BUŠKO JEZERO

Moderator/ica:emin

Tarik H.
Početnik
Postovi:9
Pridružen/a:06 ožu 2011, 18:33
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
BUŠKO JEZERO

Post Postao/la Tarik H. » 07 ožu 2011, 22:04

<flag> Pozdrav svima :987:
Zamolio bih sve one koji mi mogu dati neku preporuku, informaciju o Buškom jezeru. Naime planirao sam da s prijateljem krajem marta da idem na Buško na kojem nismo do sada bili pa me zanima kakva je situacija na toj vodi kraj marta početak aprila, s koje strane je najbolje pecati ma znate već standardna pitanja. unaprijed hvala svima i BISTRO <idila>


scorp
Prava Štela
Postovi:128
Pridružen/a:23 ožu 2010, 12:32
Lokacija:Breza
Kontakt:

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la scorp » 08 ožu 2011, 00:04

Na koju ribu bi isli, uz napomenu da je moguce da na Buskom jos nije dozvoljen ribolov zbog određenih problema, ali to cu provjerit pa napisem.

Tarik H.
Početnik
Postovi:9
Pridružen/a:06 ožu 2011, 18:33
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la Tarik H. » 08 ožu 2011, 08:20

babuška šaran. Ma više nije ni bitno samo da sam na vodi.

Tarik H.
Početnik
Postovi:9
Pridružen/a:06 ožu 2011, 18:33
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la Tarik H. » 09 ožu 2011, 14:38

<ribarcina> nije valjda da od ovolikog broja ljudi niko nista nezna

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la Seha » 09 ožu 2011, 15:27

Dajte raja ko je lovio na Buskom pomozite covjeku.
Tanko smo nesto solidarni u zadnje vrijeme!
slika


enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la enko » 09 ožu 2011, 19:07

Sto se tice sarana nemogu ti puno pomoci jer nisam ga pecao na buskom jezeru.E sto se tice babuske ja sam mart april najbolje prolazio kod rimskog mosta i sarene kuce.Sve zavisi druze od vodostaja jezera.Kod kafane ili ta ga rimskog mosta ako je veci nivo vode mozes dobro proci kao i na livadi povis rimskog mosta ako ces pecati na dubinku.Po meni ti je bolje da u ovo doba zaobidjes livanjsku stranu da ides na duvanjsku.Za mamac mi je glista najbolje prolazila.Za dubinku kisna a na plovak dzubretara.Plus crvici hljeb.Ako te jos nesto zanima druze pitaj

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la @ldin » 09 ožu 2011, 19:27

ja sam jednom bio dole na terenu i ekipa s kojom sam radio svi su ribari tak da smo poslje posla obavezno na vodu i to je tako trajalo više od mjesec svi su plovkaroši niko od nas nije ganjao šarana i tak to ...Uglavnom smo odlično prolazili dnevna je bila 10km tada sad neznam ,pošto smo uglavnom poslje podne dolazili s posla nismo uvjek ni plaćali iskreno ribočuvari su bili pravo korekt i solidarni pogotovo kad su vidjeli da ne trpamo ribu u ruksak jer je se moglo ufatit vagon ...pecali smo sa Livanjske strane blizu same brane i gore višlje prema graničnom gdje god se stane i malo nakrmi eto babuške stvarno je bilo malo je reć ....jednom sam gledao takmičenje u varaličarenju soma , ja tada nisam bio u tim vodama al mi je bilo zanimljivo gledati ...tamo s one strane od Tomislava , blize brani jezero je pravo usko i plitko ljudi su čupali cijele nemani nevjerovatno kolike smove su vadili u onako plitkoj vodi :shock: Eto neka moja iskustva znam da nisu od velike pomoći , al šta je tu je jezero je ljepo svako se isplati otići ako se ubode ljepo vrijeme čovjek moze baš da uziva u kampovanju i prirodi pecanju ...bistro
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Tarik H.
Početnik
Postovi:9
Pridružen/a:06 ožu 2011, 18:33
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la Tarik H. » 09 ožu 2011, 22:37

