Ribolov na Modracu??????

Moderator/ica:emin

Avatar
Antifriz
Početnik
Postovi:24
Pridružen/a:23 stu 2010, 14:05
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Bolen/Bucov 2012

Post Postao/la Antifriz » 08 sij 2012, 23:30

BcRich je napisao/la:Samo da je zaustaviti mreze,kojih nazalost ima ko govana na Modracu,,,,moglo bi se za par godina,,,,uzivati kao nekad.......jedan mrijest kad uspije na Modracu to je cudo,koliko se ribe pojavi,,,sjecam se i sarana prije par godina,,,ludilo,,,uspio mrijest,,,, ali takodje,,,, vade ih na mreze,jos vise,zalosno,,,,sad but truth,,,,.......,sad je bucovu uspio mrijest ima ga strasno puno,,,nadam se da ce opstati..........pozdrav bistro
Samo da je iz Udruzenja izbaciti one koji saradjuju sa mrezarima.... pa preko Udruzenja vrsiti pritisak na Vladu TK da zabrani bilo kakva plovila na Modracu samo godinu, dvije, bio bi Modrac bar priblizan onome od prije pojave koljača.... al tesko je bilo sta postici pored vecine onih u Udruzenjima kojima je bitno "mrezarima pocetnicima" skinuti mrezu pa istu prodati svojim pajdasima upola cijene i dozvoliti im da pred njihovim ocima postavljaju mreze, a onim koji love sa obale uvaljivati fotokopirane dozvole u cilju pribavljanja vlastite koristi....

p.s. Cestitke za ulov


Avatar
damirteh
Štela
Postovi:61
Pridružen/a:06 sij 2011, 11:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la damirteh » 09 sij 2012, 00:38

Često Vas čitam ali vrlo malo pišem, ali na ovu temu nemogu da ostanem ravnodušan. Danas prolazim pored jezera Modrac i onako razmišljam o jednom susretu sa ribočuvarem prošlo proljeće. Dok sam pecao jedan dan na jezeru, lik mi na 20m ispred opušteno stavlja mrežu, iznenađujuće brzo mu prilazi ribočuvar u čamcu i zadržavaju se jedan pored drugog minut ili dva, ribočuvar se okreće i vraća odakle je i došao a lik nastavlja sa stavljanjem mreže kao da se ništa nije ni desilo. Kontam možda ima dozvolu za mrežu, sve je moguće na našem Modracu :shock: ... Pošto je deverika fino radila tih dana, dogovorim se sa prijateljem da napravimo jedan kvalitetniji cjelodnevni izlazak na vodu. To se i desilo, sunce grijalo s prednje strane a roštilj u leđa, a deverika uzima ko luda ... Idilu prekidaju ribočuvari, koji nam prilaze direktno preko hranilišta koje uopšte nije bilo jeftino ... Nema veze, ljudi rade svoj posao, valjda ... Pokažem dozvolu, a on meni : "gdje ti je markica", dok sam mu objasnio da iz saveza još uvijek nisu bili poslali markicu u udruženje potrajalo je i dobrih 15 minuta, ostavili su nas na miru s uslovom da nas više ne zateknu na vodi bez pomenute markice, kao da nam čine uslugu. Došlo mi je da polomim svu opremu, kupim pušku, posadim šljivik i počnem se bavit lovom :oops: . Ali nisam ...
Treba napraaviti neki zid srama, gdje treba "vješat" raznorazne koljače !

BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la BcRich » 09 sij 2012, 21:00

lose je to sve sta se radi na Modracu,,,,ali neka doce ja mislim opet nekad sve na svoje,,,,3 dozvole ja uzimam svake godine,za rijeku bosnu, savu, i modrac, ali kad vidim da ljudi u 6 sati ljetno vrijeme i to sa 8 camaca bacaju mreze,dodje mi da ovu modracku nikad vise i nekupim,,,barem na savi i bosni to nevidim,nikad...........al opet hajde nabolje ce nabolje ce ono sve gore,,,bas su ga sjebali do srzi.............pozdrav bistro

Avatar
damirteh
Štela
Postovi:61
Pridružen/a:06 sij 2011, 11:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la damirteh » 10 sij 2012, 14:56

Jedan moj prijatelj je radio na analizi ribe iz Modraca, nakon čuvenog pomora američkog somića, analiza je pokazala veliku koncentraciju žive, ako se dobro sjećam 3x više nego što smije sadržavati konzumna riba. Samo mi je čudno što niko nije izašao u javnost sa tim podatkom, takve stvari mogu zaustaviti narod da konzumira ribu iz jezera čime mreža gubi svoj smisao ...

