Bilećko jezero

Moderator/ica:emin

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Bilećko jezero

Post Postao/la Kovach » 13 kol 2009, 00:19

Bistro svima! Evo sa malim zakašnjenjem pročitah ovo za Jablaničko i Šeha jarane mogu ti reći da ima takvih idiota. Ali ima i onih koji baš ne razlikuju babušku od šarana pa sve što je slično oblikom, za njih je šaran. Inače babuške ima mnogo, a ista je situacija i sa linjakom koji se dobro adaptirao. Svake godine se pojavljuju manji primjerci što je dokaz da mrijest uspjeva. Već se love i komadi od 2-3 kg, ali i ovi manji nisu pošteđeni jer ih idioti love. Svašta u Božijoj bašči, ali hvala bogu da nismo svi isti. Neko do pameti nekad, neko nikad, a neko ni tad!!


Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Re: Bilećko jezero

Post Postao/la Mujacic Mirza » 13 kol 2009, 09:46

darkopopic je napisao/la:Nema na cemu da se zahvaljujes bice nam cast ponovo vas koliko toliko ugostiti i vas boravak uciniti sto lagodnijim i prijatnijim na Bileckom jezeru pozdrav Bistro
Darko hvala na svemu i ljepom gostoprimstvu,pa ako bogda nekad sljedece godine kad se saleti vremena, samo kad bude manjevrucine.
Bistro

jasminhadzic82
Početnik
Postovi:26
Pridružen/a:02 ožu 2010, 16:42
Lokacija:krško - srebrenik tk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Šaran na Bilećkom jezeru

Post Postao/la jasminhadzic82 » 20 ožu 2010, 11:22

veličina jezera govori da tu ima velike ribe, mislim da bi se isplatilo posjetiti to jezero

bistro

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Šaran na Bilećkom jezeru

Post Postao/la Seha » 20 ožu 2010, 13:26

Dobro nam dosao .. Ekipa sa ove stranice je lovila na Bileckom proslo ljeto (bice reportaza nadam se uskoro kad Senad skupi sve slike).. Lovili smo u rejonu Orah.. Super nam je bilo, upoznali smo dosta nove raje, ali se vidjeli i sa starim prijateljima Orba, Pinka itd.
To je voda moje mladosti za koju cu uvijek biti emotivno vezan.
U samom jezeru se dogodila revolucija unosenjem soma deverike i ostalih vrsta koje nisu prije bili stanovnici ove vode i to je blago receno katastrofalno uticalo na populaciju sarana.. Mi smo imali za 7 dana samo 2 spadanja mislim da su oba bili veliki amuri.Uz to jos par velikih somova koji su nam kidali i spage 0.35 u stijenama. Licno imam misljenje da se zbog ogromnih somova koji tumaraju Bileckim sarani plase i svoje sjene.
Veliki su sarani definitivno tu prije rata sam lovio primjerke do 20 kg i imao bliske susrete i sa vecim.. Gdje su oni sada tesko je sa sigurnoscu reci ali u razgovoru sa Pinkom koji tu vodu poznaje kao malo ko drugi smo dosli do zakljucka da oni sad tumaraju crnogorskom stranom jezera gdje ih niko nelovi i uznemirava.. Sarani nauce vremenom da izbjegavaju odredjene rejone narocito one gdje ih cekaju trokuke, mreze, osti itd.

Bistro
slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Šaran na Bilećkom jezeru

Post Postao/la Seha » 24 ožu 2010, 13:14

Pozdrav za Darka.. Bistro majstore pa ima li te ziva !? Pozdravi Nedja i ostalu ekipu.
slika


gumenitarzan
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:18 tra 2010, 22:02
Lokacija:danska/Trebinje/lastva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bilećko jezero

Post Postao/la gumenitarzan » 20 tra 2010, 11:06

jedno pitanje iskusnijim prijateljima Bileckog jezera. Trenutno sam se poceo stremati za ljetni odmor na bileckom. Mislio sam ponijeti moje stapove za sarana a planiram loviti soma.. Pa me interesuje jeli to moguce ili konacno imam razlog da obnovim moj arsenal, a da mi zena ne otkine uho :lol: ....
Stapovi i role koje ovdije koristim za sarana i stuku su: HP Pro Carp 12" 120g rola- Okuma Dyna Drag Pro dap 60 kapcitet 40mm 260m

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bilećko jezero

Post Postao/la Seha » 20 tra 2010, 11:30

Tarzane imas solidnu opremu, samo bi ti savjetovao da neides na Bilecko sa strunom tanjom od 0.45.. Obavezno kvalitetan monofil otporan na krzanje (recimo berkley Big Game) niposto upredenicu jer smo prosle godine izgubili par dobrih komada upravo zbog nje.
slika

gumenitarzan
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:18 tra 2010, 22:02
Lokacija:danska/Trebinje/lastva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bilećko jezero

