Ribolov na Modracu??????

Moderator/ica:emin

Odgovori
nemam pojma
Haman Štela
Postovi:46
Pridružen/a:24 lip 2006, 22:06
Lokacija:neko tamo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la nemam pojma » 24 lip 2006, 22:14

Ej ljudi trazim pomoc!
Imam za par dana takmicenje na jezeru Modrac, a nisam jos tamo bila.
Nemam pojma sta se lovi. Ustvari naisla sam na milion podataka, ali nista konkretno. Primama?
Vrsta ribe?
:oops: :?:


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 25 lip 2006, 13:04

Ja sam se nekad davno takmicio na Modracu u blizini kiseljaka i tu je uglavnom tada najbolje radila sitna deverika ali samo na dubljim pozicijama. Kakva je sad situacija nemam pojma. Javice se valjda Mirza pa mozda on zna malo vise sta se lovi sada na jezeru.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 26 lip 2006, 09:14

Mirza ba, de pomozider :)
Ja Modracu jos nisam ni prisao :oops:

Avatar
The president
Početnik
Postovi:24
Pridružen/a:20 lip 2006, 15:40
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la The president » 26 lip 2006, 11:22

Sto se tice takmicarskog ribolova na modracu u ljetnom periodu, tu nema mnogo dileme. Lovi se gotovo iskljucivo bjelica i to u enormnim kolicinama. Mislim da je rekord 23kg za 3 sata. U konkurenciji seniorki za dobar plasman na ovom takmicenju treba ocekivati ulov od 7 i vise kila. Znaci naglasak je vise na tehnici tj, brzini vadjenja i skidanja ribe te ponovnom zabacivanju i sinhronizovanom hranjenju. Zavisno od mjesta potrebni stapovi su od 3 do 6-7 metara. Naravno radi brzine je bolje ribu privuci blize i loviti sa kracim stapom. Od hrane treba izabrati neku za bjelicu ali zbog toplote vode ici sa nekom "laganom' varijantom. Nije lose imati posudu sa vise vodom razblazenom hranom s kojom bi se pravio oblak i u kojem bi u visim slojevima zadrzavali ribu.. Plovci su od oko 1gr. Eto ja toliko znam, ako sam sta propustio, ne zamjerite.
Bistro!

Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Post Postao/la Mujacic Mirza » 26 lip 2006, 18:17

angler je napisao/la:Mirza ba, de pomozider :)
Ja Modracu jos nisam ni prisao :oops:
Kolega evo tusam samo pitaj sta te konkretno interesuje!
Prezident je uglavnom rekao za pecanje na plovak i takmicarski ribolov!
Sto se tice pecanja bjele ribe ,ja sam se tim bavio dok sam bio omladinac!
Zadnju deceniju sam se posvetio pecanju ribe plemeniti vrsta , a zadnji godina samo profesionalni saranski ribolov!
Bjela riba :deverika , bjelica i crvenper kako je neki i zovu crvenoka (ista vrsta ribe) se maltene moze pecati u svaka doba jer je jezero bogato bjelom ribom i njoj mrjest uspjeva svake godine!
Tehnike su od plovka do pecanja na dubinku( klasicni nacin na sistem sa dvije udice i najlonom do 0,25 i olovima manje gramaze , tako uglavnom pecaju penzioneri !
Jos uvjek se mogu sjetiti dok sam bio momcic , pa doidzem na nekadasnji kamenjar sad je tu izbetonirana plaza ispod hotela Senada od Bosne'' sa mec stapom ili bolonjezom i plovkom sa velikom antenom!
Tako dodzem i i pitam penzionere hocel sta , a oni ma slabo dvije odjutros i to bi mi bio dovoljan znak da se deverika nalazi u srednjem sloju vode i da nije na dnu !
Dubina otprilike neki pet metara , a ja onda pocnem sa trazenjem i obicno je nadzem u srednjem sloju na neki 2-3 metra i na pahuljicu na lagano propadanje i uvjek uzme dok pahuljica id elagano prema dnu !
Zna sam po 5-6 kg je uloviti samo za dva sata , a penzioneri bi znali popi... od muke pa su me znali tjerati govoreci svu nam ribu odvuces sebi i ne kontajuci da riba nije na dnu jer joj negodi temp. ili pritisak tada pri dnu!
Eto toliko o ribolovu deverike i bjele ribe , a sto te tice o ostalom pecanju drugih vrsta riba
samo pitaj tu smo da jedni drugima pomognemo i da se druzimo i nek je bistro!
MIRZA


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 27 lip 2006, 08:03

Aferim i blagodarim Mirza i The president :wink:
Obzirom da ja blinkerisem i musicarim, kakva je situacija sa grabljivicama!? Cuo sam da na Modracu vecinom slepaju/troling. Kakva je situacija sa obale?

Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Post Postao/la Mujacic Mirza » 27 lip 2006, 17:52

angler je napisao/la:Aferim i blagodarim Mirza i The president :wink:
Obzirom da ja blinkerisem i musicarim, kakva je situacija sa grabljivicama!? Cuo sam da na Modracu vecinom slepaju/troling. Kakva je situacija sa obale?
Da bilo je do prosle godine , ali je zabranjena takozvana vuca!
Posto se tim nacinom izlovljavala najvise stuka ito nedozvoljenoj velicini , tako da je drustvo uvelo zabranu na taj nacin ribolova i rigoroznre kazne!
Najbolji rezultati sa obale se postizu u jesenji period i to sa bokavicke strane krenuvsi prema brani , jer u ljetnim danima izegama tesko je grabljivce naci blizu obale , jer sva bjela riba podaleko od obale !
sMUDZ SE LOVI NAJBOLJE bas u jesenskom dobu na prelazu jesen i zima , bas ublizini brane na kamenjaru , takodze sa bokavicke strane !
Stuka se moze loviti na svim djelovima uz obalu , ali i za nju vazi kad zahladni , jer ljeti krupniji komadi su podalje od obale uz obalu u ljetnom periodu se uglavnom mogu upecati male ispod mjere kako ih zovu dezurne!
Soma je najbolje potraziti kod zicare jer taj je rejon njegovo carstvo, najveci komadi su ulovljeni u tom djelu , doduse jest vecinom na troling tj. vucu!
Eto toliko i nek je bistro!

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 28 lip 2006, 09:15

Svaka cast Mirza, isprintao sam sta si napisao ako, nedaj Boze, server "padne" :wink:

Avatar
The president
Početnik
Postovi:24
Pridružen/a:20 lip 2006, 15:40
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la The president » 28 lip 2006, 13:01

angler je napisao/la:Svaka cast Mirza, isprintao sam sta si napisao ako, nedaj Boze, server "padne" :wink:
Ako se to desi, moze i admin komotno sa njim. Zato nek se zipa.

Avatar
admin
Potpredsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:46
Pridružen/a:16 lip 2006, 16:20
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la admin » 28 lip 2006, 20:47

The president je napisao/la:
Ako se to desi, moze i admin komotno sa njim. Zato nek se zipa.
Šuti, jezik pregrizo. Sam bi sebi presudio kad bi mi se opet desilo.Odoh ja uraditi "backup" za svaki slucaj.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 29 lip 2006, 07:33

hehehehe.....joj panike :lol:

nemam pojma
Haman Štela
Postovi:46
Pridružen/a:24 lip 2006, 22:06
Lokacija:neko tamo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

super

Post Postao/la nemam pojma » 29 lip 2006, 10:17

ej ma predpostavila sam da ce te mi reci da radi manja riba
ali ja bas i nisam ljubitelj hvatanja pec stapom
ima li ikakve mogucnosti da se odlucim na hvatanje malo vece ribe, a da se ne provalim nakon tri sata. naravno ne mislim bukvalno vece ribe, ali eto da nije bjelica i to.
koju primamu da koristim ako neko moze da mi oda svoju tajnu.
ovo sa flekama na vodi mi je upalilo uvjek ali ipak mi malo frka na modracu nisam nikad lovila, ipak ima tu mnogo faktora koji odlucuju.
jos jednom puno hvala svimaaaaaaaaaaaa
bistro!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 29 lip 2006, 12:20

To ti je malo rizicno sto nevolis loviti pec stapom jer na vecini voda presudjuje brzina vadjenja sice.. Ako te potrefi dobro mjesto i zelis loviti krupnije ribe nadji sprud sa naglim padom u dubinu (ja bi ti preporucio Van den eynde prihranu Kastaar ili Bream power pro u kombinaciji sa secercom iz konzerve + crvici i sjeckane gliste).Prigranu velicine mandarine baci na ivicu spruda i lovi sa Waglerom tako bi trebala dobiti krupniju ribu ali vjerovatno rijedje nego da lovis sicu. Ovo ti je idealan sistem jer ti nece smetati povrsinsko strujanje vode kao ni vjetar.Evo ti sistem na slici takozvani lift up mamac sa dijelom olova je "usidren" na dnu ovo mi se pokazalo jako dobro za lov deverike samo obavezno monofil na masinici namazi sa deterdzentom za sudje (20-30 metara i obavezno speri cistom vodom kako nebi bezpotrebno unijela otrove u vodu) kako bi je odmastila i lakse nakon zabacaja energicnim trzajem potopila u vodu (od waglera do vrha stapa)..
Evo ti ilustracija i pazi i na najmanje podizanje plovka "kontra" mada se ponekad dei i klasicna "voznja ili potapanje" (ali jako rijetko)..
Nek ti je bistro i javi kako si prosla..

slika

nemam pojma
Haman Štela
Postovi:46
Pridružen/a:24 lip 2006, 22:06
Lokacija:neko tamo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

cao

Post Postao/la nemam pojma » 02 srp 2006, 13:56

ej ljudi hvala puno na informacijama
idem danas isprobati neke od ovih preporucenih stvari
pa vam se javim
bistroooo

Avatar
StariAlas
Piskaralo
Postovi:234
Pridružen/a:16 lip 2006, 19:17
Lokacija:na obali ili u camcu!!!
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la StariAlas » 02 srp 2006, 19:43

JOJ seha sto ti ove avatare mijenjas , izgleda sve od vrste komentara i kome je upucen, hahahha,,,,,BISTROOO
StariAlas

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Jezera”