Rimski most - "posebni revir"

Moderator/ica:emin

OSX
Štela
Postovi:63
Pridružen/a:26 ruj 2006, 14:49
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la OSX » 18 sij 2008, 12:04

a zna li se ko ima??


Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la labud » 19 sij 2008, 00:20

OSX je napisao/la:a zna li se ko ima??
SRD Centar Sarajevo osim zone SRD Ilidze odkupio je i Trnovo,Hadžici,jezero Ilijaš ... i jos ali nisam siguran

OSX
Štela
Postovi:63
Pridružen/a:26 ruj 2006, 14:49
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la OSX » 19 sij 2008, 16:35

je li to usr sarajevo 1906??

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pozdrav

Post Postao/la senad » 20 sij 2008, 12:07

Nije to USR Sarajevo 1906, SRD Centar je novo udruzenje organizovano od momka koji je dobio koncesiju na sve vode u Kantonu Sarajevo osim Hadzickih.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

alar
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la alar » 20 sij 2008, 16:46

BISTRO RAJA!!! JELI BAR DOBAR TAJ "MOMAK" SENADE MISLIM OVAKO HOCE LI ICI STA NABOLJE ´NA SARAJEVSKIM VODAMA BISTRO


Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re:

Post Postao/la labud » 29 sij 2008, 00:06

alar je napisao/la:BISTRO RAJA!!! JELI BAR DOBAR TAJ "MOMAK" SENADE MISLIM OVAKO HOCE LI ICI STA NABOLJE ´NA SARAJEVSKIM VODAMA BISTRO
slabo slabo
ima pliska i gaga hahhahahaahha

diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Rimski most - "posebni revir"

Post Postao/la diver » 29 sij 2008, 22:52

Ma bitno je da se krenulo a priroda ce odraditi svoje imao sam priliku vidjeti tu vodu garantujem za par godina ce biti vrlo zanimljiva Sarajevskim a bogami i drugim ribarima :D
BISTRO OD DIVERA 8)

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rimski most - "posebni revir"

Post Postao/la labud » 30 sij 2008, 00:03

Tok male bosne je ociscen od smeca i grana , sastavci (bosna+zeljeznica) sirina i dubina prosireba
poribili s P.Pastrmke (15-25 cm) i jezero se zatrpava deponia nova

OSX
Štela
Postovi:63
Pridružen/a:26 ruj 2006, 14:49
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rimski most - "posebni revir"

Post Postao/la OSX » 04 vel 2008, 10:47

kad se to desavalo?

diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Rimski most - "posebni revir"

Post Postao/la diver » 04 vel 2008, 11:07

Senade jedan moj post na ovu temu je izbrisan a znam da u njemu nisam nikog uvrijedio niti sam pomislio na to :D ,molio bih objasnjenje jer nevidim razlog za taj postupak.
A ako neko misli da moze (jer ja neznam koje)na taj nacin da ogranicava ljude da kazu sto misle pogotovo nesto konstruktivno onda mu prepustam cio forum i nak sam iznosi svoja misljenja ,postavlja pitanja i odgovara .
Toliko od Divera AKTINOG CLANA ovog foruma :D
BISTRO

OSX
Štela
Postovi:63
Pridružen/a:26 ruj 2006, 14:49
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rimski most - "posebni revir"

Post Postao/la OSX » 04 vel 2008, 11:35

sumnjam da je to nesto namjerno, i meni je cini mi se nestao jedan post od nekidan... nista bitno...

diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Rimski most - "posebni revir"

Post Postao/la diver » 04 vel 2008, 12:24

HEHE ako je do tehnicke greske to ja svom jaranu Senadu prastam :D

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rimski most - "posebni revir"

Post Postao/la svirac » 05 vel 2008, 10:25

Senad je zadnjih dana krpio forum od stete koju je nanio anamo-onaj Drill, Brzak, Nedo i kako se vec zove ... morebit' (siguran sam) da je taj post na taj nacin nestao. Nestalo je jos nekih postova od ranije. To ti je to garant.
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

OSX
Štela
Postovi:63
Pridružen/a:26 ruj 2006, 14:49
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rimski most - "posebni revir"

Post Postao/la OSX » 05 vel 2008, 15:00

Evo vijest sa http://www.bih-ribolov.com :

Ne tako davno rijeka Bosna, tacnije njen izvorisni dio, bila je bogata pastrmkom i od Rimskog mosta na Ilidzi, pa uzvodno gotovo do samog Vrela bila je poseban revir i kutak predviden za ljubitelje lova ribe s vjestackim musicama kao mamcem. Dolaskom novih vremena i ljudi to se izmijenilo i na tom dijelu se moglo komotno pecati bez posebnih uslova. Sto zbog toga, sto zbog ijudskog nemara i obilnih susa, stanje ribljeg fonda na tom dijelu Bosne je katastrofalno i gotovo da su nestale nadaleko cuvena bosanska pastrmka, poznata i kao bajraktarica, kanadska pastrmka, sivonj... Medutim, prije izvjesnog vremena ove vode su ustupljene na koristenje Udruzenju sportskih ribolovaca Centar iz Sarajeva i stvari su polako krenule.

"Najdalje do kraja februara izvorisni dio rijeke Bosne ce biti otvoren kao poseban revir, kaze predsjednik USR Centar Ervin Bejdic. "Taj ce revir biti podijeljen na dva dijela i to od mosta na putu Ml7, pa uzvodno do Rimskog mosta, te drugi dio od Rimskog mosta, pa uzvodno oko 400 metara do prve kaskade. U gomjem dijelu ce se moci pecati iskljucivo na plivajuce (suhe) musice i to "mahacem" (flay fishing), dok ce u donjem dijelu rezim biti blazi i moci ce se koristiti sve tehnike, pod uslovom da je mamac u skladu sa zakonom.

Ovih dana vrsimo uredenje ribolovacke staze, postavijamo klupe za sjedenje, korpe za otpatke i taKO daije. Ribolovci ce moci kupiti dnevnu dozvolu na samoj vodi i njena cijena ce biti 20 maraka. Oni ce moci zadrzati tri ribe, a ukoliko zele ponijeti kuci vise komada, onda ce je moci da otkupe po cijeni od 10 KM za kilogram. Na cijelo podrucje cemo ubaciti izmedu 500 i 600 kg potocne pastrmke, u duzinama od 25 do 30 cm", kaze Bejdic Ovaj revir ce svakako, obradovati sve one ribolovce IZ Sarajeva i okoline, jer im je ovaj vodotok nadohvat ruke i na njega mogu doci bez posebne placanja, dugotrajnog putovnja i svih peripetija kroz kq su prolazili odlazeci na udaljne vode. Takoder, ovo je izuzetno lijep prirodni ambijent i u njemu ce svaki ribolovac imati svu potrebnu komociju, jer ce broj ribolovaca bi ogranicen u toku dana.

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rimski most - "posebni revir"

Post Postao/la senad » 06 vel 2008, 12:10

Bistro svima.
Diver, nemam ti pojma, ja sam samo kerove hranio :wink: .
Trenutno niko vise ne moze brisati postove sem mene i onih koji su ga i napisali, tako da je onda vjerovatno neka greska.Ni ja se ne snalazim bas najbolje sa ovim novim forumom, komplikovan do boli, ali je dobar, svasta nesto moze.Eto, izmedju ostalog, da sam brise postove :lol: .
Nisam ja, neka je greskica garant.Ja kad obrisem, znas da kazem.
Bistro!
P.S.Kad napisete post, kliknete na "posalji" a ne na "pohrani", sad ja gresku napravih.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Rijeke”