Post Postao/la gumenitarzan » 20 tra 2010, 12:35

Seha upravo sam isao u garazu, skroz sam zaboravijo moje surfcast stapove :lol:
oni bacaju od 100g do 250g ali se onda drugi problem pojavljuje, nemogu koristiti rodpod i el.indikatore :cry: ... sta bi ti predlozio. ili sve da spakujem i posaljem busom(papalinom) i o tome sam razmisljao..
nema nista gore nego kad dodjes na vodu a nesto ti hvali onda bih sve zapalio :P ...
a joj sta kazes za dyna neide.FUCK upravo prosle sednice sam kupio 2000m aaaaaaaaaaaaaa :twisted:

gumenitarzan
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:18 tra 2010, 22:02
Lokacija:danska/Trebinje/lastva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bilećko jezero

Post Postao/la gumenitarzan » 06 lip 2010, 11:18

dali bi mi neko mogao pomoci sa brojem Ranka Bokica iz Bilece.. Probao sam broj sa youtube ali neradi,, treba nam vodic na Bileckom za lov na soma. camac i vodic na raspolaganju na dan ,dva ili tri. Dolazimo iz Danske na odmor dole od 18.7 do 8.8 ... sve odgovori ili ponude su dobo dosli (ukoliko se mozemo dogovoriti oko datuma i cjene :) )

HVALA UNAPRIJED

Haris Sehovic

Haris_lastva@hotmail.com

gumenitarzan
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:18 tra 2010, 22:02
Lokacija:danska/Trebinje/lastva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Šaran na Bilećkom jezeru

Post Postao/la gumenitarzan » 06 lip 2010, 11:31

dali bi mi neko mogao pomoci sa brojem Ranka Bokica iz Bilece.. Probao sam broj sa youtube ali neradi,, treba nam ISKUSAN vodic na Bileckom za lov na soma. camac i vodic na raspolaganju na dan ,dva ili tri. Dolazimo iz Danske na odmor dole od 18.7 do 8.8 ... sve odgovori ili ponude su dobo dosli (ukoliko se mozemo dogovoriti oko datuma i cjene :) )

HVALA UNAPRIJED

Haris Sehovic

Haris_lastva@hotmail.com

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Šaran na Bilećkom jezeru

Post Postao/la Seha » 06 lip 2010, 18:11

Harise javi se Damiru Begovicu kao sto sam ti i prije rekao (autoru emisija Bistro BiH na Hayatu) on ima garant Rankov broj.
Damir je ovdje i na forumu pogledaj pod clanovi. Posalji mu PP nik mu je Hero. Ako moze pomoci ce ti to je sigurno.
Bistro na Bileckom ;)
slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bilećko jezero

Post Postao/la senad » 06 lip 2010, 21:46

Javi se na pp Darki Popicu pa vidi sa njim ima li ta opcija, a vjerujem da ce Darko nesto pronaci.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

slavko
Početnik
Postovi:1
Pridružen/a:21 srp 2010, 16:26
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Šaran na Bilećkom jezeru

Post Postao/la slavko » 03 lip 2011, 23:47

pozdrav nisam nkad lovio na bileckom a imam zelju da dođem sa ekipom ima li ko da me uputi kako i gdje :oops:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Šaran na Bilećkom jezeru

Post Postao/la Seha » 05 lip 2011, 11:57

Slavko Orah i mjesto Panik su jos uvjek najbolji tereni.. Sarane cesto love oko kaveza na vidikovcu, ali su to uglavnom manji komadi koji pobjegnu iz kaveza ili se nakon poribljavanja okupe po tim terenima privuceni hranom kojom se hrane ribe u kavezima. Jedno je sigurno sarana u Bileckom nema kao prije. Ima nesto amura i puno velikih somova.
slika

vriostica
Početnik
Postovi:12
Pridružen/a:02 lip 2011, 14:29
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bilećko jezero

Post Postao/la vriostica » 27 kol 2011, 13:25

postovanje svima kao prvo...
zanima me dali tu ima tko da je blizu bileckog jezera da me malo uputi u dozvole,vrste ribe i opcenito kako i gdje loviti...naime,ja i par prijatelja bi dosli doli loviti par dana (kazem doli jer smo iz ljubuskog,sve juznije nama je doli,hahaha),a malo smo mladja ekipa ribolovaca pa neki ni nisu vidjeli bilecko.ja jesam jer sam radio za jednu firmu pa sam cesto prolazio kroz trebinje...uglavnom neiskusni smo sto se tice daljih relacija pa bih htio ustedjeti vrijeme i ne lunjati oko jezera ko muha bez glave...bio bi jako zahvalan kad bi se netko ponudio za pomoc
oj potocarko kraljico....

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Jezera”