Bilećko jezero

Moderator/ica:emin

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Bilećko jezero

Post Postao/la Seha » 27 kol 2011, 15:28

Pozdrav. Sto se tice dozvola najjednostavnije je da kontaktiras Darka Popica ovdje preko pp. On ce te vec uputiti na ribocuvara Nedja kod kog mozete kupiti dozvole na vodi. Od vrsta riba imas soma sarana amura deveriku strugaca klijena pastmku itd
Ja kad bi sad opet birao gdje loviti opet bi lovio u mjestu Orah i iskljucivo bi se koncentrisao na ribolov soma i amura.
Put je malo zeznut, ali sa malo visocijim autom nema frke.
Tu nema puno ribara, a tereni su fantasticni ukoliko vodostaj nije extra nizak. Ukoliko je vodostaj nizak lovite ispod motela vidikovac tu su vece dubine i tu su manje oscilacije vode. Imate dosta bolji makadamski put (nego onaj u orahu) ispod motela do vode i samim tim predpostavljam da je tu i veci broj ribolovaca zbog lakseg pristupa obali.
Ukoliko zelite loviti soma pripremite debele i nove strune (niposto upredenicu) obavezno monofil 0.50 - 0.60 jer dosta bolje trpi bjeg ribe kroz stijene.Mi smo mi zbog upredenice (iako nosi 60 kg) izgubili par dobrih somova.
Imas nasu reportazu sa bileckog pa pogledaj terene u Orahu. Bistro
Evo i link na reportazu ;)
http://www.bistrobih.ba/nova/?p=16617
slika


enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bilećko jezero

Post Postao/la enko » 27 kol 2011, 17:46

Seha je napisao/la:Pozdrav. Sto se tice dozvola najjednostavnije je da kontaktiras Darka Popica ovdje preko pp. On ce te vec uputiti na ribocuvara Nedja kod kog mozete kupiti dozvole na vodi. Od vrsta riba imas soma sarana amura deveriku strugaca klijena pastmku itd
Ja kad bi sad opet birao gdje loviti opet bi lovio u mjestu Orah i iskljucivo bi se koncentrisao na ribolov soma i amura.
Put je malo zeznut, ali sa malo visocijim autom nema frke.
Tu nema puno ribara, a tereni su fantasticni ukoliko vodostaj nije extra nizak. Ukoliko je vodostaj nizak lovite ispod motela vidikovac tu su vece dubine i tu su manje oscilacije vode. Imate dosta bolji makadamski put (nego onaj u orahu) ispod motela do vode i samim tim predpostavljam da je tu i veci broj ribolovaca zbog lakseg pristupa obali.
Ukoliko zelite loviti soma pripremite debele i nove strune (niposto upredenicu) obavezno monofil 0.50 - 0.60 jer dosta bolje trpi bjeg ribe kroz stijene.Mi smo mi zbog upredenice (iako nosi 60 kg) izgubili par dobrih somova.
Imas nasu reportazu sa bileckog pa pogledaj terene u Orahu. Bistro
Evo i link na reportazu ;)
http://www.bistrobih.ba/nova/?p=16617
Al su ovo bila dobra vremena :( :( :(

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bilećko jezero

Post Postao/la Seha » 27 kol 2011, 17:51

Opet akobogda cim ti zacijeli noga.
slika

vriostica
Početnik
Postovi:12
Pridružen/a:02 lip 2011, 14:29
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bilećko jezero

Post Postao/la vriostica » 28 kol 2011, 20:26

seha prijatelju hvala.dali je dozvoljen lov kederom pastrmku i koristenje primame za sarana???
oj potocarko kraljico....

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bilećko jezero

Post Postao/la Seha » 28 kol 2011, 23:16

Keder nije nigdje dozvoljen za ribolov pastrmke, ali ih mozete koristiti na ovom jezeru za soma.
Mozete koristiti primamu za sarana koliko vam volja. Mozete kampovati koristiti camac i sl. kao na svim divljim vodama Bistro
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Jezera”