Zvorničko jezero

Moderator/ica:emin

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:
Re: Zvorničko jezero

Post Postao/la tommylee » 23 stu 2012, 01:01

Evo ga Vlado jednu dugačku opalio!Konačno preko metar!

slika


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zvorničko jezero

Post Postao/la montana » 23 stu 2012, 21:11

Majstorski, svaka cast! <championvanja>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zvorničko jezero

Post Postao/la AlaS » 23 stu 2012, 21:17

Svaka cast majstoru ovo je aligator ....bistroooo
slika
Bistro

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zvorničko jezero

Post Postao/la Seha » 25 stu 2012, 14:19

Dobar komad. Bistro
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Zvorničko jezero

Post Postao/la angler » 25 stu 2012, 19:18

Eto ga oveci krokodil!
Cestitke i BISTRO i sljedeci put <championvanja>


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Zvorničko jezero

Post Postao/la tommylee » 21 pro 2012, 14:40

Pomor ribe na jezeru!
Rukovodstvo sa HE ne haje ni za čim i ovog puta su sebi dali za pravo da rade šta hoće.
Naglim ispuštanjem vode i obaranjem nivoa jezera na suvom se našlo preko 1t ribe,uglavnom bijela riba je stradala!
Po običaju niko neće odgovarati a nadoknada će se vršiti podizanjem cjene ribolovačkih dozvola!

Danas kada dobijem podrobnije informacije dopuniću ovu ružnu vjest!
Zadnja izmjena: tommylee, dana/u 21 pro 2012, 15:59, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Zvorničko jezero

Post Postao/la tommylee » 21 pro 2012, 14:45

Fotografije preuzete od M.Ćirića.

slika

slika

slika

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zvorničko jezero

Post Postao/la soha » 21 pro 2012, 14:51

Zalosno tommy prijatelju. Razgovarali smo na tu temu x puta. Evo da ti kazem da mi imam problema sa slivom rijeke sprece, i zadnji pomor kad je bio prije dva tri mjeseca totalna katastrofa. Obavijstili nadlezen i ljudi lijepo dosli i uzeli uzorke vode i prije mjesec dana stigla analiza i za pretpostaviti je da je voda idealna i da se skoro moze korisiti u ljudskoj prehrani, ma "zehra" falai pa da je mozemo piti. Al malo smo ovog puta zajebali ove nase majstore, te smo alarmirali i agenciju za zastitu sliva rijeke save, koja je pod direktnom jurisdikcijom Eu, tako da su i oni uzeli iste uzorke vode za analizu i uradili je negdje u evropi, te smo dobili nalaze i te analize, u kojim stoji da je u spreci najmanje vode, a puno vise otrova da ih sad ne nabjrajam, od teskih metala do amonijaka kojeg ima oko 91,3%. Zamisli 91,3% amonijaka u vodi. Sada s tom analizom od agencije za zastitu sliva rijeke save sam podnio krivicnu prijavu tuzilastvu, pa da vidimo jel hoce da rade il nece. Ako ne budu htjeli idem sa konferencijom za stampu gdje cu da ukljucim i nadlezne iz CRP, kao i nadlezene iz agencije za slivu rijeka save, pa ce da bude talasanja ovih dana poslije nove godidne na reelaciji tuzilastvo vlada i ostali dio bratije koji je imao interesa da od sprece napravi otpadni kanal. Borba je mukotrpna i spora, i u nekoliko navrata sam cak gubio nadau, al vrijeme polako melje pa cemo evo izgleda i mi doci na svoje. Samo treba izdrzati i sacuvati zvice.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Zvorničko jezero

Post Postao/la tommylee » 21 pro 2012, 15:57

Nadam se d aćete dobiti ovu bitku!
Kod nas je sve to toliko trulo i korumpirano da sam ja odavno izgubio nadu!
Možda smo danas imali šansu da krenemo ispočetka al' nismo mi te sreće!

Ribolovačka udruženja sa obe strane Drine samo smišljaju nove "penale" a o radu i angažovanju na terenu slabo ima.

Umjesto da se stisne ta HE i na sud oni ganjaju jadnu sirotinju!
Pa ovoliko ribe cjelu zimu neće izvaditi svi ribolovci zajedno koliko jedna HE pobije u cugu!

Bio si samnom na jezeru vidio si terene oko ribnjaka tu ako upadne riba u kanale nema joj spasa!

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zvorničko jezero

Post Postao/la senad » 21 pro 2012, 17:11

Tommy, de mi, molim te, napisi malo teksta o ovome da postavim na pocetnu stranicu.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Zvorničko jezero

Post Postao/la angler » 21 pro 2012, 19:16

Gamad treba samo zgaziti!!!

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Zvorničko jezero

Post Postao/la tommylee » 21 pro 2012, 23:30

Senade evo probaću nešto da sastavima ti vidi jel paše.

Pomor ribe na Zvorničkom jezeru.

Usled naglog i nekotrolisanog ispuštanja vode HE Mali Zvornik je izazvala pomor ribe.Ovaj događaj se ne može pripisati prirodnoj katastrofi jer je uzrok ljudski faktor!
Riba se nije mogla povući u dublju vodu u jezeru jer je nivo vode naglo pao.Ovakve oscilacije nisu rijetke a razlog je nekotrolisana proizvodnja električne energije.
Usled naglih promjena pada ili rasta nivoa vode dolazi i do oslobađanja gasova iz mulja,obično metana.Koji je vjerovatno doprinjeo da se riba "ošamuti" i izgubi osjećaj za povlačenje.
Gruba procjena iznosi preko 1000Kg bjele ribe!
Ovo je samo jedan u nizu pomora koje uzrokuju HE na rijekama a da li će proći nekažnjeno samo možemo da nagađamo!
Mene je sramota što živim u ovako (ne)uređenom društvu ali kao pojedinac ne mogu puno učiniti.
Samo ostaje nada da će se ovo zlo zaustaviti.

Jel trebam potpisati (pismeni) rad?

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zvorničko jezero

Post Postao/la montana » 22 pro 2012, 07:16

Jad, bijeda i tuga. Prenesi moje zaljenje svim ljubiteljima ribolova i prirode na tom jezeru... :(
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zvorničko jezero

Post Postao/la senad » 22 pro 2012, 10:53

Ako ti nije ofirno ili ako ne želiš zbog eventualnih problema, ne treba, stavićemo "kolega s foruma Tommy".
Ja cu samo male intervencije napraviti.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Jezera”