Mjesta u uzoj okolini Sarajeva

Moderator/ica:emin

mali_ribar
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:29 srp 2010, 15:45
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Mjesta u uzoj okolini Sarajeva

Post Postao/la mali_ribar » 30 srp 2010, 00:05

Pozdrav, ja sam podpuno taze u ovim vodama tako ako neko zna neka mjesta gdje se iole moze pecati u ili oko sarajeva molio bi da mi docara...
Hvala svima i bistro ....


Avatar
mekousna
Prava Štela
Postovi:130
Pridružen/a:11 kol 2009, 22:14
Lokacija:rijeka Neretva
Kontakt:

Re: Mjesta u uzoj okolini Sarajeva

Post Postao/la mekousna » 30 srp 2010, 16:02

Dođi ti nama na Neretvu, 55 minuta autom od Sarajeva, 60 kilometara južno. :grin:
List niz vodu, riba uz vodu. [ www.mekousna-konjic.tk ]

mali_ribar
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:29 srp 2010, 15:45
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mjesta u uzoj okolini Sarajeva

Post Postao/la mali_ribar » 30 srp 2010, 23:33

gdje na Neretvu nisam pecao nikako na toj rijeci, tek sam prije par dana opremu kupio, samo mi reci gdje na Neretvu da se moze kako treba prici.

mali_ribar
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:29 srp 2010, 15:45
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mjesta u uzoj okolini Sarajeva

Post Postao/la mali_ribar » 30 srp 2010, 23:34

zna li neko gdje je ta takozvana "bara" kod podlugova gdje ljudi pecaju.

Avatar
mekousna
Prava Štela
Postovi:130
Pridružen/a:11 kol 2009, 22:14
Lokacija:rijeka Neretva
Kontakt:

Re: Mjesta u uzoj okolini Sarajeva

Post Postao/la mekousna » 31 srp 2010, 00:08

mali_ribar je napisao/la:gdje na Neretvu nisam pecao nikako na toj rijeci, tek sam prije par dana opremu kupio, samo mi reci gdje na Neretvu da se moze kako treba prici.
U Konjicu ostaviš auto, loviš iznad revira, to je 5 minuta pješke od Konjica.
Ako želiš još veću avanturu, odeš u Glavatičevo.
Pošto si početnik, bolje je da se ušteliš na "običnim" rejonima, ima plaža i mjesta, koliko želiš.

Koju si opremu kupio, to jest na koje mamce misliš loviti?
List niz vodu, riba uz vodu. [ www.mekousna-konjic.tk ]


mali_ribar
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:29 srp 2010, 15:45
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mjesta u uzoj okolini Sarajeva

Post Postao/la mali_ribar » 31 srp 2010, 00:48

Stap 3,5m karbonski za plovka, a mogu se i varalice koristit, masinica isto takva neki brza dosta, da ti sada neke karakteristike govorim neznam znam da ima 3 lezaja i prenos 5.2. to je sve sto znam o njoj.
znaci u konjice iznad starog mosta jel moze tu ...

gonjavac
Početnik
Postovi:10
Pridružen/a:08 stu 2010, 19:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mjesta u uzoj okolini Sarajeva

Post Postao/la gonjavac » 08 stu 2010, 20:03

Evo jedno super obaviještenje za sve ljubitelje FLY FISHINGA.
Revir za FLY FISHING na rijeci Neretvi u gradu Konjicu će biti otvoren do 01.01.2011.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mjesta u uzoj okolini Sarajeva

Post Postao/la Seha » 09 stu 2010, 00:43

mali_ribar je napisao/la:Stap 3,5m karbonski za plovka, a mogu se i varalice koristit, masinica isto takva neki brza dosta, da ti sada neke karakteristike govorim neznam znam da ima 3 lezaja i prenos 5.2. to je sve sto znam o njoj.
znaci u konjice iznad starog mosta jel moze tu ...
Imas Faikovu baru tu imas gomilu sice za ceifit sa plovkom. Za nesto ozbiljniji ribolov moraz malo dalje od Sehera. Zna li ko vas Sarajlijica neku lokaciju.. Ja nisam bio na casu kad smo ucili to gradivo :)
Mali ribaru ako tek pocinjes sa ribarenjem mozda bi najbolje bilo da probas na Jablanickom jezeru ili na Salakovcu. Na plovak ces sigurno uhvatiti pokoju pastrmku smudja a bogami i klijena.
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mjesta u uzoj okolini Sarajeva

Post Postao/la montana » 09 stu 2010, 00:58

Nekad davno, ja sam lovio na Bosni gdje se ulijeva Zeljeznica, u Zeljeznici i Bosnom nizvodno na plovak. Uvijek je bilo klijena na poli salamu i skobalja na hljeb. I jedno i drugo moras prihraniti da bi ulov bio bolji. Za skobalja ima na naslovnoj nekih klipova, a klijena na salamu, koju izrezes na kockice. Ma ti odluci, pa pitaj ponovo. Tu smo. Ima ovdje dosta plovkasa, pa da ja ne pametujem! <djed>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mjesta u uzoj okolini Sarajeva

