Jezera na Treskavici

Moderator/ica:emin

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Burbon
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:28 lis 2010, 10:59
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Jezera na Treskavici

Post Postao/la Burbon » 15 lip 2011, 21:55

Jucer se bilo malo na Treskavici. uzivalo se u prirodi u riboovu. Pecali smo na Velikom jezeru. Ribe ima jako puno, izbacivala se na sve strane. Gore obitava samo pastrmka. Uhvatio sma nekoliko primjeraka, od kojih je jedba preko pola kilograma.

slika

Uploaded with ImageShack.us
slika

Uploaded with ImageShack.us
slika

Uploaded with ImageShack.us
Zadnja izmjena: Burbon, dana/u 15 lip 2011, 22:01, ukupno mijenjano 1 put.


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezera na Treskavici

Post Postao/la rusko » 15 lip 2011, 21:59

Cestitam na ulovu!

Mjesto je zanimljivo... kakvi su uslovi za smjestaj, kakav je prilaz jezerima?
dozvole? nacin ribolova? pravila?
slika slika

Burbon
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:28 lis 2010, 10:59
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezera na Treskavici

Post Postao/la Burbon » 15 lip 2011, 22:08

Mi smo isli na jedan dan. inace raja gore kampuju. Imas jedno sat od jezera planinarski dom, tu se moze spavati. Mi smo hvatali samo na musicu. Put je dobro oznacen planinarskim putokazima od Sela Turova makadamskim putem, pa kasnije sumskim. Jezerom trenutno ne upravlja niko tako da ne trebaju nikakve dozvole. Cuo sam pricu da je neki covjek dobio koncesiju nad jezerom te da ce dovuci gore dva kontejnera za spavanje i naplacivati dozvolu za pecanje

<flag>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezera na Treskavici

Post Postao/la montana » 15 lip 2011, 22:54

Cestitam majstore za ovu preko pola kile, a sto ne mogu reci za ove sitne ispod. Mislim da su mogle nazad u vodu bez obzira ima li ili nema dozvola i cuvara. Nebitno sada.

Nego reci kako i na koju muhu, i u kojem periodu dana.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Burbon
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:28 lis 2010, 10:59
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezera na Treskavici

Post Postao/la Burbon » 15 lip 2011, 23:34

Neke sam vratio, a oko ovih sam se dvoumio al et, uglavnom uhvacene su u periodu izmedju 10 i 11:30 sati, bio je blagi povjetarac na vodi, pa je voda ko malo treperila. Uzela je na tamno smedju musicu. Mene je potrefila musica od prve, dok prijatelj ih je dosta izmjenjao dok nije potrefio pravu musicu.


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezera na Treskavici

Post Postao/la montana » 15 lip 2011, 23:38

Ma bitno je da je riba radila. Na tom planinskom povjetarcu uvjek je bolje malo potopiti muhe mozda do 1cm.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Burbon
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:28 lis 2010, 10:59
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezera na Treskavici

Post Postao/la Burbon » 15 lip 2011, 23:44

ma ovo mi je prvi put da sam musicario, preferirao sam drugacije mamce. I gorena jezeru sam probao prvo sa crvom na plovak, ma nece ni da pipne. Ono je najbolje u dobrim cizmama uci malo u vodu iza trave pa bacati gdje je dublje. takodjer imali smo par stapova na dubinsko zabaceno, al nije ni pipnulo. samo je musica radila

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezera na Treskavici

Post Postao/la @ldin » 15 lip 2011, 23:54

imao sam priliku da hodam po Treskavici stvarno je preljepa , nisam nikad pecao ... možda nekad i zbacaim ...
prije par vikenda planinareći po Parku Prirode Tajan i našoj Kamenici uspio sam napraviti par kadrova potočare ... Ima jedan potok i fina šetačka dionica koju sam prošle godine markirao, i sad reko da prohodam poslje GSS vježbe čisto da vidim jeli šta ostalo od marke kad ono :shock: nisam je uopšte očekivao tu , neznam ni kako opstaje , potočić doslovce popiti . Pravo mi je drago bilo kad sam je snimio kontam opet kakav izlet napravit ova riba mi je toliko ljepa i toliko je ugrožena kod nas tj. ovdje kod mene na ovim vodama da se ne usudim zabaciti ,iz istog razloga sam i video dobro isjekao nikome i ne pričam jer je doslovce rukama izvadiš iz one kadice ...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HGM4ZVkMedE[/youtube]

da ne odem skroz off..... jezera na Treskavici i sama Treskavica je <juma> vrh al sve ostalo .... već sam počeo pisat i brisat (čitaj sr....at ) pa ću sad stat lagano na ovome ustvari evo Monty je već rekao ...

P.S. jesi probao na GLISTU CRVENU :shock: VIDIM I NA CRVIĆE SE BACA
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezera na Treskavici

Post Postao/la montana » 16 lip 2011, 00:00

Vidi, lov salmonida na zive mamce (crvi, gliste, ribice, ikra ili drugo) nije dozvoljen. Musica je uvijek dobar izbor, kao i meps. Postoji i ogranicenje u broju stapova (samo jedan) pri lovu salmonida. Gledaj da postujes i propisanu duzinu, koja je 25cm za pastrmku, ako se ne varam, posebno kad postavljas slike javno na forum.

Pretpostavljam da ste lovili na vaser-kuglu? I za nju ima ogranicenje broja musica. Provjeri u pravilima.

Vaserkom na vjetru, gledaj da nakon zabacaja oboris vrh stapa i blago povuces sebi. Tako ces omoguciti da muha zaroni u film gdje se riba hrani. Nedavno smo imali besplatnu skolu musicarenja, i odrzavacemo je ponovo. Skola obuhvata mahaci pribor, te vezanje musica. Mislim da bi bilo dobru da upratis jedan od tih termina i presaltas se na pravo musicarenje. Tada ce ti biti dostupne sve pastrmke tog jezera, ukljucujuci i one velike preko te jezerske trave! <jelmekotrazio>


Vidi, Aldin gore veli tesku i bolnu istinu. Te planinske potocare zive u zaista teskim uslovima, a sezona im je tako kratka da nemaju cesto vremena ni da se omrijeste, a ni udebljaju da prezive dugu i posnu zimu. Vecina ribara u tim situacijama primjenjuje C&R da se omoguci ribi opstanak. Jos jedan problem je sto se dugo pjesaci, pa vecina ribe propadna (pokvari se) do povratka kuci.

Aldine dobro ste je snimili... <championvanja>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Burbon
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:28 lis 2010, 10:59
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezera na Treskavici

Post Postao/la Burbon » 16 lip 2011, 00:11

da li bude obavjestenje ovde na stranici oko tih kurseva musicarenja? Ne kontam tu foru sa pravilom na vaser kuglu oko broja musica??? Ja sam vezao dvije musice.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezera na Treskavici

Post Postao/la montana » 16 lip 2011, 00:21

Bude obavjestenje o datumima, a imamo i teme "Mala skola musicarenja". To za pravila o broju musica, stapova, mjerama, broju ulovljenih riba i mamcima imas u pravilima koja je donio Ribarski savez, a mi podrzavamo i potujemo (potrazi ima i na nasoj stranici). Forum i clanovi se jednoglasno slazu da se ovdje pise iskljucivo u skladu sa tim pravilima, a i slike koje se postavljaju trebaju da su u skladu. U obratnom, ovakvi postovi mogu se koristiti u dokaznom postupku pred sudom. Zabiljezeni su i slucajevi da se ribocuvarske sluzbe koriste ovim forumom (sto im je od strane foruma i dozvoljeno).
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Jezera”