JEZERA kod JELAHA

Moderator/ica:emin

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
JEZERA kod JELAHA

Post Postao/la AlaS » 22 ožu 2009, 22:59

Evo da ubacim i ova jezera pošto sam obećao kolegi Enki,jako lijepo urađeno na prostoru od oko 100 duluma zemljišta uz samu rijeku Usoru.
Što se tiče ribolova nisam siguran da će biti moguće ove godine jer su još radovi u toku što možete vidjeti u priloženim fotografijama.
Ovo kad se sredi bit će jedinstveni prizor u BiH ribolov,rekreacija,restorani i naravno priroda do maximuma.
ovo je jedan dio prvog jezera odmah cim ulazite na posjed
slika
još par slika istog
slika
slika
slika
ovo je drugo koje je spojeno jednim malim kanalom /pored kućice se vidi od /oko 15m širine sa ovim prvim gore na slikama
slika
ovo je treće /jedan dio jer je puno široko i nemoguće ga slikati jednom slikom sa zemlje/ takođe je spojeno kanalom sa drugim,vjerovatno mrijestilište
još i fazi izgradnje.

slika

Evo malo slika za odmaranje očiju ambijent oko jezera slike su malo kako to izgleda uživo dotijerano do u detalje svaki dio
slika
slika
slika
slika
slika
slika

Ima puno životinja pravi zoološki vrt dobro dođe za malo djecu provodati i nesmetano gledati kako se u jezeru izbacuju Šarani,Smuđevi i ostale ribe.Krupne divljači ima samo nisam ih mogado slikat jer su se zavukle u šumicu.Nojevi,srne,divlje koze,paunovi ima toga puno da ne nabrajam

Kako već rekoh izgledi su slabi da se prije ljeta mogne tu zabaciti a to ću tačno saznati dok sretnem vlasnika jezera koji danas nije bio prisutan na lokaciji pa sam ostao uskraćen za informacije,koliko je dnevna karta i koje se ribe smiju nositi kući dubina jezera i još puno toga.
Ps. Rijeka Usora tece samo 20 metara pored jezera tako da se i u njoj može nesmetano loviti sva bijela riba


Bistroo od Alasa Mirza M.
slika
Bistro


enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: JEZERA kod JELAHA

Post Postao/la enko » 23 ožu 2009, 20:28

Ovo izgleda fenomenalno

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: JEZERA kod JELAHA

Post Postao/la labud » 29 ožu 2009, 22:04

WOW ma ovo je super...

roko
Prava Štela
Postovi:197
Pridružen/a:07 srp 2008, 14:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: JEZERA kod JELAHA

Post Postao/la roko » 07 tra 2009, 22:21

i više nego odlično,fala bogu da ima ovakvih ljudi.....bistro čestitam

Avatar
Angie
Početnik
Postovi:20
Pridružen/a:31 lis 2008, 19:43
Lokacija:Tuzla
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: JEZERA kod JELAHA

Post Postao/la Angie » 06 svi 2009, 09:49

Ima da me nema ako ne posjetim ovo! Hjoooj! Krasno izgleda!
:D Još kad bi se moglo i zabacit' pa nek dnevna dozvola košta koliko god!!! Moj dragi je svakako porijeklom od Jevadžija! :lol: Super! Spojiti ugodno s korisnim! Obići familiju i eventualno zabaciti ... Uh ne smijem ni da maštam! :mrgreen:


enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: JEZERA kod JELAHA

Post Postao/la enko » 10 svi 2009, 21:37

Danas sam bio na ovi jezerima i mogu reci da su fantazija.Hodajuci tako naletio sam i na vlasnika jezera sa kojim sam popricao.Jezera su znaci namjenjena cisto za ribolov.Sto takmicarski sto slobodni.Za kupace se pravi posebno bazen dok u jezerima nece biti dozvoljeno kupanje.U jezeru ima po njegovim rijecima sarana amura soma smudja klena.Lovice se po sistemu uhvati i pusti a ko odluci da ponese ulov to ce morati da plati po kilogramu kao u ribarnici.Jos se nezna koliko ce da kosta dneva dozvola i vlasnik se nada da bi ove godine mogao okoncati sa radovima.

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: JEZERA kod JELAHA

Post Postao/la AlaS » 10 svi 2009, 22:35

Eto jarane nemoram ja ići tamo samo da si javio da dolaziš pokazao bi ti, ima još jedno jezero u Jelahu blizu onog velikog dimnjaka /CIGLANSKO JEZERO kad ulaziš u jelah iz pravca doboja.Ove godine je zakupljeno na sledeci 20 godina extra lijepo jezero,veličine ova 2 gore na slikama koje je u fazi čišćenja obala izgradnje pozicija a vec je poribljeno Šaranom po mojim saznanjima su 3 kamiona sa onim rezervarima dovukla šarane od 1 do 3 kg.Žao mi je što nemam slike od prije i sada kad odem sikati da vidite koja je to deponija smeća bila a sada blizu ovih jezera gore na slikama samo sto nema životinja.Još samo da se riješi odlaganje smeća na pojedimim mjestima na rijeci Usori nebi ovdje u mom mjestu bilo više problema što se tiče prirode i voda.

Bistro enko trebo si javiti mogli smo kahvu jednu popit
slika
Bistro

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: JEZERA kod JELAHA

Post Postao/la enko » 10 svi 2009, 23:03

AlaS je napisao/la:Eto jarane nemoram ja ići tamo samo da si javio da dolaziš pokazao bi ti, ima još jedno jezero u Jelahu blizu onog velikog dimnjaka /CIGLANSKO JEZERO kad ulaziš u jelah iz pravca doboja.Ove godine je zakupljeno na sledeci 20 godina extra lijepo jezero,veličine ova 2 gore na slikama koje je u fazi čišćenja obala izgradnje pozicija a vec je poribljeno Šaranom po mojim saznanjima su 3 kamiona sa onim rezervarima dovukla šarane od 1 do 3 kg.Žao mi je što nemam slike od prije i sada kad odem sikati da vidite koja je to deponija smeća bila a sada blizu ovih jezera gore na slikama samo sto nema životinja.Još samo da se riješi odlaganje smeća na pojedimim mjestima na rijeci Usori nebi ovdje u mom mjestu bilo više problema što se tiče prirode i voda.

Bistro enko trebo si javiti mogli smo kahvu jednu popit

Jarane mislio sam se javit al kako nisam imao tvoj broj telefona nisam ni bio u mogucnosti.Zvao senada da vidim imali on mozda tvoj broj al senad nedostupan bio.A super za to jezero bas mi je drago.Jel u njemu prije bilo ribe???Uslikaj nam to sto prije.Kad se moze loviti na tom jezeru???

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: JEZERA kod JELAHA

Post Postao/la AlaS » 11 svi 2009, 00:41

Jes bilo od prje rata još ribe tu su klenove lovili 3-4 kg ,ima i Soma a sad i Šarana vjerovato ce uaciti još nešto da se može varalica zabacivati.Otići ću a i to slikati nije problem jer sam samo 2 kilometra daleko od jezera.
bistrooo
slika
Bistro

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Jezera”