Avatar
Antifriz
Početnik
Postovi:24
Pridružen/a:23 stu 2010, 14:05
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la Antifriz » 11 sij 2012, 21:44

damirteh je napisao/la:Jedan moj prijatelj je radio na analizi ribe iz Modraca, nakon čuvenog pomora američkog somića, analiza je pokazala veliku koncentraciju žive, ako se dobro sjećam 3x više nego što smije sadržavati konzumna riba. Samo mi je čudno što niko nije izašao u javnost sa tim podatkom, takve stvari mogu zaustaviti narod da konzumira ribu iz jezera čime mreža gubi svoj smisao ...
Kako da izadje u javnost sa tim podatkom kad cijela Tuzla pije vodu iz jezera Modrac, odnosno voda iz jezera se "prečišćava" u fabrici vode na Husinu i dalje distribuira u vodovodnu mrežu u Tuzli i za takvu vodu Vodovod uzima dobre novce ..... a što se tiče prodaje te ribe ne trebamo zaboraviti da je ovo Bosna i da ta riba nema deklaraciju i da bi ti krivolovci od sutra bili spremni prilikom prodaje tvrditi da je porijeklo te ribe iz nekog drugog jezera a ne sa Modraca.... Da nam svi u državi nisu korumpirani kao što jesu davno bi nadležne inspekcije otišle u kontrolu svih restorana na obali jezera a pogotovo u Prokosovićima i vrlo lako pri samom pogledu na "meni" pronašli velike količine smuđa, šarana i soma kojem je porijeklo sigurno iz Modraca.... pa čak i odlaskom u bilo koje naselje na obalama jezera, gdje god se zaustave i pitaju bilo koga gdje mogu nabaviti ribu, u svakom naselju za 5 minuta mogu pronaći po 10 krivolovaca sa punim frižiderima smrznute izmasakrirane ribe, ali očito da takva situacija sa jezerom odgovara i udruženjima i krivolovcima i onima koji bi pored udruženja trebali da rade na suzbijanju krivolova i uništavanja jezera, pa se o tome šuti i svi zatvaraju oči pred tim problemom nažalost.....
Ali, ako se ipak odlučite da objavite tu priču bilo bi dobro da taj tvoj prijatelj pribavi neki nalaz vode ako je moguće, a pored toga može se još napisati o svakodnevnom uništavanju jezera od strane Rudnika, a evo obećavam da ću lično ako treba preći gornji tok Spreče od Ušća u jezero do Rudnika ako treba i uslikati i snimiti strahotu pri samom pogledu na Spreču koja više liči na kanalizaciju nego na neku normalnu vodu..... Bistro <flag>


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la zlaja » 11 sij 2012, 21:49

U čitavoj Bosni je ista priča,nakon što je banda opljačkala i prodala sve životne resurse od firmi do materini dimija ostavila je stanovništvo da se hrani naklanom ribom i ujedno da tu ribu koriste kao valutu, sprečavanjem klanja ribe bi okrenuli masu protiv sebe a to im nije cilj...

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la zlaja » 14 sij 2012, 15:17

Raja možda ću ispasti ja ters ili nešto...toliko ima oko tog jezera vlada,ministarstava,inspekcija,udruženja ribolovaca i ini nevladini organizacija da bi mogli pojest tu kriminalnu skupinu...e sad oni svi igraju igru...uzimaju lovu i šute..jedu tu jadnu ribu po tim jadnim restoranima ...i svima dobro ...te mi dođemo tu ko izjebana miss svijeta koja se hrabro okrene raji i kaže da želi mir u svijetu! mi sa tom otrovanom ribom apsolutno ispadamo kao ta misica...
Ribolovna udruženja,inspekcija,policija,ministarstvo,vlada TK. svi oni šute na pokolj ribe i ekološku katastrofu tog jezera, istu tu vodu piju i redovno papaju tu ribu te se mi tu njima javno oglasimo da je riba zatrovana i jezero prepušteno nezakonitim mrežarošima,kao da oni to neznaju,znaju i to vrlo dobro jer svi pomalo imaju tal u tom svemu...
Zadnja izmjena: zlaja, dana/u 14 sij 2012, 15:50, ukupno mijenjano 1 put.

