Morski ribolov

Moderator/ica:emin

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:
Re: Morski ribolov

Post Postao/la tommylee » 19 lip 2016, 23:34

Koji crni cejif kada udari meni zubi trnu,ili kad je okacim samo masina pisti.Osjecam se nemocno i cekama sta ce popustiti.
Krivo mi ono cudo sto ne snimih a na netu ne mogu da ga nadjem ne znam sta je!


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski ribolov

Post Postao/la zlaja » 20 lip 2016, 07:36

Tommy to ti je škola,idući godišnji ponesi pravu pušku, praćku ostavi kod kuće :grin:

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski ribolov

Post Postao/la Clavis » 20 lip 2016, 10:23

Jos nisam ponio stap sa sobom na more, hem dobijem plus od zene sto se "zadam u godisnju" hem kad vidim te slike ja bi to papagajkama moro skidat sa udice.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski ribolov

Post Postao/la Seha » 20 lip 2016, 10:49

Bravo Tommy.. Ja ovo ljeto napadam dubinu.. Zasitio sam se plicaka i ovih karabaja :wink:
slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Morski ribolov

Post Postao/la tommylee » 20 lip 2016, 15:46

Čmaca nemam,da ganjam pučinu dobio bih q....,samo istureni špicevi i srednju kategoriju.
Probao vidjeo gdje sam napravio propust i sad se neću više prevariti a žena nek' reži,pa žena je <valjanjeodsmijeha>


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski ribolov

Post Postao/la Seha » 21 lip 2016, 13:32

tommylee je napisao/la:Čmaca nemam,da ganjam pučinu dobio bih q....,samo istureni špicevi i srednju kategoriju.
Probao vidjeo gdje sam napravio propust i sad se neću više prevariti a žena nek' reži,pa žena je <valjanjeodsmijeha>
Istrazi malo ovu tehniku light jigging.. Ja sam se pravo nalozio na ovo :wink:
Neznam gdje si lovio ali oko Budve imas jako dobre stjenovite terene gdje imas dubine po 20-30 metara pod nogama.. Takva mjesta moras napasti ovim manjim pilk varalicama ili voblerima ako vidis aktivnost Lice na povrsini.

Ove pikove je lako napraviti od metala, a ti si svakako mestar za rukotvorine

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0Xl-C0tioPg[/youtube]
slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Morski ribolov

Post Postao/la tommylee » 22 lip 2016, 08:09

Dubina mi je bila problem,nije je bilo za lijeka.
Grčka,Halkadiki,Sitonija-srednji prst.Sve sami plićaci i to pijesak.
Za djecu uživanje za nas ribare pakao!

Nosio sam ja pilkere 4g,na njih sam i imao najviše dešavnja.Probao sma razne varijante vođenje i davale su rezultat.
No mala varalica mala i udica.Ipka su ove morske mnogo jače ribe!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski ribolov

Post Postao/la Seha » 23 lip 2016, 15:16

Ja konto ti bio u Garavoj Gori.
Slucajno naletih nedavno na YT kanal Grka Vasilisa.. Strasan je dedo. Ko onaj lik iz price starac i more. Izgasena cigara "na pola" u cosku usne.. Ima haos dobrih video materijala sa borbom morskih nemani gdje nerijetko i nakon pola sata borbe ostane bez ulova..

Ja cu ovih dana uzeti neki trodjelni stap za more tezine bacanja do jedno 150 - 200 grama da imam za odmor na moru.. Zeznuto je ove morske stapove transportovati autom ili avionom ako su preko 70 cm duzine, a vecina ih je skoro pa jednodjelni jer se samo skida rukohvat gdje je masinica.

Evo i link ako neko hoce da pogleda video ovog djuturuma koji jako uspjesno koristi nove japanske tehnike varalicarenja na moru.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=V38U3GRDZMc[/youtube]
slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Morski ribolov

Post Postao/la tommylee » 24 lip 2016, 08:03

Hvala,odgledao sam ja toga bruku,baš sam se bi odobro pripremio.No termin mi je bio gadan i sama pozicija.
Falila mi je dubina za krupniju ribu.
No i ovako je prebogato!
Još jedna zanimljivost kod njih je da ne treba ribolovačka licenca (dozvola) za ribolov sa kopna.
Ako sma dobro shvatio ni za unutrašnjost (freshwater).Iz plovila već treba neka dozvola a i to je pitanje da li bi bilo ikakve kontrole.
Zadnja izmjena: tommylee, dana/u 24 lip 2016, 11:46, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski ribolov

Post Postao/la Seha » 24 lip 2016, 11:35

Cudno da netrebaju dozvole za lov na kopnu..
Hrvatska je uradila pravu stvar. Prije par godina su uveli mogucnost kupovine dnevnih dozvola preko interneta.
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnike, pribor, sistemi i mamci po vrstama riba”