Ribolov na Borackom Jezeru

Moderator/ica:emin

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Ribolov na Borackom Jezeru

Post Postao/la Amir » 20 lip 2006, 20:21

Sve o Borackom Jezeru me interesuje ako neko moze nesto na tu temu da napise.Naravno nesto iz pouzdanih izvora ili jos bolje iz licnog iskustva.
Hvala!


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 20 lip 2006, 20:45

Sad kad bi ti o svemu trebalo bi mi bar pola dana..
Haj d" napisi sta te interesuje dobices informacije....

Sifra "Licno iskustvo"

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 20 lip 2006, 20:57

Amire zaboravih ti napisati da si mozda trebao ovu temu roknut negdje naprimjer u pitanja i odgovori tako da teme nebudu razbacane svukud po forumu..

Senci skini ovu temu o Borackom i stavi je gdje pashe !
Jarane jos malo i magla put juga (laste vamo ja tamo :lol: )..
Valja mi sa ovim hajvanima opet krpu derat !! :twisted:
Javim ti akobogda da se vidimo na kafi negdje !

slika

Avatar
admin
Potpredsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:46
Pridružen/a:16 lip 2006, 16:20
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

pozdrav.

Post Postao/la admin » 21 lip 2006, 09:55

Ma ne beri brigu Seha, kod nas je drugacija situacije nego u RH, nasi nekad znaju "zatvoriti oci" slika

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Amir » 21 lip 2006, 14:09

Imam u planu pocetkom augusta sa par jarana na Boracko ali to je za nas nepoznat teren.Interesuje me saranski ribolov i trebam li se cemu nadati tamo.Svaka informacija mi je bitna.Mi smo top spremni trikova smo puni ali nepoznat teren je vazda tezak.Ako znas smije li se camac koristiti i dali je veliki pritisak na vodu od strane kupaca i ribolovaca.Ako poznajes dobro mijesto gdje tri covijeka imaju dovoljno mijesta za ribolov.Cuo sam da ima puno rakova.Stima li to?


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 21 lip 2006, 21:52

Evo ovako jarane..
Moj najveci sa te vode je nepunih 8 kila koji nadam se jos uvjek pliva ako ga nisu roknuli harpunom u mrijestu.
Na jezeru je uhvaceno par "dobrih" od kojih se izvaja komad od 30 i par kila uhvacen na kukuruz ispod motela Boracnica (100% provjerena informacija).Uhvaceno i par od 20+kg ali nazalost harpunima i ostalim "sportskim rekvizitima". Lokacija ribe moguca samo u popodnevnim satima kad se "suncaju" na povrsini...Izbacivanja su rijetka ali desi se nekad da pljusne.Jezero je bukvalno u obliku kade i saran se jedino javlja na sprudu gdje prestaje pojas sase i trave. Dubina ide i do 18 metara i nemas nikakvih struktura na dnu kao sto sam vec napisao bukvalno je kao kada. Ja licno nisam lovio na tom mjestu (vec s strane kampinga jer imam tu dosta raje pa kad nece riba "znas vec" hehe), ali bi ti preporucio da probate loviti ispod Mujine kafane (to ti je cim udjes na kompleks iza rampe-gdje se placa ulaznica skrenes lijevo i autom do jezera 150 metara). Na tom mjestu voda izlazi iz jezera i sirok je pojas trave gdje sam najcesce gledao sarane kako se suncaju.To mjesto ujedno i nije napadnuto plivacima, i onih tipova hajd da vidis sine koliko kamenja babo baci u minuti.Sa te strane jezera imas i prodavnicu u kojoj mozes sve kupiti po nefriziranim cijenama.Dozvoljeno je koristenje camca za prihranjivanje i razvlacenje sistema ali se nesmije loviti iz camca.Cuvar naidje 1 put sedmicno i uglavnom ti naplati 2-3 dnevne za 4-5 dana ribolova (bilo je 10km ako nisu sta promjenili).Rakova je bilo "vagon na kvm" ali ga vec 2 godine nema pretjerano. Nekonta niko zbog cega ! Uglavnom zadnja dva ljeta nisam imao frke sa "glodanjem boilia i mrsenjem sistema).Prije sam hapsio mamce u mrezu sad se moze i bez toga loviti.
Sto se tice pritiska ribolovaca tanko je sve to..Znam par likova koji stvarno imaju i opremu i znaju uloviti sarana i oni love tradicionalno u septembru kad se razidju kamperi, a ostatak uglavnom love tovljenje pastrmke (kalife) i rijetko kad zakace pokoju zlatovcicu.
Kad si konto loviti ?
Ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj !

