Jezero Bocac

Moderator/ica:emin

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Jezero Bocac

Post Postao/la senad » 02 pro 2007, 14:01

Bistro svima.
Dobio sam mail od jednog naseg kolege - ribara u kojem moli za informacije o jezeru Bocac.Da ne bih ja prenosio njegova pitanja, evo cijeli mail koji sam dobio, pa bih molio nekog od vas ko ima odgovore na postavljena pitanja da ih napise.
Mail glasi:
Postovani,
pretragom po netu naisao sam na zaista zanimljive informacije o jezeru Bocac, a koje se odnose na potencijale koje jezero pruza ribolovcima. Fotografije koje sam nasao govore u prilog tim informacijama, tako da se spremam da u decembru posetim jezero. Zato bih vas zamolio, s obzirom da je ovo jedini kontakt koji sam uspeo da pronadjem u ovom smislu, da mi posaljete nekoliko dodatnih informacija:
kako najbrze stici iz Beograda? Gde je moguce naci smestaj u privatnom aranzmanu? Cene ribolovnih dozvola za strance i mesta gde se mogu kupiti, naravno za jezero Bocac? Da li je moguce negde iznajmiti camac? Nacini pecanja na jezeru (varalicarenje, dubinsko, plovak, troling...) Da li postoji jos neka lokacija u blizini? Ukoliko postoji neka konkretnija internet prezentacija, ili ukoliko vi ne budete u mogucnosti da mi pruzite informacije a znate ko bi eventualno mogao, molim vas da mi posaljete linkove.
Unapred se zahvaljujem na informacijama.
Pozdrav,mSasha, Beograd
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Bocac

Post Postao/la Seha » 02 pro 2007, 15:26

Sasha sto se tice samog dolaska do jezera Bocac to ti je nalkase da pred sebe stavis kartu i sam izaberes rutu koja ti navise odgovara. Ja mislim da je najbrzi put ako se odlucis da vozis autoputem do Bosanske Gradiske ,i onda "lagano" Banjaluka, Mrkonjic grad i to je to.
Dnevne dozvole su kad sam ja lovio bile 10 KM. Mozes ih kupiti na jezeru u restoranu Manduko kod kog se mogu iznajmiti camci ,a vjerovatno ima i neki smjestaj. (neposjedujem nikakav kontakt telefon ili slicno) Mozda ti kontakt telefon moze nabaviti clan foruma Vjeko jer on cesto lovi na tim terenima (loguj se na forum pa mu posalji privatnu poruku). S"obzirom da dolazis u Decembru ja bi ti preporucio da se koncentrises na tehniku varalicarenja jer je jezero poznato po fantasticnoj populaciji smudjeva i kapitalnih pastrmki.
Na jezeru se smudj iskljucivo lovi na keder mada sam misljenja da se i na vertikalno dzigovanje silikoncima mogu postici dobri ulovi. Sama konfiguracija dna ukazuje da bi to trebala biti jedna od najbezbolnijih tehnika. Jezero obiluje kapitalnim primjercima potopljenih stabala pa bi ti savjetovao da poneses par saka silikonaca olovnih glava i virbli ekstra.
Troling kao i ostale tehnike nevjerujem da prolaze u ovom hladnom godisnjem dobu kad sve ribe traze takozvanu termoklimu blize dnu a jezero je jakoooo duboko.
Neznam jesi li pogledao video sa ovog jezera koji je snimio NTV HAYAT. Ako nisi evo ti link pa pogledaj.
http://www.bistrobih.ba/Video_BB_Jezero ... Smudja.php

Bistro
slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Sašin odgovor.

Post Postao/la senad » 04 pro 2007, 20:11

Dragi Senade,
Molim te zahvali se Sehi u moje ime, a ja cu kada postignem sa vremenom da se lognem na forum te da razmenim sa vama finim ljudima neka
iskustva.
U prilogu jedna lepotica iz Mlave, uhvacena u septembru na dvodelni Gaga vobler br 2.
Do vidjenja Bistro, Sasha
slika
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 04 pro 2007, 20:24

Evo Senade daj Sasi i broj telefona restorana Mandiko.

+387 65 77 81 52
slika

Avatar
carp-brko
Početnik
Postovi:20
Pridružen/a:04 pro 2007, 20:06
Lokacija:UGLJEVIK BiH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la carp-brko » 04 pro 2007, 20:58

:-kul-: :-kul-:


Avatar
carp-brko
Početnik
Postovi:20
Pridružen/a:04 pro 2007, 20:06
Lokacija:UGLJEVIK BiH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la carp-brko » 04 pro 2007, 21:02

REKO CISTO DA PROBAM JELI FUNKCIONISE KAKO TREBA.
POZ. ZA KOLEGE ........

