Imam nesto slika, pa eto... - Krivaja, Bosna, Lim, Boračko

Moderator/ica:emin

Avatar
DinGo
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:17 vel 2008, 20:26
Lokacija:Zenica
Kontakt:
Imam nesto slika, pa eto... - Krivaja, Bosna, Lim, Boračko

Post Postao/la DinGo » 19 vel 2008, 19:16

Krivaja, Bosna, Lim, Boracko

Rijeka Krivaja, pastrmka 0 bodova(osim kod Olova), lipljen 0 bodova, mladica dobra zastupljenost
slika
slika
slika

Rijeka Lim, jedna od boljih rijeka u BiH, pastrmka, mladica, som, štuka, klen, plotica... Ulov je uvijek zagarantovan
Klenove vadite na travu, pastrmke plovkom na crvice, bolesno ali fakat.
slika
slika

Rijeka Bosna, najprljavija rijeka u BiH ali i najbogatija ribom. Som, klen, stuka, mladica, skobalj, plotica, babuska, bucov....
Mislim da su ribe iz ove rijeke toksicne :) :) jer Bosna tece do Sarajeva, ostalo je sarajevska kanalizacija (uvjerite se u Ilijasu)
To je rijeka na kojoj sam ucio ribolov, nemoguce je otici kuci bez riba pa kakvih god, krenes da pecas jedno ulovis drugo.
slika
lijepa je zimi :)
slika
Samir, Ranko i ja (sva trojica iz Zenice) smo u mjestu Begov Han (Zepce) uhvatili 55kg skobalja za 4 sata na vodi.
Ovo mjesto je inace poznati zimovnik. Lovi se na hljeb sa jednom udicom, a ribocuvar je uvijek prisutan.
slika

Boracko jezero. Nekada puno sarana i pastrmke, sada neznam ali je svakako lijepo biti na ovom jezeru.
slika

Drina kod Ustiprace, ljepotica :)
slika
slika


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: imam nesto slika, pa eto

Post Postao/la Seha » 19 vel 2008, 21:26

Din Go dobro dosao na forum. Mislim da si u pravu kad kazes da ribe iz rijeke Bosne nisu za ljudsku ishranu. Ja barem licno nikad nebi svom dijetetu stavio u tanjir ribu iz te rijeke (znajuci pricu o otpadnim vodama i teskim metalima Zeljezare zenica). Zato me iskreno cudi kako neko moze ribu iz rijeke Bosne nositi vrecama kuci ili je covjek neuk ili totalni idiot. Pozdrav hvala na lijepim slikama i nek je Bistro na vodi. :mrgreen:
slika

OSX
Štela
Postovi:63
Pridružen/a:26 ruj 2006, 14:49
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: imam nesto slika, pa eto

Post Postao/la OSX » 22 vel 2008, 14:27

a zivota ti sta ces sa 55 kg skobalja???

Avatar
DinGo
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:17 vel 2008, 20:26
Lokacija:Zenica
Kontakt:

Re: imam nesto slika, pa eto

Post Postao/la DinGo » 22 vel 2008, 15:09

pa vratiti u vodu, osim 2-3kg

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: imam nesto slika, pa eto

Post Postao/la enko » 22 vel 2008, 19:56

DinGo je napisao/la:pa vratiti u vodu, osim 2-3kg

A sto ce ti i toliko?Zar ti nije dovoljno 3-4 ribe?


Avatar
DinGo
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:17 vel 2008, 20:26
Lokacija:Zenica
Kontakt:

Re: imam nesto slika, pa eto

Post Postao/la DinGo » 22 vel 2008, 23:00

Pa valjda znas citati. Pisem da nas je trojica.
To ti dodje skoro po kila na svakog, a to ti opet ispadne po dvije ribe svakom.
a to ti opet sa druge strane dodje da ti mene zajebavas :D :D :D
ali vratit cu ti :D :D

OSX
Štela
Postovi:63
Pridružen/a:26 ruj 2006, 14:49
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: imam nesto slika, pa eto

Post Postao/la OSX » 25 vel 2008, 10:28

ali sta ce ti i te dvije, kad sam kazes da je to sve "sarajevska kanalizacija" da je toksicno itd???

diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: imam nesto slika, pa eto

Post Postao/la diver » 25 vel 2008, 12:51

HEHEH raja osjetim ovdje negativnu vibru :D ,svako moze sa ribom fa radi sto mu volja naravno u zakonskim grnicama .
A sto se tice ribe ona nemoze biti otrovna (izuzev nekih morskih vrsta)razlog je jednostavan riba ako je bolesna a samim tim i steti u ishrani covjeka za vrlo kratko vrijeme ugine ,znaci ima samo manje kvalitetne i vise kvalitetne ribe za konzumiranje.
Za mene licno nema lose ribe bila ona ovakva ili onakva u konzervi morska i rijecna ,jezerska nije bitno :D
BISTRO VAM OD DIVERA SA JEDNE JEDINE 8)

Avatar
DinGo
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:17 vel 2008, 20:26
Lokacija:Zenica
Kontakt:

Re: imam nesto slika, pa eto

Post Postao/la DinGo » 25 vel 2008, 15:33

zipa djale, eto Toxic OSX-a.
brz kao skobalj.
Usput, grohotom se smijem.

OSX
Štela
Postovi:63
Pridružen/a:26 ruj 2006, 14:49
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: imam nesto slika, pa eto

Post Postao/la OSX » 25 vel 2008, 18:05

Usput, jeste jako smijesno... jesti ribe iz zagadjene vode??? a od mene nemora ledja cuvati.. mozda od tebe??

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: imam nesto slika, pa eto

Post Postao/la enko » 25 vel 2008, 22:54

To da riba iz Bosne nije za jelo je suplja prica koju je neko provukao.Moji je jedu i nikom nista nije tako da ko god kaze da je otrovna laze.

Avatar
DinGo
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:17 vel 2008, 20:26
Lokacija:Zenica
Kontakt:

Re: imam nesto slika, pa eto

Post Postao/la DinGo » 25 vel 2008, 23:18

ma enko prijatelju, mali bi u debatu.
svi su skontali da je cista fraza jer sam stavio smjeska iza rijeci toksicne.
mali to nije skontao, i odosmo mi sa slika daleko.
Ali eto za svu malu raju, ja licno nejedem ribe uopste jer nevolim bijelo meso. Nekoliko riba uvijek ponesem
jer vazda me neko nazove "ponesi koju".

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: imam nesto slika, pa eto

Post Postao/la svirac » 25 vel 2008, 23:47

Ako cemo se svadjati, molim vas sa rukavicama! OSX nije mala raja .... stariji je clan foruma.
Jeo sam skobalja iz Bosne, a nisam morao, nikakva pljacka i zasad mi nije nista .... a da je Bosna cista - nije vala, da bog kaze!!!
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: imam nesto slika, pa eto

Post Postao/la labud » 26 vel 2008, 04:27

lol
:lol:
Bosna ispod rimskog mosta je zagadjena a dalje da nepricamo ........

OSX
Štela
Postovi:63
Pridružen/a:26 ruj 2006, 14:49
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: imam nesto slika, pa eto

Post Postao/la OSX » 26 vel 2008, 10:06

ne, "veliki", s tobom nebih u debatu, sumnjam da ti znas sta je to... a ovo, mali, veliki, molim te na pp.. ovde mozemo o tvojim uspjesima u ribolovu, slikama koje si postao (lijepe, moram priznati), i mozda o tome kako si ih izvagao ako si ih sve pustio (sve osim tih 2-3kg)...

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Rijeke”