BUŠKO JEZERO

Moderator/ica:emin

Tarik H.
Početnik
Postovi:9
Pridružen/a:06 ožu 2011, 18:33
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la Tarik H. » 21 ožu 2011, 12:31



scorp
Prava Štela
Postovi:128
Pridružen/a:23 ožu 2010, 12:32
Lokacija:Breza
Kontakt:

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la scorp » 15 tra 2011, 08:25

Oko 10 tona ribe, uginule nakon nedavnog zagađenja rijeke Šujice, prikupljeno je proteklih dana s površine Buškoga jezera. Taj je posao, uz pomoć desetak momaka, odradio Ante Dozan, koncesionar sportsko-ribolovnih prava na Buškom jezeru, koji je za RTG potvrdio kako je riba sanirana pod stručnim nadzorom na deponiju na području Zaljuti. Međutim, priča oko uklanjanja uginule ribe ovim nije završena. Prema Dozanovim riječima preostalo je još sigurno četiri do pet tona ribe koju moraju prikupiti narednih dana.

-Ovo je neviđena ekološka katastrofa i za ovakav pomor ribe i uništavanja živoga svijeta u rijeci Šujici i Buškom jezeru netko mora odgovarati - kazao je Dozan, dodavši da su se slične stvari događale i ranije, obično u ovu dob godine, ali nikada u ovolikom razmjeru.

A tko je kriv za ovaj ozbiljan ekološki incident, znat će se nakon što županijski inspektori dovrše svoj posao. Glavni inspektor u Inspektoratu poljoprivrede Hercegbosanske županije Draško Dalić nam je kazao kako će stvari biti jasnije kada stignu rezultati analize uzoraka vode i uginule ribe, koje su uputili na Veterinarski fakultet u Sarajevo. Iako postoje određeni dokazi koji upućuju na krivca za ovu ekološku katastrofu, u inspekciji kažu kako ne žele prejudicirati stvari, te da će javnost o svemu biti upoznata nakon prikupljanja svih potrebnih činjenica. (Radio Tomsilavgrad)

preuzeto sa livno online

http://www.livno-online.com/zupanija/20 ... -tona-ribe

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la @ldin » 15 tra 2011, 10:10

NEVJEROVATNO strahota jbt........
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la angler » 15 tra 2011, 19:22

Blago nama sa nama!!!

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la soha » 16 tra 2011, 18:44

Na ovakve stvari više nemogu ni komentarisati


sanelito
Početnik
Postovi:3
Pridružen/a:12 ožu 2011, 01:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la sanelito » 14 svi 2011, 20:28

Danas sam bio sa frendom na pecanju na buskom jezeru,babuska je nenormalno radila <idila> <flag> dosli smo na jezero oko dva poslijepodne i odmah nakon zabacaja riba je grizla i tako citavo vrijeme sve dok nam nije nestalo crviju <plach> samo za nekih tri sata ulovili smo 25 babuska <championvanja>

Avatar
Antifriz
Početnik
Postovi:24
Pridružen/a:23 stu 2010, 14:05
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la Antifriz » 23 svi 2011, 21:54

Moze li mi neko reci kakvo je stanje na Buskom posto sam planirao za vikend dole malo cejfiti na dubinku... unaprijed hvala

beatj
Početnik
Postovi:7
Pridružen/a:19 svi 2011, 22:38
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la beatj » 23 svi 2011, 22:34

Bok ekipa! Evo i ja planiram s frendovima otići na Buško jezero sredinom 6 mj., prvenstveno nas zanima moderni ribolov šarana, pa vas molim informacije i prijedloge gdje i kuda ići. Svaka informacija je dobrodošla... unaprijed zahvaljujem

sanelito
Početnik
Postovi:3
Pridružen/a:12 ožu 2011, 01:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la sanelito » 24 svi 2011, 00:03

Bio sam ovaj mjesec 5-6 puta na jezeru i babuska je jedina riba koja je grizla,sarana je tesko uloviti jer ga pohvatase mrezama.Ima dosta soma,samo u prosli desetak dana ulovljeno je 5 kapitalaca od 25-41 kg

Avatar
Antifriz
Početnik
Postovi:24
Pridružen/a:23 stu 2010, 14:05
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la Antifriz » 24 svi 2011, 06:44

sanelito je napisao/la:Bio sam ovaj mjesec 5-6 puta na jezeru i babuska je jedina riba koja je grizla,sarana je tesko uloviti jer ga pohvatase mrezama.Ima dosta soma,samo u prosli desetak dana ulovljeno je 5 kapitalaca od 25-41 kg
A kakvo je stanje sa babuskom? Da li je ima jos uvijek posto je pomor skoro bio ?