SLAP
Štela
Postovi:62
Pridružen/a:03 lip 2008, 09:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la SLAP » 14 sij 2012, 15:30

Zlaja,svaka čast,sve si rekao...ostaje jedino to da svi imaju tal....,ja lično nemogu nikako da vjerujem i niko me nemože ubijediti da se to,ako postoji volja,ne može spriječiti...i to i ono grabuljanje koje smo gledali skoro!
Bistro!

pastrmka 65
Štela
Postovi:84
Pridružen/a:28 lis 2010, 18:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la pastrmka 65 » 14 sij 2012, 20:55

Bistro .Buraz ne potkacam ja noge nikom ili kako ti to vec kazes nego me malo iritira ova prica oko mog i vjerovatno tvog jezera jebote to sad ispade najgore jezero na svijetu .
Znam ja situaciju vrlo dobro sto ti pricas evo sad sam doso smrznut sa jezera i vidio sam zamislite frizder da pliva svasta sam vidio u tom jezeru al frizder da pluta nisam i imao sam aparat ali nisam ga htio slikati jer necu da srozavam moje jezero vise nego sto jeste .
Kazes zrak nema veze sa vodom a ti dobro znas da ima jer znas odakle dolaze zagadenja a kazes da treba otici u fabrike i od njih traziti da ti rade neke analize .
U Lukavcu svaki 2 dijete i covjek ima bronhitis i umire se od najgorih bolescuga to znam iz licnog iskustva jer mi je djete 2-3 godine na pumpicama nije sigurno od cistog zraka i zagadenja koja dolaze iz onih fabrika.
A jezero je koliko ja znam dosta drugacije nego sto ga ti prestavljas ako si bio ove godine nikad nije bilo cistije i bistrije i cak cak se pojavilo 6 vidri na jezeru Modrackom nije pacova ili nekih drugih zivotinja nego vidri.Lukavacka strana a i Tuzlanska - Kiseljak su ove godine par puta bila ciscena u akcijama skolaraca .
One flase i smece sto plutaju toga svugdje ima ja ne znam vodu u BIH da nema flasa i plastike poslije poplava odnosno kada voda nadodje ali i to se pokupi kada dodje vrijeme.
Ona voda sto se zamuti ponekad i pravi te pomore samo somica pretezno to ispustaju odnosno peru ugalj u rudniku Banovici i svu tu otpadnu vodu su pustali u jezero ali i to je zabranjeno koliko znam samo pustaju kada pada kisa jer se onda ne moze skontati da oni pustaju ali je dosta cisce jezero nego prije par godina .
E sad malo politike moram jer vidim da je ova tema zasla u nju pravo u jezero se ne ulaze i govori se da je prljavo zatrovano ....zato sto su se u Tuzli otvorila slana jezera pa sad ko Modracko jezero ne valja dobra su slana jezera idite tamo a TZ pije tu vodu a Lukavac ne zato sto mi nemamo fabriku za prociscavanje to znam iz pouzdanih izvora jer sam cuo od ljudi koji provjeravaju vrse analize jezera svaki dan da jezero nije bilo nikada cisce u zadnjih 5 godina mislim na te analize cistocu vode ne na vizuelno i ta osoba koja mi je to rekla se kupa u jezeru za razliku od mene i ostalih .
Za mreze se slazem s tobom i da bi jezero trebalo da bude cisce i u vecini se slazem i stobom i svima ali me malo iritira kada ljudi koji nikad nisu bili ili su isli na kafu na jezero pluju po njemu koda je bara i govore da nema ribe ...
Meni licno je vazno stap na rame i na vodu evo danas sam ugazio i u govno al sta ces i to je dio pecanja a ribu iz jezera nisam pojeo od 1992 al mi je vazno da sam pored vode .
A konkretno sta mi svi mozemo uraditi je da prijavimo i slikamo ili snimimo te sto bacaju mreze i pravac u policiju sa snimkom pa tek onda ga postaviti na forum i pricati o tome .
A sto se tice smeca na jezeru ne bacaju ga pravi ribari -sportisti nego divlje deponije smeca koje se odlazu pretezno u okolnim selima pa kada nadode voda ona to lijepo ponese sa sobom .
Ja se izvinjavam ako sam koga uvrijedio svojim tekstom al tesko da se sta tu moze uraditi kao pojedinac ili grupica ljudi jer Lukavcani su vec pokusali prosle godine mirnim demonstracijama da zaustave zagadivanje zraka i okoline a fabrike cadel cade to je sve politika jedino ako nam Slovenci uzmu jezero u zakup kao sto se prica pa onda bi mogli mozda sa ponosom pricati o ovom jezeru kao u dobra vremena .
Pozdravi i Damirtek nema buraz ljutnje na istoj smo strani inace ne bi ni bili ovdje.Bistro.

