BUŠKO JEZERO

Moderator/ica:emin

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la Seha » 24 svi 2011, 23:48

Beatj javi nam se nakon ribolova i ubaci koju sliku.
slika


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la rusko » 25 svi 2011, 04:47

Sta bi od one informacije o pomoru riba? Je li se saznalo ko je krivac?
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la Seha » 25 svi 2011, 11:00

Jeste neka farma koja ce navodno morati platiti ostetni nalog za pricinjenu stetu.
slika

beatj
Početnik
Postovi:7
Pridružen/a:19 svi 2011, 22:38
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la beatj » 25 svi 2011, 16:33

Seha je napisao/la:Beatj javi nam se nakon ribolova i ubaci koju sliku.
Hoću, ne brinite....
Ako tko sazna još kakvu info neka lobodno napiše, do 20.06. još ima dosta pa da se možemo dobro pripremiti...

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la rusko » 25 svi 2011, 17:08

Seha je napisao/la:Jeste neka farma koja ce navodno morati platiti ostetni nalog za pricinjenu stetu.
Pa zar su i fameri "u tim vodama", zna li se cime su zatrovali?
slika slika


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la Seha » 26 svi 2011, 12:13

Evo Rusko vise informacija o tovanju ribe na Buskom jezeru.

http://www.bistrobih.ba/nova/?p=21775
slika

beatj
Početnik
Postovi:7
Pridružen/a:19 svi 2011, 22:38
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la beatj » 26 svi 2011, 20:59

Seha je napisao/la:
beatj je napisao/la:Bok ekipa! Evo i ja planiram s frendovima otići na Buško jezero sredinom 6 mj., prvenstveno nas zanima moderni ribolov šarana, pa vas molim informacije i prijedloge gdje i kuda ići. Svaka informacija je dobrodošla... unaprijed zahvaljujem
Beatj na Buskom nisam do sada lovio ali znam da ima dosta mreza i zbog toga sarandzije izbjegavaju loviti ovu vodu...
Sto se tice terena cuo sam da treba ici prema brani da je tamo manje mreza i da se tu tokom cijele godine mogu vidjeti impresivna jata sarana.. Bila je negdje tema na forumu gdje je neka ekipa iz Slovenije trazila informacije o ribolovu na ovoj vodi.
Bistro
Prema kojoj brani, gledam na google earthu i čini mi se da vidim dvije. Jedna manja zaobljena kod koje je kanal i ispust, a druga duga i ravna uz cestu. Našao sam neke slike i uz ovu prvu mi se više sviđa teren jer je u vodi sve puno grmova i zelenila...

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la @ldin » 26 svi 2011, 21:12

Uz tu prvu sa ,ispustom , sam i ja lično lovio , neznam kakv je vodostaj trenutno , al inače zna da oplića pravo , i babuške se skupi , i onda prema unutrašnjosti jezera ima dobar gaz, sa dobrim konstantnim protokom vode koja ide iz jezera kanalom tu sam gledao takmičenje u varaličarenju soma i ima opasnih nemani , tako je bilo prije 5-6 godina :grin: (mozda i više ) trenutno stanje neznam i šaranske pozicije ja to još ništa, ja i šaran=o bodova, nisam stigao do te faze, čuvam za još koju godinu :grin:

Baš me interesuje trenutno stanje, nadam se da će biti fotki i neka reportažica poslje vaše turneje , ono kao informacija iz prve ruke , meni lično taj kraj dole općenito, i ljudi i sve drugo , je ostalo u pravo ljepoj uspomeni i sjećanju ... Bistro !!!!
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

beatj
Početnik
Postovi:7
Pridružen/a:19 svi 2011, 22:38
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la beatj » 26 svi 2011, 21:28

Znači morat ćemo ponijeti i nešto pribora za bijelu ribu, kao i špinerki pribor, pa neće biti dosade...
Izvješće će bit sigurno čim se vratimo...

@ldine kakve su dubine tu na početku kanala i oko tih grmova, vjerojatno ovisi o vodostaju ali cca, je li kanal puno dublji od ostatka terena?

