Ribolov skuše

Moderator/ica:emin

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Ribolov skuše

Post Postao/la montana » 21 sij 2014, 21:23

Bacaju ovi Skandinavci u vodu sve sto stignu. Zato im trebamo uvesti vize dok ih malo ne educiramo, onako... "ekoloski"! <djed>

Tih slucajeva kalife u bocatnim vodama ima I kod nas. Lovio sam ih u delti Neretve u Rogotinu, a bilo ih je I preko 2kg. Hebiga, vodili me u morsku ribu, a ja po kalifama! <valjanjeodsmijeha>

Ako porastu, ulazice one u potoke I rijeke sa onom morskom, prvo za ikrom, a onda da se I one izmrijeste.

Ima li krupnije skuse ili im je to mjera? Kontam ako se par vecih odjednom zakaci, moglo bi doci do problema za izvlacenje?
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov skuše

Post Postao/la ruba » 21 sij 2014, 21:54

tu su mi u danskoj nekako positne,na sjeveru norveske su bogami dosta krupnije.ali sve u svemu borac je dobar.
saji i nije bas borben kao ona ali poveci je pruzao zadovoljstvo
Ruba Vobleri

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov skuše

Post Postao/la rusko » 21 sij 2014, 22:33

Bistro Seha!

Masa kalife je pobjegla iz ribnjaka u Horsens fjord u Danskoj, puno je i preslo do Svedske… Negdje sam cuo da se radi o 250 000 komada (neprovjereno)… U pocetku sam se nadao a ce se od nje napraviti nesto steelheadsa… Medjutim, i ovdje su pokolj napravili, jos su koristili to kao izgovor da love morsku pastrmku u doba zabrane… Pa je od svega ispala trostruka steta…

P.S. hoce skusa i na strimera ;-)
slika slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov skuše

Post Postao/la Clavis » 22 sij 2014, 13:04

Kad štap zaigra sve mi nešto oko srca...jesam se poželio "čeke"... al ove "gluhe" bez pišći i zvona. Morat ću malo škobi otić hljeba baciti :):) Jes da se ne otima ko ove skuše....

Ekstra video a i izbor mjuze :D

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov skuše

Post Postao/la zlaja » 22 sij 2014, 13:20

U Danskoj i Švedskoj pokolj ribe...jebem te sirotinjo kad te Bog dade :mrgreen: ništa nego im uvest vize , još će počet dolazit na crno radit :mrgreen:


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov skuše

Post Postao/la Seha » 22 sij 2014, 14:49

Enko par kesa necini proljece :grin: Taj dan je bilo vjetra pa ovim nasim sto su lovili pored mene vjetar odnio 2 komada u vodu.. Ovdje ako vidis kesu negdje gdje joj nije mjesto bar znas da je bacio ili izgubio neko ko nije danac :wink:

Rusko ma mora na strimera raditi kada jato prodje kraj obale i dok love voda bas prokuha.

Ruba nisu positne ove vece su po 700-800 grama u komadu nego sam ja dvometras pa i kad uzmem sarana od 10 kila u ruke izgleda ko keder :grin:

Montana ima kod vas preko bare prema jugu spanska skusa dosta veca i ima zube gluho bilo :shock:

Clavis i meni buraz. Zakon mi je slobodan pad samo udica i struna <championvanja>

Zlaja nista me vise od nasih "balkanaca" nemoze iznenaditi.. Nema vece bagre na kugli zemaljskoj. Zalosno, al ja kad na vodi vidim nase da love odem automatski na kontra stranu. Nemogu vise te vrste ciganuka da me jebes. Evo i ovdje na ovom ribolovu dosao sam sa 2 jarana nidje nikog. Cim smo poceli vaditi ribu skupi se 10 tak nasih koji zive u ovom gradicu na moru i mic po mic sjebe te da ti za 15 minuta nemozes ispred sebe zabaciti. Doslovno te tjeraju sa vode i to ide sve dok po obicaju ja neplanem i krenem pickarat. Eha konju vidi koliko je vode ... Ma suti odes u ribu da se odmoris a ono veci umor nego da sam lopatao cijeli dan. Eto to smo ti mi vani
slika

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov skuše

Post Postao/la enko » 22 sij 2014, 20:11

I kod nas jarane kad vidis kese znas da ih danac nije bacio hahaha

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov skuše

Post Postao/la Seha » 23 sij 2014, 16:55

drzim fige :wink:
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnike, pribor, sistemi i mamci po vrstama riba”