ribolov u Neumu

Moderator/ica:emin

bracel
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:23 sij 2007, 18:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
ribolov u Neumu

Post Postao/la bracel » 23 sij 2007, 18:56

Več drugu Nedjelju za redom pokušavam u Neumu da ribarim ali neuspješno totalno.U prošlu nedjelju je bio jako lijep dan za ribolov idalan
mirno more za plovka se ubilo, ali nema ribe,nema ni siče nema baš apsolutno ništa.
Prije nove godine sam bio i to na uobičajeno mjestu "vaterpolo igralište"
i bilo je prava ludnica kidanje najlona od 0,28, nisam mogao sve da izvučem na daske.
Neznam šta se dešava u ovom periodu , dali su ove vremenske prilike ili nešto drugo uzrok da nema ribe. Ako neko zna nešto više molio bih da odgovori, da ne odem u prazno ponovo


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 23 sij 2007, 23:57

Pokusaj pored Neuma u malom mjestu Radalj . Tu se lijepo love orade do kile bas u ovom periodu probaj bibijem (morski crv),gavunima (giricama) ili malim woblerima imitacije gavuna (samo sto je ova zima pobrkala pojmove pa neznam kakva je sad situacija) ! Taj teren: pjesak, trava i stijene su savrsen teren za orade na tom podrucju .. Dobro je i kod vezova za skoljke (put Neum Dubrovnik) samo zna biti malo problema sa lokalnim mestrima koji tu imaju vezove skoljki....(nasekiraju im se skoljke pa slabije rastu ako neko lovi ribu u blizini :wink: )
Zna biti i pokoja hobotnica u kraju pa ponesi i kojeg silikonskog raka na sankama..

Puno srece drugi put i bistro
slika

bracel
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:23 sij 2007, 18:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la bracel » 24 sij 2007, 16:27

Biče probano "seha" ovo što si naveo, ali me stvarno interesuje ove promjene vezano za Neum zašto se povuča sva ta riba gdje ode, jeli to vezano za ovo godišnje doba ili su neke druge klimatske promjene .

klapna
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:17 sij 2007, 19:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la klapna » 25 sij 2007, 11:17

MA sam Num ti je puska zesca....
Ako imas auto otidji do usca Neretve ukopaj gambore i udri bilo gdje drugo osim Neuma.
TAmo mozes jedino sicu loviti mada se ponekad i zakaci nesto vece no to je jako rijetko.
Probaj oko uzgajalista tamo se uvijek muva dosta ribe.

Bibija ne trebas bacati jer s njim ode lova, a ne radi bas posao.
Bibi ti je najjaci mamac al za srednji i sjeverni jadran.
Dolje rakovi i skoljke.
Ako imas vremena oradu mozes mamciti kao i sarana.
Znaci par dana prije odi kupit vrecu dagnji,musula istuci svaki dan po pola kante i prackom izbacaj na 20-30 m od obale.

Ako te jos nesto zanima pisi :lol:

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la svirac » 25 sij 2007, 11:25

I klapna .... nema dalje! :)
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")


klapna
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:17 sij 2007, 19:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la klapna » 25 sij 2007, 12:08

Dabome-dakako i sta ti ja sve znam il NE.... :lol:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 25 sij 2007, 13:18

Sjor Klapna meni na usoljeni bibi dobro uzimala orada, a lovio sam na par lokacija Dubrovnik,Peljesac,Neumski zalijev. E sad da sam imao gambora vjerovatno bi bilo rasturanje.. Daj malo informacija gdje kopas gambore i kako ih sacuvas do ribolova !

Bistro
slika

hauba
Početnik
Postovi:12
Pridružen/a:08 pro 2006, 20:30
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la hauba » 25 sij 2007, 14:00

Jeste probali Lovratu lovit na Garuzu-to jest morskog voleka ili na skoljke prilepke???
Bibi je majka zbog toga sto je vrlo tvrd, pa ga sitnis ne sjebe odmah.
Jos bolji je veliki crv, ali onaj deo od glave.