Hvala svima, a posebno Sehi bez kojeg izgleda nebi bilo nista. Svacije iskustvo dobro dođe
danas me je uhvatila gripa al poslje ove dvije preporuke (svjeta) osjećam se fenomenalno i evo već idem za razvrstam pribor i spremim kutije za gliste momci još jednom hvala svima. A ako se ko jos nečeg sjeti u međuvremenu bujrum.
Dužan sam Vam javit rezultate kad se vratim.
<4546> BISTRO!!!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la Seha » 09 ožu 2011, 22:51

Ma kakvi .......... Nije to zbog mene. Treba biti malo strpljiv pa sacekati pravu raju ;)
Pun je forum "proletera" ,ali uvjek se nadje neko ko ce bar pokusati pomoci.
slika

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la @ldin » 10 ožu 2011, 00:21

Tarik kada se vratiš obraduj nas kakvom fotkom , to jezero je stvarno ljepo i općenito taj dole kraj... za Livno me vezu ljepe uspomene :grin:
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la Kovach » 10 ožu 2011, 00:26

Sto se tice babuske slazem se sa kolegama, na livadi iznad mosta sa Tomislavgradske strane love je nemilice grunt ili plovak samo zavisi od vodostaja. Dubina je svega do 1 m, niska trava. Kao sto enko rece najbolji mamac je glista, mada love i na crva i na hljeb. Ali jedno sam saznao, na zalost i meni se to dogodilo kad sam isao, ako je jaci vjetar babuska slabo radi ili cak nikako. Cak su ljudi znali doci gore i ako je vjetar samo se vrate. Ja taj dan nisam ulovio nista osim one sice (cini mi se podbila), ali me zato posteno propuhao vjetar <smrzlo> . Nije nama dosadno bilo jer kad nece riba hoce ko hoce <rostilj> <adipiva> <valjanjeodsmijeha> ! Tarik jarane toliko ti mogu pomoci jer nisam gore mnogo lovio!

P.S. Dobro se raspitaj da nije gore zabrana, cini mi se da je nesto i na TV-u bilo da je Ministarstvo zbog nekih problema sa vodama (vjerovatno oko dodjele voda) proglasilo zabranu do daljnjeg.

BISTRO!

Tarik H.
Početnik
Postovi:9
Pridružen/a:06 ožu 2011, 18:33
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la Tarik H. » 10 ožu 2011, 21:18

Sto se tiče zabrane i ako bude pa u ovoj zemlji ako nista bar je jos ostalo lijepih rijeka i jezera a nadam se da cemo barem to znati sačuvati kad smo skoro sve raz...... :6543: a drugu Idinu moram napravit te fotke :879798: to nam NE MOGU ZABRANIT, pa nek se oni poslje dogovaraju. <flag> <flag> <flag> <flag> <flag> <flag> <flag> <flag> <flag> <flag> <flag> <flag> <flag> :987:

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la enko » 11 ožu 2011, 21:10

Ima ono caka kovac i kada puse vjetar.Tada treba bjezati u uvale koje su koliko toliko zasticene od vjetra.Kao uvala kod sarene kuce ili na izvor sujice.Mada je dole jebeno opcenito pecati kada puse vjetar jer ono nije normalan vjetar.Zato ja najvise volim kod kafana.Kad puse bjez u kafanu:)

Tarik H.
Početnik
Postovi:9
Pridružen/a:06 ožu 2011, 18:33
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la Tarik H. » 11 ožu 2011, 22:09

<adipiva> Znači sto je sigurno sigurno je <adipiva> <12345> <championvanja>

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la Kovach » 12 ožu 2011, 00:45

Ma znam jarane da za sve postoji caka, ali dok smo se mi malo snasli vidimo prodje dan, a vjetar puse li puse. Tad sam prvi put otisao na to Busko u ribu pa najgore sto ni terena ne znamo, a koga upitas ili nece da kaze ili nesto smrlja . Na kraju vidimo odnio vrag salu, malo se zaklonimo iza auta, stavimo jos neko satorsko krilo da ne puse i opleti <adipiva> . Kad je onda krenula uzimati (ali piva) <valjanjeodsmijeha>

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Jezera”