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la Seha » 24 svi 2011, 10:50

beatj je napisao/la:Bok ekipa! Evo i ja planiram s frendovima otići na Buško jezero sredinom 6 mj., prvenstveno nas zanima moderni ribolov šarana, pa vas molim informacije i prijedloge gdje i kuda ići. Svaka informacija je dobrodošla... unaprijed zahvaljujem
Beatj na Buskom nisam do sada lovio ali znam da ima dosta mreza i zbog toga sarandzije izbjegavaju loviti ovu vodu...
Sto se tice terena cuo sam da treba ici prema brani da je tamo manje mreza i da se tu tokom cijele godine mogu vidjeti impresivna jata sarana.. Bila je negdje tema na forumu gdje je neka ekipa iz Slovenije trazila informacije o ribolovu na ovoj vodi.
Bistro
slika

sanelito
Početnik
Postovi:3
Pridružen/a:12 ožu 2011, 01:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la sanelito » 24 svi 2011, 12:45

Antifriz je napisao/la:
sanelito je napisao/la:Bio sam ovaj mjesec 5-6 puta na jezeru i babuska je jedina riba koja je grizla,sarana je tesko uloviti jer ga pohvatase mrezama.Ima dosta soma,samo u prosli desetak dana ulovljeno je 5 kapitalaca od 25-41 kg
A kakvo je stanje sa babuskom? Da li je ima jos uvijek posto je pomor skoro bio ?
Babuške ima kao i uvjek,ako želiš da se izguštaš Buško jezero je pravo mjesto za to,nebi ti savjetovo da ideš na rimski most jer se tamo desio pomor ribe,ima odlicnih mjesta na suprotnoj strani kod brane to ti je od Livna kada kreneš za Split

Avatar
Antifriz
Početnik
Postovi:24
Pridružen/a:23 stu 2010, 14:05
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la Antifriz » 24 svi 2011, 15:25

sanelito je napisao/la:
Antifriz je napisao/la:
sanelito je napisao/la:Bio sam ovaj mjesec 5-6 puta na jezeru i babuska je jedina riba koja je grizla,sarana je tesko uloviti jer ga pohvatase mrezama.Ima dosta soma,samo u prosli desetak dana ulovljeno je 5 kapitalaca od 25-41 kg
A kakvo je stanje sa babuskom? Da li je ima jos uvijek posto je pomor skoro bio ?
Babuške ima kao i uvjek,ako želiš da se izguštaš Buško jezero je pravo mjesto za to,nebi ti savjetovo da ideš na rimski most jer se tamo desio pomor ribe,ima odlicnih mjesta na suprotnoj strani kod brane to ti je od Livna kada kreneš za Split

Hvala na informacijama samo da je jos kakvog meteorologa da kaze kakvo ce vrijeme biti za vikend bilo bi super :)

beatj
Početnik
Postovi:7
Pridružen/a:19 svi 2011, 22:38
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la beatj » 24 svi 2011, 20:54

Seha je napisao/la:
beatj je napisao/la:Bok ekipa! Evo i ja planiram s frendovima otići na Buško jezero sredinom 6 mj., prvenstveno nas zanima moderni ribolov šarana, pa vas molim informacije i prijedloge gdje i kuda ići. Svaka informacija je dobrodošla... unaprijed zahvaljujem
Beatj na Buskom nisam do sada lovio ali znam da ima dosta mreza i zbog toga sarandzije izbjegavaju loviti ovu vodu...
Sto se tice terena cuo sam da treba ici prema brani da je tamo manje mreza i da se tu tokom cijele godine mogu vidjeti impresivna jata sarana.. Bila je negdje tema na forumu gdje je neka ekipa iz Slovenije trazila informacije o ribolovu na ovoj vodi.
Bistro
Hvala ti na informacijama. Pozvani smo od strane ljudi koji su dobili koncesiju na ribolovno pravo. Kažu da se prije dosta krivolovilo ali da se sada tome staje na kraj. Ići ćemo oko 20.6. na tjedan dana, pa možda nam se i posreći kakav ulov šarana... Najviše nas zanimaju lokacije na kojima šaran obitava cijelo vrijema (to je kako ti kažeš kod brane), problem je što nemožemo doći prije pa da promotrimo jezero i aktivnost šarana, pa ćemo se osloniti na preporuku ljudi koji su nas pozvali, a isto tako i ovdje na forumu svaka je preporuka dobrodošla...

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la @ldin » 24 svi 2011, 22:00

po meni je to i najpametnije kod prvih obilazaka , ići na provjereno i na poziv ljudi koji tu često pecaju . Buško je veliko pravo i ljepo malo je reć , kada bi čovjek otišao na mjesec dana opet nebi obišao sve i kvalitetno otpecao . Žao mi je što takav kapacitet ,predobro jezero, odličan ambient , more blizu :grin: Livno ljepa čaršija i Tomislav isto , al eto deševale su se neke ružne stvari s krivolovcima , pomorima i kojekakve gluposti da se čovjek dobro zapita ono pa dokle ... Nadam se ,sa svoje skromne tačke gledišta da će buduća ekipa koja je dobila koncesiju na vodu znati bolje da raspolaze tim prirodnim bogatstivma i da se ozbiljnije prihvati konkretnog posla , jer uopšte je ne upitno da to može biti jedna od prvih destinacija ne samo ribolovaca nego i ostalih ljubitelja prirode ... bistro od mene , nadam se da će biti fotki po povratku sa te tutrneje :grin:
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Jezera”