Jezero Radovan

Moderator/ica:emin

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Admir Kapic
Početnik
Postovi:8
Pridružen/a:05 tra 2007, 08:51
Lokacija:Banovici
Kontakt:
Jezero Radovan

Post Postao/la Admir Kapic » 16 ruj 2008, 22:59

AlaSe jesili bio na Radovanu i kako si prosao. Napisi nam sta.
Kapa


Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KALIFORNISKA PASTRMKA /PASTRVA/KALIFA/

Post Postao/la AlaS » 17 ruj 2008, 23:26

Ma bio sam nego sta samo kao sto sam vec pomenuo put do Jezera je katastrofa bar onih 4,5 km od glavne ceste Novi Travnik -G Vakuf nebi nikom preporucio bez nekog terenca da ide gore .Nakon mukotrpnih 4,5 km i dosta kacanja sto auspuhom sto svim dijelovima ispod auta dosli smo na ovu poziciju mislim najbolju po mom misljenju
slika
I onda dok su kolege istrazivale teren za kamp ja sam vec izvadio stap i poceo blinkati sve je islo dobro dok sam varalicu mozda 1 metar ispod povrsine vodio ali onda sam zakacio malo tezu i pocele su muke dole na dnu raste citava šuma od vodenog bilja nema šanse blinkati
slika
Na ovoj slici nekih 60 etak metara ravno gledajuci 20 metara desno od ovih krošnji dvreca smo camcem odvezli kuhani kukuruz i istresli oko 20 kg nebili sta doslo markirali fosfornim svjetlom i zabacili dubinke nas 3 po 3 stapa ja sam jos jedan na plovak hehee
Ps. tu sam izmjerio dubinu oko 6 m inace je sve od 12 -15 m duboko obisao sam camcem citavo jezero
slika
Čitavu noc i citav dan nista osim gomila ljigavog i balavog bilja pored nas na obali neke su dostigle duzinu i preko 3 metra ako nisu i vece jer neznam gdje tacno da sam je prekinuo mozda i na polovici ali je bilo par tih loza do 3 m duzine
VODA JE CISTA I NEMA SMECA Vjerovatno zbog toga sto se i ne posjecuje u vezi pomenutog pristupa
slika
Da napomenem dok sam blinkao sa mepsom mogao sam primijetiti kako pastrmke ali male ne preko 10 cm jure za varalicom ali nije bilo vecih
PAŽNJA: Ako se odlucite otici gore odmah da znate da nema signala za mobilni dok se ne spustite opet dole na glavni put to je planina i hladno je voda zrak sve a najgore je zbog tel.
Meni je trebalo oko 30 min da pređem tih 4,5 km uspon je veoma jak zakovan si u sjedalo a na mjestima moras se dici da bih vidio preko haube motora put previse /uz obalu / sto bi nas narod rekao
Nedaj boze gore ostati u kvaru ili slicno
slika

Uhhh napisa ja roman sve u svemu jezero je jako lijepo ljepse od vecine jezera u BiH samo nama nije pasalo pa smo se spustili do RAMSKOG JEZERA dole vodostaj prica svoju pricu pa kupi pribor i na JABLANICKO opet Jablanicko veliko sva mjesta zauzeta bez camca nista. A nama nepoznat teren bio pa smo se uputili dalje do slika
NACINALNI PARK PRIRODE--HUTOVO BLATO
Dole ima ribe ali nismo imali vremena vise i ulovimo jos jedan dan do Neuma na kupanje kad smo vec dole na kraju BiH

Eto kelege tako sam ja prosao na turneji po BiH malo nakon toga je i skup Bistro bih raje bio na Jablanickom ali nisam mogao doci
Iduce okupljanje sam tu jer neplaniram vise ici na RADOVAN JEZERO

Lijepo je gore na planini i na tom jezeru samo je covijek odsijecen od svega samo tisina i poneka pticica se cuje nocu Lisice hodaju tu u blizini i nemaju straha od ljudi ali ima kamenja na sve strane pa se lako otjera od sebe :D
slika
Bistro

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Re: KALIFORNISKA PASTRMKA /PASTRVA/KALIFA/

Post Postao/la ZANDER » 18 ruj 2008, 23:16

Bravo majstore´,
lijepo si nam ovo sve opisao i nke se zna gdje treba ternac :lol: .Jos da si digao koju kalifu,mora je biti dok ima i tih mali ,ali uvjek ima "drugi put" :wink:


BISTRO!
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KALIFORNISKA PASTRMKA /PASTRVA/KALIFA/

Post Postao/la AlaS » 19 ruj 2008, 22:57

ko ima terenca nek izvoli ja bogami neidem gore vise bez nekog 4x4
ribe ima 100% jer neide se gore svaki dan u ribolov tako da je priroda skoro netaknuta
slika
Bistro

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KALIFORNISKA PASTRMKA /PASTRVA/KALIFA/

Post Postao/la senad » 20 ruj 2008, 22:25

Ovo je prava reportaža i mogao si je komotno poslati da je tamo i postavim. :D
A to što kažeš da je najgore što nema mreže za mobitel - idi bježi, meni je to najdraže.Zato i idem najčešće na Zelengoru. :wink:
Hvala ti na ovoj lijepoj reportaži.
Bistro!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KALIFORNISKA PASTRMKA /PASTRVA/KALIFA/

Post Postao/la AlaS » 21 ruj 2008, 15:45

nema na cemu senade tu smo da obogatimo ovaj jedinstveni forum i kompletnu stranicu kako je ko u mogucnosti

a to za mrezu ebiga ja sam navikao da jaranima odmah javim /da se pohvalim/ ako se zakaci neki kapitalac a bez mreze nema ni SMS ni MMS
slika
Bistro

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KALIFORNISKA PASTRMKA /PASTRVA/KALIFA/

Post Postao/la Seha » 21 ruj 2008, 22:14

Super slike i dozivljaj za 10 ko poput mene voli avanture. Nije sve ni u ribi valja sve ovo dozivit i "prezivit"..
Bistro AlaS lijepa reportaza....... Bistro
slika

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KALIFORNISKA PASTRMKA /PASTRVA/KALIFA/

Post Postao/la AlaS » 22 ruj 2008, 21:32

Avantura je zakon uvijek se sjetis nekih dozivljaja a jos kad dodas ribolov uz to sve onda mozes misliti koji je to MIX
ma boli glava
slika
Bistro

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Jezera”