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pozdrav.

Post Postao/la senad » 04 pro 2007, 21:41

Bistro, carp-brko i dobro dosao.
Funkcionise, funkcionise ;)
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Ko_fol_ribar
Prava Štela
Postovi:131
Pridružen/a:15 kol 2009, 12:47
Lokacija:Gracanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Bocac

Post Postao/la Ko_fol_ribar » 16 ruj 2010, 14:29

Namjerno ozivljavam ovu temu jer sam cuo dosta dobrih prica o jezeru Bocac. Interesuje me da li su istinite price da u jezeru plivaju jako veliki sarani, odnosno da ima sarana k'o u prici? Seha vidim Ti si bio tamo sa Hayatovom expedicijom pa bi mi mozda mogao odgovoriti na pitanje?

Planirao sam posjetiti ovo jezero i mozda se odluciti pecati na njemu! Cuo sam svakojakih prica pa ajde reko nesto iz prve ruke ako moze!

Bistrooo
slikaTrust I seek and I find in you, every day for us something new, open mind for a different view,
and nothing else matters!
Never cared for what they say, never cared for games they play, never cared for what they do, never cared for what they know, and I know !!! slika

Bistro BiH ma gdje da si!!!

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: Jezero Bocac

Post Postao/la adi » 17 ruj 2010, 13:59

ima sarana bas kao u prici, al ima jedan problem, a to je prilaz, tacnije nemas se gdje smjestiti uz vodu. pored toga jezero je puno potopljenje sume sto je po meni i dobro, jer vjerovatno je to i spasilo te grdosije da jos uvjek plivaju tim jezerom.
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
Ko_fol_ribar
Prava Štela
Postovi:131
Pridružen/a:15 kol 2009, 12:47
Lokacija:Gracanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Bocac

Post Postao/la Ko_fol_ribar » 17 ruj 2010, 17:07

Ma vidio sam guglajuci da je extremno nepristupacan teren! Zato sarge tam i ima, niko ga fakticki ni ne peca! Hocu da sakupim informacije o samom jezeru pa da ponesem krampu i lopatu da se probam ukopat :mrgreen: na jedno 5 dana i hvatati te grdosije bilo bi cool <ribarcina>
slikaTrust I seek and I find in you, every day for us something new, open mind for a different view,
and nothing else matters!
Never cared for what they say, never cared for games they play, never cared for what they do, never cared for what they know, and I know !!! slika

Bistro BiH ma gdje da si!!!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Bocac

Post Postao/la Seha » 19 ruj 2010, 13:00

Na Bochcu sam lovio samo smudja. Znam da ima velikog sarana ,ali teren i zmije u toplijem dijelu godine uglavnom vecinu raje drzi podalje od ove vode.. To mozda i nije najveci problem ! Udruzenje iz Mrkonjica koje gazduje ovom akumulacijom je zabranilo nocni i ribolov iz camca (neznam jesu li dosli tobe pa promijenili ovu nebulozu).
Vjeko i njegova ekipa iz Jajca su lovili velike sarane na ovoj vodi.
Mislim da je bilo nekih slika sa ulovima ovdje :

http://www.zlatovcica.eu/
slika

Avatar
Ko_fol_ribar
Prava Štela
Postovi:131
Pridružen/a:15 kol 2009, 12:47
Lokacija:Gracanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Bocac

Post Postao/la Ko_fol_ribar » 19 ruj 2010, 14:01

Seha je napisao/la:Na Bochcu sam lovio samo smudja. Znam da ima velikog sarana ,ali teren i zmije u toplijem dijelu godine uglavnom vecinu raje drzi podalje od ove vode.. To mozda i nije najveci problem ! Udruzenje iz Mrkonjica koje gazduje ovom akumulacijom je zabranilo nocni i ribolov iz camca (neznam jesu li dosli tobe pa promijenili ovu nebulozu).
Vjeko i njegova ekipa iz Jajca su lovili velike sarane na ovoj vodi.
Mislim da je bilo nekih slika sa ulovima ovdje :

http://www.zlatovcica.eu/

Hvala Seha, u kontaktu sam sa Vjekom!
slikaTrust I seek and I find in you, every day for us something new, open mind for a different view,
and nothing else matters!
Never cared for what they say, never cared for games they play, never cared for what they do, never cared for what they know, and I know !!! slika

Bistro BiH ma gdje da si!!!

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Jezera”