Ribolov na Borackom Jezeru

Moderator/ica:emin

Avatar
Dril
Haman Štela
Postovi:30
Pridružen/a:24 srp 2006, 09:34
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Dril » 03 kol 2006, 12:12

Bas tako Angler u prvu si.Ili ono kad je Bosanac pitao Engleza kako to da on ima tako lijepu travu u dvoristu a on nema ,a Englez mu odgovara da je to vrlo jednostavno i kaze mu .nista samo posijes travu i sisas je 300 godina i vidjetces da ce biti kao i moja .


stuka
Haman Štela
Postovi:35
Pridružen/a:21 lip 2006, 19:45
Lokacija:daleko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la stuka » 03 kol 2006, 12:51

angler je napisao/la:U potpunosti te razumijem i podrzavam u stavu ali na zalost jos puno ce vremena proci dok ovdje ribari shvate da je ribolov i sport. I sam znas sta pise u zakonu o ribolovu u BiH!? Kultura se stice udarcima po djepu u pocetku dok im ne dodje iz guzice u glavu. Za vecinu njih je to komad mesa koji je izvucen iz vode. Nekako bih svario da je prepariran ali u ovom vremenu digitalaca i kamera ni to vise nije potrebno.
Opet ponavljam, Balkan ti je ovo! Nista bez pendreka :wink:
Upravo tako. Ali ne vrijedi biti "HIGH" kad dodzes iz vana i ocekivati da ces biti "legenda" samo zato sto si zivio vani i naucio "kulturu". Ja ne vjerujem da nase "vikanje" po forumima a pogotovo ne nase gledanje "odozgo-na dole" moze nesto doprinjeti!? Samo jednak dijalog, ekonomska pomoc, informiranje ribolovaca, te naravno KAZNE mogu poboljsati situaciju. Jedno znam o ljudima u/iz BiH, kad ih kritikujes zauzmu "jez-polozaj" :D =to ne vrijedi!
Nedocarp, pa nisi valjda doslovce shvatio da ces putovati 1800 km pa da kupis sav pribor u BiH :wink: Sve u normalama, to je bio (pre)brz primjer. Stavio sam stvari sto bi ovdje rekli "na
spic" ali vidim da sam i uspio probuditi debatu.(pa makar ja bio UN, izmedju dvije vatre :wink: )

Pozdrav iz vruce Norveske!

Avatar
Dril
Haman Štela
Postovi:30
Pridružen/a:24 srp 2006, 09:34
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

pozdrav Stuka

Post Postao/la Dril » 03 kol 2006, 13:21

Ma ne ne ne ne Stuka ,niko i ne ocekuje ili prica o tome da bi htjeo da bude Legenda kad dodje dole odavde sa zapada sa svojom HIGH opremom ,mozda si me malo pogresno shvatio.Htjeo sam reci da se na pogresan nacin postaje Legenda kod nas i nista drugo,npr niko nekaze za Mirzu ili kako se vec zove(naseg vrhunskog Sarandziju C&R)iz okoline Lukavca da je nasa legenda ,ali o onom drugom u svakom slucaju da jeste.Neznam Stuka sta vise da kazem,ali mislim da nebi trebali o ekonomiji i stanju u nasoj Bosni ovdje dilemisati,jer ipak ja sam misljenja da nas narod ne ide na pecanje zbog "Gladi" nego zbog uzivanja na pecanju,uredu ako se poneka riba i ponese kuci jer toga je bilo i bice odkako postoji covjecanstvo ali jednog sarana od 32 kg ubiti pa ponijeti kuci mislim da nema smisla a pogotovo ako taj isti smatra sebe licno Sarandzijom,ne ne ne ne ja sam ostro protiv toga i sasvim mi je svejedno ko sta misli o mojoj izjavi,cvrsto stojim iza svojih rijeci i kazem nasim Sarandzijama (onim pravim )kao sto su neznam im bas imena jer sam od prije par dan tek na sajtu ali mislim da su to Mirza(Mirzet) emir ,Seha i ostali slicni njima kojima imena ne poznajem ,da samo tako dalje nastave i da imaju od mene punu podrsku,i mislim da bi se mnogi na njih trebali ugledati i onda ce vremenom sve doci na svoje mjesto.Pozdrav Stuka

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 03 kol 2006, 13:50

Uz duzno postovanje ali mislim da ne treba svaku temu zavrsavati na situaciji u BiH a vezano za ribolov....sto stuka kaze nema koristi sto se o tome pise po forumima a vani kao jezevi.
Ako vec nista nemozemo poduzeti bar pisimo o ribolovu. Ima dosta toga na tu temu.