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Amir » 22 lip 2006, 06:12

Ja sam mislio od 2. do 7. augusta jer mi to pase zbog odmora.Probat cu ako ne bude ribe bit ce nesto drugo.Ako si u to vrijeme blizu doleti na pivo.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 22 lip 2006, 11:27

Doletio bi jarane definitivno ali se krajem 7 vec pakujem i picim nazad za Dansku..Usput cu svratiti do Zg da obidjem neku raju i familiju.Odlovicu i 2 dana na Rakitiju sa jednim poznanikom.
Sto se tice Borackog po meni nepostoji ljepse prirodno jezero u ex Yu.Okolina jezera je u najmanju ruku reci fascinantna..Zaboravih ti reci dozvoljen je samo el motor za camac.

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Amir » 23 lip 2006, 08:05

OK zelim ti puno uspijeha na Rakitiju.Ja sam krajem 07. u potrazi za mladicom na Sani a poslije idem do Borackog.Nadam se da ce me bilo sta obradovati.Sto se tice camca dovoljna su i vesla jer ja ga koristim samo za prihranu i razvlacenje.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 23 lip 2006, 12:23

Hvala ti prijatelju..
Moracemo se dogovoriti da dodjem jednom kad budes lovio mladicu na Sani. Nikad nisam lovio mladicu a odavno imam zelju da je probam prevariti.Ona reportaza na Hayatu me nalozila tako da cu sljedece ljeto lagano obradjivati suprugu kako u Sani i Uni nema sarana hahahahaaa.
Pozdrav prijatelju i nek vam je bistro !

Avatar
Dril
Haman Štela
Postovi:30
Pridružen/a:24 srp 2006, 09:34
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Dril » 24 srp 2006, 11:22

Pozdrav,ja sam bio proslog ljeta na Borackom ,ali u pogresno vrijeme,ustvari bio je to juli.Kupaca je bilo toliko da jednostavno sa strane Kampa ispod Mujine kafane nije bilo moguce pecati.Ja sam znas ono kao sarandzija sa njemackim navikama krenuo na boracko posto sam puno o njemu citao na Netu,samim spustanjem sa brda prema jezeru docekala me policija ,a nadam se ne samo mene nego svakog ko dodje kao turista ili ribar,i naravno trazi (izmislja)sta da ti pronadje da te kazni ,uglavnom ne argumentovano,al OK dao sam im 50 maraka da dzaba netraze na koji nacin da me kazne i naravno uzeli su i propustili na jezero ,i ono po obicaju rekli mi Bistro i ako mi sta zafali samo da im javim BRUKA BRUKA BRUKA.A onda kad sam vidjeo jezero najezio sam se ,ljudi pa to je Ljepota jedna ,gotovo oko citavog Jezera Trska,nema sta pisnuo sam u gace od srece.E onda sam krenuo sa trazenjem mjesta za pecanje,to je bio najveci problem,tu kod mujine kafane u kampu ako je to ta kafana ili taj Mujo jer ga mijesam sa onim dole Kretenom sto na drugoj strani jezera isto tako kao folira da ima kafanu i izdaje sobe koje je i meni nudio ,ito da spavam na patosu a on ce tako dobar biti da ce mi donijeti jednu "Spuzvu"na kojoj cu spavati,i naravno htjeo da naplati po nocenju kao u Interkontinentalu.Nista samo sam mu reko da moja oprema vredi ko taj njegov smjestaj ,kafana i jos puno toga.Nedajte se praviti budalom takvim kertenima(folirantima.Bio sam primoran da pecam u kampu na samom ulazu prema borackom jezeru ispod one kafane od onog vlasnika bez jedne noge ,nisam 100%siguran ali mislim da se on zove Mujo.Postavio sam rod pod na desnoj strani plaze tako da sutradan nebi smeto kupacima,razvuko strune na drugu obalu 250-300 m jer tamo na drugoj strani je Paradis,posebno kad odes sa camcem pa se uveris,jer sa obale nemas prilaza jezeru a ono samo trska pa trska pa trska(milina).E sad moram i ovo reci :na desnoj strani jezera se uliva jedan mali potocic u jezero ,a na drugoj strani istice,tako da je jezero permanentno u pokretu a posebno negde na sredini,to sam primijetio po svojim strunama kad sam ih razvukao da ih je strujanje vode toliko zategnulo kao da pecam u nekoj brzoj Rijeci , ali to je zato sto sam jezero preprijecio sa strunama.Ali kad sam sve strune razvukao na drugu obalu i vratio se na obalu i sve uradio po PSu(Swingeri,signalizatori,Funk)itd itd,pomisliop sam Pravi Raj,medjutim sledeceg jutra sam pomisljao da se vec vratim kuci,zasto:moj Rodpod je izgledao kao cudoviste sa Marsa,okupilo se 50tak sto ljudi,zena i djece i cudili se sta je to ,sreca sjedio sam gore u kafani za stolom sa funkom i pio pivo,ali onda su neki usli u vodu i uzeli strunu u ruke od sva tri moja Stapa i vukli da vide dal se sta upecalo.Spakovao sam opremu i rekao "NEMACKA JE BOG"Otisao sam na jednu platformu da pecam sa nje ,ali one su sve u necijem privatnom vlasnistvu,tako da nakon samo par sati pecanja doslo je par momcica i poceli skakati u vodu preko mojih stapova i ocekivali su da ih upozorim da to nerade da bi mogli reci da je to njihova platforma.Sutradan sam popakovao stvari i ostao jos jedan dan onako bez pecanja.Moja preporuka je :na Boracko Jezero samo van sezone ici (Proljece ili Jesen)inace mozes zaboraviti.A sto se Sarana tice,naravno da nisam nista upecao ,mozete i prokuziti kroz ovu moju pricu,ali onaj Mujo gore u kafani mi je pokazao slike sa ulovljenim Saranima (Sa Harpunom)ok bili su veliki nema sta ,medjutum ljudi puno lazu kod nas kad se prica o kilazi ,npr pokazao sam mu moj PB 21kg,a on meni pokazuje sliku svog harpunom ulovljenog Sarana i kaze da je bio tezak 40kg,naravno bio je najmanje za duplo manji od mog,i sta vise da kazem .Jezero kao Jezero je jedno od naj ljepsim sto sam ikad u zivotu vidio ,ali sve ono oko jezera je samo prevara i javasluk i anarhija,krecuci od Policije u jezerskom reviru kao i vlasnici objekata na jezeru.Puno pozdrava od Nedocarp,neznam mozda sam malo pomogao