Post Postao/la labud » 15 stu 2010, 00:24

montana je napisao/la:Nekad davno, ja sam lovio na Bosni gdje se ulijeva Zeljeznica, u Zeljeznici i Bosnom nizvodno na plovak. Uvijek je bilo klijena na poli salamu i skobalja na hljeb. I jedno i drugo moras prihraniti da bi ulov bio bolji. Za skobalja ima na naslovnoj nekih klipova, a klijena na salamu, koju izrezes na kockice. Ma ti odluci, pa pitaj ponovo. Tu smo. Ima ovdje dosta plovkasa, pa da ja ne pametujem! <djed>
Montana sta da ti kazem uslikat cu ti ta mjesta cesto setam obalom pa sam vidi sta su ljudi uradili.Katastrofa smece a ribe nisam vidio ima 2 godine. Brzaci FF staza za 5ticu bila sad samo bara. :oops:

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mjesta u uzoj okolini Sarajeva

Post Postao/la labud » 15 stu 2010, 00:28

Seha je napisao/la:
mali_ribar je napisao/la:Stap 3,5m karbonski za plovka, a mogu se i varalice koristit, masinica isto takva neki brza dosta, da ti sada neke karakteristike govorim neznam znam da ima 3 lezaja i prenos 5.2. to je sve sto znam o njoj.
znaci u konjice iznad starog mosta jel moze tu ...
Imas Faikovu baru tu imas gomilu sice za ceifit sa plovkom. Za nesto ozbiljniji ribolov moraz malo dalje od Sehera. Zna li ko vas Sarajlijica neku lokaciju.. Ja nisam bio na casu kad smo ucili to gradivo :)
Mali ribaru ako tek pocinjes sa ribarenjem mozda bi najbolje bilo da probas na Jablanickom jezeru ili na Salakovcu. Na plovak ces sigurno uhvatiti pokoju pastrmku smudja a bogami i klijena.
Seha varas se ima dole itekako ribe samo se trebas uvaliti u govna kako bi rekli ribari domaci. Sastavci Miljacke i Bosne probaj tu jes da smrdi ali sto je cudno ima pastrmke preko 2kg klena oko vrba. Tesko doc od trave i lutalica 30 komada.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mjesta u uzoj okolini Sarajeva

Post Postao/la Seha » 15 stu 2010, 00:46

Znam lovio sam na sastavcima nakon rata. Vjerovao ili ne najbolje mi je uzimao krupan klijen izmedju 2 sporeta. Da nije zalosno bilo bi smijesno! Bilo je dosta komada oko kile.
Tada je bilo takodje smeca "santa i po". Mogu misliti kakva je situacija danas..
Ma mi smo ljudi sami sebi najveci neprijatelji i .
slika

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mjesta u uzoj okolini Sarajeva

Post Postao/la labud » 15 stu 2010, 00:50

Seha je napisao/la:Znam lovio sam na sastavcima prije rata. Vjerovao ili ne najbolje mi je uzimao krupan klijen izmedju 2 sporeta. Tada je bilo smeca "santa i po". Mogu misliti kakva je situacija danas..
Ma mi smo ljudi sami sebi najveci neprijatelji i .
sporeta nema ni auta sve cigo u zeljezo odnio korisni ljudi ;) Zbog teskog terena nema deponija to je sacuvalo to mjesto. Neznam sad sto prave autoput jel sta poremeceno.
lp

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mjesta u uzoj okolini Sarajeva

Post Postao/la montana » 15 stu 2010, 03:15

De Labude nam to uslikaj. Nisam tamo bio preko deset godina, a teren ko iz bajke, svakakve ribe, a pastrmke i lipljeni veeeeliki...
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
kenan_sa
Književnik
Postovi:522
Pridružen/a:20 svi 2009, 03:31
Lokacija:Memli strana starog sarajeva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mjesta u uzoj okolini Sarajeva

Post Postao/la kenan_sa » 15 stu 2010, 15:47

Seha a oko one skoljke od cini mi se stojadina crvenog. Nemoj njega preskakati. Tu se isto dosta i cesto lovilo. Joj Nano mila kad se sjetim. Tranvaj radi do Oslobodzenja a zadnji za bascarsiju ide u 21:30, a ja i haver pjeske od oslobodzenja na Rimski most pa nizvodno do sastava. Docekas negdje 20:45 kad velika riba izadze a mi se tad pakuj i trci nazad do oslobodzenja da stignes na zadnji tranvaj.Huhhh...
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Rijeke”