Avatar
Dril
Haman Štela
Postovi:30
Pridružen/a:24 srp 2006, 09:34
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Dril » 03 kol 2006, 14:48

Citiram dio Stukinog posta: Upravo tako. Ali ne vrijedi biti "HIGH" kad dodzes iz vana i ocekivati da ces biti "legenda" samo zato sto si zivio vani i naucio "kulturu".kraj citata...
Daj Stuka molim te objasni na sta si se odnosio kad si ovo napisao,bojim se da nisam pogresno shvatio :wink:


stuka
Haman Štela
Postovi:35
Pridružen/a:21 lip 2006, 19:45
Lokacija:daleko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la stuka » 04 kol 2006, 00:01

Hebiga, sad s posla... Nisam mislio na pribor, ne :wink: Ma vidio sam ja to, ali reko da ne idemo dalje s tim i ovako smo puno raspravljali oko nicega :lol: . Tu smo mi oko misljenja samo ja smatram da treba normalno/realno gledati na neke stvari dole! Mozda bi i ja i ti isto uradili da smo bili na mjestu one "legende", hehe. Ja znam, iskreno,da meni nebi na pamet palo da pustim onolikog sarana nazad u vodu prije 15-ak godina, a sad vec... mozda :lol: Na kraju krajeva, zar nije onaj "staaarac" pozilav :?: :wink:

Avatar
Dril
Haman Štela
Postovi:30
Pridružen/a:24 srp 2006, 09:34
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Dril » 04 kol 2006, 00:31

Ionako smo raspravljali oko nicega kazes!!!??!!??!!?HM HM HM,Zilavi Starac,(Saran)HM HM HM,mislim da nismo nas dva na istoj frekvenciji,kao Ljudi mozda bi se i slagali ,ali kao ribari smo dva razlicita svijeta .Molim bez uvrede

candr BN
Piskaralo
Postovi:213
Pridružen/a:27 srp 2006, 18:52
Lokacija:Bijeljina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la candr BN » 04 kol 2006, 08:12

I ja sam neki ku...v,C&R ribolovac.Cak mi se i prodavnica zove UHVATI I PUSTI.Vjerujte mi,vec trecu godinu(mislim na ime prodavnice) to samo izaziva smijeh!Poneko,ali bukvalno poneko se pohvali da je pustio neku ribicu nazad u vodu.I to se uglavnom radi iz inata "komsijama",a ako su sami na vodi-nista od toga.Doduse pomak je i to sto su neki poceli lagati kako "pustaju".Cast svakako nekolicini koji su zajedno sa mnom zacetnici te ideje u mom kraju.Nedo,vjeruj,vratiti takvog sarana nazad u vodu je takav "grijeh" (pod uslovom da nisi "poznata c&r budala") da bi te strpali u ludnicu.Jos nije probudjena svijest kod vise od 50% ribolovaca da treba vratiti ribu ispod mjere,a kamo li u mjeri.

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pozdrav!

