :?

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: No comments!

Post Postao/la rusko » 16 svi 2010, 09:49

Mozda bas mi musicavi tamanimo ove labudove.... ali slucajno... ne vidimo ih pri ledjnom zabacu... vidis da im samo glava fali... <valjanjeodsmijeha>

Njih izgleda ubija neka zivotinja, samo im se krvi napije ... ne jede meso... neznam koja bi zvjerka mogla biti u pitanju (sumnjam na Mahira :-))... mada je bilo slucajeva da ih je jedno "pleme" sa Balkana rostiljalo u parkovima (gdje ih je svjeze preklane ocerupavalo na licu mjesta)... a ima i onih koji strahuju od pticje gripe pa se boje svih ptica, mozda su i oni zasluzni...

Htio sam vam pokazati kako Svedi nisu bas skroz profinjena raja... krvoloci su to zivi, da samo vidite koliko je tih glava od iglica na "krvavim" plazama... odvratno... a i gomile smeca u prirodi su ovdje sve cesci problem mada imamo perfektno uredjene i organizovane deponije... ili cak mogucnost da nazoves komunalce i da ti dodju kuci i odnesu sve teze smece uz jednu vrlo sitnu tarifu...

Poenta: Dobra je Bosna, kakvih sve ima... gori su ovi "uredjeni i organizovani"...
slika slika

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: No comments!

Post Postao/la labud » 16 svi 2010, 23:15

Drug u BiH ovog da se nagledas za 4 zivota i jos 10 generacia iza tebe. Zalosno ali istinito.


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: No comments!

Post Postao/la Seha » 17 svi 2010, 11:11

Potpisujem tvoj post Labude.. Sve na stranu ,ali ono u BiH nije moguce vidjeti ni u Ruandi.
Cudi me samo da onoliko smece nije postala turisticka atrakcija.
Ima toga i na zapadu ,ali to je nista naspram onoga sto vidim svake godine u BiH.
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: No comments!

Post Postao/la montana » 17 svi 2010, 11:30

Pa sta je problem, osim nesavjesnih gradjana? Mozda komunalne sluzbe ne odvoze dovoljno, ili mozda nema kontejnera?
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: No comments!

Post Postao/la rusko » 17 svi 2010, 12:45

Monti, kljucni problem su nesavjesni gradjani... ja sam mejlao slike otpada komunalcima i odmah su mi odgovorili da ce to pokupiti, nije do njih, stvarno rade...

Ali u tome jeste i fazon, kod nas niko nista ne radi, sve je neorganizovano, dok ovdje sve imas fino propisano i omoguceno, mislim koji je to mozak da doveze masu crijepa na plazu i istrese, a ima pola kilometra dalje deponiju na koju to dzabe moze odnijeti... ili nazvati komunalce i platiti 20 eura da mu to od kuce odnesu...

Sto se BiH tice situacija stvarno jeste kriticna... u Banjaluci, iznad Graba ima jedno brdo na kojem idu dva puta jedan iznad drugog, pa su krkani napravili "stalaktite i stalagmite" od smeca... pa se prije par godina smece sa gornje strane srusilo i zatrpalo neko auto koje je islo ispod... :shock:
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: No comments!

Post Postao/la angler » 17 svi 2010, 13:56

Komunalci rade odlicno, svaka im cast!
Sto se tice "pokazivaca vodostaja na rijekama" licno sam gledao ljude koji zive pored rijeka kako kese i kese smeca bacaju u istu. I uvjek ona stara kretenska...."voda ce odnijeti".
Pored automehanicarskih radnji u rijeci olupine auta, pored granapa u vodi ambalaza, pored servisa neisparvi dijelovi u rijeci. Znaci i inspekcije nista ne rade po tom pitanju. Ustvari rade, uzimaju poklone da zazmire.
Ali zato sam vidio kako drot naplacuje kaznu stanaru zgrade u Titinom sokaku jer je smece bacio u kontejner prije 5 sati do kad je na snazi zabrana. Jer, toboze, kvari izgled grada. Da sad ne spominjem sta se sve moze vidjeti u istom sokaku u "vrijeme zabrane", a da niko od vlasti ni repom ne mrdne. A da, u naseljima koje nisu u toj famoznoj zoni zabrane tj gdje su neboderi za stanovanje "savjesni gradjani" bacaju kese punog smeca i stosta drugo, sa prozora u parkove, na cestu itd, jer im je mrsko liftom silaziti do kontejnera. Sve to vide isti ti drotovi ali ne reaguju jer nije "specijalna zona". Cuj eko policajci <valjanjeodsmijeha>
Znaci kao i obicno, klasicno pre*eravanje. Ne znam ni sto napisah nesto sto svi znaju.

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: No comments!