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la svirac » 25 sij 2007, 14:11

U Sportskom Ribolovu sam procitao da se skoljke bolje drze ako su malo kuhane ... probao i meni se onako pomalo raspadaju kada su kuhane. Radije uzmem dvije malo gabaritnije i heklam dok ne napunim udicu.
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

klapna
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:17 sij 2007, 19:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la klapna » 25 sij 2007, 14:46

To mora na p.p. jerbo ima raznih nacina.
Jedan je da budes lukav kao i ja te fino s onim svojim dvogledom gledis kako to drugi rade.
Ne uzdajte se u domacinsko raspolozenje "domorodaca" jerbo oni na vas gledaju kao da im kradete lovu iz kuce.

Odes na usce fino zagazis u vodu nogama mutis i iza sebe vuces podmetac.
Gambori izlaze vanka cim nesto upadne u rupu.
Znaci vozis se na veliko usce i ljevo u plitkom zaljevu odes jedno 100-200 m od obale i tamo lovis gambice a i male rakovice ko nokat velicine uzmi na njih hoce isto sva riba.

klapna
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:17 sij 2007, 19:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la klapna » 25 sij 2007, 15:18

Ima dosta stvari koje daju rezultate tijekom godine.
Dolje u tom akvatoriju NE POSTOJI bolji mamac za bilo koju ribu sem gambora.

Ovo sve drugo je prolazno.

Ako netko ne vjeruje, pozivam ga sutra navecer i subotu jutro da mu demonstriram.
Ja na gambora vi si izaberite bilo koji drugi mamac.

Ma i volak, priljepak, morski krastavac, dagnje, kozice, manji skampi, bibi sve su OK mamci ja tvrdim da JEDINO gambor dolje UVIJEK radi ovi kako kada.
Mene je sica ubijala na bibija usoljenog.
Zivog sam drzao po dva dana u vodi na mjestima gdje gambora nesmijes ni u dzepu drzat jerbo ribe podju hodat po suhom.

hauba
Početnik
Postovi:12
Pridružen/a:08 pro 2006, 20:30
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la hauba » 25 sij 2007, 15:32

klapna je napisao/la:Ima dosta stvari koje daju rezultate tijekom godine.
Dolje u tom akvatoriju NE POSTOJI bolji mamac za bilo koju ribu sem gambora.

Ovo sve drugo je prolazno.

Ako netko ne vjeruje, pozivam ga sutra navecer i subotu jutro da mu demonstriram.
Ja na gambora vi si izaberite bilo koji drugi mamac.

Ma i volak, priljepak, morski krastavac, dagnje, kozice, manji skampi, bibi sve su OK mamci ja tvrdim da JEDINO gambor dolje UVIJEK radi ovi kako kada.
Mene je sica ubijala na bibija usoljenog.
Zivog sam drzao po dva dana u vodi na mjestima gdje gambora nesmijes ni u dzepu drzat jerbo ribe podju hodat po suhom.
To sto pises je sasvim razumljivo. Kod mene naprimer, u Piranu, na samo
jednoj milji rade dve sasvim razlicite jeske. Blize Portoroza je top jedan
Skardobola-rak iz mulja a blize Pirana ragi Grankadula-rak samotnjak.
Sve drugo je samo kvazi zamjena i ne daje nit 20% , kolko daju navedene jeske!!!!

klapna
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:17 sij 2007, 19:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la klapna » 25 sij 2007, 15:40

Odi didi da te ljubim :wink:

Tako je svuda na svijetu.

Ono cim se riba hrani najcesce u tim terenima je najboja jeska.
Zato sto radi nje i dolazi na mjesto hranjenja.

hauba
Početnik
Postovi:12
Pridružen/a:08 pro 2006, 20:30
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la hauba » 25 sij 2007, 17:01

klapna je napisao/la:Odi didi da te ljubim :wink:

Tako je svuda na svijetu.

Ono cim se riba hrani najcesce u tim terenima je najboja jeska.
Zato sto radi nje i dolazi na mjesto hranjenja.
Ce da te ljubim, samo da se sritnemo :lol: :lol:

bracel
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:23 sij 2007, 18:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la bracel » 19 vel 2007, 20:04

Nedjelja 18.02.2007. ponovo probano
uhvačeno : 1 cipal oko 300g, i 7 kom (siča)
cipal na hljeb a siča na :lignju, školjke,
Šta vam je taj bibi?
Zna li neko kakve su zakonski propisi za sportski ribolov sa udicom u
Hrvatskoj jer od nekih kolega čujem da su imali velikih problema.
Pa ih je par Bukvica koštalo 300-400 kuna
B I S T R O

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tereni za morski ribolov”