Post Postao/la senad » 04 kol 2006, 19:39

Mada smo o C&R trebali otvoriti novu temu, neka je sada ovde, kad smo je se vec dotakli.
Svi smo mi na istoj talasnoj duzini, svi volimo ribolov, ali ga shvatamo i primjenjujemo na drugaciji nacin. Na proslom forumu koji je na zalost "pao" smo diskutovali i o ovoj temi i stav sviju nas je da je to plemenito i korisno. Ali, kod nas je jos tako kako je i nadam se da cemo i mi vremenom prihvatiti C&R i da ce i kod nas biti vise onih koji ga primjenjuju nego onih drugih. Iskreno, i sam sam jos "onaj drugi" i nadam se da cu poceti, sada kad imam digitalac, pustati ulove, a hvaliti se slikama.Mozda je i u tome caka, mi se moramo (moramo-uslovno receno) pohvaliti ulovom, a kad nemam digitalac, ko ce mi vjerovati da sam ulovio sarana od 10 kg i pustio ga?? Bio bi predmetom opste zaheb.....Mada se ne smatram "opasnim" po riblji fond, kod mene je "C" u "C&R" jako rijetko, tako da za "R" nemam ni potrebe,ali ipak se nadam da cu preskociti tu stepenicu i poceti sa "C&R"(bar sa onim "C" :) ).
Sto se tice onog sto kaze stuka, fakat je grehota takvog sarana smjestiti u zamrzivac, sigurno je premasan da bi imao kvalitetno meso, ali je to upravo to nase "nek vidi mahala".A kad smo kod toga, jedan vic koji bi mogao to slikovito pokazati.Jest star, ali pogoduje prilici:
"Putovao Mujo brodom preko okeana, i brod se sudari sa santom leda.Katastrofa, jedva se Mujo spasi doplivavši na jedno pusto ostrvo. Kad tamo, jos jedan putnik sa broda, i to ni vise ni manje nego Sheron Stoun. Šta ce, oni sami, vrijeme prolazi, zblizise se i bi tu svasta (Roditeljska Pažnja). Nakon nekog vremena, Mujo poce pomalo zakazivati, Sheron nam se zabrinu i upita naseg Muju u cemu je stvar.
Mujo rece da nema pojma.
Sheron:"Mujo, reci sta hoces da uradim, mozda ima nesto sto ce pomoci"
Mujo:" Haj se obuci kao musko"
I Sheron uradi.
Mujo:" Haj se i osisaj kratko, i nacrtaj brkove"
I Sheron uradi.
Mujo: "Haj sad pricaj kao musko, kao moj jaran Suljo"
Sheron se malo trznu,malo joj to bi neobicno, ali pristane.Sjede preko puta Muje i rece: "Pa gdje si, Mujo jarane, sta ima, nismo se odavno vidjeli"
A Mujo ce: "Suljo. jarane, da znas kako sam na pustom ostrvu heba... Sheron Stoun, ne bi mi vjerovao!"

Mislim da je do Sulje, ako nabavimo digitalce, moci cemo mu pokazivati i kapitalce, bez da ih ubijamo.
Bistro!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Re: Pozdrav!

Post Postao/la Mujacic Mirza » 05 kol 2006, 18:42

senad je napisao/la:Mada smo o C&R trebali otvoriti novu temu, neka je sada ovde, kad smo je se vec dotakli.
Svi smo mi na istoj talasnoj duzini, svi volimo ribolov, ali ga shvatamo i primjenjujemo na drugaciji nacin. Na proslom forumu koji je na zalost "pao" smo diskutovali i o ovoj temi i stav sviju nas je da je to plemenito i korisno. Ali, kod nas je jos tako kako je i nadam se da cemo i mi vremenom prihvatiti C&R i da ce i kod nas biti vise onih koji ga primjenjuju nego onih drugih. Iskreno, i sam sam jos "onaj drugi" i nadam se da cu poceti, sada kad imam digitalac, pustati ulove, a hvaliti se slikama.Mozda je i u tome caka, mi se moramo (moramo-uslovno receno) pohvaliti ulovom, a kad nemam digitalac, ko ce mi vjerovati da sam ulovio sarana od 10 kg i pustio ga?? Bio bi predmetom opste zaheb.....Mada se ne smatram "opasnim" po riblji fond, kod mene je "C" u "C&R" jako rijetko, tako da za "R" nemam ni potrebe,ali ipak se nadam da cu preskociti tu stepenicu i poceti sa "C&R"(bar sa onim "C" :) ).
Sto se tice onog sto kaze stuka, fakat je grehota takvog sarana smjestiti u zamrzivac, sigurno je premasan da bi imao kvalitetno meso, ali je to upravo to nase "nek vidi mahala".A kad smo kod toga, jedan vic koji bi mogao to slikovito pokazati.Jest star, ali pogoduje prilici:
"Putovao Mujo brodom preko okeana, i brod se sudari sa santom leda.Katastrofa, jedva se Mujo spasi doplivavši na jedno pusto ostrvo. Kad tamo, jos jedan putnik sa broda, i to ni vise ni manje nego Sheron Stoun. Šta ce, oni sami, vrijeme prolazi, zblizise se i bi tu svasta (Roditeljska Pažnja). Nakon nekog vremena, Mujo poce pomalo zakazivati, Sheron nam se zabrinu i upita naseg Muju u cemu je stvar.
Mujo rece da nema pojma.
Sheron:"Mujo, reci sta hoces da uradim, mozda ima nesto sto ce pomoci"
Mujo:" Haj se obuci kao musko"
I Sheron uradi.
Mujo:" Haj se i osisaj kratko, i nacrtaj brkove"
I Sheron uradi.
Mujo: "Haj sad pricaj kao musko, kao moj jaran Suljo"
Sheron se malo trznu,malo joj to bi neobicno, ali pristane.Sjede preko puta Muje i rece: "Pa gdje si, Mujo jarane, sta ima, nismo se odavno vidjeli"
A Mujo ce: "Suljo. jarane, da znas kako sam na pustom ostrvu heba... Sheron Stoun, ne bi mi vjerovao!"