Post Postao/la ruba » 17 svi 2010, 14:20

U bosni ima ta neka komunalna policija tako nekako se zove,ja mislim da slabo rade taj posao.Ja placam odvoz smeca da se tako izrazim dok neke moje komsije nece vise vole popit 6 piva glupost, 6km po jednom kucanstvu mjesecno nije nista koliko taj odpad steti okolini.kad dodjem kuci u bosnu napravit cu par fotografija sa rijeke usore koja tece kroz grad teslic.vidjecete strahote.a napravit cu koju i na mjestima prije grada tj.kroz sela kroz koja protice prije grada pa ce neki zakljucit da ima veci seljaka u gradu.u mojoj okolini gdje protice usora tesko se usudit gazit vodu cak i u ribarskim cizmama koliko ima stakla i limova od raznih stvari,a kamoli u papucama.za razliku u seoskim predjelima gdje je voda i rijecno korito super cisto.
Ruba Vobleri

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: No comments!

Post Postao/la rusko » 17 svi 2010, 14:31

Ljudi sa sela uglavnom znaju sta je priroda i koja je korist od cuvanja iste... Odrastu u njoj i paze je, sasvim normalno... medjutim tako je i sa gradskom rajom, ali onima koji se rode u tom gradu i koji ga vole... najcesci problem nastaje sa onima koji nemaju "samokontrole" i presele u novi grad ili sredinu koju ne smatraju "svojom", odmah im vise nije svejedno gdje sta bacaju...

a imamo u zadnje vrijeme i ljude kojima je sve preko glave (vise politicko-ekonomski pogled na zivot) pa podivljaju i polude i nije ih vise briga sta rade.

Ovdje nema neke posebne policije, jer je ovdje svaki stanovnik potencijalni drot... u zakonu je naznaceno da si duzan prijaviti protuzakonito djelo sto prije moguce, i ako ne prijavis mozes odgovarati masno za to... i onda se zivi u blagoj paranoji gdje se svi paze jedni drugih...

kazne su "narocito" efikasne jer zestoko klepaju po dzepu... npr. ako ja bacim kartonsku kutiju na mjesto za kompozivni otpad i neko me provali to me kosta 2400 SEK (250 eura)...

...ali kao sto vidite na slikama ne pomaze ni to bas uvijek...
slika slika

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: No comments!

Post Postao/la ruba » 17 svi 2010, 14:46

znam ja rusko za to kako je u evropi,radim po terenu evo 4 god.i jasni su mi ti zakoni posto znaci povremeno boravim po raznim drzavama.a kako na primjer ja da prijavi nekog kad znam da bi doslo 99% do fizickog obracuna.sam kazes da je nekim dosta svega politike i ostalog,samo nekontaju sta ce ostat od prirode njihovoj djeci i unucima.kako je krenulo zadnjih godina ostat ce veoma malo buducim narastajima.
Ruba Vobleri

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: No comments!

Post Postao/la angler » 17 svi 2010, 15:06

Upravo sam gledao u nekim selima kako bacaju smece u rijeku. Da li je rodjen tu ili ne to ne znam ali tu zivi i odgaja djecu i ta mu se djeca kupaju u toj rijeci, to znam.

Eko policija je isto nista, bar u Sarajevu. Hodaju u uniformi i sa onom tasnicom ko sreski nacelnici poslije Drugog svjetskog rata. A da, upozoravaju na prljave izloge poslije kise, a zapinje nogama o smece <valjanjeodsmijeha>

Cuj nece da plate 6KM za odvoz smeca!? Pa i ne moraju kad nema zakona. Da ima kao negdje, onda bi platio kaznu ili sudske troskove sa 500 piva i na nos bi mu skocile tih 6.

To prijavljivanje nesavjesnih gradjana je prisutno koliko sam cuo u vecini zemalja u Evropi.
Kad se iz "nekog razloga" nadje neko smece ispred zgrade, vlasnik te zgrade zovne komunalce da ociste, a to papreno kosta, pa taj racun podjeli ravnomjerno na sve stanare tako da poslije svi "kete" kroz prozor ne bi li uhvatili taj "razlog".

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: No comments!

Post Postao/la ruba » 17 svi 2010, 16:10

nazalos angler ima i takvih da vole tih 6 piva vise nego cistu okolinu.ovo u vezi piva sam naveo zato sto mi je jedan rekao tako kad sam ga upitao sto baca smece okolo po obalama rijeke il u obliznju sumu.sramota al je istina nazalost
Ruba Vobleri

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: No comments!

Post Postao/la rusko » 17 svi 2010, 17:55

Znaci necistoca je cista posljedica alkoholizma... <valjanjeodsmijeha>

Ja mislim da bi sve bilo bolje samo da narod ima od cega kraj sa krajem sastaviti i da znaju da "postoji dobro sutra"...

ovako jos samo ribolovci paze na prirodu jer su zadrzali vitalnost zahvaljujuci Omega uljima iz ribe ;-)
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Negativni primjeri”