Jezera kod Orašja

Moderator/ica:emin

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
pocetnik
Štela
Postovi:63
Pridružen/a:12 tra 2007, 17:51
Lokacija:Trenutno BRCKO/DUBRAVE
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Jezera kod Orašja

Post Postao/la pocetnik » 18 sij 2008, 00:21

slika

slika


Ovo su vam dva mjesta gdje sam do sada isao na pecanje. Oba su vjestacke tvorevine. Negdje 80 godina su iskopana za potrebe ciglane u Orasju. Ribe ima sigurno. Svake se godine poribi sa šaranom i amurom. Cverglom je jednom poribljeno i to je dovoljno. Od riba su zastupljene što sam ja vidio upecane: cverglo, šaran, amur, som i štuka, crvenper. Amur i šaran preko 10 kg, som 33 kg, cverglo preko 50 grama...

Mjesto se nalazi na putu Tuzla - Orasje. Odnosno pred sam granicni prijelaz s Republikom Hrvatskom. Cijena dnevne dozvole je 10 KM ja mislim. Naravno za pecanje vaze propisi SRD "ŠARAN" iz orasja.


S tim da na prvoj slici u toj bari nema cvergle. Ali je mjesto i ne pristupacno. U vodi ima puno trave pa je problem s vecom ribom se boriti.

Slike su katastroficno male. Cim skontam kako povecati stavit cu nove.


Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Jezera”