Avatar
damirteh
Štela
Postovi:61
Pridružen/a:06 sij 2011, 11:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la damirteh » 14 sij 2012, 22:30

Izvini na reakciji, da ne objašnjavam kako sam pogrešno razumio post, al' dešava se kad se nešto piše i nije u pitanju usmena konverzacija, izvinjenje još jednom. Pozdrav!

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la senad » 14 sij 2012, 22:58

Nema potrebe iko da se ljuti, kako ti napisa, ovde smo jer mislimo, ako ne isto, onda slicno.
@Pastrmka, ne idi na lokalno, ne idi pricom "tvoje jezero", to je i moje jezero, na koje ne zelim da idem i da ostavljam pare udruzenju koje dozvoljava sve ovo sto se sa jezerom desava.Isto tako necu ni na Bosnu kojoj je obala katastrofa (kese na granama) i koja je prljava zbog silne kanalizacije sarajevske i ostalih mjesta koji koriste Miljacku, Željeznicu, Zujevinu, Bosnu kao kolektor fekalnih voda - sto i nije toliko do udruzenja.Nisam godinama isao na Jablaničko, tačnije, 12-13 godina, dok se nisu pojavili momci u Jablanici sa njihovom borbom protiv mrežara, i sad nove ekipe u Konjicu koji pokusavaju vratiti vode u stanje kakvo zasluzuju i vratiti ribolovce na iste, jer je jablaničko "moje jezero", po tvojim kriterijima :wink:
Ja necu da finansiram nikoga ko nista ne radi, ko nece da unaprijedi stanje na vodama na kojim gazduje.
Naravno da si ti u pravu da zagadjenje vode jezera dolazi i iz zraka - gledao sa snimke koje je postavljao Roko kad vjetar digne šljaku sa šljačišta.
Cini mi se da si ovo malo licno shvatio,cini mi se da je ovo tvoje, poput jednog komentara na vijest koju je postavio antifriz - oni iz Sarajeva nasli meni pisat', a nemaju pojma.
Mozda ja nemam pojma, ali nije prije 5-6 godina bilo panonskih jezera, a stanje je bilo slicno, sjecam se vijesti kad sam pocinjao sa stranicom da su se ribolovci htjeli nesto pistoljima razracunavati.
(Evo je nadjoh, da ne bude da lazem - http://www.bistrobih.ba/nova/?p=117)
Nema sa ovim veze politika, koliko god tebi ne godilo, koliko god ti mislio da to nije tako, po svemu sudeci, po svim informacijama, po slikama, videima, stanju - Modracko jezero jeste u najgorem stanju od svih jezera za koje imamo informacije na stranici.Mozes se ti sada ljutiti na mene koliko hoces, ali je to tako.Najgora stvar je sto su izmedju udruzenja na jezeru toliki animoziteti da nije normalno.Umjesto da stvarno zivi ta zajednica, jer imaju isti cilj, cini mi se da svak svakom o glavi radi.Prije sam mislio da mozda nije tako, da mozda ta udruzenja rade, ali nece da salju vijesti jer ih to ne interesuje, ne vole bistrobih iz nekog razloga, ali onda raja, obicni ribolovci koji su samo clanovi tih udruzenja, posalju vijesti koje pokazuju katastrofalno stanje na toj vodi, na Spreči, Turiji...
Mislis da su ovde neki od "modernih" ribolovaca kojima smeta blato...govno...grijesis, meni smeta javašluk, bezobrazluk, indolentnost, apatija i ono "sta ja sam mogu uraditi".E mogu uraditi, makar se pomaći s mjesta.
I daj boze da je ove godine bilo cistije, ne znam, nisam iz tog kraja, ali ce mi uvijek biti pred očima slika probijenog leda i mreže bacene u po bijela dana.A tu su sadržani bezobrazluk mrežara, javašluk ribočuvara, indolentnost udruzenja i apatija ribolovaca sa onim "sta ja sam mogu uraditi"...
Evo, nismo sami, ima nas vise.
Hajmo probat'!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