Avatar
Dril
Haman Štela
Postovi:30
Pridružen/a:24 srp 2006, 09:34
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Dril » 24 srp 2006, 11:41

slika

A evo ljudi i slika koju mi je pokazao taj vlasnik kafane na borackom jezeru da i vi vidite da tu ima velikih sarana,sam mi je rekao da ih je sa Harpunom ulovio,to me malo zgrozilo ali sta ces takav tip ribara ,nemoga ga ja izmijeniti.E sad taj Saran u njegovoj lijevoj ruci je sporan,jer mi je rekao da je imao 40 kg.procijenite sami mozeli se u jednoj ruci u tom polozaju drzati Saran od 40 kg.no comment

Avatar
admin
Potpredsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:46
Pridružen/a:16 lip 2006, 16:20
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Ubacivanje slika!

Post Postao/la admin » 24 srp 2006, 23:15

Nedo, kad ubacujes sliku, klikni na kvadratic na kojem pise "Img" i onda ce ti se pojaviti ovo [img].Poslije%20toga%20ubaci%20onaj%20link%20"http://............%20i%20na%20kraju%20opet%20klikni%20na%20isti%20kvadratic%20samo%20sto%20ti%20sada%20na%20njemu%20pise%20"Img"%20i%20ima%20zvjezdicu.Dobiceš%20ovo[/img].Znaci klik na Img, ubaci link i opet klik na Img.Cujemo se.

stuka
Haman Štela
Postovi:35
Pridružen/a:21 lip 2006, 19:45
Lokacija:daleko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la stuka » 25 srp 2006, 23:42

Otkud bas 40kg a nije 39 ili 38 ,hehe. Nisam ni znao da mogu biti toliki?? Elem, od svega ovoga mene najvise zanima/nervira sto brate dade onim policajcima 50km :x . Sta bi ti mogli pronaci?? Jesu oni jedna vrsta ribo-cuvara ili sta??
Volio bi putovati vise po BiH ali kad vidim sta se sve radi ,onda mi splasne zelja.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 01 kol 2006, 08:13

Mozda je imao vagu koja ima podioke po 10kg :lol:
Izvjesni Suad je prije nekih 4-5 god uhvatio sarana od 37kg na sportski nacin. To vjest sa slikom su objavile i novine i casopis o ribolovu iz susjedne drzave.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Jezera”