Mislim da je do Sulje, ako nabavimo digitalce, moci cemo mu pokazivati i kapitalce, bez da ih ubijamo.
Bistro!
Pratim ovaj forum cjelo vrjeme , ali nisam mogao izdrzati da se neoglasim , mozda bi i prije da imam vise vremena za internet!
Kao prvo pozdrav i bistro svima, zelio bi ovom prilikom da se zahvalim Nedi na ljepim rjecima o meni HVALA!
Senade i ja sam bio nekada od oni ''prvi'' dok sam bio mladzi , zeleci ribu odnjeti kuci i pohvaliti se komsijama ali danas i u zadnje vrjeme nisam !
Dali sto sam imao priliku da lovim van BiH granica pa sam vidio kako to drugi rade ,ili pored sve silne procitane literature o ribolovu ,posebno o saranskom ribolovu ili sto je ta vrsta ribolova ,postala moja opsesija ili sto sam se zaljubio u tu predivnu ribu , uglavnom nesto je trebalo da otvori svjest!
Ja to gledam da je u svemu tome nadmudrivljivanje , dokazivanje koje pametniji mudriji i jaci, ovo zadnje naj nebitnijebitnije!
Kada dobijete takozvani ran , nije samo u tome izvuci ribu vani!
Poslije kada se sarko nadze u cuvarci (pocinje pitanje sta onda!!!)
Posmatrajuci to predivno stvorenje ,kako bespomocno mirije u cuvarci , pitajuci se dali zaista vrjedi pustiti to stvorenje tj. (ribu) na slobodu u njegovo carstvo , da vam kazem VRJEDI!
Taj se osjecaj nemoze opistai , moze se samo osjetiti i dozivjeti!
Vjerujte mi nemozete spoznati kakav je to osjecaj do prvi put!
Tek onda svatite , koje pametniji ,mudriji poklonivsi zivot ribi ,vrativ si je nazad u njeno zivotno carstvo!
Ja nemogu ubjediti nikoga da to cini , to je cista volja i savjest ribara!
Mogu razumjeti da se nekada manja riba odnese kuci , vadeci se na standard zivota ,ali ribu od 32kg to nemogu nikako niti cu sa danasnjom svjescu ikada svariti!
Bistro svima!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 06 kol 2006, 22:09

Malo nas je al nas ima - MASHALA !!
Po meni je to sve sazrijevanje.
Svi smo mi odnijeli koju ribu sa vode al kad covjek skonta nije to bunar bez dna onda iz guzice ulazi u vugla !
Mogu shvatiti da covjek ponese konzumnu ribu kuci ali da se krkaju frizideri od 300+ litara pa se zimi pravi riblji burek neide jebiga grehota mi te tudje nejaci dobice avitaminozu (jednolicna hrana).
Ubiti veliku ribu bio on som saran smudj il sta ti ja znam je po meni zlocin i sto moj prijatelj rece sve bi ja to u Hag.
Ljudi kod nas jednostavno nemaju shlif za biznis da je onaj 40+ kg ostao u Modracu ili ovaj u Borackom 30+ cijela opstina bi imala profit od ribolovnog turizma ali dzaba je papcima trubiti oni samo gledaju licnu korist (jebo narod daj ti meni)......
Dzaba ti je napravis im promociju jezera dodju stranci nasi "HI" ODERU spakuju se ljudi drugi dan i nikad vise niko.
A na lagane staze se moze zaposliti na stotine ljudi !!
Jebi ga kakvi smo dobro ikako ima ribe u vodi........

Pozdrav svima i nek vam je Bistro na vodi i u zivotu !

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Jezera”