pastrmka 65
Štela
Postovi:84
Pridružen/a:28 lis 2010, 18:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la pastrmka 65 » 15 sij 2012, 00:08

Bistro .Senade kada kazem da je jezero moje to kazem jer ja sam na tom jezeru odrastao i prve ribe upecao kad sam bio klinac i ja nemam na koje drugo otici i provesti par sati i odmoriti se .Naravno da jezero nije samo moje nego i i tvoje i svacije .I BIH je moja ko i tvoja eto kako sam mislio globalno i lokalno.To da nema p....kite to se druze varas jer znas da je ona u svim porama ove zemlje . Ma znas sta drug teska mi ova tema za pisat ako kad budes u blizini dodji na jezero pa da na vodi popricamo o svemu jer ovako je stvarno pegla i pisat i razmisljat o ovom .Bujrum nece te niko docekati sa pucama .Bistro.

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la senad » 16 sij 2012, 00:38

OK, posaljem ti pp kad budem prvi put isao u tom pravcu. :wink:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

blinkeras
Prava Štela
Postovi:154
Pridružen/a:28 ruj 2011, 19:16
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la blinkeras » 16 sij 2012, 20:50

To bi bilo najbolje dat malo u novine napr. avaz pa malo zakovitlat te stvari <flag>poslat in i koju sliku to bi bilo najbolje zasad

BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la BcRich » 19 sij 2012, 23:50

Modrac j..e hiljadu k....a,,,,,da je sjeban jest nema tu sta,,,,,kako pastrmka rece,,,,takva voda,nasa voda..... nam pred nosom,a prvim 200km,kad idem na pecanje,svaki drugi treci dan..........,,,,,,,,,fabrike hmmmmmmmmmmmm................zao mi je ljudi sto rade u njima,ali,dace ih srusit do temeljaaaaaaaaaaaaaaaa,,,,,,,,,sta su uradile od Sprece,da ni virusa nema u njoj...............vratim film......unazad .........rat.............fabrike stale........Spreca,,,,kao una,,,, jebote,,,,,,,,,u jebenoj Jali ima ribe,hallooooooooooo......otpadna voda se ocistila,,,,,,,ima riba zivota u njoj,,,,,,,,, Spreca opet............mrena ,sljivar,skobalj,linjak,saran,klena , soma,,,,,smudja kao nigdje Puracki most,,,,neki se sjecaju ovoga....... lik dobija Mladicu na Spreci,Zlatan Bojic............,,,,,fabrike pocinju sa radom,,,,,,,,,ubijaju sve u rijeci,,,,,,,,,ponovo predprosle godine,velike poplave,,,,,,,otrovi razblazeni u ogromnoj vodi ili sta vec se desilo,,,,,,,,odlazim kod klaonice,,,,,rijeka spreca,,,,,,,,,,,riba na ribi,nevjerovatno........sadasnjica.........svijetli u noci,strasno........,,,,zaustaviti fabrike,da rade sto rade,,,,, na Modracu zaustaviti mreze,i jebeni rudnik da pere svoja govna i sprovodi gdje treba,a ne u Modrac,,,,,brzo bi se to sve oporavilo,,,,,ali kako...........to je ono..........pozdrav bistro..........

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Jezera”