SAVA

Moderator/ica:emin

pocetnik
Štela
Postovi:63
Pridružen/a:12 tra 2007, 17:51
Lokacija:Trenutno BRCKO/DUBRAVE
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Reviri na Savi

Post Postao/la pocetnik » 30 sij 2009, 18:36

Nema frke. Ja cu veoma rado pokazati sto ja znam terena. A ostalo je sreca hoce li biti sta ili ne na udici.


tomaz3
Početnik
Postovi:8
Pridružen/a:25 ožu 2009, 18:25
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SAVA

Post Postao/la tomaz3 » 07 lip 2009, 12:30

početnik vidim,da voliš pecati na savi pa ta rijeka i mene zanima.pošto dolazim iz slovenije neznam ništa o toj rijeki kod vas,ako možeš da kažeš gdje loviš soma i šarana jer imam namjeru posjetit savu u julu ili avgustu za par dana.mogli bi možda zajedno da upecamo kojeg brku.lp i bistro <upomoc>

pocetnik
Štela
Postovi:63
Pridružen/a:12 tra 2007, 17:51
Lokacija:Trenutno BRCKO/DUBRAVE
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SAVA

Post Postao/la pocetnik » 07 lip 2009, 12:36

Malo je problem naci mjesto dobro na savi a posebno za sarana jer on trazi mamcenje. A cim pocnes bacati krmu na jedno mjesto lokalni malo bace mrezu a malo struk i ode ti sve uzalud. Mislim da sarana pecaju posebno u blizini ODZAKA. Ali Alas zna bolje ja mislim pa nek ti on objasni taj dio.

A na ovom dijelu oko Orasja nisam bas cuo da netko ciljano peca sam sarana. Svi idu zabaci i cekaj pa sta udari... Ja ti pecam sam soma. Dakle, velike kvake bunt glista ili keder i zabaci. I cekaj... I nemam nekih vecih rezultata. Tako il mjesto profulam ili vrijeme kad riba uzima.

tomaz3
Početnik
Postovi:8
Pridružen/a:25 ožu 2009, 18:25
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SAVA

Post Postao/la tomaz3 » 07 lip 2009, 12:57

znam da su mjesta kod odžaka i to mi je alas dobro objasnio a nešto sam pročitao i postova.hvala ti na odgovoru.

Avatar
vedran
Štela
Postovi:71
Pridružen/a:28 sij 2011, 11:24
Lokacija:Teslić
Kontakt:

Re: SAVA

Post Postao/la vedran » 29 sij 2011, 11:50

Na ovoj rijeci imam min.deset izlazaka godišnje.Uglavnom lovim na terenima u Kobašu i Srbcu.Ranijih godina sam isključivo plovkario plotice,jeza i deverike ali u zadnje dve godine pretežno varaličarim.Na to me je primorao škobalj jer je počeo redovno da uzima a plotice i deverike sve rijeđe.Pošto škobalja lovim na Bosni u komšiluku malo mi je bilo bezveze prevaliti 130km.da bi pecao njega kada ga imam kući pred po nosa.Još jedan razlog za prelazak na varaličarenje mi je bio i bucov koji je redovno raubovao po krmi i rastjeravao ribu sa iste, a mnogo puta sam imao situaciju da bucov pri izvlačenju sistema iz vode silovito kako samo on zna udari u plovak tako ta obavezno izbije antenu iz njega.

slika

slika

slika

A evo i jedne slike ulova sa Save koji sam ponijeo kući opet u granicama normale oko 5kg.Nažalost na ovim terenima mnogo puta sam vidio nesavjesne kolege koji nose i dvadesetak kg.ribe i za sve ove izlaske nije me nijednom kontrolisala ribočuvarska služba,tužno ali istinito.

slika


Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SAVA

Post Postao/la @ldin » 29 sij 2011, 12:25

opet preljepe fotke <championvanja>
Poznata mi ta priča o bolenu , meni je zivot promijenila :grin:
Bistro!!!
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SAVA

Post Postao/la Seha » 29 sij 2011, 12:38

Lijepa Sava brate.
slika

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: SAVA

Post Postao/la masterbih » 29 sij 2011, 16:57

Nista to nije sta se nama desavalo..

Smudj od 5-6kg zgrabi ploticu koju mi zakacimo i ne pusta je skroz dok ne dodje pod noge, samo sekunda fali da ga ubacim u meredov, a onda je pusti.
Tek kad se som navuce pored krme hahaha..

Avatar
vedran
Štela
Postovi:71
Pridružen/a:28 sij 2011, 11:24
Lokacija:Teslić
Kontakt:

Re: SAVA

Post Postao/la vedran » 30 sij 2011, 01:07

A bilo je i pravog adrenalina kada loveći ploticu mamac pokupi ohoho šaran,a pribor tanani i najlon 0.14 pa kom opanci Tom i Džeri.

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: SAVA

Post Postao/la masterbih » 30 sij 2011, 01:45

vedran je napisao/la:A bilo je i pravog adrenalina kada loveći ploticu mamac pokupi ohoho šaran,a pribor tanani i najlon 0.14 pa kom opanci Tom i Džeri.
:456:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Rijeke”