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la @ldin » 27 svi 2011, 08:42

Sam ulaz u kanal je plitak na mjestima , ja sam bio u ljetno doba i vodostaj je bio prilično nizak i sa druge strane možemo reć od Tomislava moralo je se gazit po vodi ured i 20 m , kad su ganjali tog soma , da bi se zabacilo u sam procjep kanala, koji je za čudo izgledao kao preljev neke riječice , a ne jezera. Konfiguracija terena i položaj kanala ima prirodan pad u odnosu na jezero komplet tako da on inače nije staršno dubok i mi smo tu na plovak i lovili bjelu ribu , skupi se tu kada su paklene vrućine , vjerovatno na to utiče i kostantan protok vode . Taj vodostaj diktira i sama brana logično i količina vode koju mehanički kontrolišu ventilima. To se po nekad zna desiti toliko brzo da riba često ostane na suhom :grin: . Oko tih grmova ili žbunova i uz sam nasip ovamo s Livanjske strane ostane livada gdje svako malo čovjek naleti na riblji skelet . Već sam spomenuo da je jezero pravo veliko , mi smo se tada koncentrisali samo na taj jedan dio i nije bilo potrebe da puno zujimo po jezeru jer je ribe bilo pravo i baš se moglo nauživat pecajući , eh sad da opet spomenem to je bilo prije godina . Koliko sam shvatio iz ove cijele priče , vi idete tamo i neko će vas dočekati kao domaćin , ne idete na sljepo , tak da ćete imati inf. iz prve ruke odmah po dolasku , vjerovatno postoji i neko bolje i kvalitetnije mjesto ,ako ništa ljepše ... U svakom slučaju dobar odmor vam ne može promaći :wink:
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la Seha » 27 svi 2011, 12:13

Mijesto Podgradina je blizu te duge brane uz cestu tu su navodno dobri tereni za sarana i soma. Malo sam trazio na netu i nadjem slike ulovljenih sarana i somova vjerovatno na tim terenima. Evo pogledaj na ovom linku terene i masakrirane ribe
Imas posebne mape sa slikama riba i buskog jezera.

https://picasaweb.google.com/podgradina
slika

beatj
Početnik
Postovi:7
Pridružen/a:19 svi 2011, 22:38
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la beatj » 27 svi 2011, 14:07

Seha je napisao/la:Mijesto Podgradina je blizu te duge brane uz cestu tu su navodno dobri tereni za sarana i soma. Malo sam trazio na netu i nadjem slike ulovljenih sarana i somova vjerovatno na tim terenima. Evo pogledaj na ovom linku terene i masakrirane ribe
Imas posebne mape sa slikama riba i buskog jezera.

https://picasaweb.google.com/podgradina
Hvala, već sam sve to vidio. Ovi veleljuskavi šarani su baš lijepi, šteta što su tak izmasakrirano završili...

beatj
Početnik
Postovi:7
Pridružen/a:19 svi 2011, 22:38
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la beatj » 08 srp 2011, 21:59

Evo da se javim, bili mi na Buškom, stvarno prekrasno jezero. Ekipa ribočuvara zajedno sa gazdom koji je dobio koncesiju na jezero su stvarno odlična ekipa. Ribe ima puno i ako se budu trudili čuvat jezero kao što su naumili bit će to jedna od top destinacija za ribolovu u BiH, ako ne i šire... Da ne duljim, bili smo dolje 6 dana, lovili smo na livadama niže Podgradine, jezero je dosta nisko i na preporuku prvo smo odabrali poziciju na kojoj je trava (odnosno mlava kako je tamo zovu na nekih 80-120m od obale), nakon dva dana bez ozbiljnijeg poteza ribočuvar nas provoza gliserom do druge pozicije u travu koja je preko 150 m udaljena odobale i proteže se cca 300x1000m. Nako što smo vidjeli kakve ribe tamo plivaju odlučujemo promijeniti poziciju i već u noći imamo pravi griz, ali se frendu riba otkačuje, sljedeće jutro opet griz i ja lovim prvog šarana nešto preko 9kg. Misija je ispunjena i zadovoljno nastavljamo s ribolovom. Frend iduće noći dobiva jednog ljuskavog šarana oko 5 kg i to je što se šarana tiče to. Ulovili smo mnogo babuški takoda nam nije bilo dosadno. Sigurno idemo opet, ali u neko drugo vrijeme dok će šarani biti aktivniji jer ovaj put su se samo sunčali i plivali kroz travu i nisu ih interesirali naši mamci, dali zbog nedavnog mrijesta ili obilja prirodne hrane to neznam, procijenite sami. Ajmo i malo fotki sa posjeta Buškom:

slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la AlaS » 08 srp 2011, 22:18

bistro majstori svaka cast na odvojenom vremenu za ovu reportazu ,slike su mrak .Sledeci put mora biti bolje sad znate teren ,bistro
slika
Bistro

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la Seha » 08 srp 2011, 23:08

Vidi se da ste pravo gustali. Hvala na fotkama koje su praznik za oci. Svaka cast i bistro
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Jezera”